Vilmar

MODERATORZY: jacy są naprawdę?

28026 postów w tym temacie

Dnia 06.03.2013 o 22:37, Latimeria napisał:

Janek
Płaczesz cały czas jak to nikt nie widzi Twojej merytorycznej dyskusji w innych tematach.
Dzieje się tak z prostego powodu - jak wkurzasz kogoś w temacie A to wkurzasz kogoś w
temacie A a nie B. Przykład z życia: jak panienka na uczelni mnie wkurza to nie obchodzi
mnie, że dla innych koleżanek czy chłopaka jest milusia. Nie wkurza mnie przez to mniej.
Nie obchodzi mnie, że z innymi prowadzi "merytoryczne dyskusje". MNIE wkurza. Kropka



Hmm strasznie to dziecinne... Dzieciuchowate wręcz.
Można się z kimś nie zgadzać w jakiejś materii, mozna z nim w takiej dyskusji iść niemalże "na noże" ale potem latanie za nim i wbijanie jakiejś szpili za pomocą podtekstów czy aluzji bo gdzieś, kiedyś, coś tam nie pasowało to straszne głupstwo.
Z niejedną osobą się nie zgadzałem [z kilkoma nie zgadzam do dziś] w pewnych kwestiach czy poglądach, co nie przeszkadza mi z nimi dyskutować na inne tematy.
Jeśli w mojej opinii ktoś ma mylne lub bzdurne pojęcie np o polityce, to w temacie o polityce, o ile mam wenę i podstawy + argumenty, będę się z nim spierał i wykładał swoje racje [w moim mniemaniu prawidłowe w kontrargumentacji do jego błędnych]. Ale jak ta sama osoba zna się np na filmie to w temacie o filmach nie mam zamiaru wywlekać tego, ze w polityce się nie zgadzamy.

Imho takie bieganie za sobą i robienie jakiś kołek wzajemnej adoracji jak i wzajemnego wbijania szpil jest skrajnie głupie.

Abstrahuje tu od osoby samego Janka, odnoszę się tylko do ogólnego "toku myślowego" [czyli jak ktoś mi gdzieś, coś to ja jemu potem na każdym kroku]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2013 o 23:35, Fumiko napisał:

Czekajcie, ten temat jest o moderatorach czy o jednym użyszkodniku?

Już bardziej pod nos im się nie da podsunąć tej sprawy. To już chyba trzecia taka grubsza akcja w tym temacie, ale moderatorzy z uśmiechem na ustach wchodzą z nim w dyskusję zamiast zrobić dobry użytek z banhammera. Ten człowiek jest niereformowalny i regularnie zaśmieca forum. Nic do niego nie przemawia, a z miesiąca na miesiąc tylko przybywa jego przeciwników. Nie zmierza to w dobrym kierunku, ale co ja tam wiem. Głaszczmy go dalej po główce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Janek przesadza, ale i Wy przesadzacie. IMO za mocno naskakujecie na człowieka. Chcecie go zaszczuć czy co? Krzywdę jakąś Wam zrobił? Myślę, że Janek przyjął to co piszecie i naprawdę nie widze żadnego sensu w tym, aby mu jeszcze mocniej wbijać szpilę. Fragment o potrzebie wizyty u specjalisty jest żenujący. Może autor tego stwierdzenia nie zdaje sobie sprawy z tego, że nie każdy może posiadać wielkie grono przyjaciół w "realnym" świecie co jest następstwem innych czynników (ot, choćby być może prowadzi niewielką działalność gospodarczą i zwyczajnie nie ma na to czasu). Naśmiewanie się z chęci kontaktu z drugim człowiekiem jest poniżej pewnego poziomu. Paradoksalnie sami zrobiliście jeden wielki spam w wątku, który dotyczy kompletnie innego tematu. Dajcie sobie na wstrzymanie. Wszyscy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2013 o 23:44, Pietro87 napisał:

co nie przeszkadza mi z nimi dyskutować na inne tematy.

