Vilmar

MODERATORZY: jacy są naprawdę?

28026 postów w tym temacie

Dnia 29.11.2013 o 12:07, Plagasul napisał:

kilku userów było wyłącznie zaniepokojonych nagłością tej
kary i brakiem ostrzeżenia - tyle.


Brak był ostrzeżenia dla Ostrowiaka? Kiedy? Gdzie? Na jakim forum? Bo na forum gram.pl za podobne wykroczenie najpierw dostał ostrzeżenie, za kolejne degrada i na końcu BANa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Który komentarz mam pokazać? ManweKallahan napisał, a przynajmniej tak zrozumiałem, że trochę szkoda, bo lubił czytać ostrowiakowe rzeczy.

Wojman - powinienem napisać publiczna, forumowa informacja o banie.

Trzy - mnie ta sprawa nie interesuje (a na pewno już nie), tylko nie podoba mi się nazywanie pewnych osób trollami próbującymi wymusić odbanowanie Ostrowiaka, co jest po prostu głupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2013 o 22:40, Robertcik1 napisał:

Janka I. już na forum nie ma? i ja to przegapiłem? xD

Być to chyba nadal jest ale [ nie przeglądam wielu tematów, ba - 99,5% przeglądanych przeze mnie to tylko moje podpięte ] wydaje mi się że mocno ograniczył swoje ... informujące posty. No chyba że gdzieś po drodze dostał bana a ja o tym nie wiem. Cóż - wszystko jest do wglądu w statystykach.

@@@ Pietro87 - nie, nie żartuję, jest to całkiem poważnie. No sorry ale mam wystarczająco rzeczy do robienia w internetach by nie wiedzieć o jakimś jak widać sporym konflikcie pomiędzy Ostrowiakiem a Balukiem, muszę wierzyć na słowo i dowiadać się z takich właśnie kanałów informacyjnych ;-P [ swoją drogą to trochę pokazuje jakim człowiekiem jest Ostrowiak, mnie by się nie chciało wachlować o jak sądzę jakieś pierdoły w dodatku z takim człowiekiem jak Baluk, tak jak pisałem - idealnie się dobrali, prawie jak swój do swego ]. A tym bardziej mogłem o tym nie wiedzieć jeśli cała sprawa lub większość owych zajść i animozji miała miejsce na gramsajtach bo jak już pisałem wielokrotnie - większość z nich nie przedstawia dla mnie ciekawej / ambitnej / oryginalnej zawartości a nie chce mi się przerzucać kilkudziesięciu sajtów w poszukiwaniu czegokolwiek co może mnie zainteresuje. Z naciskiem na ''może''. A tym bardziej nie chciałoby mi się szperać by oglądać tego typu ''zabawy'' ...

Co do samego Baluka to aż mi się nie chce strzępić klawy, dla mnie to było generalnie żenujące, najpierw podpieprzanie wpisów, potem ten któremu podpieprzał był / stał się jego idolem czy kimś w tym stylu [ jak mnie pamięć nie myli ], generalnie to co pisał i na forum i na sajcie ani nie było mądre ani sensowne ani tym bardziej warte zachodu. Takie tam pitu pitu, pseudointeligentne wpisy, ''atrakcyjne'' nazwy tekstów, tu i ówdzie wulgaryzm i mądre słówka by wyjść na inteligenta. Nihil novi.

Jak to mawia Bałtroczyk opisując występy zespołów disco polo - nie mam im tego za złe co robią, każdy coś musi robić dlatego tutaj jestem. ;-D

Ciągnąc nieco dalej temat Ostrowiaka i tego nieszczęsnego bana i pokrewnych tematów - myślę że ten cały flejm powstał tylko po to by ... być. Tylko i wyłącznie po to. Tu nie chodzi o Ostrowiaka ani te jego inteligentne inaczej teksty, prowokacje, pisaniny które miały być niby żartem a były zwykłym, chamskim i prostackim zachowaniem.

Akurat w tej kwestii jestem za modami - jest BARDZO cienka granica pomiędzy byciem inteligentnym chamem / cynikiem / kimś kto dobrze operuje sarkazmem i ironią a wręcz nią włada mistrzowsko, nawet w ''ordynarnym'' stylu a byciem zwykłym chamem. Zaraz mi się przypomina Kac Wawa Samojłowicza albo ''Pasja'' Nieznalskiej. Widać róznicę? Jest i to zasadnicza. Tu mamy ogólne forum, dostępne dla każdego - chce być tego typu inteligentem i ''chamem'' z tego typu żartami? Niech sobie znajdzie własne poletko i własną grupę ''wyznawców''.

