Vilmar

MODERATORZY: jacy są naprawdę?

28026 postów w tym temacie

Dnia 20.01.2012 o 02:36, kuba9876543210 napisał:

Moderatorzy moga usuwac dane z sygnaturek?

Tak, mamy taką możliwość.

Dnia 20.01.2012 o 02:36, kuba9876543210 napisał:

Nie wiem czy ktorys z Was mi teog nie zrobil czy to moze jakis blad forum (nie jest to pierwszy raz w ciagu ostatnich kilku lat).

Z tego co widzę nikt nie wprowadzał żadnych zmian w Twoich postach od momentu zniknięcia Twojej poprzedniej sygnaturki więc albo jest to jakiś błąd forum albo przypadkiem sam ją usunąłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2012 o 02:36, kuba9876543210 napisał:

Moderatorzy moga


Chyba nie będzie karalnym występkiem napisane, że moderatorzy mogą wszystko i jeszcze troszkę więcej (przynajmniej na forum i w jego okolicach okolicach) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie tego posta - http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=52910&pid=620 .
Piszę tutaj, gdyż nie chciałem robić offtopu w innym temacie.

Czy moderatorzy mają możliwość ukarania użytkownika za działalność poza forum? Zdziwił mnie trochę ten post. Chyba że to po prostu kulturalne spławienie oskarżającego. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2012 o 00:20, Kukowsky napisał:

Mam pytanie odnośnie tego posta - http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=52910&pid=620
.
Piszę tutaj, gdyż nie chciałem robić offtopu w innym temacie.

Czy moderatorzy mają możliwość ukarania użytkownika za działalność poza forum? Zdziwił mnie trochę ten post. Chyba że to po prostu kulturalne spławienie oskarżającego. ;)

Nie jestem przekonany czy posiada on jakiekolwiek linki, myślę raczej że liczył na to iż zignoruje sprawę i zapomnę o tym że oskarżył innego użytkownika o piractwo tylko dlatego że tamten pochwalił coś czemu on jest przeciwny. Jeśli nie dostarczy dowodów popierających jego oskarżenie i liczy na to że o wszystkim zapomnę to się zawiedzie, jeśli natomiast dostarczy dowody (w co wątpię) to... Oprócz tego że będę bardzo zaskoczony to będę miał też niezły zgryz co z tym zrobić, w końcu niecodziennie użytkownik samodzielnie wysyła moderatorowi dowody na to że przesiaduje na pirackich stronach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2012 o 00:52, Karharot napisał:

> /.../ będę miał
też niezły zgryz co z tym zrobić, w końcu niecodziennie użytkownik samodzielnie wysyła
moderatorowi dowody na to że przesiaduje na pirackich stronach...

Wiesz, nie śledziłem sprawy, ale proponowałbym przyjąć taką zasadę, jaka jest ogólnie przyjęta w prawie: obowiązuje prawo tego państwa, na terenie którego popełniono dany czyn.
Nie nasze forum - nie nasza (moderatorów) sprawa.
Oczywiście, jakiś purysta zaraz mnie skoryguje, ze czyn, który nie jest karany np. w Tajlandii, ale został popełniony w Tajlandii przez obywatela polskiego i jest karalny w Polsce, to będzie karalny, jeśli polski Prokurator Generalny tak postanowi. Czyli bat zawsze się znajdzie.
P.S.
Jednak w końcu prześledziłem kolejne posty.
Chyba jednak ten bat powinien się znaleźć. Ale to już, na szczęście, nie moja sprawa. Też miałbym zgryz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że dawanie komuś bana/ukaranie kogoś za coś, gdzie nie sięga regulamin (czyli poza gram.pl GramIrc/Forum/gamsajt) jest chorym pomysłem, w końcu nie złamał tutaj regulaminu który zaakceptował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2012 o 00:20, Kukowsky napisał:

Czy moderatorzy mają możliwość ukarania użytkownika za działalność poza forum? Zdziwił
mnie trochę ten post. Chyba że to po prostu kulturalne spławienie oskarżającego. ;)


Generalnie rzecz biorąc, to regulamin dotyczący forum zabrania propagowania piractwa, więc działalność na innych forach nie powinna być uwzględniana (tym bardziej że nikomu nie mogę zabronić używania mojego nicka...). No ale jak ktoś się chce bawić w policjanta i sprawdzać co kto robi w domu, to przecież nie zabronisz, w końcu mod może wszystko. :D Ale ja osobiście proponowałbym zacząć od użytkowników, którzy już raz zostali za piractwo zbanowani, a mimo to są dalej na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2012 o 00:20, Kukowsky napisał:

Czy moderatorzy mają możliwość ukarania użytkownika za działalność poza forum? Zdziwił
mnie trochę ten post. Chyba że to po prostu kulturalne spławienie oskarżającego. ;)


Moje zdanie jest takie: regulamin serwisu gram.pl odnosi się do serwisu gram.pl. To czy i co użytkownik robi w innych portalach nie moja sprawa i dla mnie nie jest podstawą do tego, aby przyznać mu "nagrodę" na tym forum. Zresztą, to że ktoś ma taką samą ksywkę niekoniecznie oznacza, że jest pod nią jedna i ta sama osoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, tak się nie robi. Może pomijając sytuacje wyjątkowe. Tak wyjątkowe, że nie potrafię znaleźć przykładu.

