Vilmar

MODERATORZY: jacy są naprawdę?

28026 postów w tym temacie

Dnia 24.06.2012 o 22:25, Hellmut napisał:

Chodzi Ci o dowody na posiadanie oryginalnych gier?


Nie, o dowody na te śmieszne wojmanowe "udowodnij mi, że" z limitem czasowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2012 o 22:31, Daelor napisał:

> Chodzi Ci o dowody na posiadanie oryginalnych gier?

Nie, o dowody na te śmieszne wojmanowe "udowodnij mi, że" z limitem czasowym.

Jeśli masz oryginalna grę, to mozesz to zwykle udowodnić w ciągu kilkunastu minut - bo tyle potrzeba na odszukanie pudełka, płyty i zeskanowanie, albo zrobienie zdjecia komórka. Człowieka bez skanera i komórki ze świecą szukać. Gorzej, jak nabyta w w steamie, albo podobnym serwisie, ale też udowodnić legalność też mozna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie nie, chodzi o to że user miał coś znaleźć na poparcie jakiegoś stwierdzenia i bynajmniej nie chodzi o legalność gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gorzej jak ktoś ma grę, ale jest poza domem, i nie uśmiecha mu się naginać kilkudziesięciu kilometrów dla czyjegoś widzimisię.
Zresztą sam system "domniemanej winy" jest lekko poroniony. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2012 o 18:04, Blu napisał:

To Wojman już nie jest moderatorem? :D
Ale fajnie.

A co, kuku Ci zrobił? Było moderatorów wielu, ale jakoś nie cieszyłem się z odejścia któregokolwiek. I pewnie nie będę się cieszył, jak któryś z obecnych odejdzie - a z tych, którzy są, to tylko dwóch jest na tym forum dłużej, niż ja. Policja forumowa (bo tym są moderatorzy) Ci nie odpowiada? Masz dwa wyjscia: dostosować się lub zmienić forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2012 o 18:17, rob006 napisał:

Zresztą sam system "domniemanej winy" jest lekko poroniony. :)

Masz rację. Dlatego się go nie stosuje.

Zaś prośby o potwierdzenie legalności tytułów były wysuwane tylko w przypadku tych użytkowników, którzy swoimi postami i opisami najpierw zdołali przekonać czytających, że z tą legalnością jest krucho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2012 o 00:41, Hellmut napisał:

> Zresztą sam system "domniemanej winy" jest lekko poroniony. :)
Masz rację. Dlatego się go nie stosuje.

Po raz trzeci piszę, że nie chodzi o udowodnienie legalności tytuów, tylko wojmanowe ''Masz 24h na udowodnienie mi, że biorę pieniądze od Cenegi / że CDA bierze pieniądze od xxx / coś równie absurdalnego'' (sytuacje autentyczne, linków jednak nie szukam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2012 o 10:17, Daelor napisał:

Po raz trzeci piszę, że nie chodzi o udowodnienie legalności tytuów, /.../

Ty mówisz o czym innym, ja, rob i KM o czym innym. I tyle.

Dnia 26.06.2012 o 10:17, Daelor napisał:

Masz 24h na udowodnienie mi, że biorę pieniądze od Cenegi / że CDA bierze pieniądze od xxx / coś równie
absurdalnego'' (sytuacje autentyczne, linków jednak nie szukam).

Dla kogoś, kto rzuca takimi twierdzeniami udowodnienie ich nie powinno być problemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.06.2012 o 10:20, Hellmut napisał:

Dla kogoś, kto rzuca takimi twierdzeniami udowodnienie ich nie powinno być problemem.


Nie mnie w to wnikać, interesowało mnie, czy wojman kiedykolwiek wyciągnął konsekwencje po tych magicznych 24h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2012 o 10:24, Daelor napisał:

Nie mnie w to wnikać, interesowało mnie, czy wojman kiedykolwiek wyciągnął konsekwencje
po tych magicznych 24h.

5 minut szukania i znalazłem dwa takie przypadki, zakończone "konsekwencjami":

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=71435&pid=65

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=59157&pid=57 - tutaj co prawda dowodów zażądał kto inny, ale efekt ten sam. Zresztą z tego co pamiętam sam wyrażałeś swoją dezaprobatę dla tej decyzji...

