Vilmar

MODERATORZY: jacy są naprawdę?

28026 postów w tym temacie

Well well, well….

Witam
Miałem sobie dać z tym spokój ale widzę, że głos Ludu się odezwał w tej sprawie. . . [dziwne] Więc chyba wstydem byłoby pozostać obojętnym na to. Więc chyba też swój wdowi grosz dorzucę.

"Nie wiem co niezrozumiałego jest w tym, że od upominania użytkowników są Moderatorzy. A ten konkretnie najwredniejszy ostrzegał wcześniej, że jeśli nadal będzie rozmowa nie na temat bądź pseudomoderatorka choćby w takich wątkach jak tamten to będą nagrody. "

Hmmm niezłe podejście. Bo w tym temacie w którym wlepiłeś mi degrada w ów "pseudomoderatorkę" [ja bym tego tak nie nazwał] zabawił się nikt inny jak gramowicz sinir Czemu jemu nie zwróciłeś uwagi tak jak to zrobiłeś w tym przypadku
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=37455&tpage=4 gdzie uwagę zwróciłeś gramowiczowi 1096 taką w samą jak teraz, że od takich uwag są moderatorzy tylko, że ja jakoś nigdy nie widziałem, żeby ktokolwiek z was zwracał komuś podobną uwagę. Przy okazji w tamtym temacie też dostało się Pietro87 za to, że Ci zwrócił uwagę a Ty go pokarałeś -1 za spam [Chyba na serio nie miałeś się na kim wtedy wyżyć i akurat napatoczył się Pietro. No kurde co za niefart :C]. Najlepiej za spam =.=. Na tym forum jak ktoś jest świeży to jest dosłownie nieogarnięty i zdarzyć się może, że odpowie na temat z przed kilku lat, a jak w między czasie Moderatora nie ma to jak ktoś komuś z dobrej woli zwróci uwagę to już trzeba go karać za spam ?? ;>. Mój przypadek był inny bo jakiś bot z multikonta zrobił bumpa w sumie już nieaktualnego tematu. [ciągle otwartego =.=]. Ja po prostu nie sprawdziłem daty newsa i wyczytałem, że pierwsze 300 osób zdobędzie klucz do BETA wersji gry. Spojrzałem na ilość postów i dodałem swój z myślą, że się załapie. Potem zwrócono mi uwagę na datę posta gdzie w odpowiedzi dałem jasno do zrozumienia, że się zagalopowałem i podziękowałem temu gramowiczowi za to, że mi ją zwrócił no i dodałem jeszcze specjalnie PS, że tego typu tematy powinny być zamykane gdy robią się już nieaktualne by tego typu wpadki jak moja się nie zdarzały. . . <=== I co?? To, to drogi Wojmanie wg Ciebie i Twojego sytemu mierzenia kar [bo inaczej tego chyba nie idzie nazwać] i przyznawania "nagród" podchodzi pod spam?. Ja w tym widziałem co najwyżej lekki Off-Top. Czy każdy delikatny Off-top musi zaraz być spamem ?. Przecież sam przyznałem się do błędu. Przyznanie się do własnego błędu też jest spamem ? O_o. Zanim wręczyłeś mi "nagrodę" minęło 40 minut więc IMO sporo by w międzyczasie inny Moderator był on-line i przewertował świeżo bumpniete tematy [bo chyba taki macie obowiązek ?] i stwierdził, że to jednak nie podchodziło wg jego "miary" pod spam. . . Dlaczego nie wlepiłeś nagród wszystkim tym trollom z multikontami co dodawali gry mimo iż już dawno było po Ptokach ?? Przecież to pod spam jak nic podchodzi. Aaaa no tak zapomniałem. Przeca oni wypowiadali się na temat, wymieniali nazwy gier. . . yeaaa right. Jaaasne przecież pod spam to wg Wojmana nie podchodzi bo przeca ONI wypowiadali się na temat. Teraz rozzzzzzumiem. Czyli jak cofnę się w "gramowym czasie" znajdę jakiś już stary nieaktualny konkurs [najlepiej taki z 2007] roku i dopisze tam XXX [Gdzie XXX odpowiada wymaganej treści] to co wlepisz mi nagrodę ? za spam mimo iż wypowiedziałbym się na temat ?? czy tym razem za archeologię czyli spam. Po prostu widać jakie tutaj absurdy się odbywają. Podobnie było i w sumie do tej pory jest z tym tematem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=68916&u=3349 Nie ja jeden zwracałem tam uwagę na to co się tam wyprawia [ ja to później już robiłem specjalnie] by jakiś Moderator w końcu zamknął ten temat bo mimo iż klucze były rozdane wciąż dopisywane tam są frakcje. Zaraz temat przekroczy 1000 postów wyznaczonego "limitu". Czemu im nie wlepisz nagrody ? :> Wlepiłeś mi tam również warna <=== Również za spam. Bo tłumaczyłeś się, że już nie mam nic konkretnego do powiedzenia i się wyczerpałem. Stwierdziłem wtedy. {Hmmm skoro wlazł tu [w końcu] Moderator to powinien zamknąć ten temat a tego nie zrobił. Why?