@@@ pawbuk - a kim to ja niby jestem żeby to wszystko znać? ;-) To że jeszcze tutaj stosunkowo sporo piszę nie znaczy że znam wszystkie akcje, zwłaszcza takie.

@@@ ManweKallahan - w powyższych akapitach napisałem jak ja widzę ten jego inteligentny styl. Szanuję takie zdań choć nadal nie rozumiem co tu takiego fenomenalnego ...

@@@ Thrandir - nie wiem o co chodzi ci z tym całym kółeczkiem wzajemnej adoracji [?!] ale wyjaśnijmy sobie jedną rzecz - to że ktoś [ zakładając że tak było rzeczywiście ] umiał i prowadził jakieś tam ''ambitne'' dyskusje nie znaczy że można mu robić wszystko i wszędzie, można bawić się w prowokatora, można olewać zasady forum i mieć sobie za nic netykietę. Cytując Kazika - ''to dobry chłopak był i mało pił''. Tylko co z tego?

I jeszcze coś - gramowy folklor [?!] prowadzony poza forum całkowicie?

@@@ luzac

Była tylko krytyka metody w jaki sposób nadano tego bana.

Czyli ... co? Chcesz powiedzieć że jak nie wiadomo o co biega [ tzn w jaki sposób oberwał, gdzie i za co ] to na pewno oberwał niesłusznie? JEŚLI oberwałby niesłusznie to zapewne rozwiązałby to pozaforumowo z modami. A robi[ł]? Chyba nie. Przynajmniej nic na to nie wskazuje. Powtórzę po raz kolejny - za niewinność nie oberwał. Był ostrzegany? Był. End of story bro.

@@@ Zajanski - no shit Sherlock. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2013 o 15:55, Plagasul napisał:

Który komentarz mam pokazać? ManweKallahan napisał, a przynajmniej tak zrozumiałem, że
trochę szkoda, bo lubił czytać ostrowiakowe rzeczy.


Mówię o komentarzu Ostrowiaka. Bo ja takiego nie zauważyłem na Gramiku przez ostatnie dni, a tym bardziej przed samym banem. Powiem szczerze, że mi nawet nie przeszkadzało to, co pisał. Teraz jest tak dziwnie... cicho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz tu urywek literatury źródłowej jak chcesz zajrzeć :

http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=449240&n=468&k=50#km
http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=449240&n=464&k=13#km

Ot dwa z brzegu.
Z tego co wiem ostrowiak poszedł za balukiem na jego nowy blog :)

http://baluk.org/paperboy-czyli-powrot-do-przeszlosci-jest-bolesny/
http://baluk.org/wielkanoc-w-dobie-internetu/

Generalnie spoko - jak nie wiedziałeś o tym cyrku to nie wiedziałeś, ot zdziwiło mnie to, bo cyrk był swego czasu dosyć popularny :)


A jeszcze taka dygresja o tym tekście [nie twoim tylko usera nad tobą] jakoby moderator powinien wszem i wobec na forum oficjalne informacje wstawiać za co i gdzie bany wlepia - śmiech na sali.
Moderując boardy na gamespocie nawet mi przez myśl nie przeleciało, żebym gdziekolwiek i komukolwiek się opowiadał z tego jakie bany rozdałem [w razie zastrzeżeń zbanowany zawsze mógł napisać do administracji i wtedy zapytany za co i po co odpowiedniej osobie bym to napisał - tu jest tak samo, kontakt do adminów jest - jest. Zainteresowany jak się z banem nie zgadza to będzie to z odpowiednimi osobami wyjaśniał]. Moderator nie jest od obwieszczania każdego swojego "pierdnięcia" na forum ku uciesze gawiedzi.

Pamiętam jeszcze, że jak moderowałem fora IGG [taki koncern produkujący gierki f2p nastawione na item shop i głównie mechanikę p2w] jako head admin miałem na każdym w dziale widocznym tylko dla administracji i moderacji forum zbanowanych. Każdy ban trafiał tam na odpowiednie pod-forum [czyli jedno z dwóch tymczasowe i permy] i tam zbanowany mógł się wytłumaczyć, opisać swoją sytuacje i ewentualnie poskarżyć się do mnie lub innego head admina na niesłuszne decyzje moderatora. Ale tez by mi nawet przez myśl nie przeszło, żeby kazać moderacji pisać jakieś oficjalne informacje co i dlaczego robią. To by była dziecinada do kwadratu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na cdaction.pl, Bastionie Polskich Fanów Star Wars i jeszcze jakichś kilku innych forach są informacje publiczne o warnach i banach i jakoś nikt nie płacze i nie nazywa tego dziecinadą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie zauważyłem, albo mnie nie zaatakowało to stwierdzenie. Natomiast... ja bym przyjrzał się zdjęciu, które zostało przez niego tam opublikowane - widocznie przypomniał sobie to, że Muradin Nasusem grać lubi i szukał tego obrazka w googlach...

