Vilmar

MODERATORZY: jacy są naprawdę?

28026 postów w tym temacie

Dnia 03.01.2014 o 20:50, Narmo napisał:

> /.../> Pod Kali mam skrypt, który przy każdym łączeniu się z nieznaną siecią bezprzewodową losuje
MAC i podmienia go na karcie sieciowej. /.../>

Dobrze, Ty to wiesz, a ja się dopiero teraz dowiedziałem. Za to jak reklamują w telewizji acard na dolegliwości sercowe, to ja od razu wiem, ze to zwykła aspisyna (jeśli wolisz, to polopiryna, albo kwas acetylosalicylowy). Każdy szuka takich wiadomości, które są mu potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę że bardziej wykonywalne i praktyczne byłoby stworzenie jakiegoś mechanizmu "czarnej listy" który blokowałby posty i komentarze zawierające określone ciągi znaków (w tym wypadku link do reklamowanej strony, choć można by to też rozbudować o blokadę dotyczącą tylko i wyłącznie nazwy tematu lub zawartości pierwszego posta co pozwoliłoby położyć kres tym tematom z prośbami o klucze do margonem). Nie wiem jednak czy nakład włożonej w to pracy i potencjalne problemy techniczne nie przerosłyby korzyści, w końcu jakby na to nie patrzeć tego typu niechciani goście wpadali na to forum od lat i jakoś nigdy nie osiągnęli nic więcej niż sprawianie przejściowego i raczej ograniczonego dyskomfortu dla innych osób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2014 o 22:39, Karharot napisał:

/.../ > i jakoś nigdy nie osiągnęli nic więcej niż sprawianie przejściowego i raczej ograniczonego
dyskomfortu dla innych osób.

No cóż, nie pozostaje mi nic innego, jak tylko przyznać Ci rację. I samokrytycznie stwierdzić, że też nie powinienem wdawać się w dyskusję na ten temat, przynajmniej w tym wątku. Jak by na to nie patrzeć, dyskomfort, a sumie przecież nie taki duży, szybko staje się przeszłością i to zapomnianą przeszłością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2014 o 23:12, maniekk napisał:

No i mamy kolejnego spamera :/ niech już będzie wtorek, wtedy pewnie odpuści.


Co? Gdzie? A i przydałaby mi się podwyżka. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2014 o 23:16, Wojman napisał:

Co? Gdzie? A i przydałaby mi się podwyżka. :)


Podwyżka z dnia na dzień to tylko w starych Simsach <idzie sprzedać drabinki do basenu kolejnej niewinnej rodzince Simsów>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2014 o 23:16, Wojman napisał:

Co? Gdzie? A i przydałaby mi się podwyżka. :)


A podobno moderatorzy nie pracują dla gramu i robią to z miłości do forum ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2014 o 00:15, maniekk napisał:

A podobno moderatorzy nie pracują dla gramu i robią to z miłości do forum ;)


Dlatego przydała by się podwyżka. Za 0 złotych dużo się nie kupi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2014 o 00:24, Volvox napisał:

Dlatego przydała by się podwyżka. Za 0 złotych dużo się nie kupi :(


Hm, masz rację... Wnoszę o dwukrotnie większe zarobki dla moderatorów! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może tu się dowiem...

Z jakiegoś dziwnego powodu wykasowana została cała moja odpowiedź na post Cygiego: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=90738&pid=62 Zastąpiona ona została krótkim "[m]" i tyle. Jak rozumiem, powodem było zwrócenie moderatorowi uwagi na błąd językowy, jakim jest pisanie "wątka" zamiast "wątku". O ile jestem w stanie zrozumieć, że wizerunek moderatora ucierpi na tym, że ktoś wytknie mu błąd, o tyle nie bardzo wiem, czemu dyskusja NA TEMAT (a z Cygim rozmawiamy o działalności WOŚPu w temacie poświęconym, uwaga, aukcji prowadzonej przez WOŚP) zostaje również skasowana. Jest jakaś szansa się dowiedzieć, czy od razu ban poleci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to pewnie dobry wątek, ale nie mogę wykopać odpowiedniego więc na upartego zapytam tutaj.
Czy na prawdę nie ma sposobu żeby, bądź co bądź spory, serwis nie poradził sobie ze zwykłym spamem? Ostatnio to jakaś plaga i poprawy nie widać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2014 o 18:40, Tyler_D napisał:

