Vilmar

MODERATORZY: jacy są naprawdę?

28026 postów w tym temacie

Mnie to tez mało interesowało, aczkolwiek pamiętam aferę z plagiatem bo rozniosła się trochę po różnych GSach, pamiętam też te wzajemne utarczki obu - a jestem z tych userów którym ten konflikt wisiał jak kilo kitu na agrafce :)
Uznałem, ze kurde, skoro nawet ja to kojarzyłem to chyba każdy to kojarzył xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, ja jestem przykładem osoby, która praktycznie nie ma zielonego pojęcia co się dzieje na gramsajtach, kto jest HOT, kto mniej, kto z kim i dlaczego toczy wojenkę itd. :D Dla mnie istnieje w tej chwili tylko i wyłącznie forum, a wielu osób popularnych na gramsajtach na forum nie uświadczysz :)
Stąd też potrafię sobie wyobrazić, że o wojnie Ostrowiaka z balukiem ktoś mógł nie usłyszeć (nawet jeśli to sam Tyler_D ) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chociażby jego charakterystyczny styl pisania. Albo niezłe (zazwyczaj) dyskusje w komentarzach na gramsajtach. Lubiłem je czasem poczytać. Mam nadzieję, że jeszcze będę miał okazję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2013 o 22:50, Karharot napisał:

Otrzymałem od Ostrowiaka protest związany z powyższym fragmentem, oświadczył on w nim
że moje wrażenie co do jego anty-katolickich poglądów było całkowicie błędne i że wypowiedzi
takie jak "wy katolickie pokraki" i "kościułek katolski banda pedzi" w założeniu miały
być żartami a nie obrazą osób tego wyznania.


A Ty się na tych zna-ko-mi-tych żartach nie poznałeś, tylko dałeś za nie ostrzeżenie. Ilsdur też się nie poznał na przekomicznym żarcie, o planowanym podpaleniu ambasady Izraela. No przecież taki wspaniały żart, boki zrywać. Przyznaję, że i ja nie poznałem się na doskonałym żarcie w wykonaniu tego użytkownika. Zrobiliśmy błąd. Za każdy taki żart powinien być awans +1, a dodatkowo jeszcze powinniśmy zrobić zrzutkę i ufundować użytkownikowi jakąś grę w edycji kolekcjonerskiej.

A na poważnie: lojalnie ostrzegam, że jeżeli będą się pojawiać tego typu "żarty" to nie będziemy się zastanawiać czy pisane jest to na serio czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma mnie tu z bo ja wiem 5 miechów. I co moje oczy widzą...
Wojman wrócił O.o
Kto za kim i za czym od kiedy zaczął tęsknić. ? ;-) Lucas wypadł z obiegu... hihi hi nie dawał rady na nowym stanowisku ]:->
No i w końcu kolorek macie nice o którym swego czasu mi Isildur wspominał. Z tego co pamiętam. To kiedyś "Dawniejsi Zieloni" mieli niebieską czcionkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2013 o 01:26, ManweKallahan napisał:

Chociażby jego charakterystyczny styl pisania. Albo niezłe (zazwyczaj) dyskusje w komentarzach
na gramsajtach. Lubiłem je czasem poczytać. Mam nadzieję, że jeszcze będę miał okazję.


Ekhem niezłe dyskusje o kawkach i dupie Maryni ? Merytorycznie to nawet jako trolling stało nisko, co jak co ale ciebie akurat miałem za gościa, co stawia pewien próg względem "treści" danej dyskusji dosyć wysoko.


@Wojman

Mogę dorzucić swoje dwa grosze. Też kiedyś ironizowałem w dosyć kiepskim tonie odnośnie skrajnych islamistów [pisząc coś w stylu "no tak powinno się tam zrzucić atomówkę i wyczyścić region" parę lat już chyba wstecz, ale tak pi razy drzwi kojarzę tekst i samą dyskusję]. Dostałem za to nagrodę [degrad 1 czy 2 od Helmuta], o ile spierałem się o sens i kwestie interpretacji to po jakimś czasie wracając do tej dyskusji doszedłem do wniosku, ze racji nie miałem. Nawoływanie do ludobójstwa nawet w formie ironii to dosyć kiepski merytorycznie argument - na własnym doświadczeniu popieram politykę mniejszej tolerancji dla trollingu typu "ty nie widziałeś co ja mam na myśli". Mentalność Kaczyńskiego który posiada tabuny tłumaczy swoich "myśli niedzielnych" bywała na gramie nader często nadużywana.