Jasne, nie mówię, że nie! :) Ale jeśli ktoś w jakiś sposób Cię irytuje, to chyba nie irytuje Cię mniej tylko dlatego, że z kimś innym dobrze się dogaduje, nie? I nie mówię tu o wbijaniu szpili od razu, czy pójściu "na noże". Ludzie na studiach oceniają mnie pod kątem jaka jestem na uczelni itd. Miejsca typu szkoła, praca, dom, dyskoteka można spokojnie odnieść do tematów na forum :) Jeśli ktoś nie zetknął się z rzeczową wypowiedzią Janka to nie zna go pod tym kątem i tyle.

Dnia 06.03.2013 o 23:44, Pietro87 napisał:

sama osoba zna się np na filmie to w temacie o filmach nie mam zamiaru wywlekać tego,
ze w polityce się nie zgadzamy.

No jasne, nie mówię, że z taką osobą w ogóle się nie rozmawia ;)

Dnia 06.03.2013 o 23:44, Pietro87 napisał:

Imho takie bieganie za sobą i robienie jakiś kołek wzajemnej adoracji jak i wzajemnego
wbijania szpil jest skrajnie głupie.

Oczywiście! :)

Dnia 06.03.2013 o 23:44, Pietro87 napisał:

Abstrahuje tu od osoby samego Janka, odnoszę się tylko do ogólnego "toku myślowego" [czyli

> jak ktoś mi gdzieś, coś to ja jemu potem na każdym kroku]
Ale ja w ogóle nie miałam tego na myśli! To, że zirytował mnie w temacie A nie znaczy, że wejdę do tematu B (na którym się zna dobrze) i będę mu wytykać, spamuje czy nie zna się dajmy na to na zielarstwie ;P Spokojnie mogę z nim podyskutować, o ile znam się na temacie B :)

Hartus - proszę o info o następnych takich akcjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że kompletnie nie jesteś w temacie, albo odwiedzasz to forum bardzo sporadycznie. Poczytaj kilkanaście ostatnich stron tego wątku, a dowiesz się zarówno tego, co Janek nam zrobił, jak i uświadomisz sobie, że początkowo nikt tak agresywnie na niego nie naskakiwał. Wręcz przeciwnie. Wiele osób uprzejmie wskazało mu co jest takiego kontrowersyjnego w jego zachowaniu, a Janek wielokrotnie obiecywał poprawę. Otrzymał szansę, ale się na to wszystko wypiął i na własne życzenie zraził do siebie gramowiczów.

P.S. Jak człowiek piszący ponad 1000 postów w miesiącu może nie mieć czasu? Chyba raczej ma go aż za dużo. ;)

Dlatego wstrzymaj się z takimi miłosiernymi kazaniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

off top

Daj jakiś wpis na swoim gramsajcie + statystyki + ewentualnie kontakt via mail bo nie chcę robić off-topa tutaj.

Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2013 o 20:25, Latimeria napisał:

Może prędzej pasowałoby się zająć łamaniem regulaminu. Bo zostałam jako kobieta obrażona
w temacie o sprawach damsko - męskich, zgłosiłam problem (poprzez linka do zgłoszenia
posta), a człowiek obrażający nie doczekał się żadnej kary. Hmm? Zamiast zajmować się
takimi rzeczami i "cementowaniem dyskusji" (pozwalam sobie zacytować) może zadbajcie
o to, żeby nikt userów a często i Waszych klientów nie obrażał.


Kiedy wysyłałaś zgłoszenie? Przejrzałem ostatnie zgłoszenia z tego miesiąca oraz lutego i nie znalazłem zgłoszonego posta przez Ciebie, jeśli możesz to proszę o ponowne wysłanie zgłoszenia, wtedy się zajmę tą sprawą. Musiał wystąpić jakiś błąd, że nie otrzymaliśmy zgłoszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2013 o 00:16, Janek_Izdebski napisał:

Wysłałem Tobie wiadomość via Twój Gramsajt.
EOT.