http://elohell.net/public/chill/a770d075d8ba3b054ff27510da534ebb.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2013 o 16:44, Plagasul napisał:

Na cdaction.pl, Bastionie Polskich Fanów Star Wars i jeszcze jakichś kilku innych forach
są informacje publiczne o warnach i banach i jakoś nikt nie płacze i nie nazywa tego
dziecinadą.


Jeśli są - to dla mnie są dziecinadą, bo administracja takiego portalu widać niczym dziecko we mgle trzęsie portami przed podejmowaniem decyzji o swojej własnej witrynie. Dobrze administrowane forum to forum gdzie syf się usuwa bez ceregieli i robienia z trolli, spamerów i innego elementu internetowej menażerii forumowych celebrytów którzy jak wspomniany Kaczyński cierpią niewinnie bo nikt nie zrozumiał co mieli na myśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2013 o 16:18, Tyler_D napisał:

@@@ luzac

Była tylko krytyka metody w jaki sposób nadano tego bana.

Czyli ... co? Chcesz powiedzieć że jak nie wiadomo o co biega [ tzn w jaki sposób oberwał,
gdzie i za co ] to na pewno oberwał niesłusznie? JEŚLI oberwałby niesłusznie to zapewne
rozwiązałby to pozaforumowo z modami. A robi[ł]? Chyba nie. Przynajmniej nic na to nie
wskazuje. Powtórzę po raz kolejny - za niewinność nie oberwał. Był ostrzegany? Był. End
of story bro.


Chłopie, nigdzie nie powiedziałem że to był niesłuszny ban, więc przestań z łaski swojej przyklejać mi naklejkę obrońcy Ostrowiaka. Ja ze swojej strony chciałem się tylko grzecznie dowiedzieć za co dostał bana. Moderatorzy zasłonili się regulaminem, próbowałem trochę się przez niego przewiercić, ale się nie dało, więc dałem sobie spokój i tylko zaproponowałem by zrobić kartotekę banów tak żeby na przyszłość jak ktoś zostanie zbanowany, to czarno na białym będziesz widział za co. Fakt, nie wszystkich musi to interesować, ale mnie akurat zainteresowało, bo nawet od samego zainteresowanego nie byłem w stanie uzyskać konkretnej odpowiedzi, jak również nieco poruszył mnie fakt, że został zbanowany po cichu (nie żeby każdy ban powinien się kończyć się paradą albo pogrzebem), wobec czego swoje niezadowolenie i propozycję zmiany w działaniu moderatorów już dałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2013 o 17:46, luzac napisał:

Chłopie, nigdzie nie powiedziałem że to był niesłuszny ban, więc przestań
z łaski swojej przyklejać mi naklejkę obrońcy Ostrowiaka.

Ja też chyba nigdzie nie stwierdziłem czegoś takiego, zwyczajnie pytam po co ta cała batalia ''a za co?''. A po wtóre - reakcja taka a nie inna ''chcę się dowiedzieć za co oberwał bo coś tam coś tam'' jest ... no lekko dziwna. Jak już mówiłem - za niewinność by nie poleciał, sam zainteresowany z tego co widać nie jest jakoś całym faktem zbulwersowany, nie broni się rozpaczliwie, nie wpada tu z przeprosinami / pretensjami ergo był na to przygotowany lub co pewniejsze - chciał tego. Poza tym jak już tu było parę[naście] razy mówione - to co zaszło zostaje między userem a modem a nam zasadniczo nic do tego. Tym bardziej w tym przypadku konkretnym.
>Ja ze swojej strony chciałem

Dnia 29.11.2013 o 17:46, luzac napisał:

się tylko grzecznie dowiedzieć za co dostał bana. Moderatorzy zasłonili się regulaminem,
próbowałem trochę się przez niego przewiercić, ale się nie dało, więc dałem sobie spokój

Tylko pytanie zasadnicze winno być takie - co by dała ci ta wiedza?

Dnia 29.11.2013 o 17:46, luzac napisał:

i tylko zaproponowałem by zrobić kartotekę banów tak żeby na przyszłość jak KTOŚ zostanie
zbanowany, to czarno na białym będziesz WIEDZIAŁ za co.

