Vilmar

MODERATORZY: jacy są naprawdę?

28026 postów w tym temacie

Dnia 04.03.2014 o 17:34, ManweKallahan napisał:

Ja również proszę o informację o jaki konkretnie wpis chodzi, bo ja także sobie takiego
nie przypominam (przypominam, że nie mam możliwości zajrzenia na jego gramsajt, więc
sam tytuł wpisu niewiele mi da, jeśli oczywiście postanowisz udowodnić swój zarzut).


Jeden z przykładów podałem, ale można powiedzieć, że lekko czuję się... olany z moim argumentem. Przykre, ale to nie pierwszy raz, urazy nie żywię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2014 o 17:51, theZoSo napisał:

Tak czy owak, gdyby nie ten wielki płacz i domniemane spiski, to Ostrowiak na pewno już
dawno by swoje teksty miał.

Jesteś tego taki pewien? On o te teksty nie prosił moderatorów wczoraj tylko z dobry miesiąc temu jak nie wcześniej. Drogą mailową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.03.2014 o 17:34, ManweKallahan napisał:

Nie tylko on o tym wie, już o tym tutaj pisałem, że otrzymałem odpowiedź z adresu moderator@gram.pl
(nie wiem od którego Moderatora, nie podpisał się) na pytanie wysłane poprzez formularz
z informacją, że ban "na razie czasowy na 3 miesiące" (słowa "na razie" już wtedy kazały
mi się spodziewać, że po zakończeniu bana Moderator(zy) będą tylko szukać pretekstu do
dania kolejnego, może już permanentnego bana - jak widać wyszło nieco inaczej).



Co jednak nie zmienia faktu, że była taka sytuacja do przewidzenia. Pamiętasz pewnie te krucjaty Ostrowiakowo-Balukowe ? Już wtedy byłem pewien, że prędzej czy później poleca tam bany, ale jakoś względnie rozeszło się po kościach [tu tez obserwowałem to biernie, czasem trolling był zabawny, czasem żenujący ot poziom się bujał jak nasz dług publiczny :)].
Natomiast jak pisze nade mną Zoso - gdyby Ostrowiak naprawdę chciał tylko odzyskać te wpisy to by je odzyskał. Moim skromnym zdaniem jako troll wyższych lotów wcale nie chce tych wpisów, jego rolą jest dalej mieszać w kociołku, dorzucając czasem jakąś ingrediencję która kręci gramowy magiel chociażby w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2014 o 17:51, theZoSo napisał:

Tak czy owak, gdyby nie ten wielki płacz i domniemane spiski, to Ostrowiak na pewno już
dawno by swoje teksty miał.


Problem w tym, ze tych tekstów nie ma. Widziałem meile Ostrowiaka. Nie było w nich ani szczególnej nienawiści do moderatora ani szczególnych pretensji. Zresztą widać to było w meilu, który wkleiłem.

Dnia 04.03.2014 o 17:51, theZoSo napisał:

Ale jak widać, robienie afery to najlepsze na co stać zwolenników zmian.


Zauważ, że nikomu nie chodziło tutaj o jakieś zmiany. Zainteresowany chce odzyskać swoje teksty, end of topic. Nie dorabiajmy jakiejś ideologii do czegoś tak prostego. Jedyną aferą ejst fakt, że mieliśmy już precedens w, którym osoba mimo bana swoje teksty odzyskła gdy o nie poprosiła. Wtedy problemu nie było.


>. Więc w jakim stopniu to poprawa bieżącej sytuacji jest tutaj na pierwszym planie, a w jakim mniej,

Dnia 04.03.2014 o 17:51, theZoSo napisał:

lub bardziej osobiste żale i gówniarski bunt przeciwko "systemowi"?


Jak wyzej, wydaje mi się, ze chodzi jedynie o próbę odzyskania własności intelektualnej. Nie o jakieś wojny ideologiczne. Wydaje mi się, że od poprawy gramu był osobny temat i tam toczyły się takie wojenki. Swoją drogą muszę dodać, że jak na jedną z osób, które chcą dawać na forum przykłąd, redaktora Gramiku twoje stwierdzenie:

Dnia 04.03.2014 o 17:51, theZoSo napisał:

Widzę, że raczej nie jesteś zwolennikiem spokoju na gramie... Jedyne do czego piję, to
to, że wiecej korzyści jest ze zbanowanego Ostrowiaka niż z odbanowanego, dlatego zastanawia
mnie, po co wywołujesz wilka z lasu. Może dla niektórych jest on totalnie obojętny, ale
wielu, ktorym zaszedł za skórę, pewnie totalnie gdzieś ma, czy ten ban był sprawiedliwy
czy nie.