} Nurtowało mnie to strasznie. Miałem Ci tam w sumie odpisać z tym zapytaniem ale dałem sobie spokój bo znałem, że tak się wyrażę Twoją "reputację" Moderatora, która raczej przez wielu gramowiczów pozostawia wiele do życzenia i obawiałem się kolejnej "nagrody" z Twojej strony. Widać, że ekipa gram.pl sobie też nic z tego nie robi i ludzie tam pracujący mają naprawdę tak zapi*****y grafik, że żaden z nich nie jest wstanie poświęcić kilku minut by nałożyć kłódź na tego typu tematy, jak konkursy [robiąc to regularnie] [Zresztą to widać. Bo niektórzy to dodają newsy o 2:00, 3:00 w nocy]. Ludzie!! Przecież po premierze Heroesa 6 tam trolle/boty dalej będą dopisywać frakcje i co oni tez obejdą się bez kary? HUAHUAHUAHUA dobre żarty. O co wam chodzi?? O to by pozycjonowanie wam podskoczyło ? . Z takiego stanu rzeczy można się jednego domyślić [teraz dam tu trafne porównanie. Of Kors nie mam zamiaru tu nikogo obrażać] Że, Wy "Szlachta" serwisu gram.pl najwyraźniej mimo iż macie władzę to i tak ograniczoną. Najprawdopodobniej nie macie najzupełniej w świecie władzy/zezwolenia by zamykać tematy od wyżej postawionych niż wy, czyli "Arystokracji" ===> , konsuli, redaktorów gram.pl w skrócie - Zielonych. Więc wisi wam to. Noooooo chyba, że ktoś napisze do kogoś by zamknęli temat wtedy może coś z tym zrobią. Pokarają was za to jak zamkniecie taki temat ?. I dont think so. Normalnie to ja teraz się czuję jak jakiś Martin Luter King, albo Malcolm X, którzy skończyli jak skończyli za to co robili. Nie podobało się to co niektórym i musieli zostać usunięci . . . Wyżej postawieni ludzie już wiedzieli co należy z tym zrobić oraz jak to zrobić. . . No nie wiem kurde mam winić za to siebie, że napisałem tam tego posta?? Pewnie zaraz ktoś napisze, że tak XD. Pewnie zaraz mnie zbędziesz tekstem. "Wszelkie problemy dotyczące bla bla bla. . . prosimy zgłaszać tutaj": http://www.gram.pl/kontakt_formularz.asp?r=99" Yeaa right. Najlepiej tak kogoś zbyć. Z tego co mi wiadomo Pietro87 poszedł za radą Isildura i swego czasu też Ci wysłał formularz odnośnie jego "nagrody" za spam i ponoć przez 3 dni nic sobie z tego nie robiłeś i do dzisiaj chyba nie zrobiłeś. Czyli jaki sens jest wysyłania tego ?. Wiem, że nie przyznasz się do błędu jakiegokolwiek bo chyba Twoje EgO albo duma Ci na to nie pozwala, bo zapewne wszystko co poczyniasz tutaj jest bezbłędne i nie ma się do czego przyczepiać a ludzie, którzy się czepiają/ skarżą/ znajdują ów błędy czytaj czasem absurdalne postępowanie z Twojej strony to są źli ludzie, oni nie rozumieją, nie są modkami, bo Ty wiesz lepiej. Nie wiem po porostu chyba miałem pecha. No kurde co za niefart trafiłem na haczyk wtedy kiedy najbardziej rozsławiony łowca akurat łowił no i mnie złowił. Strażnik wszedł, przeskanował, aha zobaczył stwierdził, że to mu w jego skali podchodzi pod spam więc nie mam wyjścia ja wlepiam. A i jeszcze odnośnie tego posta:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=68916&pid=3350. Specjalnie go zgłosiłem by coś sprawdzić . I specjalnie zaadresowałem w temacie "Do Wojmana" Wiedz, że to nie była z mojej strony jakaś prowokacja, bo ja nie uciekam się do takich podłych sztuczek. Chciałem sprawdzić czy jesteś na tyle sprawiedliwy w swych osądach i czy jemu również wlepisz chociażby warna za spam bo ja inaczej bym tego nie nazwał. Przeca napisał posta nie na temat. Nagroda wg Twojego wskaźnika przyznawania degradów, warnów się należy jak nic ale chyba nie tym razem co ?? ;> IMO Fail ]:->. No kurde co za niefart on miał fart a ja nie :S. Gdzie tu zasada "And Justice For All" bo chyba pani z Wagą Sprawiedliwości Tobie nie odpowiada. Wiedz, że takowy błąd jaki popełniłem już się nie zdarzy ale ten degrad na serio jest chyba za przysłowiowe "twarzowe" =.= Anywawy. Chyba od dawna wiadome jest, że na gramie są równi i równiejsi a niektórzy żyją z zasadą "Co wolno wojewodzie , to nie tobie. . . "