Tylko do czego mi to będzie potrzebne? Mnie do niczego a tobie?
>Fakt, nie wszystkich musi to interesować,

Dnia 29.11.2013 o 17:46, luzac napisał:

ale mnie akurat zainteresowało, bo nawet od samego zainteresowanego nie byłem w stanie
uzyskać konkretnej odpowiedzi,

Jak człek taki ban.
>jak również nieco poruszył mnie fakt, że został zbanowany

Dnia 29.11.2013 o 17:46, luzac napisał:

po cichu (nie żeby każdy ban powinien się kończyć się paradą albo pogrzebem),

No przepraszam ale czego się spodziewałeś? ''Hurra, znaleźliśmy na niego haka, koniec z nim!'' w ''Moderatorach''? Jeśli przegiąłby na forum to oberwałby na forum, jak na sajcie to analogicznie na sajcie byłaby reakcja. Ja nie węszę wszędzie spisku ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2013 o 17:56, Tyler_D napisał:

Tylko pytanie zasadnicze winno być takie - co by dała ci ta wiedza?

A co Tobie daje dalsze siedzenie w tym temacie i uświadamianie innych "co was to obchodzi"? Satysfakcję?

Dnia 29.11.2013 o 17:56, Tyler_D napisał:

Tylko do czego mi to będzie potrzebne? Mnie do niczego a tobie?

Może po to by nie zadawać pytania które rozpoczęło tą jakże merytoryczną dyskusję? Chciałem wiedzieć za co taki Ostrowiak dostał bana, nie dostałem odpowiedzi, zaproponowałem rozwiązanie pewnego aspektu forum który mnie gryzie, a Ty zaczynasz zadawać pytania pokroju "a po co?". Skoro tak bardzo Ciebie ta sprawa nie obchodzi to prawidłowo postawione pytanie brzmi "Po co Ty się teraz udzielasz w tym temacie skoro tak naprawdę nic Ci do tego?"

Dnia 29.11.2013 o 17:56, Tyler_D napisał:

No przepraszam ale czego się spodziewałeś? ''Hurra, znaleźliśmy na niego haka, koniec z nim!'' w ''Moderatorach''?

Nie, po prostu jakiejś konkretniejszej odpowiedzi, niż "bo sobie zasłużył".

Dnia 29.11.2013 o 17:56, Tyler_D napisał:

Ja nie węszę wszędzie spisku ...

No jeszcze zrób ze mnie nie tylko fana Ostrowiaka, ale i fana teorii spiskowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2013 o 11:52, Pietro87 napisał:

Tak tak - nikt was biednych nie rozumiał a wy takie wielkie "yntelektualne" wkłady mieliście
w rozwój portalu.


W żaden rozwój portalu, w rozwój własny. Przypominam, co napisałeś: na słowa MK, że lubił czytać niezłe dyskusje pod wpisami odpowiedziałeś: dyskusje o dupie maryni. Bezprawnie uogólniając. Więc napisałem Ci, że prowadziliśmy tam też dużo ambitniejsze rozmowy, ale widocznie nie masz o nich pojęcia, skoro wszystko wrzucasz do jednego wora. Poparłem przykładami. Nigdzie nie zanegowałem tego, że było tam też mnóstwo spamu, toaletowego humoru czy marnego trollingu (ale ze sprawą baluka mnie nie mieszaj, nie było mnie tu wtedy- aż szkoda, bo oczywiście, że bym się dołączył!)- to Ty zanegowałeś słowa Manwe o niezłych dyskusjach swoim podsumowaniem mówiącym, iż był to trolling i dyskusje o dupie maryni. Więc zwyczajnie nie masz pojęcia, o czym piszesz, bo wyśmiewasz to, co inni uznali za wartościowe.
Różnica między nami jest taka, że ja nigdzie nie mówię, że Ostrok trollował, zaś Ty z góry określiłeś WSZYSTKIE dyskusje jako marne (bo Manwe powiedział, że niektóre były wartościowe i że te lubił czytać, na co Ty napisałeś, że poziom tych dyskusji nie stał wysoko- tym samym uogólniłeś: bo tak Ci się wydawało, ale nie miałeś realnej wiedzy o tym, jak to naprawdę wyglądało).

Dnia 29.11.2013 o 11:52, Pietro87 napisał:

Owszem same wpisy Ostrowiaka na GSie typu "Poeta Pyszkin" czy niektóre "Ostrowsky Okę"
były całkiem interesujące, natomiast wasz komentarzowy chlewik był niskich lotów [ty
masz prawo sobie twierdzić że bylo inaczej, ja mam prawo do twierdzenia odwrotnego]


Jasne, że masz, w końcu oszczerstwami rzucać prawo ma każdy. Na tym polega wolność słowa. Nie popieraj jednak swojej niewiedzy i spisywania WSZYSTKICH naszych dyskusji na straty "prawem do twierdzenia odwrotnego niż moje".

