Vilmar

MODERATORZY: jacy są naprawdę?

28026 postów w tym temacie

Dnia 15.01.2014 o 13:09, Muradin_07 napisał:

Swoją drogą ciekawy jestem czy jest jakaś statystyka związana z tym ile kont ostatnio
zostało łącznie utworzonych, z jakich IP i tak dalej.


Podejrzewam, że jest. Aczkolwiek samo IP niewiele ci da, bo on to robi przez elite proxy switchera [pewnie dorzuca jeszcze inne zabezpieczenia typu hide real ip itp bzdety]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pietro87, tak jak napisałeś, to jest spamer, któremu zapewne zależy na zdobyciu lepszej rangi na forum, które reklamuje. Admin z pewnością będzie się bronił, że to nie od niego, ale jestem pewien, że celowo wysyła takich ludzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2014 o 11:35, Pietro87 napisał:

Zaproponowałem jedno z rozwiązań [znalazłem ich fanpage na FB i wystarczyło zacząć go
raportować za linki z nielegalnym oprogramowaniem], dostałem degrada [poziom dziecinady
moderatorskiej osiąga zenit].


Masz racje - nie powinien być degrad. Powinien być BAN za umieszczenie linka do pirackiego serwisu. Mam naprawić błąd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.01.2014 o 13:43, Wojman napisał:

Masz racje - nie powinien być degrad. Powinien być BAN za umieszczenie linka do pirackiego
serwisu. Mam naprawić błąd?


Powinna być raczej informacja, że nie chcecie linka do ich fanpageu na forum [skoro to taka straszna rzecz], bo nie była to żadna reklama [o czym doskonale wiesz, tylko usilnie nie chcesz tego przetworzyć], z resztą na stronie głównej macie całe zatrzęsienie tej "reklamy" i nic z nią nie robicie mimo zgłoszeń [bo ktoś w swej mądrości projektując nowa główną nie spiął komentarzy tam wyświetlanych z komentarzami na forum].
I tak - dalej uważam, ze zaprezentowałeś tam zachowanie poniżej krytyki, nie dość, ze człowiek podsuwa wam gotowe rozwiązania [działające, bo gdyby FB zamknęło im fanpage, to siłą rzeczy ich leniwa administracja musiała by coś zrobić ze swoimi użytkownikami - lub musieli by zrobić coś sami ze sobą jeśli taką formę reklamy uprawiają] to jeszcze dochodzi "nagroda", śmiech na sali.

Z resztą nawet kilku postronnych userów wytknęło ci to zachowanie :

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=746&pid=24928
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=746&pid=24917

P.S.
Reklama pirackiego serwisu - przejrzyj sobie forum i gramsajty i zobacz ilu ludzi reklamuje np serwis chomikuj. Skoro tak ci zależy na braku "pirackich reklam".
Żałosne jest tez to, ze w dyskusji jak nie ma siły argumentów to jest argument siły, to tez tylko pokazuje poziom merytoryczny jaki tu niektórzy prezentują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2014 o 13:43, Wojman napisał:

Masz racje - nie powinien być degrad. Powinien być BAN za umieszczenie linka do pirackiego serwisu.

Od kiedy FB jest pirackim serwisem? Fanpejdż mógł zawierać treści pirackie, ale sam serwis piracki nie jest :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2014 o 14:30, Traitor napisał:

Od kiedy FB jest pirackim serwisem? Fanpejdż mógł zawierać treści pirackie, ale sam serwis
piracki nie jest :D


Zawiera ale stosunkowo niewiele.
Bo nie wrzucają tam odnośników do programów i gier.
A jedyne nielegalne w świetle prawa treści z kategorii muzyki i filmów to te które nie miały jeszcze u nas w kraju premiery [bo ściągać legalnie możesz wszystko co miało już w naszym kraju swoja oficjalna premierę] czyli w sumie jeden serial i jedna animacja [przejrzałem sobie teraz jeszcze raz ten fanpage tak proforma]