Po pierwsze - identyczna ksywka na innym serwisie to za mało, aby uznać konto za należące do tego samego użytkownika sieci. A wszelkiej maści dane poufne są chronione przez portale i nie można zażądać ich udostępnienia w celu ustalenia tożsamości osobnika u nas.

Po drugie - regulamin gram.pl obowiązuje na gram.pl. Jeżeli w innym serwisie przykładowo propagowanie piractwa jest dozwolone, to nie można ścigać za to, że zachował się zgodnie z obowiązującymi tam zasadami.

Tak samo uznaję, że podanie linków do czyichś postów na jakimkolwiek innym serwisie nie stanowi żadnych dowodów na zachowania sprzeczne z regulaminem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie sprawa rozbija się jednak o to że w tym wypadku czyn karalny został popełniony tutaj - Pan Foost oskarżył innego użytkownika o piractwo co w przypadku braku dowodów jest dla mnie jednoznaczne z naruszeniem czyjegoś dobrego imienia czego tolerować nie będę. Przyznam się że odpowiedź jakiej udzielił na pytanie o dowody nie była tym czego się spodziewałem ale jak dla mnie sprawa zostaje otwarta - jeśli dowodów nie poda to spotka go kara, jeśli dowody poda to... chyba spotka go kara bo udowodni że ON SAM bez wątpienia przesiaduje na pirackich stronach o czym (chyba nieświadomie ale jednak) powiedział tutaj?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2012 o 17:43, Karharot napisał:

ale jak dla mnie sprawa zostaje otwarta - jeśli dowodów nie poda to
spotka go kara, jeśli dowody poda to... chyba spotka go kara bo udowodni że ON SAM bez
wątpienia przesiaduje na pirackich stronach o czym (chyba nieświadomie ale jednak) powiedział tutaj?

Spójrz jeszcze raz w regulamin, pisze tam, że:
Użytkownikowi, który popełni jedno lub więcej z powyższych przewinień na "Tutaj masz odpowiedź" grozi:
Nie ma tam mowy o skrzynce moderatorskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2012 o 18:01, doflamingo napisał:

Spójrz jeszcze raz w regulamin, pisze tam, że:
Użytkownikowi, który popełni jedno lub więcej z powyższych przewinień na "Tutaj masz
odpowiedź" grozi:

Nie ma tam mowy o skrzynce moderatorskiej.

To nie zostało napisane na skrzynkę moderatorską ->
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=52910&pid=617
Możesz mi wyjaśnić skąd on może wiedzieć co kto wypisuje na takich stronach jeśli sam tam nie siedzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2012 o 17:43, Karharot napisał:

chyba spotka go kara bo udowodni że ON SAM bez wątpienia przesiaduje na pirackich
stronach o czym (chyba nieświadomie ale jednak) powiedział tutaj?


Od kiedy to przesiadywanie na pirackich stronach czy forach jest nielegalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2012 o 17:43, Karharot napisał:

/.../ jeśli dowody poda to...

Zgodnie z wyżej zamieszczonymi postami nie jest w stanie podać dowodów.

Dnia 24.01.2012 o 17:43, Karharot napisał:

chyba spotka go kara bo udowodni że ON SAM bez wątpienia przesiaduje na pirackich stronach o czym (chyba
nieświadomie ale jednak) powiedział tutaj?

Bracie Modzie, regulamin... poza tym to nie miejsce na rozstrzyganie takich wątpliwości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2012 o 18:11, rob006 napisał:

Od kiedy to przesiadywanie na pirackich stronach czy forach jest nielegalne?

Może jak powprowadzają te ACTA nie acta to będzie nielegalne, ale to dopiero za jakiś czas, więc Karharot będzie musiał poczekać ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2012 o 18:11, rob006 napisał:

Od kiedy to przesiadywanie na pirackich stronach czy forach jest nielegalne?

OK, w sumie macie rację :)

@ Hellmut
Już przenoszę się we właściwe miejsce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2012 o 18:11, rob006 napisał:

Od kiedy to przesiadywanie na pirackich stronach czy forach jest nielegalne?


Wiesz, jeśli tam podawał linki do nielegalnych plików, to jakiś to dowód będzie :). Ale racja, samo przeglądanie takich miejsc nie powinno być w żaden sposób karane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się że linki do postów o identycznych nickach na warezach to o wiele za mało, zwłaszcza że takowe są publicznie dostępne i mógłbym "narobić ich" nawet i konsulom bez większych problemów (a co mi napisałbym nawet w tamtejszym profilu że mam na identyczną ksywkę konto na gram-ie). Screen na którym widać że jest i na gramie i na warezie (ew że ściąga pirata)? Za łatwe do spreparowania. Chyba że oskarżony sam go zamieści ;). Tak więc o ile podejrzany sam się nie "wkopie" w zasadzie nie do udowodnienia.


ps za bezlitosnym tępieniem piratów jak najbardziej jestem, ale sama zbieżność nazw kont to o wiele za mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się