Dnia 29.11.2013 o 11:52, Pietro87 napisał:

Btw - macie wszyscy gmaila, macie tam czat, google+, hangouty - nikt wam nie broni dalej
sobie prowadzić waszych prywatnych "wielkich mentalnie" dyskusji.


Ale czy ktokolwiek napisał, że zamierza je prowadzić dalej? Sprzeciwiam się uogólnianiu i sprowadzaniu wszystkich naszych wypowiedzi do trollingu, podczas gdy osoby tak mówiące najwidoczniej nie mają zielonego pojęcia, o czym mówią. Nikt nie mówi, że trollingu i marnego humoru nie było, ale warto pamiętać, że były też inne rzeczy, a wrzucanie wszystkiego do jednego wora "trolling i dyskusje o dupie maryni" to ni mniej ni więcej tylko oszczerstwo.

Dnia 29.11.2013 o 11:52, Pietro87 napisał:

P.S.
A pomysł wbicia na forum z trollingiem celem wymuszenie "unbana" dla Ostrowiaka to naprawdę
dojrzały plan. Taki intelektualny, merytoryczny - chylę czoła [i pewnie moderatorzy jak
wbijecie ze swoim trollollo na forum obdarują was równie interesującą nagroda co Ostrowiaka,
który na forum pisał w większości swoje spamy nie na temat jak mu ktoś oberwał rangę,
żeby sobie ją wyspamować od nowa, to tez było bardzo dojrzałe, intelektualne i merytoryczne]


Słucham? Pokaż mi jeden post, w którym dyskutuję o banie Ostroka czy mówię, że należy go odbanować/ kara nie była zasłużona. Nie wypowiadam się w tej kwestii, a już na pewno nie zamierzam wbijać z trollingiem, więc takie spekulacje z łaski swojej zachowaj dla siebie. Gdy już nie znajdziesz żadnych moich słów na temat bezzasadności banana dla Ostroka, będę wdzięczny za przyznanie, że Twoje spekulacje na temat takich planów oraz mojej (bo na mojego posta odpowiadasz) działalności mającej na celu wymuszenie unbana dla Ostroka są wzięte z powietrza.

Dnia 29.11.2013 o 11:52, Pietro87 napisał:

P.S.2
Zapomniał bym - Ostrowiaka opowiadanie o baluku było swego czasu rozbrajające, ale to
był czas, gdy jego trolling jeszcze trzymał poziom, poziom który od kilku ostatnich miesięcy
poleciał na ryj i coraz bardziej wbijał się w rynsztokowy trolling zamiast trollingu
prowokacyjnego [co nie zmienia faktu, że jedna i druga forma działalności nie powinna
mieć racji bytu na forum]


Twoje zdanie, ja wypowiadałem się głównie na jego (i nie tylko jego) GramSajcie, nie mieszaj mnie do sprawy trollingu forumowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.11.2013 o 16:18, Tyler_D napisał:

@@@ Thrandir - nie wiem o co chodzi ci z tym całym kółeczkiem wzajemnej adoracji
[?!]



Kółeczko wzajemnej adoracji to po prostu fajna nazwa na nasze kilka osób, które prowadziło dyskusje na GramSajcie Ostroka i nie tylko. Nic więcej. Po prostu fajnie brzmi.

Dnia 29.11.2013 o 16:18, Tyler_D napisał:

ale wyjaśnijmy sobie jedną rzecz - to że ktoś [ zakładając że tak było rzeczywiście
] umiał i prowadził jakieś tam ''ambitne'' dyskusje nie znaczy że można mu robić wszystko
i wszędzie, można bawić się w prowokatora, można olewać zasady forum i mieć sobie za
nic netykietę.