PS: Widać, że wasze zwracanie uwagi na tego typu posty polega na zwracaniu uwagi tym, którzy wcześniej zwrócili uwagę danemu gramowiczowi.
Pozdrawiam.

@Nikodem95
Odnośnie tego co napisałeś w temacie o kluczach do Heroesa VI i tym, że gram mogłoby z tego zrobić ankietę/statystyki, która frakcja była najczęściej wymieniana to odpowiem Ci tutaj, a mianowicie już na to padła moja odpowiedź ale kilka stron tam wcześniej. Więc masz linka który przeczy temu co pisałeś:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=68916&pid=3168
Również pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko, żeby było w 100% jasne, ja swoją rozmowę z Wojmanem dokończyłem poza forum, bo w pewnym momencie uznałem ten watek w zdegradowanych za zbyt kiepską formę komunikacji.
Czy uważam, że tamten degrad był na wyrost, imho tak, aczkolwiek przyznałem, że mogłem olać ten temat i niepotrzebnie go nie podbijać [co podobnie mógł zrobić i moderator, więc względnie jakiś konsensus osiągnęliśmy]

Będąc przy temacie, pamiętam, że pierwszy degrad i to -2 złapałem od Hellmuta, też imho niesłuszny, bo to nie moja wina, że on nie rozumie pojęcia sarkazmu [w temacie o bogu, znudzony pewnym userem, napisałem ironicznie, że wyznawców islamu trzeba by dla świętego spokoju znukować, co zostało podciągnięte pod nawoływanie do mordu (co ciekawe wielu ludzi nie raz tu pisało o jawnych antypatiach do grup społecznych, etnicznych itp i jakoś nikt tego pod lincz nie podciągał, ale whatever].
Hellmut nie pofatygował się, żeby przejrzeć wątek i poprzednie posty, gdzie jawnie broniłem pewnych idei islamu ukazując, że wbrew stereotypom jest to religia pokoju która święta wojnę ukazuje jako wojnę duchową z założenia a to ludzie wypaczyli ten element i dostosowali do swoich przyziemnych interesów.

