Vilmar

MODERATORZY: jacy są naprawdę?

28026 postów w tym temacie

Dnia 08.04.2010 o 00:19, Jan_Czarny napisał:

Aczkolwiek , jest wielu operatorów którzy nadają to samo ip wielu osobom , co by mogło
spowodować nie szłuszne bany.

Takie rzeczy można zgłaszać Moderatorom, i w ten sposób ochronić się przed karami za czyjeś przewinienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2010 o 12:56, Hellmut napisał:

> Aczkolwiek , jest wielu operatorów którzy nadają to samo ip wielu osobom , co by
mogło
> spowodować nie szłuszne bany.
Takie rzeczy można zgłaszać Moderatorom, i w ten sposób ochronić się przed karami za
czyjeś przewinienia.


Wiele osób o tym nie wie i w tym problem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2010 o 19:16, Jan_Czarny napisał:

Wiele osób o tym nie wie i w tym problem .

Albo co gorsza, przypomina sobie dopiero kiedy ich kara zastanie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2010 o 00:19, Jan_Czarny napisał:

Aczkolwiek , jest wielu operatorów którzy nadają to samo ip wielu osobom , co by mogło
spowodować nie szłuszne bany.


Mowisz o IP statycznym czy dynamicznym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2010 o 19:17, Hellmut napisał:

> Wiele osób o tym nie wie i w tym problem .
Albo co gorsza, przypomina sobie dopiero kiedy ich kara zastanie :/


Możliwe, iż jest to ze względu na to, że zasadniczo nie myśli się o takich sprawach? Czy ty też informujesz adminów wszystkich serwisów, na których się udzielasz, że masz neostradę i przypadkiem możesz dostać adres IP, który wcześniej należał do osoby zbanowanej?

To w takim razie chciałbym zgłosić, iż korzystam z neostrady, więc mogę mieć czasami IP, które miało inne już zbanowane konto. Chciałbym również poinformować, że w chwili obecnej z mojego IP na gram.pl zalogowane są przynajmniej dwie osoby. Dodatkowo muszę jeszcze zauważyć, iż na stancji dzielę moje IP z sześcioma innymi osobami, w tym jedną regularnie korzystającą z gram.pl. Ale to nie jest wszystko. Bardzo często bywam u kuzyna i od niego łączę się z internetem. Nie wiem, jak ten kuzyn korzysta z internetu i choć jest bardzo porządnym człowiekiem nie mogę wykluczyć, iż może po nocach trollować w internecie. Mam nadzieję, że nie zostanę przez to ukarany, to jest zapewne tylko przypadkowa zbieżność IP!!!
Liczę też na to, że zostanie to wszystko zapisane w uwagach dotyczących mojej osoby w panelu moderatorskim, żeby przypadkiem nigdzie nie zaginęło.

Sugeruję wszystkim udzielającym się na forum zgłoszenie takich możliwych problematycznych sytuacji. To na pewno ułatwi pracę moderatorom!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2010 o 00:38, Furr napisał:

Czy ty też informujesz adminów wszystkich serwisów, na których się udzielasz, że masz
neostradę i przypadkiem możesz dostać adres IP, który wcześniej należał do osoby zbanowanej?

Na rozpoznanie neostrady i "przypadkowo wspólnego" ip są sposoby.
Nie informuję o ewentualnym współdzieleniu adresu z innymi userami, ale jednocześnie nie mogę mieć pretensji do admina (i nie mam), jeżeli kiedykolwiek dostanę rykoszetem za czyjeś wybryki.

Dnia 09.04.2010 o 00:38, Furr napisał:

/ciach, ciach, ciach/

Nie popadajmy w paranoję i skrajności. Wszystko się rozbija o to, że wymigiwanie się od "nieswojego" konta po fakcie jest doprawdy mało wiarygodne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2010 o 09:49, Hellmut napisał:

Nie popadajmy w paranoję i skrajności. Wszystko się rozbija o to, że wymigiwanie się
od "nieswojego" konta po fakcie jest doprawdy mało wiarygodne.