Jest to co najmniej przykre. Jeśli taki macie dawać przykłąd jako ludzie, którzy chcą poprawy forum, cóż nic dodac nic ująć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2014 o 18:11, theZoSo napisał:

I jak sądzisz, czemu ich nie dostał?

Bo komuś ciężko jest odbanować go na jeden dzień i mieć spokój?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2014 o 18:11, Darcey napisał:

Zauważ, że nikomu nie chodziło tutaj o jakieś zmiany. Zainteresowany chce odzyskać swoje
teksty, end of topic. Nie dorabiajmy jakiejś ideologii do czegoś tak prostego.


Dobra, sorry, bo tutaj już trochę nawiązałem do drugiego forumowego tematu, o którym już wspomniałeś.

A co do reszty - proszę bardzo, przekonaj mnie, że Ostrowiak i jego działalność to "poprawa forum", to będę go wspierał jak tylko mogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.03.2014 o 18:11, Darcey napisał:

Problem w tym, ze tych tekstów nie ma. Widziałem meile Ostrowiaka. Nie było w nich ani
szczególnej nienawiści do moderatora ani szczególnych pretensji. Zresztą widać to było
w meilu, który wkleiłem.



Nie mam zamiaru korzystać z usług serwisu, chcę tylko i wyłącznie zarchiwizować zawartość swojego gramsajta. Odmawiając mi dostępu do ustawowo chronionego mienia z powodu prywatnych opinii na temat mojego "humoru" (cokolwiek by to znaczyło w tym kontekście) łamane jest prawo, jak i również dobry obyczaj (vide casus Prosiaqa).

Z poważaniem,

S. Ostrowiak


Nie no wcale nie ma tu zarozumialej postawy roszczeniowej i przytyków do niekompetencji osób blokujących jego wielce istotne materiały ?
Jeśli dalej twierdzisz, ze Ostrowiak zalicza się do osób ponad przeciętnie inteligentnych to chyba takowa osoba umiała by napisać odpowiedniej treści mail bez takich zbędnych uwag które mu wcale nie pomagają.

Tu akurat dalej twierdze, ze Zoso trafił w samo sedno - gdyby naprawdę chodziło o odzyskanie teksów to te wpisy już dawno by miał. Chcieć znaczy mieć. Widać nie zależy mu na nich na tyle, żeby sobie odpuścić swoje "trollollo zapędy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2014 o 18:16, theZoSo napisał:

A co do reszty - proszę bardzo, przekonaj mnie, że Ostrowiak i jego działalność to "poprawa
forum", to będę go wspierał jak tylko mogę.


Nie zamierzam cię przekonywać do czegoś o czym zupełnie nie pisałem. Mój jedyny przytyk do Ciebie, to fakt, że nie zachowujesz się jak osoba, która jest na takim stanowisku na jakim ty jesteś. Jako redaktor Gramiku i osoba opowiadająca się za "lepszym forum" powinieneś oszczędzić sobie tekstów w stylu: miejmy gdzieś regulamin i miejmy gdzieś normalne zachowanie w stosunkach moderator-użyszkodnik skoro zbanowany to XYZ, nikt go nie lubi. Czy to ci przystoi? Wydaje mi się, że powinieneś raczej jako osoba, która na tym forum przebywa od dawna i próbuje bądź co bądź pomagać użytkownikom raczej szukać rozwiązania problemu, które usatysfakcjonuje obie strony konfliktu. Wybacz jeżeli przeceniłem twoją osobę i rolę jaką pełnisz na gramie, po prostu takie odniosłem wrażenie czytajac Gramik i wasze postulaty o lepszym forum.

Ponawiam też prośbę o zaprzestanie dodawania tej sprawy w poczet jakiejś ideologicznej waśni. Chodzi TYLKO o odzyskanie tekstów Ostrowiaka ZoSo. Nie o przekonywanie cię czy Ostry był/jest/będzie dobrym chłopcem. Prosiak swoje za uszami miał, a teksty odzyskał. Wydaje mi się, że to pamiętasz.


