Vilmar

MODERATORZY: jacy są naprawdę?

28026 postów w tym temacie

Dnia 16.09.2009 o 20:48, Merovingian napisał:

> I dziękuję, ale ostatnio niektórzy dostają degrada niemalże za nic. .. ;|

Dlatego jak wspomniał Meryphillia ciesz się, że nadal możesz się produkować i w tym błogim
stanie zakończ swoje dociekania ''a co by było gdyby...'' w tym temacie, bo z tego nic
dobrego nie wyniknie.

Chcę po prostu wiedzieć, czy to źle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2009 o 20:50, Kalejdoskop86 napisał:

Chcę po prostu wiedzieć, czy to źle?


To zapytaj się na privie/przez formularzyk/etc. Sam widzisz, jak Twoje posty wpływają na rodzaj ludzki (a jeśli nie widzisz, to wbrew pozorom wesoło jest tylko chwilami).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2009 o 20:52, Merovingian napisał:

> Chcę po prostu wiedzieć, czy to źle?

To zapytaj się na privie/przez formularzyk/etc. Sam widzisz, jak Twoje posty wpływają
na rodzaj ludzki (a jeśli nie widzisz, to wbrew pozorom wesoło jest tylko chwilami).

Mnie tutaj wszyscy lubią, nie rozumiem twojego posta.
A przez formularz nie wiem czy otrzymam odpowiedź, podobno zaś jakaś awaria...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2009 o 20:59, Ostrowiak napisał:

Prędzej awaria moderacji, bo formularze podobno dochodzą ;>

No raczej właśnie kierowałbym to w tę stronę. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2009 o 20:34, meryphillia napisał:

Przecież chyba logiczne jest, że mając tak bogatą "kartotekę", dostaniesz w końcu stałego BANa


A to na tym forum jest coś takiego jak stały ban? Kiedyś w niego wierzyłem, ale od dłuższego czasu uważam go za mit... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2009 o 21:13, rob006 napisał:

A to na tym forum jest coś takiego jak stały ban? Kiedyś w niego wierzyłem, ale od dłuższego
czasu uważam go za mit... ;)


Tego co prawda nie wiem, ale jak moderator sobie zażyczy, to może spowodować, że dany osobnik już nigdy się tutaj nie wypowie, a nawet jak się wypowie, to tylko przez chwilę...

Jeden z tutejszych ma już takie doświadczenie, co prawda na innym forume - pozdro Taikun. ]:>

Ale pewnikiem są i tutaj osobnicy którzy, gdy moderator się zorientuje z kim ma do czynienia, szybko uciszani są celnym ShootBANem między oczy. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2009 o 21:13, rob006 napisał:

A to na tym forum jest coś takiego jak stały ban? Kiedyś w niego wierzyłem, ale od dłuższego
czasu uważam go za mit... ;)

Jeśli się nie mylę to Stały Ban to Ban na IP danego użytkownika, ale gdy użytkownik ma dynamiczne IP (np z Neostrady albo za pomocą jakiegoś software''u) to Stały Ban zwyczajnie staje się bezużyteczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2009 o 21:24, meryphillia napisał:

Ale pewnikiem są i tutaj osobnicy którzy, gdy moderator się zorientuje z kim ma do czynienia,
szybko uciszani są celnym ShootBANem między oczy. ;)


Sorry, ale po powrotach takich osobistości jak Dominik czy Kalejdoskop, a wszystko to za pozwoleniem braci moderatorskiej, ja już nie wierzę w stałe bany.

@Hubi_Koshi
A słyszałeś aby ktoś tu kiedyś bana na IP dostał? Bo ja nie kojarzę ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2009 o 21:34, rob006 napisał:

Sorry, ale po powrotach takich osobistości jak Dominik czy Kalejdoskop, a wszystko to
za pozwoleniem braci moderatorskiej, ja już nie wierzę w stałe bany.


No, ale to tylko dlatego, że to jest publiczne forum o dość otwartym profilu, gdzie każdemu daje się szansę na funkcjonowanie.
Fakt, że niektórych może drażnić taka polityka, ale trzeba się z tym faktem pogodzić, szczególnie gdy zda sobie sprawę iż samo forum nie jest zbyt potrzebne właścicielowi całego serwisu, gdyż i tak priorytetem jest dla niego sklep, dzięki któremu cały interes w ogóle się kręci.