Ale jak widać, łatwiej było się uprzeć przy swoim niż wyszukać w temacie posty

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=765&pid=26641
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=765&pid=26642

A tu post za który dostałem degrad :

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=765&pid=26733

Który nota bene i samemu Hellmutowi można by wlepić, bo mi jego nick kojarzy się [na takiej zasadzie jak on interpretuje posty czyli wszystko dosłownie] z pewnym zbrodniarzem wojennym lekarzem SS o wdzięcznie brzmiącym imieniu i nazwisku Helmut Vetter.
Z resztą, tak na upartego nawet jeśli ktoś przejawia swój skrajny pogląd na jakąś sprawę, jak nie raz tu nie jeden przejawiał swoją miłość np do żydów czy byłych hitlerowców, nawet mówiąc, że w jego mniemaniu ten czy ten osobnik powinien dostać pod płotem kule między oczy nie równa się to z nawoływaniem do strzelania do danego osobnika, stąd jak widać, jak komu aktualnie pasuje interpretacja zasad czy tekstu - tak sobie ją zastosuje.


Żeby była jasność, nie zamierzam wracać do tego tematu, więc jeśli ewentualnie Hellmut chce tu coś prostować i wdawać się w dyskusję - proszę, co by dał sobie przysłowiowego siana.
Zarzucam to w odpowiedzi do konkretnego usera co by mu pokazać pewne konkretne przykłady i tyle [ja swoją sprawę omówiłem mailowo, nie mam zamiaru się wykłócać po raz kolejny o nic nie znaczący dziecinny status, mógł bym się trochę potargować o naginanie zasad jak komu aktualnie pasują, ale tez dam sobie siana, bo nie ma nad moderatorami konkretnej administracji, toteż takie dyskusje są z założenia bez sensu w moim odczuciu]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A najgorsze jest to, że zaraz te wszystkie posty zostaną odebrane jako "pastwienie się nad moderatorami" i "hejtowanie ich bez powodu".
Bo żeby było jasne - przynajmniej ja swój post [bo nie mogę za innych pisać oczywiście] wstawiłem, żeby pokazać swój punkt widzenia, nie mam potrzeby tu na nikim uskuteczniać jakiegoś "flejmu", bo imho było by to dziecinne i głupie, a co jak co, forum chyba jest od konstruktywnej dyskusji i nawet tu, gdzie wyraźnie się z pewnymi rzeczami nie zgadzam, chcę taki poziom trzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie sądziłem, iż można napisać esej w sprawie degradacji. Tym bardziej, że dotyczy ona nienamacalnej rzeczywistości, cóż... Osobiście bawi mnie podejście ludzi, którzy zarzekają się, jak mało istotna jest dla nich ranga. Bo przecież liczy się człowiek, stan jego wiedzy, reprezentowany poziom a nie częstotliwość wklepywania postów, która inicjuje awansem w owej hierarchii.

I wyprowadzając Cię z błędu - nie ma równych i równiejszych. Są jedynie Ci, którzy rzucają się w oczy oraz Ci, którzy raz zajdą za skórę Moderatorom. O ile drudzy mogą liczyć na przymknięcie oka, to pierwsi zwykle ponoszą konsekwencje swojego postępowania. A nie ukrywajmy - ostatnio to chyba nie ruszasz się sprzed kompa :) Nie wiem, jak można prowadzić taki tryb życia. Tym bardziej, że teraz jest okres wakacyjny. Bo widzisz... wpisywanie się po kolei do każdego tematu, nawet jeśli nie ma się nic istotnego do przekazania, to jednak lekki idiotyzm. Jesteś tak pochłonięty wyścigiem o wyższą rangę, ewentualnie ilość postów, że wrzucasz je automatycznie do pierwszego lepszego tematu.

Być może dostałbyś tylko ostrzeżenie, gdybyś miał do tego inne podejście. Bo zabawa w archeologa nigdy nie była zbyt bezpieczna na tym forum. Niestety trzeba się przyzwyczaić do tego, aby sprawdzać daty dodawanych postów, by uniknąć śmieci sprzed kilku lat. A teraz, zamiast wykłócać się o głupią rangę, wyjdź na dwór i spędź tam chociaż te dwie godziny. Wiesz, tam, za oknem też istnieje świat :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jaką tolerancję ma Wojman dla poddawania do publicznej dyskusji swoich interwencji (zabronionej regulaminowo) ale Ty wiedz, że moja tolerancja w tej sferze nie należy do wysokich.

