Vilmar

MODERATORZY: jacy są naprawdę?

28026 postów w tym temacie

Najzwyczajniej go nie lubiłem. Nie podobało mi się jak wykonywał to co robił i cieszę sie z jego odejscia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A i owszem zgadzam się, ze gram pl jest wyjątkowo mało "ocenzurowanym" miejscem [nie licząc trochę absurdalnych sytuacji w dyskusjach o emulatorach które są nieco szarą strefa ale to tak nawiasem mówiąc] nie mniej ot zwyczajnie kilka dziwnych zachowań i działań redakcji mi się nie podobało co pozwoliłem sobie rozwinąć.

Pozostaje dodać, że trzymam za słowo iż gram nie pójdzie w stronę tak chorą jak wiele innych serwisów i na krytykę [ta pozytywną nie tą w stylu "to jest do dupy bo jest"] będzie otwarty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja także dorzucę swoje 3 grosze.
Odejście Wojmana mnie cieszy. Nie tylko dlatego, że, według mnie, był on zbyt impulsywny na moderatora, ale głównie dlatego, że jego rezygnacja była dobrym wzmocnieniem protestu. Za to ma on u mnie ogromnego plusa.

A teraz odnośnie przekręcania nazw firm - nie dałbym się zwariować, nie jest to według mnie nic tak strasznego, z czym nie dałoby się żyć. Każdy wie, o jaką firmę chodzi, a jeśli jej polityka niejako wymusza odpowiednie postrzeganie, to należy robić wszystko, aby zmienić swój wizerunek, ale nie przez kontrolę treści postów. Tym bardziej, że wspomniane określenia nie są tak godzące jak przekręcona nazwa gramu. Podsumowując: jeśli przeinaczenie nazw firmy nie jest przesadne, nie czepiałbym się go.

Zgadzam się z użytkownikiem Pietro87, któremu chciałbym też podziękować za tak sensowne posty, z faktem, że pojęcie "hejter" jest zbytnio eksploatowane. Nikt, kto opiera swe zdanie na solidnych argumentach nie jest "nienawidzaczem". Hater to dla mnie odpowiednik trolla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2012 o 21:26, L33T napisał:

Widać na odchodne wojmana dostałem degrad za stwierdzenie "zamknij się pan" oraz użycie
słów "dupa" i "gówno" jako nad wyraz obelżywych. No cóż bywa.

hehe to nieźle Ci pojechali po Pandzie z przyszłości ;/
Jeżeli wyraz "gówno" | "dupa" tu podchodzi po wulgaryzm dla niektórych do chyba od dziś najlepiej je gwiazdkować, choć pewnie zaraz się znajdzie jakiś filolog jeden z drugim co wyskoczy ze ścianą, ze to jednak są słowa które jakoś podchodzą pod wulgaryzmy ]:> "chłechhłech" a co do samego odejścia 007... tyle na niego kiedyś "petycji" szło i tekstów zeby go zdjąć z funkcji bo to, bo tamto i siamto [powodów różnorakich zawsze była masa] a tu proszę. Człowiek sam się zdjął xD. Może to i lepiej :)
jednak powiedzionko "W dupie pan byłeś i gówno pan widziałeś" hmm no cóż xD to chyba nie ulega wątpliwości :P

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Załamka, że w ogóle toczy się tu dyskusja na ten temat. Facet wykazał się rynsztokowym słownictwem i brakiem kultury - jeśli dla was jest to coś normalnego to po prostu ręce opadają. Brawa dla Wojmana za stanowczą reakcję i wielka szkoda, że już nie jest moderatorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2012 o 10:00, Shelazar napisał:

Załamka, że w ogóle toczy się tu dyskusja na ten temat. Facet wykazał się rynsztokowym
słownictwem i brakiem kultury - jeśli dla was jest to coś normalnego to po prostu ręce
opadają. Brawa dla Wojmana za stanowczą reakcję i wielka szkoda, że już nie jest moderatorem.

No cóż. "Dupa" jest ponizej poziomu, ale na ile poniżej, to zależy od kontekstu. "Gównio" - to już zależy - bo to słowo weszło do literatury od czasu bitwy pod Waterloo, a dokładniej, od chwili, kiedy Wictor Hugo to zdarzenie opisał. Na wezwanie do poddania się, generał Cambronne odpowiedzia wyniośle, że "gwardia umiera, ale sie nie poddaje", na powtórne wezwanie, odpowiedział krótko i treściwie: "merde" co właśnie tłumaczy sie jako "gówno". Niezależnie od tego, czy historia ta jest prawdziwa, czy nie, słowo do literatury weszło. Ale zdanie "w dupie Pan byłeś i gówno Pan widziałeś", jest chamstwem i to takim, że trzeba je tępić. Mimo tego, nie zgodzę się tak całkiem z Twoim postem. Zawsze byłem i nadal jestem za tym, żeby o moderatorach mówić zgodnie z tematem wątku czyli "jacy są naprawdę". Nie chodzi mi o to, jak wyglądają, jakie maja poglądy, czy też jakie mają wykształcenie. To są dla mnie rzeczy drugorzędne. Moderatora mogę ocenić po jego decyzjach na forum i to jest dla mnie najważniejsze kryterium. Degrad za użycie wobec kogoś "w dupie Pan byłeś i gówno widziałeś" jest, moim zdaniem jak najbardziej słuszny i tutaj mam z Tobą 100% zgodności poglądów.
A w czym się nie zgadzam? A no w tym, że "w ogóle toczy się dyskusja na ten temat". A niech się toczy, bo to już niczemu nie szkodzi, o ile, oczywiście, toczy się bez użycia rynsztokowego słownictwa i przy minimalnym chociażby poziomie kultury.
I tak, przy okazji, czy cytowanie byłego już prezydenta to chamstwo

