Vilmar

MODERATORZY: jacy są naprawdę?

28026 postów w tym temacie

Dnia 28.11.2013 o 09:17, Karharot napisał:

/.../ > Jeśli natomiast zainteresowanie banem wynika z czegoś innego niż obawy o to jak on odzwierciedla
potencjalne decyzje moderatorów wobec Was to proszę o zastosowanie się do już przytoczonego
1 punktu regulaminu, jeśli Ostrowiaka znacie to możecie się go poza forum zapytać o wszystkie
detale, /.../

Karharot, ja może znowu wsadzę kija w mrowisko i jak poprzednio, poproszę rob006, zeby do swoich statystyk dkłożył jeszcze osoby zbanowane i za co. Ja sam nie mam o tym jak to zrobić zielonego pojęcia. I wtedy każdy by już miał, jak na dłoni, za co podpadł, komu i na jak długo.
Po raz kolejny pozwolę sobie przypomnieć, ze od początku forum jesdtem za tym, żeby można było dyskutować nad decyzjami moderatorów - no bo w końcu, co złego może z tego wyniknąc? Że raz na 10 banów moderator nie wziął wszystkich okoliczności (a wtedy wyciągnie nie 10, a 20 warnów na swoją obronę).
Rob006 - poja prośba do Ciebie (jeśli mieszkasz w Warszawie, to poparta kartronem piwa!) zrób niepoprawne politycznie statystyki, kto na przestrzeni okresów półrocznych (bo częściej takie awantury chyba się nie pojawiają), zaczyna jechać po bandzie, żeby i ja sam wiedział, o co i komu w tym wszystkim chodzi.
Miłego dnia wszystkim życżę, jako, że czeka mnie walka z tym mokradłem z bagien, Dagonem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popieram Cię w tym, że każdy powinien wiedzieć za co dostał i ile "nagród" :D Tylko powinno być to jedynie do wglądu konkretnej osoby - jeśli będzie się chciała tym podzielić to jest chyba na to odpowiedni wątek.
Czy decyzje moderatorów powinny być szeroko komentowane? Sam nie wiem... Raczej nie jestem za tym pomysłem. Dosyć rzadko zdarza się mocno kontrowersyjny degrad lub ban - zazwyczaj są one całkowicie zasłużone :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2013 o 15:09, pawbuk napisał:

Popieram Cię w tym, że każdy powinien wiedzieć za co dostał i ile "nagród" :D Tylko powinno
być to jedynie do wglądu konkretnej osoby - jeśli będzie się chciała tym podzielić to
jest chyba na to odpowiedni wątek.


A co za problem wypełnić formularz? http://www.gram.pl/moderatorzy Nawet wzór zapytania podam:

Kochani Moderatorzy,
Zwracam się do Was z prośbą o podanie ile ostrzeżeń bądź innych nagród posiadam na swoim koncie. Wiem, że rozrabiałem mocno i moja kartoteka pewnie jest bogata. Chciałbym jednak wiedzieć o moich "nagrodach". Do prośby załączam kod na UPlay na grę Assasin`s Creed IV dla Moderatora Wojmana. (tu wpisać ten kod).

Pozdrawiam i miłego dnia Wam życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I właśnie dlatego od kiedy stałeś się czerwonym niemal od początku uważałem, że jesteś odpowiednią osobą na odpowiednim miejscu.

I naprawdę - im dalej i im dłużej się czyta te dyskusje okołoostrowiakowe kto, czemu, za co i po co i dlaczego to tym bardziej zbliżam się ku temu co widać niżej.

Ludzie - rozmawiamy o jednym z największych jeżeli nie największym ostatnimi czasy prowokatorze i jadącym po bandzie od dawna userze a wy się tutaj wykłócacie o jakieś duperele w stylu ''bo nie wiemy za co oberwał'' / ''bo nie przeczytaliśmy / nie możemy przeczytać tego ferelnego wpisu / posta / komentarza'' i tym podobne. Nie wiem o co wam chodzi ... albo go nieświadomie wybielacie tutaj teraz albo robicie tu jakieś walki forumowe o pietruszkę w imię ''sprawiedliwości''. Tyle tylko że ta sprawiedliwość już nastąpiła. Za niewinność ban hammerem na pewno nie oberwał. Wystarczy się po prostu zastanowić.

A nawet zakładając mało realną mówiąc delikatnie teorię że pozbyto się go na lewo - już dawno by tu wparował na innym multikoncie albo poleciał z tym na inne forum by wam zrobić reklamę.