@edit
Znalazłem jednak w dole osi czasu jednak kilka odnośników do gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2014 o 14:52, Muradin_07 napisał:

No ale zawiera treści związane z piractwem, więc je propaguje... już nie czepiajmy się
słówek, proszę ;)


Prawnie - nie do końca. Dlatego w sieci ciągle istnieją wszelkie serwisy warezowe [i nie tylko warezowe, ale to temat na inną dyskusję w innym wątku]. Nie mniej z tego co mi wiadome, FB zamyka takie fanpage przy sporej liczbie zgłoszeń [zamykane są regularnie zagraniczne fanpage różnych grup crackujących gry]. Co ciekawe natomiast np twitter kompletnie na to leje i konta ludzi ripujacych gry/filmy/muzykę i wrzucając to an warezy czy torrenta nie są nawet palcem ruszane [a tez we wpisach są linki z odnośnikami do ripowanych treści]


@edit

Zgłaszane na skrzynkę - jak widać bez najmniejszego odzewu :

Komentarz numer 6
http://www.gram.pl/news/2013/12/31/stworz-komiks-o-xcom-i-wygraj-karte-graficzna.shtml

Komentarz numer 40
http://www.gram.pl/news/2013/12/31/tajemniczy-plyn-wycieka-z-xboksa-one-nawet-w-microsofcie-nie-wiedza-co-to-jest.shtml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No co prawda to prawda, może dlatego, że sam twitter mieści się w 160 znakach z ewentualnymi przedłużaczami. Natomiast Facebook daje możliwość wstawienia dłuższego tekstu, grafiki, promocji większej za pomocą narzędzi facebookowych. Plus oczywiście kasa z reklam wyświetlanych przez Zuckerberga (w sensie fb wyświetla reklamy, a nie Zuckerberg ;)). A hajsy z teoretycznie przestępstwa mu są nie potrzebne... ;)

Ale jednak jeżeli można w tym miejscu znaleźć linki do innych miejsc, gdzie nielegalnie można zdobyć coś no to jednak piractwo propaguje. Nie piraci, ale propaguje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

FB zamknie jakiś fanpage tylko w momencie masowej liczby zgłoszeń, przy liczbie kilku do kilkunastu raportów nikt tam nawet nie zweryfikuje co jest zgłaszane. Im tez jest na rękę, że są promowani wszelkimi kanałami bo pieniądz rodzi pieniądz.

Dnia 15.01.2014 o 14:59, Muradin_07 napisał:

Ale jednak jeżeli można w tym miejscu znaleźć linki do innych miejsc, gdzie nielegalnie
można zdobyć coś no to jednak piractwo propaguje. Nie piraci, ale propaguje


No nie do końca, bo ma klauzulę gdzie nie odpowiada za treści wrzucane przez użytkowników [jak każdy serwis który prawnie broni swoje dupsko]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2014 o 15:02, Pietro87 napisał:

No nie do końca, bo ma klauzulę gdzie nie odpowiada za treści wrzucane przez użytkowników
[jak każdy serwis który prawnie broni swoje dupsko]


No to można zadać pytanie - po co to miejsce zostało stworzone? Przecież to nie forum pasjonatów kwiatów doniczkowych... to tak samo jakbym stworzył bombę i komuś ją oddał dołączając liścik "nie odpowiadam za to, gdzie to odpalisz, ani ile zabijesz". To nie jest wytłumaczenie, bo to miejsce zostało stworzone w jednym celu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, skoro każdy inny user dostałby za linka do pirackiego profilu czy serwisu BANa muszę być sprawiedliwy. W takim razie BAN za propagowanie piractwa.

