Vilmar

MODERATORZY: jacy są naprawdę?

28026 postów w tym temacie

Dnia 20.12.2008 o 01:57, czaja24 napisał:

mój cel jest taki sam tylkko jak pewnie zauważyłeś intencje, powody, formy oraz stronę
moderatorów chciałbym poznać inną - nieforumową. Od siebie jeszcze dodam jako człowieka
na co dzień oceniający ludzi(taka praca)


A czy tylko moderator ma prawo ocenić? Tym bardziej, że jest to otwarte forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2008 o 02:12, kotolew napisał:

> mój cel jest taki sam tylkko jak pewnie zauważyłeś intencje, powody, formy oraz
stronę
> moderatorów chciałbym poznać inną - nieforumową. Od siebie jeszcze dodam jako człowieka

> na co dzień oceniający ludzi(taka praca)

A czy tylko moderator ma prawo ocenić? Tym bardziej, że jest to otwarte forum.

Ekipa gram.pl dała swoim userom dość proste narzędzie do ocen moderatorów http://www.gram.pl/moderatorzy.asp , oczywiście masz prawo oceniać kogo ci się żywnie podoba ale pod tym linkiem moim zdaniem kryje się narzędzie - userzy->moderatorzy co trafia do ekipy. Choć moge się mylic możliwe że jest to tylko skrypt uruchamiany na naszym kompie - i nikt tego prócz nas nie ogląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2008 o 02:22, czaja24 napisał:

pod tym linkiem moim zdaniem
kryje się narzędzie - userzy->moderatorzy co trafia do ekipy. Choć moge się mylic
możliwe że jest to tylko skrypt uruchamiany na naszym kompie - i nikt tego prócz nas
nie ogląda.


Regularnie uzupełniam. Choć wolałbym dodać uzasadnienie. Oczywiście też zadaję sobię sprawę, że raczej ma ten formularz działać pseudoterapeutycznie - chodzi o wyżycie się, a niech zdegradowany/banowany sobie poużywa, niż ma coś sensowniejszego na celu, tym bardziej, że ocena jest tygodniowa tylko. IMO pisanie mejli jest w tym wypadku lepszym rozwiązaniem. Tylko, czy komyś na tym zależy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2008 o 23:14, mała16 napisał:

haha niezła riposta :D A tak na poważnie... pamiętam jak byłeś jeszcze Moderatorem a
ja tu strzelałam pytaniem za pytaniem. Ech... to dopiero było trudne do zniesienia, prawda?
:P


To było do przeżycia, ja tam wolę odpowiadać na pytania userów, niż wysłuchiwać zmyślonych zarzutów i marudzeń "a moderatorzy to są tacy a śmacy" ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2008 o 02:22, czaja24 napisał:

> A czy tylko moderator ma prawo ocenić? Tym bardziej, że jest to otwarte forum.
Ekipa gram.pl dała swoim userom dość proste narzędzie do ocen moderatorów http://www.gram.pl/moderatorzy.asp

Buahahahaha. Wybacz, ale musialem. Wszyscy maja zielone geby, wiec miarodajne to jak cholera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2008 o 10:37, gothicsheep napisał:

Buahahahaha. Wybacz, ale musialem. Wszyscy maja zielone geby, wiec miarodajne to jak
cholera.


Sami sobie nie naklikali. Więc może jednak jesteś w mniejszości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2008 o 10:51, Fumiko napisał:

Sami sobie nie naklikali. Więc może jednak jesteś w mniejszości?

Nie zawsze są zielone. Od czasu do czasu widzę przewodniczącego statystyk żali użytkowników z czerwonym antyuśmieszkiem, a i "spam -2", też z raz (nie przeglądam tego obsesyjnie, raz na tydzień odhaczam dwie pozycje) jakiś czerwony antyuśmieszek zaliczył.

A z drugiej strony, to chyba nie jest rozsądne trzymanie się kurczowo większości/mniejszości ludu w takich kwestiach (patrz: kończące pytanie w moim poprzednim poście). Rzeczy się jednoznacznie wyjaśnia i zamyka. I nie tylko po sobie stwierdzam: tej jednoznaczności brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2008 o 10:51, Fumiko napisał:

> Buahahahaha. Wybacz, ale musialem. Wszyscy maja zielone geby, wiec miarodajne to
jak
> cholera.

Sami sobie nie naklikali. Więc może jednak jesteś w mniejszości?

No na pewno nie jest, ale ja systematycznie, co tydzień klikam odpowiednie kolory mordek dla każdego moderatora i jakoś nie widzę, by się zmieniały. Zdarza się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2008 o 10:37, gothicsheep napisał:

Buahahahaha. Wybacz, ale musialem. Wszyscy maja zielone geby, wiec miarodajne to jak
cholera.


