Vilmar

MODERATORZY: jacy są naprawdę?

28026 postów w tym temacie

Dnia 27.11.2013 o 01:27, Wojman napisał:

A jak ktoś napisze na forum, że ktoś inny jest dziwką to też nie jest obrażanie, jeno
staropolskie określenie na dziewczynę. Podobnie jak pewnien łaciński wyraz, wtedy to
nie ma na myśli bluzgów tylko dajmy na to krzywą linię. Jak się o innym użytkowniku mówi
"to coś" to też jest w porządku (wiem to z innego wątka).


Jak już rob zauważył przykład co najmniej idiotyczny żeby wręcz nie powiedzieć zły. Po drugie na tym forum niektórzy mają chyba jakiś fetysz zwiazany z fekaliami bo o ile pamiętam jeden z użytkowników dostał ostrzeżenie za to, że napisał goj a moderator przeczytał gnój. Ale to zostawmy.

Dnia 27.11.2013 o 01:27, Wojman napisał:


Skoro użytkownik był wielokrotnie proszony, żeby takich "żartów" nie robić, ba dostawał
za to wcześniej ostrzeżenia i degrady to nie ma co się dziwić, że za kolejny taki wybryk
dostał odpowiednią wyższą nagrodę. Szczególnie, że tego typu przykłady można by mnożyć.
Te teksty o rozstrzelaniu też były mocno nie na miejscu, ale ja się nie znam, pewnie
odnosiły się też do jakiegoś staropolskiego określenia.


Jak w moim poprzednim poście z banem, zgadzam się i widziałem posty Ostrowiaka, wiem za co bana dostał jeśli chodzi o całokształt. Chodzi mi raczej o to, że zamiast wybrać post gdzie rzeczywiscie widać jego modus operandi (z łaciny to sposób działania sprawcy, nie treść jelit, tak tylko się zabezpieczam), został wybrany post, w, którym był absolutnie niewinny. Skończmy więc temat, każdy kto chciał myślę, że się pośmiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat słowo "stolec" wciąż jest w użytku w tym znaczeniu (see: http://pl.wikipedia.org/wiki/Z%C5%82oty_Stolec) i za to, że kojarzy ci się jednoznacznie z ekskrementami możesz obwiniać tylko i wyłącznie swoje braki językowe (ciekawe czy to spostrzeżenie jest banowalne?). No cóż, to nie pierwszy raz kiedy widzę, że
a) moderator przydziela karę za słowo lub zdanie, którego nie rozumie (ale pierwszy raz widzę, żeby to był ban, zazwyczaj raczej ostrzeżenia).
b) za żadne skarby świata nie chce przyznać się do błędu.
No jasne że regulamin pozwala wam potajemnie banować za wszystko i nie podawać żadnego powodu (oraz zrugać wszystkich, którzy będą chcieli się dowiedzieć o co chodzi). Tylko czy to przystoi? Bo podobno moderatorzy to też ludzie (tak przynajmniej gdzieś przeczytałem), a mnie najzwyczajniej w świecie po prostu, po ludzku wstyd byłoby tak się zachowywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2013 o 10:13, Zajanski napisał:

a) moderator przydziela karę za słowo lub zdanie, którego nie rozumie (ale pierwszy raz
widzę, żeby to był ban, zazwyczaj raczej ostrzeżenia).


Dla Twojej wiadomości ów użytkownika ostrzegaliśmy, degradowaliśmy a użytkownik nic sobie z tego nie robił, więc Moderator zastosował wobec użytkownika inną karę, która miejmy nadzieję pomoże... Ale niektórzy nie widzą, że my ostrzegamy, prosimy, jedynie widzicie jak idzie ban to wtedy spora liczba osób zgłasza sprzeciw i robi nagonkę na Moderatora...

Jeśli degrady i ostrzeżenia nie przynoszą rezultatów to co według Ciebie ma zrobić Moderator?

I nie mówię tutaj w tym jedynym przypadku tylko ogólnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, jakieś podstawowe intuicje dot. tzw. "sprawiedliwości" podpowiadają mi, że jeśli ktoś podskakuje i rzeczywiście zasługuje na bana, to się go banuje za to, czym faktycznie zasłużył na bana. Innymi słowy, skoro go nie zbanowaliście wcześniej za to, co być może zasługiwało na bana, to trzeba przynajmniej zaczekać aż znowu zrobi coś, co zasługuje na karę, a nie zbanować go za pierwszego lepszego posta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, ale chyba Tyrion nazwal tak tron w jedenej z czesci PLiO :) Imo za takie cos nie powinno byc bana, jesli sie zbieralo na niego, ktos powiniem poczekac, na rzeczywisty przejaw zlamania regulaminu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powinno być tak jak na innych forach, pasek przy nazwie użytkownika ze statusem ostrzeżeń, gdzie jest wypisane kto i za co dał.
No i ten dziwny zapis w regulaminie, że ban i ostrzeżenie to może być widzimisię moderatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2013 o 11:38, maniekk napisał:

Powinno być tak jak na innych forach, pasek przy nazwie użytkownika ze statusem ostrzeżeń,
gdzie jest wypisane kto i za co dał.
No i ten dziwny zapis w regulaminie, że ban i ostrzeżenie to może być widzimisię moderatora.