Aczkolwiek będąc przy temacie zmian forumowych [choć to po części nie temat] dalej jestem i będę przeciw bezsensownej [w moim odczuciu] cenzurze szydery jaką było przez lata obśmiewanie różnorakich marek, koncernów etc.
Uważałem i uważać to zawsze będę za uginanie przez forum gramowe grzecznie karku przed pożałowania godnymi firmami, które produkując gówniany content który nie broni się sam muszą bronic owy i swój wizerunek po najmniejszej linii oporu, jak małe dziecko w piaskownicy płacące o lizaka.
Bo moim zdaniem skoro firma Cenega tak bardzo zabiegała kiedyś o bzdurę jaką jest przekręcanie jej nazwy na cyt "Cenędza" zamiast zadbać o jakość swoich produkcji [która właśnie jest od lat nędzna] to coś tu jest nie tak i wymaga wręcz obśmiewania tej firmy póki się nie nauczy jakie są priorytety.

P.S.
Zanim jakiś domorosły analityk wysnuje, że czepiam się o to znów bo pewnie kiedyś dostałem za to degrada i tak mnie to przez lata w dupę kuje - no niestety nie. W momencie zmian regulaminu mimo, że się z nimi nie zgadzałem, dostosowałem się. Więc potencjalny jasnowidz może sobie darować takie teorie spiskowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2013 o 03:15, Pietro87 napisał:

Bo moim zdaniem skoro firma Cenega tak bardzo zabiegała kiedyś o bzdurę jaką jest przekręcanie
jej nazwy na cyt "Cenędza" zamiast zadbać o jakość swoich produkcji [która właśnie jest
od lat nędzna] to coś tu jest nie tak i wymaga wręcz obśmiewania tej firmy póki się nie
nauczy jakie są priorytety.


Akurat z Cenegą miałem trochę przebojów. Firma argumentowała, że skoro pracownik gram.pl jest równocześnie Moderatorem na forum CDP to znaczy, że serwis jest nie obiektywny. Tyle tylko, że nigdy nie byłem ani pracownikiem gram.pl, ani pracownikiem CDP. A za sprawowaną funkcję nigdy nie dostałem jakiegokolwiek wynagrodzenia. Tekst mojego autorstwa w serwisie ukazał się o ile dobrze pamiętam aż jeden raz i związany był tylko i wyłącznie z urodzinami tegoż serwisu. Co więcej nigdy się nie zdarzyło, by CDP wywierał na mnie w jakikolwiek sposób presję na działanie czy funkcjonowanie gram.pl. Wszelki kontakt z firmą dotyczył tylko spraw moderowania forum CDP. Do tego czy i co robie na gramie nikt się w CDP nie wtrącał. W każdym razie jak się dowiedziałem, że mocno Cenedze nie pasuję to zrobiłem awanturę. I na gramie i w Cenedze. :)

Co do zakazu przekręcania nazw firm, pochodzi on "z gróry" czyt. od zielonych czyli pracowników gram.pl. Jako użytkownik i Moderator muszę sie temu podporządkować. Moim zdaniem z działalności firm można się naśmiewać w inny sposób niż przekręcanie ich nazw. Nikt na przykład nie będzie nikogo ścigał za powiedzenie dajmy na to "jesteś rzetelny jak Cenega w bezproblemowym wydawniu gier".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2013 o 03:57, A-cis napisał:

Wojman! Spać! Co się tu jeszcze wałęsasz po nocach? :-)

Znowu jest modem.. musi :D Gdy miał urlop to ledwo co go na forum widziałem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2013 o 04:00, Braveheart napisał:

Znowu jest modem.. musi :D Gdy miał urlop to ledwo co go na forum widziałem..