Nie prawda. Ja mam żółtą, tak jak Wojman. Chyba wiem (wietrząc teorię spiskową), kto następny jest na celowniku ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Heh, ja przeważnie miałem zieloną mordę... ależ mnie dotknęło jak raz zobaczyłem siebie na żółto, aż przyszedłem się wypłakać tutaj ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2008 o 11:06, Budo napisał:

Heh, ja przeważnie miałem zieloną mordę... ależ mnie dotknęło jak raz zobaczyłem siebie
na żółto, aż przyszedłem się wypłakać tutaj ;]


Znając złośliwość gramowiczów to się ciesz, że po płakaniu czerwonej nie dostałeś :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Hehe, bez przesady, z tego co pamiętam to zaraz mnie ktoś uspokoił, że to było w poniedziałek rano i jeszcze główna masa userów nie zdążyła zagłosować, a kolor szybko się potem zmienił ;]

Poza tym jestem ciekaw jak głosowali na mnie ci co najbardziej marudzili, np Piotrek K., albo rob006, tudzież Wilk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Urzekła mnie Twoja historia. Myślalem, że dajesz tylko moderatorom, który Ciebie banowali, degradowali, ale z tego co sprawdziłem, nie da się logicznie wytłumaczyć Twojego klucza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2008 o 12:05, Rusell napisał:

JA zawsze

Zawsze ?
Przecież aktywność moderatorów jest losowa. Przecież mają swoje życie prywatne i zapewne
zdarzają Im się sytuacje, w których zwyczajnie nie mogą moderować forum .
>(tzn jak nie zapomne) daje wszystkim z wyjątkiem Wodzastego Volvoxa i siga

Dnia 20.12.2008 o 12:05, Rusell napisał:

czerwone gęby

W ogóle bez sensu . Przecież ostatnimi czasy Volvoxa w ogóle nie widać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2008 o 12:57, Tokix napisał:

> JA zawsze
Zawsze ?
Przecież aktywność moderatorów jest losowa. Przecież mają swoje życie prywatne i zapewne
zdarzają Im się sytuacje, w których zwyczajnie nie mogą moderować forum .
>(tzn jak nie zapomne) daje wszystkim z wyjątkiem Wodzastego Volvoxa i siga
> czerwone gęby
W ogóle bez sensu . Przecież ostatnimi czasy Volvoxa w ogóle nie widać...

pojawił się niedawno w tym wątku odpowiadając na moje pytania więc "nie widać" nie znaczy że go nie ma, może jest na łowach, doskonale zakamuflowany obserwuje forum jako szara eminencja:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2008 o 11:22, Budo napisał:

Poza tym jestem ciekaw jak głosowali na mnie ci co najbardziej marudzili, np Piotrek K. [...]

Zawiodlem sie Budo. ... Przeciez to oczywiste :* ... ;-)... Choc rzadko to robilem. Nie chcac widziec 3 watkow na krzyz (dzieki Ci! Gramie! :/) mam belke z linkiem do losowania... tfu!... glosowania schowana, wiec rzadko, nawet bardzo, zagladalem w tamte strony i oddawalem swoje glosy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2008 o 12:35, Rzezim napisał:

Urzekła mnie Twoja historia. Myślalem, że dajesz tylko moderatorom, który Ciebie banowali,
degradowali, ale z tego co sprawdziłem, nie da się logicznie wytłumaczyć Twojego klucza.


Ja daję moderatorom, którzy nie potrafili wytłumaczyć swoich czynności moderatorskich lub ich tłumaczenia nijak się miały do rzeczywistości, a ponieważ regulamin uznaje ich wyższość, bo to zawsze są jakieś kwestie nieuregulowane, to nic więcej mi nie pozostaje - klik raz na tydzień do czasu, aż uczciwie i jednoznacznie wyjaśnią, co i jak.

Z innych for wiem, że moderatorzy tylko i wyłącznie moderują, a banowanie itp., nie jest w kompetencji moderatorów. Wynika to z możliwości wykorzystywania przez moderatorów uprzywilejowanej pozycji moderatora z rozszerzonymi uprawnieniami. Od banowania jest zupełnie ktoś inny, kto najczęściej nie moderuje, choć technicznie ma taką możliwość - administrator. On rozpatruje każdy przypadek i ustala, czy pogrozić paluszkiem, czy rzeczywiście reagować ostrzej. Dobrą praktyką jest kontakt moderatorów z użytkownikami poza forum. Tu nie doświadczyłem tego. Przykład: jaki problem napisać do mnie: nie pisz na moim gramsajcie. Zamiast tego, pac - degrad. Być może jednak funkcje banator i degragator by się lepiej sprawdziły, bo każdy użytkownik od razu by wiedział z kim ma doczynienia.

I jeszcze, skoro tak wydajnie są rozdawane degrady, to dlaczego nie są czymś, co użytkownik może skonsultować z regulaminem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2008 o 13:06, kotolew napisał:

Z innych for wiem, że moderatorzy tylko i wyłącznie moderują, a banowanie itp., nie > jest w kompetencji moderatorów.

to co na tamtych forach mają do roboty skoro kar nie rozdają? pozatym nikt cię tutaj siłą nie trzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2008 o 13:06, kotolew napisał:

Z innych for wiem, że moderatorzy tylko i wyłącznie moderują, a banowanie itp., nie jest
w kompetencji moderatorów. Wynika to z możliwości wykorzystywania przez moderatorów uprzywilejowanej
pozycji moderatora z rozszerzonymi uprawnieniami. Od banowania jest zupełnie ktoś inny,
kto najczęściej nie moderuje, choć technicznie ma taką możliwość - administrator. On
rozpatruje każdy przypadek i ustala, czy pogrozić paluszkiem, czy rzeczywiście reagować
ostrzej.


Przez wiele lat istnienia tego Forum zdarzylismy juz przetestować rozne rozwiazania, takze i podobne do tego. Niestety moderator, ktory mogl tylko stosowac "upomnienie slowne" byl kompletnie ignorowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się