Vilmar

MODERATORZY: jacy są naprawdę?

28026 postów w tym temacie

Dnia 21.05.2008 o 11:51, GeoT napisał:

A czemu pytasz? Planujesz jakąś większą akcję? ;))


ciiii! jeszcze o niczym nie wiecie :P to taka prowokacja, Wy nam powiecie, jakie to inne sposoby, a my je obejdziemy... a potem wiemy co nastanie ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2008 o 11:59, 143872 napisał:

No to zabrać się za to porządnie, jak pamiętam to PJ miał z 20 a to chyba wystarczająco dużo żeby móc zareagować czyż nie?

Nigdy nie możemy banować z automatu bo zawsze może się zdarzyć cos bardzo mało prawdopodobnego. Ale jeżeli może się zdarzyć, to zawsze trzeba takie coś sprawdzać. Poza tym banowani wcale nam nie ułatwiają. Celowo zmieniają dostawcę internetowego, konta mailowe, nawet czasem sposoby pisania i robienia nowych błędów ortograficznych. A żadna osoba w sieci nie ma stałego paszportu. W sieci można być każdym i nie tak łatwo to zweryfikować sposobami zgodnymi z prawem. Gdyby przy rejestracji trzeba było podawać numer własnego konta bankowego, albo prawdziwy PESEL, to kwestia wracających "bananowców" przestałaby istnieć. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2008 o 19:57, Olamagato napisał:

Gdyby przy rejestracji trzeba było podawać numer własnego konta bankowego,
albo prawdziwy PESEL, to kwestia wracających "bananowców" przestałaby istnieć. :)


Dwa takie same numery PESEL mogą się zdarzyć(choć nie powinny). Skan żrenicy;-)

Albo potrzebujemy Jasnowidzów jak w Raporcie Mniejszości;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a przy okazji certyfikatow z ochrony danych osobowych bo za zlamanie ustawy groza bardzo nieprzyjemne sankcje... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2008 o 20:19, morthi napisał:

a przy okazji certyfikatow z ochrony danych osobowych bo za zlamanie ustawy groza bardzo
nieprzyjemne sankcje... ;)


Chce ktos namiary na morthiego? Bardzo tanio sprzedam. :P A na powaznie to chyba nie sadzisz chyba, ze bysmy handlowali albo komus udostepniali dane osobowe. Pracowalem przy dowodach osobistych i wiem jakie nie przyjemnosci groza w razie udzielenia takich informacji osobom nie uprawnionym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to czemu nie można wprowadzić numeru PESEL przy rejestracji? Tylko mógłby być jakoś weryfikowany bo zawsze można sobie wymyśleć nowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2008 o 20:35, 143872 napisał:

No to czemu nie można wprowadzić numeru PESEL przy rejestracji? Tylko mógłby być jakoś
weryfikowany bo zawsze można sobie wymyśleć nowy.

I tu właśnie jest MALUTKI problem. :)
ps. Nie można sobie wymyślić. PESEL zawiera cyfry kontrolne. Trzeba znać algorytm. Dopiero wtedy można sobie go wymyślić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2008 o 21:03, Olamagato napisał:

I tu właśnie jest MALUTKI problem. :)

Ale chodzi o wprowadzenie do rejestracji numeru PESEL czy jego weryfikacji?

Dnia 23.05.2008 o 21:03, Olamagato napisał:

ps. Nie można sobie wymyślić. PESEL zawiera cyfry kontrolne. Trzeba znać algorytm. Dopiero
wtedy można sobie go wymyślić.

A o tym to nie wiedziałem. Czyli jak wpiszę zły to wyskoczy mi błąd że niepoprawny PESEL tak samo jak np. złe hasło podczas logowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2008 o 21:03, Olamagato napisał:

ps. Nie można sobie wymyślić. [...]Trzeba znać algorytm. Dopiero wtedy można sobie go wymyślić.

Albo spedzic 5 sekund na google. Na google znalezc mozna wszystko - dla chcacego nic trudnego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do moderatorów: Czy jak się ,,zapożyczy" z jakiegoś tematu regulamin do własnego tematu to nie będzie ,że się podkrada się regulaminy ? Nie korzystam z e-maila do moderatora bo to tak ogólnie ;)