Więcej rozsądku bojs. And girls. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2013 o 15:49, Wojman napisał:

A co za problem wypełnić formularz?


Żaden.
Ale przy okazji (niezwiązanej z aktualną sprawą, bo to kłótnia o nic i generalnie znów to samo - zieeew) zapytam: a co za problem zareagować lub odpowiedzieć na formularz?
Bo na bodajże 4 wysłane reakcja pojawiła się raz.
A wszystkie były tak naprawdę o tym samym.
Chyba, że jednak udzielacie odpowiedzi gdy nie widzicie powodu do działania, a sama odpowiedź gdzieś się zgubiła.
Ale na chwilę obecną mimo, że wypełnienie formularza to nie problem, to nie widzę w tym większego sensu. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2013 o 14:08, KrzysztofMarek napisał:

Karharot, ja może znowu wsadzę kija w mrowisko i jak poprzednio, poproszę rob006, zeby do swoich statystyk dkłożył jeszcze osoby zbanowane i za co. Ja sam nie mam o tym jak to zrobić zielonego pojęcia. I wtedy każdy by już miał, jak na dłoni, za co podpadł, komu i na jak długo.

Chyba nie da się tego zrobić z automatu i ktoś musiałby te informacje wyszukiwać i uzupełniać. Bo mam nadzieję że nie była to sugestia aby rob006 włamał się do kartoteki a potem upublicznił jej zawartość, nawet jeśli ma do tego zdolności to wątpię abyś zdołał go na to naciągnąć oferując w zamian jedynie piwo ^^

Dnia 28.11.2013 o 14:08, KrzysztofMarek napisał:

Po raz kolejny pozwolę sobie przypomnieć, ze od początku forum jesdtem za tym, żeby można było dyskutować nad decyzjami moderatorów - no bo w końcu, co złego może z tego wyniknąc? Że raz na 10 banów moderator nie wziął wszystkich okoliczności (a wtedy wyciągnie nie 10, a 20 warnów na swoją obronę).

Patrząc na ponad setkę napisanych tu w ciągu ostatnich dni postów oraz pamiętając identyczne sytuacje z przeszłości odnoszę wrażenie że taki drobiazg jak regulamin nie jest i nie był zbyt dużą przeszkodą dla osób pragnących zrobić z tego mały flejmik...
Co do Twojej propozycji to mi by szczególnie nie przeszkadzało gdyby regulamin oficjalnie zezwolił użytkownikom na rozmawianie o takich sprawach w wydzielonym do tego miejscu na forum (w żadnym wypadku nie w dowolnym temacie w którym ban został przyznany, takie coś powinno podpadać pod offtop i spam) a ewentualne problemy z takim tematem można by rozwiązywać regulaminem samego wątku w przypiętym poście. Z tym że od razu zaznaczam że moderator wciąż miałby obowiązek udzielenia odpowiedzi jedynie drogą mailową i jedynie osobie ukaranej a reszta osób mogłaby sobie to uzasadnienie przejrzeć i omówić między sobą tylko jeśli ukarany lub moderator by im to udostępnił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co myślisz o stworzeniu tematu w którym Moderatorzy informowaliby o banie w przypadkach, gdy tej informacji nie ma pod konkretnym postem (za który owy ban był)? Po prostu na zasadzie user A dostał bana. Informacja za co (tak jak Ty opisywałeś problem Ostrowiaka) byłaby dobrą wolą Moderatora. O niektórych przypadkach wręcz warto mówić - ku przestrodze :P

A no i to co pisałam trochę wyżej:
Co do fragmentu regulaminu, który traktuje o usuwaniu treści "bez podania przyczyny" to powinno być dopisane "bez podania przyczyny do wiadomości powszechnej" czy coś w ten deseń :P
Brzmi to trochę lepiej :P

PS. Ładne kolorki macie! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2013 o 20:23, Latimeria napisał:

A co myślisz o stworzeniu tematu w którym Moderatorzy informowaliby o banie w przypadkach, gdy tej informacji nie ma pod konkretnym postem (za który owy ban był)? Po prostu na zasadzie user A dostał bana. Informacja za co (tak jak Ty opisywałeś problem Ostrowiaka) byłaby dobrą wolą Moderatora. O niektórych przypadkach wręcz warto mówić - ku przestrodze :P