Ale po co Tobie informacja za co przykładowo użytkownik X dostał warna? To jest sprawa między użytkownikiem X a Moderatorem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na forum już prawie nie zaglądam, ale widzę, że pomimo upływu lat ludziska w ogóle się nie zmieniają:)
Zapis w regulaminie dot. zakazu dyskusji dotyczącej kar wymierzanych przez moderatorów wobec poszczególnych użytkowników widnieje jak byk od początku działania tego forum. Widniał również w protoplaście tego forum - forum CDP, które startowało chyba jeszcze w 2002 r. I od tylu lat moderatorzy konsekwentnie starali się ten zapis stosować (może i zdarzyły się przypadki, że było inaczej, bo też nie śledziłem tego tematu cały czas, ale jeśli już to były to pojedyncze sytuacje). Pomimo tego ciągle pojawiają się tacy, którzy pomimo tego że regulamin przeczytali (a może nie?) i zaakceptowali, mają na niego - brzydko mówiąc - wywalone, bo "co tam regulamin, skoro ja chcę".
Śledzicie posty niektórych użytkowników i widzicie, że mogą być pod baczną obserwacją moderatorów? Zadbaj o kontakt z takim (e-mail, gg, cokolwiek). Jak go zbanują, jego pytajcie o powód. On może Wam odpowiedzieć, moderatorzy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2013 o 10:13, Zajanski napisał:

Akurat słowo "stolec" wciąż jest w użytku w tym znaczeniu (see: http://pl.wikipedia.org/wiki/Z%C5%82oty_Stolec)
i za to, że kojarzy ci się jednoznacznie z ekskrementami możesz obwiniać tylko i wyłącznie
swoje braki językowe


Wybacz, ale nie jestem agentem CSI, ani też innego wydziału śledczego W11 żeby analizować i i interperetować CO konkretnie autor miał akurat na myśli. Zawsze w ocenie biorę i będę brał ogólne znaczenie wyrazów. Żałosne jest tłumaczenie w stylu, "ale biedak został nie słusznie ukarany przez Moderatora, bo nie to miał na myśli". Nie interesuje mnie co miał na myśli, interesuje mnie to, że po raz kolejny wyskoczył ze swoim wspaniałym "humorem". Karharot przestrzegał przed takim zachowaniem http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=86721&pid=26 później jeszcze za tego samego typu wykroczenie był degrad i to też nie doszło. Teraz jest BAN, mam nadzieję, że będzie przestrogą dla innych, by po prostu jak Moderator ostrzega i prosi, żeby w określony sposób się nie zachowywać to po prostu się go posłucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2013 o 12:20, Wojman napisał:

Wybacz, ale nie jestem agentem CSI, ani też innego wydziału śledczego W11 żeby analizować
i i interperetować CO konkretnie autor miał akurat na myśli. Zawsze w ocenie biorę i
będę brał ogólne znaczenie wyrazów.


A to akurat już widzieliśmy parakrotnie. Czy mogę przywołać dowód numer jeden?

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=72358&pid=54

Autor wyraźnie zaznaczył, że to żart lecz ty przeczytawszy pewnie tylko pierwsze dwa zdania natychmiast odpowiedziałeś:

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=72358&pid=62

I nawet nie o interpretację tu chodzi. Ty po prostu nie przeczytałeś postu do końca, zobaczyłeś słowo pirat i wyciągnąłeś z szafy banhammer.


>Żałosne jest tłumaczenie w stylu, "ale biedak został

Dnia 27.11.2013 o 12:20, Wojman napisał:

nie słusznie ukarany przez Moderatora, bo nie to miał na myśli". Nie interesuje mnie
co miał na myśli, interesuje mnie to, że po raz kolejny wyskoczył ze swoim wspaniałym
"humorem".


Znów się powtórzę, Ostrowiak swoje za uszami miał, ban jest w porzadku. Nie jest natomiast w porządku to, że na forum możemy dostać bana bo używamy słów, które -wbrew temu co twierdzisz- wciaż są w użyciu lecz dany moderator ich nie zna. Lub jak wyżej, dany moderator ( w tym wypadku akurat ty) nie przeczyta postu do końca zobaczy słowo klucz i ban gotowy. To trochę przykre nie uważasz?