Ale czemu Ty mi to wszystko mówisz? Przecież nigdzie nie napisałem, że może. Nie pytałem się, za co Ostrok dostał BANa, bo wiedziałem. Nie wchodziłem tu w dyskusję i pytania, "ale za co, jak można tak bez informacji". To nie ja. Chyba bezpodstawnie wrzucasz mnie do grona osób, które tu dyskutują- moim jedynym postem w tej sprawie była reakcja na oszczerstwa Piera, który uogólnił wszystkie nasze dyskusje do trollingu i toaletowego humoru. To nie jest prawda, i po prostu nie chcę, aby tak to było przez niego przedstawiane- mam prawo bronić mojego (i nie tylko mojego) dobrego imienia. Nigdzie nie podważyłem zasadności bana dla Ostroka (to, że uważam, iż na niego nie zasługiwał to moja prywatna sprawa, której na forum NIGDZIE nie wyciągałem- bo moje zdanie guzik tu znaczy), nigdzie nie mówię, że miał prawo trollować, nigdzie nie mówię, że to było fajne. Nie zgadzam się na propagowanie kłamstw i fałszywej wizji tego, co się działo w komentarzach pod wpisami Ostroka, ale nic więcej. Jeżeli nie wierzysz- przeczytaj wszystkie moje posty w ostatnich dniach. Całe dwa. Jeden odpowiadający na posta Wilka Astralnego, gdzie wyrażam moje- analogiczne do Twojego- zdanie o bezsensowności tworzenia listy osób zbanowanych (ani słowa o Ostrowiaku), drugie- reakcja na określenie wszystkich naszych dyskusji jako "dyskusje o dupie maryni" (tak, to było określenie wszystkich, bo Manwe pisał, że niektore dyskusje były dobre, podczas gdy Piero to neguje swoją odpowiedzią- tym samym odbiera jakimkolwiek dyskusjom przez nas prowadzonym wartość merytoryczną, A TO ZWYCZAJNIE NIE JEST PRAWDA). Nic więcej, nie płakałem tu po banie dla Ostroka, nie żądałem krwi moderatorów i informacji "za co", nie krzyczałem, że to "ban po cichaczu". To nie ja, ja się w tej sprawie nie wypowiadałem, i nie wiem czemu teraz piszesz do mnie tak, jakbym chciał Ostroka usprawiedliwiać. Nie zgadzam się na propagowanie kłamstw o naszych dyskusjach, sprawy ostrowiakowego bana w ogóle tu nie poruszam.

Dnia 29.11.2013 o 16:18, Tyler_D napisał:

I jeszcze coś - gramowy folklor [?!] prowadzony poza forum całkowicie?


Przekręczasz, użyłem zwrotu: gramsajtowy folklor, gdzie należy to rozumieć jako gramsajtowy folklor związany z gramsajtem Ostroka (nie zaś z gramsajtami w ogólności). Może to był nazbyt daleko idący skrót myślowy (bo mógł zostać odebrany jako przypisanie owego folkloru to GSów w ogólności)- jeżeli ktoś tak to zrozumiał to przepraszam, miałem na myśli folklor gramsajtowy związany z owymi "tradycjami" na jednym, konkretnym gramsajcie. No, góra kilku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.11.2013 o 18:56, Thrandir napisał:

Twoje zdanie, ja wypowiadałem się głównie na jego (i nie tylko jego) GramSajcie, nie
mieszaj mnie do sprawy trollingu forumowego.


Odniosę się tylko do końcówki posta bo wieczorny brak czasu mnie niestety dopadł [zlecenie prywatne do realizacji leży i kwiczy ^^] - absolutnie nie mam zastrzeżeń do tego co Ostrowiak wyprawiał na własnym GSie. Bo GSy to prywatne blogi, każdy może na nich robić niemalże co mu się podoba [oczywiście w ramach jakiś obowiązujących norm ogólnych, żeby nie było niedomówień].

Zauważ tez, że ban został rozdany na forum, za spam/trolling na owym forum, nie jakieś prywatne pierdoły na prywatnym blogu - więc co ma piernik do wiatraka [czyli co ma jego działalność i "wielkie komentarzowe dyskusje" do chlewu robionego na forum w różnorakich tematach ?]

Jeśli znajdę czas jutro bo weekend mam zawalony, odniosę się do reszty posta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2013 o 19:09, Pietro87 napisał:

Odniosę się tylko do końcówki posta bo wieczorny brak czasu mnie niestety dopadł [zlecenie
prywatne do realizacji leży i kwiczy ^^] - absolutnie nie mam zastrzeżeń do tego co Ostrowiak
wyprawiał na własnym GSie. Bo GSy to prywatne blogi, każdy może na nich robić niemalże
co mu się podoba [oczywiście w ramach jakiś obowiązujących norm ogólnych, żeby nie było
niedomówień].

Zauważ tez, że ban został rozdany na forum, za spam/trolling na owym forum, nie jakieś
prywatne pierdoły na prywatnym blogu - więc co ma piernik do wiatraka [czyli co ma jego
działalność i "wielkie komentarzowe dyskusje" do chlewu robionego na forum w różnorakich
tematach ?]

Jeśli znajdę czas jutro bo weekend mam zawalony, odniosę się do reszty posta.