EDIT: Poprawka pierwszego linka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2012 o 10:33, Hellmut napisał:

Zresztą z tego co pamiętam sam wyrażałeś swoją dezaprobatę
dla tej decyzji...


Nope, degradom dla aope przyklaskuję zawsze i wszędzie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2012 o 00:41, Hellmut napisał:

Masz rację. Dlatego się go nie stosuje.
Zaś prośby o potwierdzenie legalności tytułów były wysuwane tylko w przypadku tych użytkowników,
którzy swoimi postami i opisami najpierw zdołali przekonać czytających, że z tą legalnością
jest krucho.


A przekonać o tym było bardzo łatwo, bo niektórzy mieli problemy z wyłapywaniem ironii i zbyt poważnie traktowali niektóre żarty :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2012 o 14:57, rob006 napisał:

A przekonać o tym było bardzo łatwo, bo niektórzy mieli problemy z wyłapywaniem ironii
i zbyt poważnie traktowali niektóre żarty :P


Oj bo znowu Ci się za to oberwie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musze powiedzieć szczerze [ja tak w nieco innym temacie niż rezygnacja Wojmana tak btw co by było jasne], ze z forumowych absurdów nie podoba mi się polityka gramu wobec wydawców/producentów.
Mianowicie ta bzdura z karaniem userów za krytykanctwo wobec firm poprzez oklepane już rzucanie ich przerobionymi nazwami vide ta nasza rodzinna "Cenędza".
Nie wiem czy zarząd gramu [sklepu i witryny] zwyczajnie się z kimś ułożył, czy ktoś mu pogroził palcem [co było by śmieszne], ale sytuacja jest dla mnie absurdalna.
Cenega zanana jest od lat z za przeproszeniem dawania dupy na całej inni zarówno w lokalizacjach jak i w samym wydawaniu tytułów [patche do Batmana AA ktoś pamięta ? No właśnie. O new Vegas łaskawie nie wspominam].
Cenega sobie zapracowała przez lata na swoją "Cenędzę" tak samo jak ostatnio BioWare zapracowało sobie na BioFail [cuda na kiju z TORem czy nawet z DA2 który mimo, że dla mnie personalnie był całkiem dobrym tytułem który dał mi sporo funu to był zrobiony na odwal się]
A taka np Bethesda ? Od czasów Areny i Daggerfalla [nie od parady nazywanego Buggerfallem] tez pracowała sobie na tytuł Bugthesdy.
Czym innym jest sianie chamstwa a czym innym szydera i krytyka - tu się imho gramowej ekipie cos granica zatarła.

Niedługo panowie [i panie] zaczniecie nas mianem "hejterów" tytułować bo raczymy o wielkie CDP albo EA skrytykować [z czego krytyka jest tu w 90% zawsze dosyć konstruktywnie popierana argumentami o które nie trudno] i będzie się nas podciągać pod tytuł "hejtera", tak jak to robią np "omfg gwiazdy" YouTubea które każda formę krytyki ciągną pod hejt bo wtedy nie trzeba bronić swojego zdania tylko czekać aż ich banda widzów [z czego większość to odsetek prezentujący poziom bezmyślnego gimbusa] wydrze ryje w stylu iście merytorycznym krzycząc cyt. "Ch*j ci w du*ę hejterze!".


Proponuję panom z Cenegi i innych firm które tak słabo znoszą krytykę pod swoim adresem kilka rzeczy :
- Wysłać na gram swojego konsula który jak da radę to wybroni niesłuszną krytykę pod adresem firmy, dużo lepiej się to prezentuje niż podkulenie ogona pod siebie i brak odpychania zarzutów.
- Skończyć z dziecinada i wyciągać wnioski z fali krytyki, bo wnioski są jedne, skoro wszyscy nas besztają to chyba naprawdę dajemy ciała w tej i tej materii.

A gram - wy tez tu pokazaliście bardzo cienka postawę wprowadzając jawną "cenzurę" w stylu "na tego i tego wydawce/producenta źle mówić nie lza"... no mili państwo trochę powagi. Polecam encyklopedię otworzyć, przeczytać hasła szydera, krytyka, kabaret, ironia, sarkazm... Następnie jeśli łaska można by wyciągnąć wnioski.