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tu chodzi o ogolne postepowanie zgodnie z ustawa i jesli mielibyscie dostep do takowych (de facto macie - ale nie bardzo chce mi sie wierzyc w to zeby ktorykolwiek/ktorakolwiek z moderatorow przeszedl niezbedne szkolenie przeprowadzone przez cdp/gram.pl i podpisal stosowny dokument) to zlamanie ustawy (czyli przetwarzanie danych osobowych do innych celow niz te dla ktorych zostaly przez osobe udostepnione) jest bardzo nieprzyjemne - sam o tym wiesz skoro pracowales przy dowodach osobistych ;)

btw - kiedys byla taka historia ze pewne malzenstw zaciagnelo w banku pozyczke i ja splacili bardzo szybko. traf chcial, ze przyszly swieta i otrzymali od banku kartke pocztowa z zyczeniami (a nie byli juz klientami banku jak rowniez nie zgodzili sie na rpzetwarzanie danych w celach reklamowych/marketingowych)... efekt latwy do przewidzenia - sprawa w sadzie i bardzo duze odszkodowanie zaplacone rpzez bank + nieprzyjemnosci dla banku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2008 o 21:28, albinskia napisał:

Mam pytanie do moderatorów: Czy jak się ,,zapożyczy" z jakiegoś tematu regulamin do własnego
tematu to nie będzie ,że się podkrada się regulaminy ? Nie korzystam z e-maila do moderatora
bo to tak ogólnie ;)


W przypadku regulaminow nie ma problemu. Mimo to jednak zawsze sie lepiej do nas zglosic. Jak nie lubisz formularzy to namiary bardziej bezposrednie tez przeciez podajemy.

morthi
O to w Polsce ktos kiedys dostal duze odszkodowanie? Owszem odszkodowania w takich sprawach sa slyszalem o podobnych przypadkach, ale zazwyczaj sa to kwoty smiesznie niskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2008 o 21:23, Piotrek K. napisał:

Albo spedzic 5 sekund na google. Na google znalezc mozna wszystko - dla chcacego nic
trudnego ;)


albo chodzić do klasy matematycznej i przerabiać coś takiego na jednych z pierwszych zajęć...
generalnie, jakby było coś innego, niż IP, co by nie było zmienne, to dobrze by było korzystać z tego na forach itp... na prawdę, net byłby, lepszy. a po ostatnich historiach z innymi forami, bardzo bym się z takiego wynalazku ucieszył ;D

albinskia
podpisz, że to nie Twojego autorstwa, że zapożyczony i lajt ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2008 o 23:40, pizmak666 napisał:

generalnie, jakby było coś innego, niż IP, co by nie było zmienne, to dobrze by było
korzystać z tego na forach itp... na prawdę, net byłby, lepszy. a po ostatnich historiach
z innymi forami, bardzo bym się z takiego wynalazku ucieszył ;D

Generalnie jedyne wyjście to chyba wygenerowanie wszystkim obywatelom cyfrowych certyfikatów, naturalnie z pytaniem o dane prywatne takiej czy innej osoby trzeba by się zwrócić do stosownego centrum certyfikacji. Tyle że to z kolei pokochali by marketingowcy, bo dało by się śledzić aktywność danego usera na określonej witrynie/witrynach i dopasować do tego serwowane mu reklamy. Czyli albo niedoskonały stan obecny, albo pernamenta inwigilacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2008 o 07:26, sig. napisał:

/.../


wątpię, żeby ktokolwiek zgodził się na jakikolwiek system przydzielający certyfikaty, jeśli takowe pozwoliły by choćby na częściową inwigilację...
jedyne co pozostaje, to niedoskonały stan obecny. jak sam stwierdziłeś zresztą... ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2008 o 21:23, Piotrek K. napisał:

Albo spedzic 5 sekund na google.

Przecież napisałem, że malutki. Ale wielki dla ludka, który próbuje wpisać poprawny numer do komputera, a ten mu odpowiada, żeby ten numer sobie wsadził. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Certyfikaty, pesele ... a wszystko po to, żeby móc się zarejestrować na forum? O.o
Ja rozumiem, że to dywagacje czysto teoretyczne i wyobraźnia aktywnie pracuje ale chyba trochę przesadziliście xD
;))

@Nine
> A ja mam pytanie > czy jak ktoś założy 2 raz po banie konto to nie może być na gram.pl ?

Jak założył konto to już jest na gram.pl
Pytanie tylko czy po to dostał bana na portal, żeby tam zaraz wracać ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2008 o 10:00, GeoT napisał:

Certyfikaty, pesele ... a wszystko po to, żeby móc się zarejestrować na forum? O.o
Ja rozumiem, że to dywagacje czysto teoretyczne i wyobraźnia aktywnie pracuje ale chyba
trochę przesadziliście xD
;))

@Nine
> A ja mam pytanie > czy jak ktoś założy 2 raz po banie konto to nie może być na
gram.pl ?

Jak założył konto to już jest na gram.pl
Pytanie tylko czy po to dostał bana na portal, żeby tam zaraz wracać ...

A jeżeli dostał bana i chce na nowo zacząć życie na gram.pl ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się