Bany dawane bez wyjaśnień zazwyczaj lecą na konta spambotów, konta-klony i konta trolli pospolitych (nawiasem mówiąc jest to większość przyznawanych banów), pomysł uwieczniania działalności takich osobników publicznym wpisem budzi mój sprzeciw - nie dość że to więcej zachodu niż na to zasługują to jeszcze ostatnią grupę może to zachęcić do wzmożenia swej działalności. Inne wypadki też się zdarzają (np. ban przyznany autorowi GS-a na jego własnym GS-ie) ale są raczej rzadkością. Teoretycznie można by założyć zamknięty temat w którym moderatorzy zamieszczaliby w ramach przestrogi informacje o banach ogólnie (za wyjątkiem tych przyznawanych już wymienionym szkodnikom) ale ten pomysł musieliby ocenić też inni moderatorzy, dobrze by także było gdyby na ten temat wypowiedzieli się również inni użytkownicy, zwłaszcza jeśli ktoś przewiduje jakieś potencjalne problemy które mogłyby z tego wyniknąć.
Miejscem najbardziej odpowiednim do omówienia takiego pomysłu jest ten temat ->
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=89009&u=519
I proponuję Ci abyś tam tą propozycję dopisała.

Dnia 28.11.2013 o 20:23, Latimeria napisał:

Co do fragmentu regulaminu, który traktuje o usuwaniu treści "bez podania przyczyny" to powinno być dopisane "bez podania przyczyny do wiadomości powszechnej" czy coś w ten deseń :P

To akurat już z regulaminu wynika bo następny akapit stwierdza że osoba której decyzja moderatora dotyczyła ma prawo się ubiegać o wyjaśnienie drogą mailową. Z kolei osoby które nawet nie zauważyły że dostały bana przeważnie najlepiej jest pozostawić w nieświadomości - niech sobie myślą że ich reklama/prowokacja/obraza wciąż wisi na forum i niech tu nie wracają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2013 o 21:48, Karharot napisał:

Teoretycznie można by założyć zamknięty
temat w którym moderatorzy zamieszczaliby w ramach przestrogi informacje o banach ogólnie
(za wyjątkiem tych przyznawanych już wymienionym szkodnikom) ale ten pomysł musieliby
ocenić też inni moderatorzy, dobrze by także było gdyby na ten temat wypowiedzieli się
również inni użytkownicy, zwłaszcza jeśli ktoś przewiduje jakieś potencjalne problemy
które mogłyby z tego wyniknąć.


Problemem byłby przyrost liczby osób chcących publicznie dyskutować o decyzjach. Nie chodzi tu o to, że to coś złego (ja byłem i będę zwolennikiem założenia czegoś w rodzaju "staff complaints", gdzie możliwe byłoby dyskutowanie o kontrowersyjnych decyzjach- najchętniej na zasadzie obustronnego dialogu, tj. moderator nie miałby obowiązku tego robić, ale przy odrobinie dobrej woli- byłby gotów do wyjaśnień zamiast zasłaniać się punktem pierwszym regulaminu- o tym, że takie jego wykorzystywanie jest moim zdaniem zupełnym wypaczeniem idei jego umieszczenia już pisałem w wątku o zmianach), ale o to, że póki regulamin istnieje w obecnej formie- taki temat byłby tylko ciekawostką i kolejną statystyką (kocham statystyki, ale na takim poziomie- nic z nich nie wynika).
Oczywiście, można zrobić próbę i wdrożyć coś takiego. Ale naprawdę, póki regulamin jest taki, jaki jest- nie ma to sensu, bo będzie to tylko propagowało zachowania obecnie tępione. Można się zgadzać lub nie zgadzać z obecną polityką moderowania, ale póki wytyczne są, jakie są (i póki moderatorzy interpretują je w taki sposób)- istnieje spore prawdopodobieństwo, iż takie rozwiązanie przyniesie więcej szkody niż pożytku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że Ostrowiak żadnej "kampanii anty-katolickiej" nie prowadził, bo prowadziłby ją przeciwko sobie. Nie śledziłem jego wypowiedzi w każdym możliwym miejscu, ale to co czytałem wystarczyło do odkrycia tego faktu. Dlatego Twoje stwierdzenie wprowadziło mnie w lekką konsternację, ale dopytałem osób będących "bliżej" niego i dostałem potwierdzenie swojego stanu wiedzy. Ponadto bezpośrednia przyczyna bana też wynikała z błędnego uznania jego wypowiedzi za dwuznaczną. Czyli Ostrowiak oberwał kilka razy za to, że moderator postanowił wymierzyć sprawiedliwość nie znając sprawy. Twoje słowa o tym, że nie chce Ci się dociekać co jego słowa oznaczały też nie świadczą o Tobie zbyt dobrze. Akurat w przypadku "degenerata" to nawet rozumiem, ale obraźliwy kontekst słów "stolec Piotrowy" wydałby mi się wręcz surrealistyczny (a już odpowiedź konsula na nie rozwiałaby wszelkie wątpliwości co do rzekomej dwuznaczności).