Nie wiem, w jakim celu wyciągasz tę sprawę tu. Naprawdę nie wiem. Napisałeś na formularz, otrzymałeś odpowiedź. Przedstawiłem swoje argumenty. W zamian zostałem nazwany "nienadającym się do racjonalnej dyskusji", i na tym dyskusja się skończyła. Pomimo tego, że moich argumentów nie podważyłeś.

Odwołałem się do każdej poruszonej przez Ciebie kwestii w mailu. Uwzględniłem wszystko co przedstawiłeś. A Ty widząc, że mnie nie przekonasz, startujesz z dokładnie tą samą, wręcz przeklejoną gadką. tym razem tu, w tym poście, najwyraźniej licząc, że skoro Moderatora nie przekonałeś, to przynajmniej forumowicze wezmą Cię w obronę. Czytając dokładnie to samo, co ja w mailu, a w skrócie:

- że to był sarkazm i że powinienem to wyczuć,
- że to nie było odzwierciedlenie Twoich poglądów,
- że Twoja ksywka kogoś tam mi przypomina (już czwarty raz to piszesz na forum, chociaż nijak się to wiąże ze sprawą).

Odpowiedziałem Ci na dwa pierwsze zarzuty. Wystarczy przeczytać mail, a nie z góry określać mnie jako "nienadającego się do racjonalnej dyskusji".

Chcesz, żebym zmienił podjętą decyzję na Twoją korzyść? Proszę bardzo, oto warunki:
- wskaż jedyną, prostą i stuprocentowo skuteczną metodę na rozpoznawanie definicyjnego sarkazmu w postach użytkowników - wtedy będę mógł zmienić moje postanowienie, że jakiekolwiek sarkazmy i inne poczucia ironii użytkowników mnie nie obowiązywały, nie obowiązują i obowiązywać nie będą, a każdy "ironiczny" post, który nie jest do odróżnienia od posta identycznego w treści, ale w całkowicie poważnego jest traktowany jak ten ostatni.
- Udowodnij, że wszyscy użytkownicy forum, bez żadnego wyjątku, są zawsze stali w poglądach, jakie głoszą, dzięki czemu branie pod uwagę postów z wcześniejszego okresu czasu również będzie miało jakikolwiek sens. I pamiętaj, że jako partner w rozmowie jesteś traktowany indywidualnie, ale jako user w interwencji jesteś traktowany kolektywnie - to, że Ty zadeklarujesz stałość poglądów to o wiele za mało, zwłaszcza dawno po fakcie.

Treść skrócona: Przestań w kółko powtarzać zbite przeze mnie argumenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2011 o 00:49, Lacrimas napisał:

Nie sądziłem, iż można napisać esej w sprawie degradacji. Tym bardziej, że dotyczy ona
nienamacalnej rzeczywistości,

Tylko kilka zdań więcej :). Można czasami napisać swój lekki bulwers ogólnie leży mi to wszystko. :]. Chyba każdy ma do tego prawo.

Dnia 13.08.2011 o 00:49, Lacrimas napisał:


A nie ukrywajmy - ostatnio to chyba nie ruszasz się sprzed kompa :).

Tylko nocą =/. Z resztą jak mam wychodzić na dwór skoro ostatnimi czasy dzień w dzień pada.. Nie wiem może u Ciebie za oknem słoneczko masz... moknąć mam ? ;>. Nie lubię używania parasolek :)

Dnia 13.08.2011 o 00:49, Lacrimas napisał:


Być może dostałbyś tylko ostrzeżenie, gdybyś miał do tego inne podejście. Bo zabawa w
archeologa nigdy nie była zbyt bezpieczna na tym forum.

Ja się w archeologa nie zabawiłem, tylko kolejne multi konto kogoś tam gdzieś tam. Z resztą to jeszcze nie był aż taki stary temat. Raptem pół może roku :-P. Ludzie czasem odkopują tematy z przed dwóch lat i nic się nie dzieje :)
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2011 o 00:49, Lacrimas napisał:

Nie sądziłem, iż można napisać esej w sprawie degradacji.