Musi, ale nie po nocy. Przecież sam stwierdził, że mu za to nie płacą :-)
Ale idę już spać, bo mnie zbanuje za off top.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ooo przepraszam, nie moge sie nie odezwac. To, ze nie widziales, nie oznacza, ze daje Ci to prawo oveniac. Wrecz przeciwnie.
Ja z kolkien wzajemnej adoracji trzymalem ledwie od lipca, ale przez ten czas dosc intensywnie z nimi dyskutowalem. I jezeli uwazasz dyskusje na temat:
zasadnosci przyznawania nurtom intelektualnym wschodu zachodnich pojec cywilizacyjnych (glownie kwestia arystotelejskiego rozumienia pojec filozofia i nauka, rowniez- roznica w rozumieniu arystotelejskim a tym bardziej ''plebejskim''), polemike na temat rzeczywistosci matematyki (czy jest ona ttworem analogicznym do idei, czy tez bardziej realnym; kwestia tego, czy jej wewnetrzna spojnosc jest warunkiem wystarczajacym do uznania jej za obiektywnie poprawna; kwestia innych ukladow analogicznych do matematyki- czy kazdy uklad oparty na analogicznych aksjomatach oraz intuicyjnie poprawny mozna by bylo sprowadzic do naszej matematyki), populistycznych trendach w KK (JP2 oraz Franciszek lansowwany na celebryte, podczas gdy Benedykt jako byly prefekt Kongregacji Nauki Wiary czysto doktrynalnie prezentowal DUZO lepszy poziom), powodach uprzedmiotowienia kobiet w Internatach (oraz spoleczenstwie w ogolnosci), bezzasadnosci demokracji w krajach o niskiej swiadomosci politycznej oraz gospodarczej czy skutecznej nauce jezykow obcych oraz roznicach w postrzeganiu i rozumieniu rzeczywistosci przez pryzmat pojec z jezykow obcych z zupelnie innych grup kulturowych
za niski poziom dyskusji, to pozdrawiam.
nie masz pojecia o sprawie, zarty z kawek, antysemickie obrazki i reszta gramsajtowego folkloru to bylo jedno, ale to przy naszych dyskusjach robilo klimat, a same dyskusje byly na duzo wyzszym poziomie, niz te uprawiane przez wiekszosc ludzi na tym forum, o skali kraju nie wspominam.
Po prostu nie pisz o tym, o czym nie masz pojecia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak tak - nikt was biednych nie rozumiał a wy takie wielkie "yntelektualne" wkłady mieliście w rozwój portalu.
Owszem same wpisy Ostrowiaka na GSie typu "Poeta Pyszkin" czy niektóre "Ostrowsky Okę" były całkiem interesujące, natomiast wasz komentarzowy chlewik był niskich lotów [ty masz prawo sobie twierdzić że bylo inaczej, ja mam prawo do twierdzenia odwrotnego]

Btw - macie wszyscy gmaila, macie tam czat, google+, hangouty - nikt wam nie broni dalej sobie prowadzić waszych prywatnych "wielkich mentalnie" dyskusji.

P.S.
A pomysł wbicia na forum z trollingiem celem wymuszenie "unbana" dla Ostrowiaka to naprawdę dojrzały plan. Taki intelektualny, merytoryczny - chylę czoła [i pewnie moderatorzy jak wbijecie ze swoim trollollo na forum obdarują was równie interesującą nagroda co Ostrowiaka, który na forum pisał w większości swoje spamy nie na temat jak mu ktoś oberwał rangę, żeby sobie ją wyspamować od nowa, to tez było bardzo dojrzałe, intelektualne i merytoryczne]

P.S.2
Zapomniał bym - Ostrowiaka opowiadanie o baluku było swego czasu rozbrajające, ale to był czas, gdy jego trolling jeszcze trzymał poziom, poziom który od kilku ostatnich miesięcy poleciał na ryj i coraz bardziej wbijał się w rynsztokowy trolling zamiast trollingu prowokacyjnego [co nie zmienia faktu, że jedna i druga forma działalności nie powinna mieć racji bytu na forum]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ciekawi mnie jaki ty masz "intelektualny" wkład w to forum.

A pomysł wbicia na forum z trollingiem celem wymuszenie "unbana" dla Ostrowiaka to naprawdę dojrzały plan.

Było coś gdzieś takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2013 o 11:55, Plagasul napisał:

A ciekawi mnie jaki ty masz "intelektualny" wkład w to forum.


Ciekawi mnie jaki wkład miał Ostrowiak i spółka na forum biorąc pod uwagę fakt, ze pisał na nim głównie spamy do rangi i trollolo nie na temat.

Btw nie mnie oceniać mój własny wkład w cokolwiek, to oceniają inni użytkownicy, przecież to proste i logiczne.

Dnia 29.11.2013 o 11:55, Plagasul napisał:

Było coś gdzieś takiego?


No przecież powoli się nakręca - tutaj miedzy innymi.
Nakręci się tez pewnie w innych tematach, poczekamy - zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2013 o 11:55, Plagasul napisał:

Było coś gdzieś takiego?

Nigdzie. Była tylko krytyka metody w jaki sposób nadano tego bana. Tylko potem zeszli się ludzie którzy albo zaczęli Ostrowiaka żegnać, albo wjeżdżać na kółka wzajemnej adoracji, albo szukać spisku i prowokacji.

Nikomu nawet przez myśl nie przeszło by bronić Ostrowiaka czy żądać jego odbanowania. Ale niektórzy w tej dyskusji od początku zaczęli zaginać rzeczywistość do swoich potrzeb wyżycia się jacy to oni nie są fajni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2013 o 12:03, Pietro87 napisał:

Ciekawi mnie jaki wkład miał Ostrowiak i spółka na forum biorąc pod uwagę fakt,
ze pisał na nim głównie spamy do rangi i trollolo nie na temat.