To nie czat. proszę wrócić do tematu wątku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie zarządzenie uważam za kompletny bezsens. Pomijam to, że z jednego posta (tylko w wątku o danej grze) robią się dwa (w wątku o grze należy podlinkować post z "Promocji"...).
Nie neguję tego, że rozległe dyskusje o cenach i promocjach powinny być ukracane. Ale nie sądzę, by dobrym rozwiązaniem było ostrzeganie za wspomnienie w wątku o grze X o obniżce na ten tytuł.
Co do sprawy reklamowania stron - nie dajmy się zwariować. Nie ma w takim razie sensu ogólnie istnienie forum. Mnóstwo użytkowników posiłkuje się linkami, by uargumentować swe wypowiedzi. Czy to do stron filmowych, czy growych, czy sklepowych.
Zdaję sobie sprawę, że składową gram.pl jest sklep. Ale nie ma sensu kasowanie linków do innych sklepów jeśli została tylko wskazana lepsza oferta. Wystarczy wejść na stronę porównującą ceny, by znaleźć najkorzystniejsze warianty.
Nakładanie kar za podanie odnośników do innych serwisów nie sprawi na pewno, że wszyscy użytkownicy zrezygnują z gram.pl. Co więcej, brak takiej polityki cenzurującej wypowiedzi mógłby doprowadzić do wzrostu liczebności społeczności, właśnie ze względu na zezwalanie na linkowanie innych portali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2013 o 00:55, Isildur napisał:

Kiedy wysyłałaś zgłoszenie?

Post był z 4.02 niedługo przed północą, więc podejrzewam, że znając moją porywczość (:)) zgłoszenie padło niedługo później. Teraz to już mniejsza o to, nie rób sobie kłopotu. Przynajmniej wiem, że interwencji nie było, a nie, że np. uznaliście sprawę za zbyt błahą do interwencji.

Co do samych problemów z formularzem, to ktoś w tym temacie też o nich wspominał, więc może tymczasowo powstanie jakieś nowe rozwiązanie? Podrzucanie linków tutaj? Moderatorski e-mail? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakiś troll się pojawił widzę. Czy Moderatorzy nie mogą dać bana na IP, jeśli widać, że gościu zakłada konta tylko po to by trollować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2013 o 20:00, Tyler_D napisał:

Pewnie dlatego, że nie ma ich online? Jest przycisk ''zgłoś''? Jest.

Przecież oni teraz cały czas z nim walczą, to znaczy, że są online. Pytam się, bo widzę, że cały czas "czyszczą" jego posty i zamykają tematy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to nie wiem ... może się nie da założyć? Albo tego sprawdzić? Bo nie wydaje mi się by nie wiedzieli o takim rozwiązaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2013 o 19:59, Mange napisał:

Czy Moderatorzy nie mogą dać bana na IP, jeśli widać, że gościu zakłada konta tylko po to by trollować ?

Mogą, ale jeżeli gościu nie jest zwykłym paździochem to pewnie wie, że może sobie powrócić na nowym IP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2013 o 21:42, Sandro napisał:

Mogą, ale jeżeli gościu nie jest zwykłym paździochem to pewnie wie, że może sobie powrócić
na nowym IP.

Jeśli ma zmienne IP, w przypadku dynamicznego już nigdy nie wejdzie. Chyba, ze po przez proxy. A najlepiej by było, gdyby po prostu dali bana na cała jego sieć. Co oczywiście zamykało by drogę innym użytkownikom z tej samej sieci, ale cóż..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie uprawnienia ma konta Moderatora, bo najlepiej jakby mieli dostep do konfiguracji serwera (chyba jednak nie maja;), ale przydalaby sie mozliwosc blokowania po user-agent, na Apache potrzeba by dostep do pliku .htaccess, byle zablokowac dokladny string user agenta, zeby przypadkiem kogos innego nie blokowac. Oczywiscie to mozna obejsc latwo (zwlaszcza jesli to czyta), ale mniej osob o tym wie niz jest uzytkownikow proxy.
Gram.pl stoi na IIS6, wiec:
http://www.helicontech.com/ape/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, sorki, jeśli zły temat to mi powiedzcie ale...
kiedyś było coś takiego jak statystyki (patrz : Mój podpis)
no i potwem chyba zniknęły a dalej już nie wiem.
Są jeszcze te statystyki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się