No kogo jak kogo, ale biorąc pod uwagę twoje zdolności do lania wody, to akurat ciebie nie powinno to dziwić. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2011 o 01:38, Hellmut napisał:

Nie wiem, jaką tolerancję ma Wojman dla poddawania do publicznej dyskusji swoich interwencji
(zabronionej regulaminowo) ale Ty wiedz, że moja tolerancja w tej sferze nie należy do
wysokich.


Jakich interwencji ?
Rozmawiałem z nim poza forum, zupełnie nie w sprawie degrada [bo nie chciałem żeby go cofnął, więc żadne "odwołanie to nie było], ktoś się potem powołuje na to, że ja nie dostałem od niego rzekomo żadnej odpowiedzi - więc pisze krótko i konkretnie, że odpowiedź w swojej sprawie dostałem tylko nie tu.
Nie wiem o co znowu pianę bijesz, ale nie wnikam.
Po drugie - to co, o waszych "interwencjach" w stosownym do tego temacie btw tez już dyskutować nie można ? Kolejne nagięcie sobie zasad do własnych potrzeb ?

Dnia 13.08.2011 o 01:38, Hellmut napisał:

Chcesz, żebym zmienił podjętą decyzję na Twoją korzyść?


Bynajmniej, pisałem już X razy, że nie ma to dla mnie znaczenia [w sensie stricte cofnięcia zabranej rangi, bo owe rangi zawsze uważałem za marny wyznacznik czegokolwiek].
Za to traktowanie ludzi tu an forum równą miara już było by milej widziane [nie chce mi się marnować czasu, ale postów rzekomo nawiązujących do ludobójstwa czy antysemityzmu lub rasizmu mógł bym tu wyszukać niemało i to postów które żadnej "nagrody" nie dostały]

I tak jak ci napisałem, twoje "zbicie argumentów" jest dla mnie, nieadekwatne do przekroju całego tematu.
Z resztą zaznaczyłem, że nie wracam do tej sprawy, podaje ją jako przykład, na to, że niektórzy z was doginają sobie sytuację jak wam pasuje.


A tak nawiasem mówiąc podałem ci przykład wyżej, że nawet to jak skrajnych by ktoś poglądów nie przedstawiał, nie równoważy się z tym, że nawołuje innych do popierania owego poglądu [to tak w kwestii gdybym to co napisałem wtedy pisał na poważnie], jak by nie patrzeć, mam wątpliwą bo wątpliwa ale wolność słowa.

A ciekaw jestem, czy za porównanie które podałem tez by "degrady" leciały, czy może wręcz pochwały.
Bo nie raz pisano, że Hitlerowców czy zbrodniarzy wojennych trzeba by stawiać pod płot i strzelać między oczy, ... hmmm czyżby ktoś nawoływał do "ludobójstwa".... straszne [tu dla ciebie notka w nawiasach - tu był sarkazm]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2011 o 03:12, Braveheart napisał:

Tylko kilka zdań więcej :). Można czasami napisać swój lekki bulwers ogólnie leży mi
to wszystko. :]. Chyba każdy ma do tego prawo.

Tak się teraz zastanawiam, jakimi kategoriami myślisz. Skoro : ''można czasami napisać swój lekki bulwers'', ale ogólnie, to wszystko Ci leży (nie wiem, nie wnikam - gwoli ścisłości szukaj tu podtekstów, o!) - to raczej jedno wyklucza drugie. Bo albo mi na czymś NIE ZALEŻY, albo płacze, jak dziecko po utracie lizaka. Więc?

Dnia 13.08.2011 o 03:12, Braveheart napisał:

Tylko nocą =/. Z resztą jak mam wychodzić na dwór skoro ostatnimi czasy dzień w dzień
pada.. Nie wiem może u Ciebie za oknem słoneczko masz... moknąć mam ? ;>. Nie lubię
używania parasolek :)

Człowieku, dla chcącego nic trudnego. Nawet w deszczu można się wyśmienicie bawić, pójść do jakiegoś baru, klubu czy odwiedzić znajomego. Ostatnio, jak byliśmy z panną na polance, zaczęła się ulewa. I co? I nic, weszliśmy wspólnie pod koc i tak ją przeczekaliśmy. Nie dość, że była to dosyć specyficzna przygoda, to absolutnie nie przeszkodziła nam w realizacji planów. Żeby się dobrze bawić termometr nie musi wskazywać 40 stopni, choć i tak wówczas wielu zacznie narzekać, że jest zbyt gorąco, nie da się oddychać etc. :)