Jakimże ja muszę być szczęśliwcem że nie widzę tej całej spameriady o której tu się ostatnio
rozprawia. :o

Tak to bywa. Spam jest praktycznie tylko pod newsami, więc jeżeli ktoś nie czyta i siedzi w "bańce" kilku wątków, to mu się upiekło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2014 o 18:36, ScaredOfGhosts napisał:

Czy na prawdę nie ma sposobu żeby, bądź co bądź spory, serwis nie poradził sobie ze zwykłym
spamem? Ostatnio to jakaś plaga i poprawy nie widać...


Ten spory serwis ma problemy nie tylko ze spamem... ;)

Cóż, lekko irytuje mnie ilość [m] w komentarzach pod newsach, w końcu zaglądam tam, żeby poczytać jakieś dyskusje a nie spam. Naprawdę nie da się z tym niczego zrobić? Wprowadzić jakiejś blokady na komentowanie? Albo np. wprowadzić ograniczenie, że trzeba przeczekać 24 godziny po założeniu konta, aby móc napisać komentarz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz po prostu obok BANa zwyczajnie kasuje te spamerskie posty. Zwyczajnie mam ich dość. Dość mam też syfu na forum. Więc czas na wytoczenie ciężkich dział. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Struktura tego forum jest w biblijnej terminologii starsza od chaosu, wprowadzanie tu jakichkolwiek zmian może je posypać na amen xD
A sam spamer pewnie robi to na pełnej automatyce, wpisał w skrypt/bota algorytm który sprawdza kiedy pojawia się nowy news po czym pewnie na automatyce bot robi nowe konta, wrzuca ustaloną ilość postów o wiadomej nam treści i czeka [dodatkowo zmienne ip + używanie proxy i nie ma szans na perm bana]
Bo jak ktoś to robi manualnie - to podziwiam zacięcie i poziom turbo-debilizmu.

Chociaż cokolwiek to by się pewnie dało zrobić, skoro dali rade np dorzucić system cpatcha do opcji zgłoś [imho kompletnie chybiony pomysł, bo skutecznie zniechęca do raportowania spamu, nie rozumiem po co ulepszać coś co nie było zepsute]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dużo bardziej prawdopodobne, że robi to ręcznie. Szczególnie, że założenie konta też proste nie jest. :) Co do cpatcha do formularza - otrzymywaliśmy spoooooooro spamowych tekstów wysłanych przez formularz niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli samo zakładanie kont jest robione ręcznie, to same posty może już wysyłać bot. W innym przypadku można faktycznie pogratulować uporu tej osobie, lub grupie osób. W każdym razie, lepiej usuwać takie posty, bo ich nadmiar z samym [m] nieco przeszkadzał w przeglądaniu wątków. Swoją drogą, to chyba pierwszy raz, gdy jest taki ciągły spam na forum, nie licząc typowych "ogłoszeniowców" (no i gier forumowych, aczkolwiek te z ich natury są ograniczone do własnych wątków). To wszystko zaczęło się około nowego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Arcling

Koleś reklamuje nowo powstały portal wymiany plików, oparty o technikę p2m. O ile reklama witryny, pobieranie filmów/seriali/muzyki nielegalne nie jest [z zastrzeżeniem, że są to treści które miały już premierę na terenie polski] o tyle oprogramowanie to już nielegal, a owa reklama szczyciła się tez ściąganiem min gier, więc tu się prawnie jest jak przypiąć.
Gram powinien gościa zgłosić do prokuratury i tyle.

P.S.
Opcja odpowiedzi usilnie nie chce działać =.=

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2014 o 20:53, Arcling napisał:

Nawet jeśli samo zakładanie kont jest robione ręcznie, to same posty może już wysyłać bot.

Nie, to również było robione manualnie. Co najmniej raz widziałem jak się potknął i wstawił z jednego konta dwie reklamy jedna pod drugą po czym się poprawił edytując drugiego posta i zmieniając jego treść na prowokację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się