20131127125855

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2013 o 23:37, Isildur napisał:

> od kiedy Cenega zdjęła kontrakt na jego głowę

Bardzo zabawne, jak nie masz nic do powiedzenia lepiej nie pisz nic.. Bo to nie jest
śmieszne...

E tam. Mnie żarty o Wojmanie zawsze śmieszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2013 o 12:59, Darcey napisał:

Autor wyraźnie zaznaczył, że to żart lecz ty przeczytawszy pewnie tylko pierwsze dwa
zdania natychmiast odpowiedziałeś:

kurde. zazwyczaj stoję po stronie moderacji, ale to akurat jest oburzające. i to nie lekko, tylko mocno. generalnie prykre jest to, że bana można dostać za samo bycie irytującym, niektórym z nas przychodzi to bardzo naturalnie przecież.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2013 o 11:47, Dux napisał:

/.../> Zapis w regulaminie dot. zakazu dyskusji dotyczącej kar wymierzanych przez moderatorów
wobec poszczególnych użytkowników widnieje jak byk od początku działania tego forum.
Widniał również w protoplaście tego forum - forum CDP, które startowało chyba jeszcze
w 2002 r./.../

No cóż, a ja do znudzenia powtarzam, ze nie ma lepszego sposobu na poznanie Moderatora, jak przez pryzmat Jego opinii. Bo właśnie w tym, co robi na forum można Go poznać. Można, ale wszelka dyskusja na ten temat to "tabu", nie wolno i już. No to właściwie... po co ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewne słowa, występujące w odpowiednim kontekście tworzą związki wyrazowe. Kiedy mówisz "mam cały dom na głowie" nie masz na myśli tego, że na twojej głowie znajduje się dom. Kiedy mówisz "Stolec Piotrowy" albo "Złoty Stolec" to masz na myśli tron, a nie odchody, co jest oczywiste. Ponieważ nie każdy musi być stuprocentowo kompetentny językowo, to pomyłki mogą się zdarzać. Teraz, kiedy już ci uzmysłowiono, że się pomyliłeś (i nie, to nie był nawet żaden żart, tylko normalne wyrażenie), powinieneś chociaż naprostować swój błąd.
A sorry, zapomniałem, że tutaj moderatorzy nie przyznają się do błędów, zaś wszystkie ich - nawet najgorsze - decyzje są bezwzględnie usprawiedliwione chorym regulaminem, który Lucas obiecał zmienić (see: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=746&pid=24397), ale nic z tym nie zrobił.
Adieu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2013 o 12:20, Wojman napisał:

Zawsze w ocenie biorę i
będę brał ogólne znaczenie wyrazów.

Ogólnym znaczeniem wyrażenia "Stolec Świętego Piotra" jest nic innego jak tylko określenie władzy, lub samego stanowiska, kolejnych papieży. I takie wyrażenie jest używane dosyć powszechnie. Inne skojarzenie co najwyżej wynika z braku jakiegokolwiek oczytania i wiedzy w tematach kościelnych czy papieskich, albo ewentualnie z nagromadzonej złej woli. Niezależnie jednak od przyczyny marnie to o tobie świadczy.
Twym tokiem rozumowania można również zabanować użytkownika chociażby za używanie przez niego słowa stolica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2013 o 14:14, Zajanski napisał:

decyzje są bezwzględnie usprawiedliwione chorym regulaminem,
który Lucas obiecał zmienić (see: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=746&pid=24397),
ale nic z tym nie zrobił.


Regulamin nadal obowiązuje, Moderatorzy jak i użytkownicy powinni się do niego stosować. Co do jego zmiany to nie jest proces szybki i natychmiastowy. Jeśli Lucas tak powiedział, że regulamin ulegnie zmianie to tak będzie a póki to nie nastąpi obowiązuje aktualny i nic nie usprawiedliwia łamanie jego. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przestrzeganie tego regulaminu w obrębie serwisu Gram.pl jest logicznie niemożliwe, ponieważ wszystko jest w możności niedopuszczalne, wystarczy wyjechać z "punktu #1".
Jedynym sposobem, by mieć pewność, że nie łamie się regulaminu jest w ogóle nie korzystać z Gram.pl, bo tylko tak masz pewność, że moderator nie uzna czegoś co zrobiłeś za niezgodne z regulaminem.

Jak widać, nie obowiązują tu nawet szeroko przyjmowane normy językowe i nawet za użycie wyrażeń synonimicznych można dostać bana. W istocie, jedyną obowiązującą zasadą jest to, że moderatorom wolno wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się