Dnia 13.08.2011 o 03:12, Braveheart napisał:

Ja się w archeologa nie zabawiłem, tylko kolejne multi konto kogoś tam gdzieś tam. Z
resztą to jeszcze nie był aż taki stary temat. Raptem pół może roku :-P. Ludzie czasem
odkopują tematy z przed dwóch lat i nic się nie dzieje :)

Spójrz na swój ''PS.'' - jeśli uważasz, że nie był on dziecinnym i bezsensownym spamem (mimo wszystko), to raczej dalsza wymiana zdań nie ma sensu. W ogóle to jestem ciekaw, skąd masz informacje o czyichś multikontach? :D

rob006

Lanie wody a rozpacz spowodowana jednym degradem, to jednak dwie różne bajki :f

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.08.2011 o 11:31, Lacrimas napisał:

Człowieku, dla chcącego nic trudnego.


Nic mi do tego, ale nie uważasz, że to jak kto spędza swój wolny czas to tylko jego sprawa ? Jasne można uważać, że ktoś kto siedzi 24/7 przed monitorem jest dziwny [bo jest to dziwne oczywiście i mocno nienaturalne], ale ja tam zawsze wychodzę z zasady, że nic mi do tego jak kto spędza czas, wydaje swoje pieniądze itp.
Jasne mogę się wypowiedzieć, co uważam za dziwne, nieadekwatne, nierozsądne itp... ale nie mam zamiaru nikogo na siłę konwertować, niech robi co chce [dlatego imho mówisz po próżnicy, brave i tak raczej nie zmieni stylu życia]


A czy dostał degrada słusznie... ostrzeżenie imho było by fair, bo chyba nie miał wcześniej ostów, a nawet jak miał, to zdążył zrobić edycję i zorientował się, że dopisał się do przeterminowanego tematu. Ale Wojman to Wojman, jest specyficznym moderatorem, ze specyficznym podejściem. Zrobił na forum imho proporcjonalnie dużo "dobrego" do tego co zrobił imho "źle". Ale nie mi tu ferować wyroki czy robić jakieś samosądy.
Imho Budo trafił humorystycznie i dosyć celnie.
A ja od ostatniej rozmowy z Wojmanem poza forum, sam stwierdziłem, że nie jest do końca taki jakim go niektórzy malują.

Z reszta, podobnie z Hellmutem, to, że nie zgadzam się z nim w konkretnej kwestii i obstaje przy swoim zdaniu, nie znaczy, że będę go wszędzie gdzie się da krytykował bez zdania racji. Najważniejsza imho rzeczą, jest rozgraniczać pewne sprawy, rozwiązywać je na jednym polu i nie przenosić tego na inne, bo to, że z kimś się nie zgadzamy w jednej kwestii nie upoważnia do nieuzasadnionej krytyki w całej gamie innych spraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ramach bajzlu co to się dzieje zacytuję Juwenala:

Quis custodiet ipsos custodes?

Otóż, my. Petycja do ekipy gram.pl o przeglądarkę degradów/warnów/banów z uzasadnieniem moderatora? :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.08.2011 o 06:55, Braveheart napisał:


@Nikodem95
Odnośnie tego co napisałeś w temacie o kluczach do Heroesa VI i tym, że gram mogłoby
z tego zrobić ankietę/statystyki, która frakcja była najczęściej wymieniana to odpowiem
Ci tutaj, a mianowicie już na to padła moja odpowiedź ale kilka stron tam wcześniej.
Więc masz linka który przeczy temu co pisałeś:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=68916&pid=3168
Również pozdrawiam

No tak. Spodziewalem sie, ze strone wczesniej tez jest to samo, co na ostatniej i nie sprwdzilem. Moj blad :)


PS. Tu jak w sejmie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I chyba w tym cały sens dyskusji która się ostatnio od kilku dni przewija w tym temacie, temacie zdegradowanych i sporadycznie w temacie o forum 2.6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2011 o 11:48, Ostrowiak napisał:

Otóż, my. Petycja do ekipy gram.pl o przeglądarkę degradów/warnów/banów z uzasadnieniem
moderatora? :3