Ale gościu, o czym Ty do mnie mówisz? Gdzie ja pisałem, że wysoki poziom w niektórych komentarzach ma cokolwiek do bana? Przecież ja nie napisałem ANI SŁOWA o banie, o czym Ty opowiadasz. Ty się przyczepiłeś ze słowami, że dyskusje w komentarzach były o "dupie maryni", na co ja zareagowałem- bo to nie prawda. Nie piszę NIC o banie, nie mówię, że to ma JAKIEKOLWIEK znaczenie. Nie zgadzam się po prostu na reakcję taką jak Twoja- napisałeś do MW, że chyba nie wie, co to są wartościowe treści, skoro za takie uznał trolling i dyskusje o dupie maryni. O, takiego wała, to Ty po prostu nie wiesz, że tam były wartościowe treści, i dlatego będę walczył o to, abyś wycofał się ze swoich słów- BO NIE WIESZ, O CZYM PISALEŚ. Nie miałeś prawa do takiego uogólnienia, i zasłanianie się "prawem do twierdzenia odwrotnego" to ni mniej ni wiecej tylko "prawo do oszczerstw BO JA NIE WIEM ALE Z GÓRY TWIERDZĘ, ŻE TAM SAM GNÓJ BYŁ, BO WIĘKSZOŚĆ GNOJU BYŁA". Otóż nie, kiedy w tonie błota znajdziesz dwa diamenty to odbiera Ci to prawo do mówienia, że na tej stercie było samo bezwartościowe błoto. Ty tak zrobiłeś, ja wytknąłem Ci niewiedzę, a Ty nie umiesz się do niej przyznać, i tyle.

Nie wciągaj mnie zaś w dyskusję o banie, bo i Ty, i Tyler łączycie mnie z nią, podczas gdy o banie nie napisałem ANI SŁOWA, i nie zamierzam. Przejrzyj wszystkie moje posty w listopadzie, ani słowa o banie dla Ostroka, tylko moj sprzeciw wobec Twoich oszczerstw i odpowiedź do Karharota w sprawie neutralnej. Nic więcej. Przestań mnie łączyć z wojenką, jaką tu prowadzisz, bo to nie moja piaskownica, ja nie zgadzam się tylko na bezprawne uogólnianie, które nam tu zaprezentowałeś. Wyraz niczego więcej, tylko nieświadomości i ignorancji.

Gosh, strasznie mnie zirytowałeś, bo łączysz mnie ze sprawą, z którą nie jestem związany. Autentycznie mnie to wkurzyło, ja nie wiem, co ludzie mają za tendencje do łączenia jednej sprawy z drugą. Nigdzie nie napisałem ani słowa o banie, nigdzie nie broniłem Ostroka- nie zgadzam się tylko na określanie wszystkich- w tym tych wartościowych- naszych dyskusji jako "dyskusje o dupie maryni"- a tu i jeden, i drugi mi wmawiają, że nic nie robię tylko tu siedzę i walczę o odbanowanie Ostroka argumentując, iż dobre dyskusje jakkolwiek go usprawiedliwiają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2013 o 18:35, luzac napisał:

A co Tobie daje dalsze siedzenie w tym temacie i uświadamianie innych "co was to obchodzi"?

Po prostu cała ta akcja pod skrótowym tytułem ''powiedzielibyście nam dlaczego tak się stało'' jest dla mnie mało sensowna. Ja nikogo tu nie uświadamiam, zwyczajnie pytam i dociekam, nic więcej. Dla mnie to gra nie warta świeczki [ chodzi mi stricte o te dopytywania się, wiercenie dziury w brzuchu modkom - na forum i tym podobne ]. Jakby zbanowali kogoś z kim się trzymałem na forum [ lub poza nim ] blisko to uderzałbym do tej osoby właśnie a dopiero potem ewentualnie na forum.

Dnia 29.11.2013 o 18:35, luzac napisał:

Może po to by nie zadawać pytania które rozpoczęło tą jakże merytoryczną dyskusję?

Poniekąd jest mi do tego bo chcąc nie chcąc przez to ''muszę'' się przebijać przez kolejne warsty postów a im dalsze tym bardziej odbiegające od tematu [ ot choćby ta dyskusja mini dwójki userów o tym co kto miał na myśli w II WŚ w tle ]. I jak znam życie nawet jeżeli byśmy / byście dostali odpowiedź za co Ostrowiak dostał bana konkretnie to nie byłby koniec a wręcz początek kolejnej fali różnorakich postów z całą skalą ich ''emocjonalności'' - od pozytywnych po negatywne. Zapytałem cię wprost do czego ci to potrzebne - nie odpowiedziałeś w zasadzie, bywa. I chyba ktoś tu napisał coś takiego - jeżeli tak cię to interesuje to napisz do jakiegoś moda to może on ci powie co i jak. Próbowałeś?