Ja bym każdego rozliczał z osobna, a nie traktował ich jak jeden byt.

Dnia 29.11.2013 o 12:03, Pietro87 napisał:

No przecież powoli się nakręca - tutaj miedzy innymi.


Jeżeli dyskusja o stealth banie = trolling, no to sorry, widzę, że wielkiego wkładu intelektualnego w forum nie masz. Przecież znakomita większość ludzi tutaj z tego bana się cieszy, nikt do odbanowania nie nawołuje, kilku userów było wyłącznie zaniepokojonych nagłością tej kary i brakiem ostrzeżenia - tyle.

Swoją drogą wszedłem sobie jakiś czas temu na gramik, pod jednym z wpisów był komentarz Ostrowiaka skierowany do innego użytkownika w stylu "przyjdzie policja to się uspokoisz", zaraz po tym chyba Ostrowiak dostał bana. Komiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.11.2013 o 12:07, Plagasul napisał:

Jeżeli dyskusja o stealth banie = trolling, no to sorry, widzę, że wielkiego wkładu intelektualnego
w forum nie masz. Przecież znakomita większość ludzi tutaj z tego bana się cieszy, nikt
do odbanowania nie nawołuje, kilku userów było wyłącznie zaniepokojonych nagłością tej
kary i brakiem ostrzeżenia - tyle.


Dyskusja o banie - nie, powolne nakręcanie płaczu o unbana - tak.
Swoją drogą chyba kiedyś hellmut pisał, ze oni widza w panelu usera ile miałeś ostów czy degradów i na podstawie tego możesz dostać bana z automatu jeśli konto nie było czyste [sam ma degrad na koncie za ten komentarz o którym wspominałem z przed kilku lat i jeden czy dwa osty za jakieś ostrzejsze wymiany zdań w temacie o polityce - pewnie gdybym wyjechał do kogoś z tekstem nieadekwatnym do poziomu dyskusji tez bym mógł złapać takiego "stealth bana" - dla mnie to dramatyzowanie]

Dnia 29.11.2013 o 12:07, Plagasul napisał:

Swoją drogą wszedłem sobie jakiś czas temu na gramik, pod jednym z wpisów był komentarz
Ostrowiaka skierowany do innego użytkownika w stylu "przyjdzie policja to się uspokoisz",
zaraz po tym chyba Ostrowiak dostał bana. Komiczne.


Konflikt Ostrowiaka z ekipą gramiku to tez dyskusja na dłuższy post [nie odnoszę się do tego komentarza akurat ale do całokształtu]

Btw, żeby było jasne - nie cisnę po nikim żeby "pokazać fajność" jak to luzac tu chce wmawiać ["ooo kto krytykuje ten napina poślady i chce dokopać lezącemu" - poważnie luzac - taką meteorytykę będziesz stosował ? No tak - nikt nie rozumiał co autor ma na myśli, pardon]. Od lat miałem jedną, niezmienną opinię o działalności Ostrowiaka, mam do niej święte prawo.

Ale tak jak zwisało mi to czy on z nami jest czy go nie ma - tak dalej mi zwisa, jeśli go odbanują spoko, jeśli nie, tez spoko. Nie wdawałem się z gościem w dyskusję, ba nawet lubiłem sobie poczytać niektóre jego wpisy [wspomniane wyżej].

Nie pojmuję tylko trendu "jesteś z nami albo przeciwko nam" - każdy tu ma swoje zdanie na dany temat, tak jak Tyler tak ja czy inni oceniali daną działalność jakiegoś usera wedle własnego uznania - dorabianie do tego teorii spiskowych jest najmniej dziecinne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam - nikt tutaj nie chce odbanowania, bo praktycznie każdy się cieszy. ManweKallahanowi jest przykro, ma do tego prawo, skoro lubił twórczość Ostrowiaka. Nie widzę jednak, żeby pisał "odbanujcie Ostrowiaka".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbyś pokazać mi ten komentarz?

Co do stealth bana - na pewno zainteresowany do moderatora napisał, dowiedział się za co dostał. Ostrzeżenie było, kara nastąpiła. Ale ile razy można to powtarzać... nie ma co już tego powtarzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle tu już padło złośliwości pod adresem Ostrowiaka i jego rzekomych (chyba urojonych) obrońców, że odkuje się tym samym i stwierdzę nieśmiało iż chyba każda z osób tak cieszących się z bana dla Ostrowiaka padła z pewnym momencie ofiarą brutalnych drwin z jego strony, które choć często nie były zbyt wysublimowane jeśli chodzi o formę, to jednak zazwyczaj ich istota była prawdziwa i teraz przydałaby się wam wizyta u proktologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się