A z drugiej strony sytuacja, gdy to naprawdę jest "nieswoje" konto, dostało się niesłusznie bana, a mod i tak wie lepiej że to było multi i nie da sobie przetłumaczyć, jest po prostu żenująca... ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2010 o 10:39, rob006 napisał:

A z drugiej strony sytuacja, gdy to naprawdę jest "nieswoje" konto, dostało się niesłusznie
bana, a mod i tak wie lepiej że to było multi i nie da sobie przetłumaczyć, jest po prostu
żenująca... ;]

Na szczęście nie zdarza się często. No ale spójrz na to z naszej strony - masz do wyboru albo uwierzyć na słowo, albo nie uwierzyć na słowo (jak się udowodni, to inna sprawa).

Zresztą, jak już wspomniałem, mamy sposoby na rozróżnienie rzeczywistego konta innej osoby od zwykłego multikonta a propos U4 w przypiętym poście. W efekcie pomyłki praktycznie się nie zdarzają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2010 o 19:17, Hellmut napisał:

> Wiele osób o tym nie wie i w tym problem .
Albo co gorsza, przypomina sobie dopiero kiedy ich kara zastanie :/


smutne ;< , ale prawdziwe , dopiero człek się upomina jak dostanie ;<

ew. nazwa maszyny ^^ , ale co z ludźmi z proxy zone ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2010 o 12:02, Hellmut napisał:

Zresztą, jak już wspomniałem, mamy sposoby na rozróżnienie rzeczywistego konta innej
osoby od zwykłego multikonta a propos U4 w przypiętym poście. W efekcie pomyłki praktycznie
się nie zdarzają.


http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=746&pid=21988

No faktycznie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że tutaj zadaję to pytanie, ale znając życie z formularza mi ni odpowiecie.


Miałem szkic pewnego wpisu nazwijmy tą wersję V1, dzisiaj go bogato uzupełniłem, po czym zapisałem. Odświeżam sobie mojego Gs, a tu nic, widzę wersję V.1 ! Nie ukrywam, że na pisanie go włożyłem sporo czasu i czuje się delikatnie mówiąc zrobiony w uja przez gram.

I tu pytanie do modów, jest jakaś możliwość odzyskania utraconej części wpisu ?

Za wszelką pomoc będę niezmiernie wdzięczny i z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2010 o 13:10, queertin napisał:

Przepraszam, że tutaj zadaję to pytanie, ale znając życie z formularza mi ni odpowiecie.

No to słabo znasz życie ;)

Dnia 11.04.2010 o 13:10, queertin napisał:

/.../ czuje się delikatnie mówiąc zrobiony w uja przez gram.

Nikt Ci przecież nie zrobił tego na złość.

Dnia 11.04.2010 o 13:10, queertin napisał:

I tu pytanie do modów, jest jakaś możliwość odzyskania utraconej części wpisu ?

Jeżeli nie ma go w historii zmian, tylko po prostu się wykrzaczył, to niestety nie.

A w sprawach technicznych należy się zwracać do osób odpowiedzialnych za działanie serwisu, czyli do ekipy gram.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Normalnie (ugh, jak ja nie cierpię jak ludzie zaczynają od tego zdanie, a teraz sam się zaraziłem), po prostu nie wierzę. Ktoś zrobił wreszcie porządki w zakładce "mordki". Tylko nowych paszcz jakoś nikt nie chce narysować (albo one nie chcą się dać). Phi. To nie dam zielonych buziek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2010 o 00:43, Dexter_McAaron napisał:

Tylko nowych paszcz jakoś nikt nie chce narysować (albo one nie chcą się dać).

Raczej to pierwsze, bo "paszczę" już pokazywałem :)

Ciekawa rzecz... konkurs dla rysowników na narysowanie karykatur modków... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2010 o 12:59, Hellmut napisał:

Ciekawa rzecz... konkurs dla rysowników na narysowanie karykatur modków... :P


Bylo kiedys cos takiego na urodziny gram.pl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2010 o 12:59, Hellmut napisał:

Ciekawa rzecz... konkurs dla rysowników na narysowanie karykatur modków... :P

Warto było ćwiczyć skilla w paincie od małego! Teraz zostanę najlepszym rysownikiem moderatorów na świecie! :] No ale nowe ''paszcze'' w wersji rysunkowej chętnie bym zobaczył. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się