To głównie kieruję do ludzi zarządzających witryną bo moderatorzy to maja tu niewiele do gadania, oprócz tego, że mogli wykazać nieco zdrowego rozsądku i zaprotestować przeciwko wprowadzaniu tak idiotycznych punktów regulaminu.


========================

Taka jeszcze krótka nota odnośnie dramy wokół odejścia Wojmana.
Miałem w kilku sprawach z gościem diametralnie odmienne zdanie, wytknąłem mu kiedyś wprost że wali degrady czasem za kompletne bzdury [niczym swego czasu kNot], nie mniej zawsze lubiłem go za to, ze jak trzeba to z prawdziwymi trolliskami się nie opieprzał.
Są tacy ludzie których się generalnie za pewną nadgorliwość czasami nie lubi jednocześnie szanując to, że nie cykają się w jakieś półśrodki i robią swoje i tak było tutaj.
Tak więc mimo różnic - będzie mi go brakować jako moda w momentach gdzie potrzeba kogoś kto się na bawi w jakieś hocki klocki [zwłaszcza, ze sam swego czasu moderowałem chat board na IGNie i gamespocie i tam też zapewne tyle samo luda mnie nie znosiło co lubiło czy tam szanowało, taka niewdzięczna rola administratora co zrobić :)]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znowu post o niczym. Już w podstawówce uczą, że nieładnie się przezywać - przekręcanie nazw firm nie jest ani zabawne, ani jakoś specjalnie oryginalne. Jeśli ktoś uważa, że firma działa słabo, to może to zilustrować argumentami (co ładnie zrobiłeś), zamiast sypać MicroShitem, Cenędzą czy innymi BioFailami.
Serio, taką ulgę przynosi przekręcenie nazwy? Kultura wymaga chyba czego innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2012 o 17:36, Daelor napisał:

Znowu post o niczym. Już w podstawówce uczą, że nieładnie się przezywać


Śmiem twierdzić inaczej. Uczą tez tak btw co to jest szydera czy krytyka.

Dnia 26.06.2012 o 17:36, Daelor napisał:

Serio, taką ulgę przynosi przekręcenie nazwy? Kultura wymaga chyba czego innego.


Tu nie chodzi o samo przekręcanie tych nazw bo osobiście kompletni mi to zwisało. mi personalnie, bo ani tego często nie używałem ani specjalnie mi potrzebne do zjechania po całości danej firmy potrzebne to nie było.
Cały pic w tym, że od jednego małego kroku niewielka odległość do następnego.
Już teraz zaczynamy z cenzurowaniem jawnej szydery [tu mógł bym zapytać - a to takie straszne, że ktoś coś obśmiewa ? Kabareciarze tak na życie zarabiają i za to ich kochamy nie ?] a zaraz gram pod naciskiem jakiejś śmiesznej firmy takiej jak wypominana Cenega zacznie nas karać albo ostrzegać za krytykę podciągając ją pod hejt [a wszystko leci w tym kierunku i to nie tylko na gramie, inne serwisy też idą w stronę tej chorej polityki, zakładam, że liczą na grupę wzajemnej adoracji, tzn zaprzyjaźniony z gramem gol tudzież tvgry będzie tam u siebie tępił krytyków gramu tak jak gram będzie u siebie ciskał gromy w krytyków gola czy tvgry... ot taki przykład pierwszy z brzegu]


Swoją drogą całą ścianę tekstu chyba mógł bym napisac o samym fakcie nadużywania pojęcia hejting w dzisiejszej społeczności graczy.
Nie jesteś jakiś niekumaty [mimo tego, ze w większości wypadków się z twoim zdaniem odnośnie kilku rzeczy kompletnie nie zgadzałem i nie zgadzam] chyba widzisz jak ostatnio społeczność idzie na łatwiznę - zbyt ciężka do odbicia krytyka, to walimy nalepkę hejter i czekamy na tabuny bez-mózgów które łykną haczyk.