@Tyler_D
Czyli, Ciebie, może i innych denerwował, więc nie zastanawiajmy się nad słusznością, tylko cieszmy się, że dostał do wypicia cykutę. Wcześniej pisałeś, że nie widzisz, żeby ktoś za nim "tęsknił" i się z tego powodu o niego wykłócał. Więc o sprawiedliwość należy się upominać tylko gdy sprawa dotyczy "swojego" człowieka? Poza tym sporo osób narzeka "na brak klimatu" na forum, a nagle wszyscy przyklaskują wyrzuceniu usera, który te resztki klimatu tworzył. Chociaż odkąd wycofali się jego główni rozmówcy i z kwartetu został sam, to już nie jest to samo. Wiele wypowiedzi Ostrowiaka było dla mnie niezrozumiałych, z niejedną się nie zgadzałem, ale z wielu wyłaniała się wartość, choć na pierwszy rzut oka może niewidoczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo Ostrowiak nie był trollem głupim [czyli idąc nowomowa polską gimba-trollem] tylko trollem wyrafinowanym :)
Takim trollem wyższych lotów. Aczkolwiek biorąc pod uwagę fakt tego ile czasu trwała ta jego śmieszna krucjata balukowa [i vice versa baluk z kolei był trollem niskich lotów] i jak nudne się to zrobiło dla mnie osobiście cale jego i jego kółka wzajemnej adoracji i kołka wzajemnej "nienawiści" działanie na grame stało się nudne, ani śmieszne, ani ciekawe - nudne i bez polotu.

Osobiście zwisa mi i powiewa to czy ostrowiak jest czy go nie ma, bo omijałem i ignorowałem go. Aczkolwiek rozpatrując aspekt czysto estetyczny [czyli brak idiotycznych postów i jego i jego adwersarzy kącika dyskusji wzajemnej jako ot w wielu tematach] uważam to posunięcie in plus dla administracji forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja wam powiem coś na dobranoc. Tyle lat tu siedzę i do tej pory akurat z tego typu kwestiami nie było jakiegoś ogromnego problemu. Oczywiście że zdarzały się nadużycia - z obu stron, oczywiście że decyzje bywały kontrowersyjne, oczywiście że można o dyskutować, rzucać milion różnych pomysłów i szukać dziury w całym tylko ...

Po co? To nie jest moje pierwsze forum [ i nie jedno z wielu, kilka ich zaliczyłem w swojej netowej karierze ] i jak do tej pory wszędzie działała mniej więcej zasada - piszesz coś na forum - dostajesz info w repoście i do widzenia [ lub do-ostrzeżenia ]. Jak chcesz to możesz sobie wyjaśniać to z modem poza forum, dogadywać się co do kary, jej anulowania. Ale im dłużej to czytam to mam wrażenie że niektórzy zachowują się jak dzieci we mgle trochę ...

Napisać czarno na białym, od A do Z, co wolno a czego nie, wszelkie możliwe opcje, pomysły i inne konstrukcje w stylu kto oberwał, od kogo, za co, kiedy, na jak długo, za jakiego dokładnie posta ... dajcie jeszcze do tego pełną karierę danego usera, godzinę, minutę, sekundę i namiary żeby wasi nie daj boże zbanowani koledzy przepadli bez wieści jak ich moderatorzy przydybają a wy nie będzie mogli się od nich samych dowiedzieć ''co siem stao'' bo ni maila, ni gadu czy innego skajpa ...

Nie róbcie tutaj niepotrzebnej biurokracji, nie ulepszajcie czegoś w imię kwestii która nie ma sensu [ co NIE znaczy że nie należałoby np: poprawić regulaminu ] ... nie ulepszajcie czegoś co jest dobre na ''lepsiejsze'' bo wyjdzie jeszcze gorzej niż było ...

Jak pewnie część z was dobrze wie mnie również tyczyły się różne akcje z modami, mniej lub bardziej sensowne [ avatar ;-D ] ale takie piętrzenie problemów [ które zaczęły się od zBANowania i to SŁUSZNEGO jest cokolwiek ... dziwne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nosz ...