A tam petycja, zrbrojne powstanie! Rewolucja ! Mają nam dać to czego chcemy ! Do broni ! Poprowadzę nas do zwycięstwa ! ;3 Ale tak, jestem za. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2011 o 11:48, Ostrowiak napisał:

Otóż, my. Petycja do ekipy gram.pl o przeglądarkę degradów/warnów/banów z uzasadnieniem
moderatora? :3


Przecież każdy ukarany użytkownik ma wyjaśnienie dlaczego został ukarany. Poza tym:

"Decyzje Moderatorów lub Pracowników gram.pl dotyczące Użytkownika bądź jego wypowiedzi, są kwestią wyłącznie pomiędzy firmą gram.pl oraz tym Użytkownikiem i nie podlegają dyskusji na gram.pl. Jeżeli uważasz, że zostałeś skrzywdzony bądź potraktowany przez Moderatora lub Pracownika gram.pl niezgodnie z panującymi zasadami, masz prawo do wyjaśnień. Wszelkie niewyjaśnione kwestie sporne dotyczące działań moderatorów i Pracowników gram.pl, rozstrzygane są wyłącznie drogą listowną, pod rygorem nieważności."


Więc nie ma możliwości by takie coś powstało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2011 o 10:09, Pietro87 napisał:

Po drugie - to co, o waszych "interwencjach" w stosownym do tego temacie btw tez już
dyskutować nie można ? Kolejne nagięcie sobie zasad do własnych potrzeb ?

Pozwól, że coś Tobie zacytuję:

"Decyzje Moderatorów lub Pracowników gram.pl dotyczące Użytkownika bądź jego wypowiedzi, są kwestią wyłącznie pomiędzy firmą gram.pl oraz tym Użytkownikiem i nie podlegają dyskusji na gram.pl. Jeżeli uważasz, że zostałeś skrzywdzony bądź potraktowany przez Moderatora lub Pracownika gram.pl niezgodnie z panującymi zasadami, masz prawo do wyjaśnień. Wszelkie niewyjaśnione kwestie sporne dotyczące działań moderatorów i Pracowników gram.pl, rozstrzygane są wyłącznie drogą listowną, pod rygorem nieważności."

Wszystko jasne?
Ten temat nie jest tematem, w którym Moderator ma wyjaśniać użytkownikom za co zostali ukarani, takie posty są zwykłym spamem...
Poza tym gdy Moderator komuś przyznaje karę to wyjaśnia za co ją daje... To za mało? Ok, ale od tego jest skrzynka mailowa a nie forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.08.2011 o 16:07, Isildur napisał:

Wszystko jasne?
Ten temat nie jest tematem, w którym Moderator ma wyjaśniać użytkownikom za co zostali
ukarani, takie posty są zwykłym spamem...


Ja z Hellmutem ta sprawę zakończyłem dawno temu i nie mam zamiaru do niej wracać. Ale już tego, że jest odgórny zakaz o rozmowach z moderatorami to nie wiedziałem, kolejna niepisana reguła.. trzeba ją dopisać, do reszty niepisanych reguł...
A jak człowiek pyta o coś konkretnie, dostaje odpowiedź, że użyłem tego a nie innego przykładu - użyłem przykładu z "własnego podwórka", to że Hellmut napisał mi kolejną odpowiedź, bez potrzeby [bo nigdzie przecież nie pisałem, że zgłaszam tu jakiś przeciw, przeciwko jego decyzji] - to już miej pretensje do niego o rozciąganie tematu.


A skoro nie można NIGDZIE na forum z innymi userami w kontekście konkretnej rozmowy dyskutować o takich czy innych waszych decyzjach, dopisz to do przyklejonego albo do regulaminu, wszystko będzie wtedy w 100% jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam do nikogo pretensji, po prostu czytam te wasze wypociny i łapię się czasem za głowę. Nie bronię Tobie pisać o degradzie ale nie proście o wyjaśnienia na forum, bo to co Ostrowiak zaproponował jest nie do wykonania, ten cytat to chyba wyjaśnia ;)

Poza tym Twojego posta źle zrozumiałem, więc przepraszam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się