Przykład pierwszy z brzegu i recenzja TORa by RockAlone2k która ludzie w komentarzach na YT i na GOLu besztali, bo facet wystawił ocenę 9.5/10 po czym argumentację opierał na fakcie, że przegrał 250h i zagrał każdą klasa do 20stego poziomu doświadczenia.
Co bardziej rozumni gracze wytknęli mu, że na dobrą sprawę zobaczył 10% contentu z 8 nieznacznie różnych perspektyw, kompletnie bez przekroju na te perspektywy [bo każda klasa gra się diametralnie inaczej do 30-40 poziomu a zupełnie inaczej od 50 w end-gamie, a to jak nie patrzeć gra mmo].
Zarzucono mu tym samym nierzetelność i zmarnowanie 250h na obejrzenie tego samego 10% contentu, zamiast ogrania do end-gamemu jednej klasy i wyrażenia opinii o całym produkcie. ergo recenzja była nierzetelna, niepełna i przekłamana mylnie wprowadzając ludzi w błąd sugerując tytuł warty zakupu [który zakupu warty nie był].
Co zrobili administratorzy GOLa - ot zbanowali co bardziej konstruktywnych krytyków [bo tych było ciężko pobić kontrargumentacja] a resztę okrzyknęli mianem hejterów [to samo zrobił sam Rock na YT pod swoimi filmikami].
Musiałem wątek nieco rozwinąć, co by było wiadomo do jakich sytuacji piję, ale takie praktyki stają się powszechne wszędzie.

tu na gramie tez newsmani piszą istną kaszankę my ich za to krytykujemy i potem się nas podciąga pod chamstwo, hejterów i drobnomieszczaństwo.
I do takich praktyk mam zastrzeżenia, bo zamiast się cieszyć, że społeczność błędy wytyka i pokazuje jaką droga iść, żeby się doskonalić, to niczym twardogłowi administratorzy serwisów chcą się bawić w głoszenie prawdy objawionej.

Teraz już rozumiesz o co mi się rozchodzi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2012 o 17:51, Pietro87 napisał:

Teraz już rozumiesz o co mi się rozchodzi ?


Oczywiście. (na wstępię proszę o wybaczenie miałkiej formy i ubogiej treści, zaganianym w tym momencie). Ale odnosząc się do sytuacji na gramie (w mojej opinii to jedno z niewielu miejsc w sieci, gdzie jeszcze nie ma zalewu trolli) nie przypominam sobie sytuacji, żeby kogoś ukarano za krytyczne, uargumentowane opinie na temat którejś firmy - a za przekręcanie nazwy (na formy wybitnie pejoratywne, w celu chyba tylko ulżenia sobie, bo nic konstruktywnego to ze sobą nie niosło) owszem*
O innych portalach trudno mi się wypowiedzieć, bo z zasady nie czytam tam żadnych komentarzy. Społeczność ma to do siebie, że ogólnie prezentuje niestety słaby poziom (nie tylko w Polsce zresztą), albo przynajmniej takie kwiatki są bardziej widoczne.
Jeśli pojawią się przypadki cenzury i banowania za ''hejting i trolling'' na gramie to będzie można podyskutować, na razie się z tym nie spotkałem (choć takim TobiAlexom czy innym thiefi''om wlepiałbym degrady codzień, prewencyjnie ;))

* W ogóle, choć forum przeglądam regularnie, magicznego napisu Degrad -1 nie widziałem od dobrych kilku tygodni. Ot, ciekawostka, albo moje stare oczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie masz racji. Odkąd zajmuje się tym forum, czyli prawie 5 lat, dbam o to, by nie było tu cenzury w przeciwieństwie do innych for. Możesz krytykować wydawców, dystrybutorów, nas i kogo jeszcze Ci się podoba, mając do tego konstruktywne podstawy. Uważam, że jeśli nie można czegoś nam zarzucić to na pewno tego, że usuwamy niewygodne dla nas lub innych firm posty. Nie robimy tego. Nigdy.

Ale jeśli kierujemy zarzuty wobec podmiotu, czy osoby, to kierujemy bezpośrednio - bez wyzwisk czy przekręcania imion i nazw. Choćby dlatego, że to dziecinne. Kiedyś GOL automatycznie zmieniał gram.pl na sram.pl (teraz już tylko cenzuruje nazwę) - uważam to za jedną z najbardziej żałosnych rzeczy jaką widziałem w, wydawałoby się, poważnym internecie. Chcę by to forum trzymało możliwie wysoki poziom i nikt nie mógł nam zarzucić podobnych rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się