Dnia 29.11.2013 o 18:35, luzac napisał:

Nie, po prostu jakiejś konkretniejszej odpowiedzi, niż "bo sobie zasłużył".

Patrz ostatnie dwa zdania powyżej.

Dnia 29.11.2013 o 18:35, luzac napisał:

No jeszcze zrób ze mnie nie tylko fana Ostrowiaka, ale i fana teorii spiskowych.

No sorry bro ale ja tak to widzę, domaganie się wręcz odpowiedzi na takie a takie pytanie i nazywanie tego ''cichym banem'' i jak sądzę pewne niesnaski w stosunku do modów za taką a nie inną reakcję mogłem tak odebrać.

Thrandir - dobrze, już dobrze, wsio jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2013 o 03:15, Pietro87 napisał:

Ekhem niezłe dyskusje o kawkach i dupie Maryni ? Merytorycznie to nawet jako trolling
stało nisko, co jak co ale ciebie akurat miałem za gościa, co stawia pewien próg względem
"treści" danej dyskusji dosyć wysoko.

Thrandir już Ci dokładnie przedstawił co i jak. Nie mam nic do dodania.

Dnia 29.11.2013 o 03:15, Pietro87 napisał:

A jeszcze taka dygresja o tym tekście [nie twoim tylko usera nad tobą] jakoby moderator
powinien wszem i wobec na forum oficjalne informacje wstawiać za co i gdzie bany wlepia
- śmiech na sali. [...] Moderator nie jest od obwieszczania każdego swojego "pierdnięcia"
na forum ku uciesze gawiedzi.

Jeśli tego nie zauważyłeś, to na tym forum w większości przypadków moderatorzy informują publicznie o ostrzeżeniu/degradzie/banie dla danego usera w odpowiedzi na post, za który karę otrzymuje. Z tego co zwykle widzę, nie robią tego chyba tylko w przypadku jakichś spamerskich multikont, ale w większości sytuacji zawsze pojawia się post z informacją kto, co i za co otrzymał. A w przypadku Ostrowiaka nic się takiego nie pojawiło (zakładam, że - tak jak było tu mówione - dostał go za komentarz http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=89801&pid=4, a nawet jeśli nie za ten, to nie znalazłem żadnej informacji o banie pod inną wypowiedzią), co dla mnie wygląda dość dziwnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale dla mnie dyskusje w komentarzach pod ostrowiakowymi wpisami to były dyskusje o dupie maryni, GS nie istnieje [przynajmniej obecnie wyrzuca jako brak strony]to można teraz do tego dorabiać cuda wianki o wielkiej filozofii, a dla mnie fakt jest faktem - większość tych dyskusji skupiała się do bzdur o kawkach rzucaniem wszechobecnym korvo, piesełem, piesdrawianiem i innym bełkotem.
Widziałem w komentach jedną [słownie jedną] dyskusję na jakimś tam względnym poziomie, która po komentarzu 35tym bodajże zeszła na standardowe psy tak czy siak. Ty sobie możesz klepać swoje do upadłego a dla mnie te dyskusje to były niemerytoryczne bzdety, żeby ci wszystkie żyłki pierdzace pękły ja zdania na ten temat zmieniać nie zamierzam, a MW jak zechce to sam odpisze coś do mojej odpowiedzi - podejrzewam [na tyle długo na ile go znam], ze ani tłumaczy ani adwokatów nie potrzebuje.

Tak wiec daruj sobie wpieranie mi swojej racji najmojszej, ze wszystkie dyskusje były takie "oh i ah" - bo spływa to po mnie i swojej opinii zmieniać nie zamierzam [poproszę tylko o linki do tych jakże wielkich dysput jeśli GS Ostrowiaka kiedyś wróci na swoje miejsce i komentarze oraz wpisy się zachowają]

Reasumując, żeby było jasne.
Wpisy niektóre miał dobre, na forum uprawiał trolling i spam i w komentarzach na GSach swoich i cudzych dokładnie to samo - takie jest moje zdanie [warto tu podkreślić dwa słowa : "moje" i "zdanie"]

P.S.
Poziom rozmowy lci na ryj jak ktoś zaczyna rzucać jakąś nowomowa polską typu "gosh" czy wyjeżdżać z tekstami gościu/synku/chłopie. Jakieś minimum poziomu wypada trzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się