Spoiler

("spieprzaj dziadu")?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No jak to niczemu nie szkodzi? Jeden drugiemu wmawia, że takie słownictwo to nic złego a potem przyjadą do miasta i zaczną mi pod tarasem tak mówić, już ja znam takich ludzi! A cytować Lecha oczywiście można a nawet trzeba zawsze i wszędzie, to przecież bohater.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do wulgaryzmów, to przypomina mi się zasłyszany na jakimś konwencie podczas panelu literackiego tekst, że jeżeli człowiek zna teorię względności, czytał kanon literatury i rozumie co to znaczy "nomenklatura", "solipsyzm" czy "apoteoza" to i "k*rwa" mu przysługuje.

I tej wersji będę się trzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2012 o 19:44, Fumiko napisał:

/.../ > I coś chyba w offtop zjeżdżamy.

Poniekąd tak, ale tylko poniekąd. Bo, cokolwiek by powiedzieć, nasza mała wymiana postów pokazuje, jak wiele zależy od kontekstu i okoliczności. W odpowiednim kontekście i bez obrażania kogokolwiek, można powiedzieć (napisać) wszystko, albo niemal wszystko bez konsekwencji, a w innych okolicznosciach, jeśli te same słowa są adresowane pod czyimś adresem, w ślad za nimi leci degrad, albo i ban. Co było do okazania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2012 o 16:02, Fumiko napisał:

Co do wulgaryzmów, to przypomina mi się zasłyszany na jakimś konwencie podczas panelu
literackiego tekst, że jeżeli człowiek zna teorię względności, czytał kanon literatury
i rozumie co to znaczy "nomenklatura", "solipsyzm" czy "apoteoza" to i "k*rwa" mu przysługuje.


Przysługuje, ale z drugiej strony, skoro zna i rozumie, to swojska urwa jest mu zwyczajnie... niepotrzebna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2012 o 14:19, KrzysztofMarek napisał:

I tak, przy okazji, czy cytowanie byłego już prezydenta to chamstwo

Spoiler

("spieprzaj dziadu")?



Wiem, że to pytanie retoryczne, ale są tu tacy którzy jednak nie wiedzą. Odpowiem zatem z góry.
Cytować można, ale mówić (pisać) tak do kogoś - już nie bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2012 o 01:53, Daelor napisał:

Przysługuje, ale z drugiej strony, skoro zna i rozumie, to swojska urwa jest mu zwyczajnie...
niepotrzebna.


Jak się w środku nocy walniesz małym palcem o krzesło to wykrzyknikiem nie będzie raczej "apoteoza".

To tak apropos potrzeby :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.06.2012 o 15:17, KrzysztofMarek napisał:

Pewnie nie wiesz, jakie było ostatnie zarejestrowane słowo pilota Tu 154, jak "lądował"
w Smoleńsku?


Wiem, ale tam ponoć słychać strzały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze to nieadekwatny temat, ale tak gwoli pokazania o co mi dokładnie chodziło z nadużywaniem i brakiem rozumienia pojęcia hejter zamieszczam screena.
Komentarz o szermierzu dotyczy faktu, że w Path of Exile lets-player prezentował owa klasę w walce dwoma rapierami z dual wieldem.

Jeśli od dziś i wyrażanie opinii na dany temat [w sposób niezaprzeczalnie poparty merytorycznym argumentem] to hejting, to ręce mi opadają [głównie na gimbusowych debili wypisujących to hasło gdzie popadnie - i nie tu nie hejtuję małoletniej niewyedukowanej młodzieży, ja tu tylko stwierdzam fakt w sposób raczej dosadny, bo innego nie sposób chyba użyć jak się patrzy na takim poziom durnoty]

20120629233155

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Apropos ostatnich słów, może to i urban legend ale od wujka, który za czasów przyjaźni z bratnim narodem Radzieckim był mechanikiem samolotów w wojsku słyszałam historię, że najczęstszym "ostatnim słowem" pilotów rosyjskich, którym przyszło się wskutek awarii żegnać ze światem, było "Pizdziec!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się