Tak czy siak, każdy użytkownik powinien zdawać sobie sprawę, że nie jest "świętą krową", a internet nie zapewnia mu stuprocentowej anonimowości i pomimo dynamicznego IP i cholera wie czego jeszcze, może mieć niezwykle nieprzyjemna sytuację, gdy na skutek swojego trollowania dostanie wymówienie umowy od dostawcy internetu, co proszę mi wierzyć jest możliwe do wykonania, gdy ktoś okaże się na prawdę upierdliwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2009 o 21:41, meryphillia napisał:

No, ale to tylko dlatego, że to jest publiczne forum o dość otwartym profilu, gdzie każdemu
daje się szansę na funkcjonowanie.

Czyli nie ma stałych banów - o to mi się rozchodzi. A czemu ich nie ma, to już mnie nie interesuje, bo im dłużej myślę jaki cel mają osoby odpowiedzialne za to forum, tym gorzej się na nim czuję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2009 o 19:37, Kalejdoskop86 napisał:

Czy mógłbyś mi odpowiedzieć, co ja, user po dwóch banach dostanę za wykroczenie, za które
normalny user z czystym kontem dostalby degrada czy warna?


Wiesz dobrze co bedzie, bo pisalem o tym w mailu. Przestan tez pisac posty jednozdaniowe, ktore nic nie wnosza do tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2009 o 21:13, rob006 napisał:

> /.../ > A to na tym forum jest coś takiego jak stały ban? Kiedyś w niego wierzyłem, ale od dłuższego
czasu uważam go za mit... ;)

Ależ oczywiście, że taki stały ban jest!
Tylko, ze jak użytkownik zmieni komputer i adres IP, to jest już nowym użytkownikiem, z czystą kartą. Ban trwa w najlepsze, a nowy użytkownik pracuje na nowego bana. Trochę gorzej jest, jak użytkownik ma stały adres IP. Ale przecież co parę lat zmienia się forum, na nowe i to też jest to: ban trwa na forum, którego już nie ma, a na nowym forum mamy nowego użytkownika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2009 o 06:06, Wojman napisał:

Wiesz dobrze co bedzie, bo pisalem o tym w mailu. Przestan tez pisac posty jednozdaniowe,
ktore nic nie wnosza do tematu.

Przepraszam za posty.

A w mailu to nie było powiedziane za co będzie ban... a jakbym przez przypadek dał dubla posta i dostalbym degrad za spam, to bym dostal ban na rok? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2009 o 20:00, Kalejdoskop86 napisał:

A w mailu to nie było powiedziane za co będzie ban... a jakbym przez przypadek dał dubla
posta i dostalbym degrad za spam, to bym dostal ban na rok? :/

Zbyt mechanicznie podchodzisz do sprawy karania. To nie jest tak, że napiszesz o jedną literkę, o jeden post za dużo, i na ile dostaniesz BANa. Moderatorzy to ludzie, nie jakieś maszynki czy boty, które karają automatycznie. Cechujemy się tym, że analizujemy każdą sytuację i oceniamy, czy, jak bardzo user przeskrobał i jak solidnie go ukarać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2009 o 20:06, Hellmut napisał:

> A w mailu to nie było powiedziane za co będzie ban... a jakbym przez przypadek dał
dubla
> posta i dostalbym degrad za spam, to bym dostal ban na rok? :/
Zbyt mechanicznie podchodzisz do sprawy karania. To nie jest tak, że napiszesz o jedną
literkę, o jeden post za dużo, i na ile dostaniesz BANa. Moderatorzy to ludzie, nie jakieś
maszynki czy boty, które karają automatycznie. Cechujemy się tym, że analizujemy każdą
sytuację i oceniamy, czy, jak bardzo user przeskrobał i jak solidnie go ukarać.

a ja widziałem usera, który nie został ukarany a bluzgał słowami na K, P i Ch , a inny dostał degrada za słowo

Spoiler

dupa

... :/ i ten pierwszy, co bluzgał, był prowokatorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2009 o 20:08, Kalejdoskop86 napisał:

/../ a inny
dostał degrada za słowo

Spoiler

dupa




Sprawa już dawno została rozwiązana. Degrad był cofnity jak,dobrze,pamiętam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2009 o 20:08, Kalejdoskop86 napisał:

a ja widziałem usera, który nie został ukarany a bluzgał słowami na K, P i Ch , a inny
dostał degrada za słowo

Spoiler

dupa

... :/ i ten pierwszy, co bluzgał, był prowokatorem

Jakbym to ja wlepiał degrady w tamtym temacie, to może bym się tłumaczył. Ale wiedz, że Moderatorzy nie są Wszechwidzący i Wszechsłyszący, jak się o nas mylnie sądzi (chodź to pojęcie względne ;)). Dlatego tyle razy mówimy, ślijcie formularze, bo dzięki nim otrzymujemy opisy sytuacji jak na tacy, i możemy obiektywniej zareagować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się