ManweKallahan - chodzi mi po prostu o to że nagle ni z gruchy ni z pietruchy powstała jakaś kolejna tyrada ''o byle co''. Poleciał ban i nie było wiadomo za co [ tzn nie wiedzieli userzy - hańba! ] więc długo nie trzeba było czekać aż frustracja w narodzie wykipi i wyleje się na ekrany pod postacią postów ''a komu to potrzebne, a dlaczego?'' przy okazji dodając teorie spiskowe że to sprzątnięcie było ''nielegalne'', że jak nie wiadomo za co i jak nie chcą NAM powiedzieć [ choć nie muszą! ] to NA PEWNO zrobili coś zuego. No ludzie ... litości.

I jeszcze może byłbym w stanie zrozumieć jakby nam zbanowali bo ja wiem ... Hubiego, kerkasa, Fumiko ... no tak zwaną starą gwardię to ok. Można by było się wykłócać o to czy to sensowne, czy kara nie za wysoka i tak dalej. Pytać co się stało że tak nagle ktoś doznał jakiegoś ''odpału'' żeby trzeba było go zbanować ale tak? Dostał to na co sobie zapracował. A wręcz wypracowywał od długiego czasu. Konswekcje są jakie są, nie ma co się z tym cackać jak z jajkiem, przynajmniej będzie spokój przez jakiś czas.

I przepraszam bardzo - JAKI on niby pozytywny wpływ na klimat tutaj miał? Bo to jest naprawdę intrygujące ... To równie dobrze ja mógłbym powiedzieć że Dominik00 [ tak się zwał? ] też wprowadzał klimat bo nie wiadomo było czy się śmiać czy płakać z jego postów ... Albo że Janek I. też wprowadzał klimat bo był tak uczynny że aż mdliło. Super klimacik nie ma co.

Pietro - Ostrowiak vs Baluk? Było takie coś? Się dobrali jak w korcu maku. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2013 o 09:17, Karharot napisał:

Po drugie od paru miesięcy Ostrowiak prowadził na gramie swoją prywatną kampanię anty-katolicką w której obrażał osoby tego wyznania za co również był trzykrotnie karany.

Otrzymałem od Ostrowiaka protest związany z powyższym fragmentem, oświadczył on w nim że moje wrażenie co do jego anty-katolickich poglądów było całkowicie błędne i że wypowiedzi takie jak "wy katolickie pokraki" i "kościułek katolski banda pedzi" w założeniu miały być żartami a nie obrazą osób tego wyznania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.11.2013 o 22:34, Tyler_D napisał:

Pietro - Ostrowiak vs Baluk? Było takie coś? Się dobrali jak w korcu maku. xD


Ty żartujesz teraz prawda ?
Przecież to trwało.. miesiącami, jak nie latami xD
Cała ta wielka ostrowiakowo-balukowa wojenka [nabijanie licznika multikontami i inne bzdury, swoja droga brak baluka też poczytywałem na plus jak w końcu się zawinął z gramu, bo jego niektóre posty czy wpisy podpadały pod dno i metr mułu - vide wpis "A weź bo ci zaje**e" - no dno, gimbaza i dno merytoryczne, taka postawa jaka tam opisał i jego osoba "wielkiego cwaniaka" to śmiech na sali :)]

Powiem przekornie - krzyż obu na drogę, jestem więcej jak pewien, ze znajda sobie nowy chlewik [baluk już znalazł z tego co wiem] do do taplania się w błocie.

P.S.
W kwestii formalnej - akurat lincz baluka przez ostrowiaka i kilku innych userów uznawałem za słuszny, ale tu wchodziły w grę jeszcze takie kwestie jak plagiatorstwo [baluk zrzynał żywcem cudze artykuły i wrzucał jako swoje] i kilka innych kwestii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żarty nie żarty, uważam, że w takim przypadku decyzja była słuszna, bo to już wulgarna sprawa i z wyznania bym nie żartował w taki wulgarny sposób. Jak mu się zbierało, no to ma to, na co zasłużył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2013 o 23:12, Pietro87 napisał:

Ty żartujesz teraz prawda ?
Przecież to trwało.. miesiącami, jak nie latami xD


Jeśli ktoś akurat większość czasu spędza na forum, a nie Gramsajtach (a nawet jeśli to innych), to o większości wzajemnych wojenek może nie mieć bladego pojęcia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się