Dnia 15.01.2014 o 14:29, Pietro87 napisał:

nie chcesz tego przetworzyć], z resztą na stronie głównej macie całe zatrzęsienie tej
"reklamy" i nic z nią nie robicie


I dlatego, że nic z tym nie robimy to Karharot i ja siedzieliśmy i szukaliśmy rozwiązań przez bite kilka godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No widzę, że nieźle się dzieje. Już pierwszy ban poleciał, ciekawe co będzie dalej? dalsi użytkownicy polecą? Bo chyba gorzej być już nie może.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2014 o 22:09, maniekk napisał:

No widzę, że nieźle się dzieje. Już pierwszy ban poleciał, ciekawe co będzie dalej? dalsi
użytkownicy polecą? Bo chyba gorzej być już nie może.

Powoli zaczynam żalować, że i ja się wypowiedziałem, kto wie co mnie teraz czeka. Chyba będzie trzeba ograniczyć się do czytania forum :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamiast zajac sie problemem, to zajmuje sie opozycja. Nie pierwsi, nie ostatni tak robia.

Rozwiazania (a przynajmniej propozycje) zostaly juz podane, ale mozgi na gramie.pl ''bite kilka godzin'' siedza nad tym ;). Dobre :). Ale to i tak akurat nie wina moderatorow, ze nie maja narzedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2014 o 22:15, Traitor napisał:

Powoli zaczynam żalować, że i ja się wypowiedziałem, kto wie co mnie teraz czeka. Chyba
będzie trzeba ograniczyć się do czytania forum :/


Znając Wojmana i jego skłonności do pokazywania, "kto tu rządzi", to twoje obawy są uzasadnione.

Atak spamera/ów, pomijając fakt bezradności gramu i spam, to jakiś tam rodzaj sprawdzianu dla Moderatorów. Idąc dalej i pomijając całe to zamieszanie, przejdźmy do kwestii samych Moderatorów i Wojmana.

Wojman, z całym szacunkiem, jest trochę zbyt porywczy i lekko za władczy, do roli Moderatora. My maluczcy, nie mamy niestety wpływu, na to, kto jest Moderatorem i nawet, gdy się nam on nie podoba i nawet, gdy są ku temu konkretne przesłanki, nie możemy go "odwołać", jedynie wylewać swoje żale na forum. Wojman to feniks, odrazdza się z popiołu. Raz odszedł, ale powrócił, więc nie ma szans na cokolwiek.

Dla przykładu, porównajmy dowolnego Moderatora do Wojmana. Isildur vs Wojman.
Isildur jest moderatorem, tak samo niebieskim, jak Wojman. Ma te same obowiązki i narzędzia do wykonywania swojej posługi, jednak jest inny. Isildur pozostał zwykłym userem, mimo otrzymania mocy i władzy. Karze winnych, ale i potrafi przystopować, przyznać się do błędu.
Niestety, jego zupełnym przeciwieństwem jest Wojman. I on sam, psuje ogólną opinię o Moderatorach gramu, którzy, aż tacy źli nie są. Wszystkie dyskusje urywa degradem lub banem albo odwołaniem do sprytnej "formułki ucinania wszelkich ale", zawartej w regulaminie.

A i chyba, już czas kończyć. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2014 o 15:09, Wojman napisał:

I dlatego, że nic z tym nie robimy to Karharot i ja siedzieliśmy i szukaliśmy rozwiązań
przez bite kilka godzin.


I coś wymyśliliście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2014 o 12:50, Wojman napisał:

Ale zły ten Wojman. Użytkownika, który podał linka do pirackich treści nagrodził BANem.
No kto to widział?


Owszem, zły, nieżyczliwi by napisali, bardzo zły i udający niedomyślnego, gdyż nie chodzi o bana za piractwo, tylko o całokształt. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OHOHO wpadam sobie z rana zobaczyć co tam na moim ulubionym symulatorze totalitaryzmu Gram.pl a tu taka niespodziewanka xD A pamiętam jak lizusy niewidzące dalej niż poza czubek własnego nosa powtarzały jak zacięta pływa że hurrr przecież banów za niewinność nigdy nie będzie durrr xD

Teraz jeszcze czekam aż Muradin_07, Tyler_D i Darkstar_181 też dostaną bana i będę mógł umrzeć szczęśliwy!
Stay classy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się