Pietro87

Nie twierdzę, ze Ostrowiak to osoba inteligentna, wręcz przeciwnie uznaję go za urpatego osła. Tak upartego, że wbrew temu co piszesz chce odzyskać swoje teksty a nie wywoływać jakieś spory i waśnie. Już sam fakt, że pierw napisał meila w celu odzyskania tych tekstów a dopiero potem po braku odpowiedzi sięgnął po inne środki tego dowodzi. W jego upowaznieniu jest nawet o tym zdanie, gdybyś był tak miły i je znalazł byłbym wdzięczny. Zauważ też, że sprawy dawno by nie było gdyby te teksty dostał jak- tak znów go przywołam - Prosiak. A bana miałby dalej i każdy byłby zadowolony, Ostry bo odzyskał swoje cenne teksty i wy tutaj zgromadzenie bo ban dalej by obowiązywał. Zauważ też Peitro, ze Ostoriwak mógł stworzyć drugie konto, próbować włąśnie trollingu a obeszło się bez tego. Gdzie więc problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2014 o 18:22, Pietro87 napisał:

Tu akurat dalej twierdze, ze Zoso trafił w samo sedno - gdyby naprawdę chodziło
o odzyskanie teksów to te wpisy już dawno by miał. Chcieć znaczy mieć. Widać nie zależy
mu na nich na tyle, żeby sobie odpuścić swoje "trollollo zapędy".


Z drugiej strony, gdyby modom zależało na świętym spokoju i załagodzeniu sytuacji, odblokowaliby mu GSa na godzinę i byłoby po problemie - afera by się skończyła, modzi zyskaliby odrobinę ludzkiego oblicza, a Ostrowiak poszedłby w siną dal. A tak mamy bitwę w piaskownicy o grabki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie powiedziałem, że mam gdzieś regulamin. Wręcz przeciwnie - jestem zdania, że wobec regulaminu Ostrowiak już dawno temu powinien zniknąć z tego serwisu. Kilka razy w tej dyskusji zostało wspomniane, że przeginał pałę aż do czerwoności niejednokrotnie i uważam to za wystarczający powód, by moderatorzy krzywo na niego patrzyli. Więc to nie jest tak, że "nikt go nie lubi" bez przyczyny.
A co do "stanowiska" - jaja sobie robisz? Czy to, że takie "stanowisko" zajmuję ma być powodem, bym przymykał oko na to, co nasz dzisiejszy bohater wyprawiał przez lata? Wręcz przeciwnie. Przystoi mi raczej opowiadać się za tym, by takie indywiduum dostało karę, na którą samodzielnie zapracowało. To właśnie jest "lepsze forum". Lepsze nie dla osób, które szukają dziury w przepisach, tylko dla tych, którzy z przepisami nie gryzą się na każdym kroku.

Co do odzyskania wpisów - popieram - niech ktoś w końcu, z łaski swojej da Ostrowiakowi dostęp do tych jego tekstów i niech będzie spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2014 o 18:00, Wojman napisał:

Ustalony czas się nie skończył, od tego trzeba zacząć. Stwierdzenie, że BAN jest na minimum
trzy miesiące, nie znaczy, że BAN jest na trzy miesiące...

"Na razie czasowy na 3 miesiące."
To jest cała treść odpowiedzi na moje pytanie zadane przez formularz. Po co było mi jej w ogóle udzielać, skoro podano błędną informacje? Poza tym, chyba pierwszy raz się spotykam, żeby karę na podstawie regulaminu ustalano na nieokreślony czas, zależny od widzimisię nadającego.

@Muradin

Dnia 04.03.2014 o 18:00, Wojman napisał:

Jeden z przykładów podałem, ale można powiedzieć, że lekko czuję się... olany z moim
argumentem. Przykre, ale to nie pierwszy raz, urazy nie żywię.

Ale mowa była o szerzeniu nienawiści, a nie rzucaniu obelgami. Nie pamiętam zbyt szczegółowo sytuacji z tym obrazkiem, ale z tego co mi się w głowie kołacze, to to nie było za bardzo na poważnie, ale może pamięć mnie myli.

@ZoSo

Dnia 04.03.2014 o 18:00, Wojman napisał:

Tak czy owak, gdyby nie ten wielki płacz i domniemane spiski, to Ostrowiak na pewno już
dawno by swoje teksty miał.
***
I jak sądzisz, czemu ich nie dostał?

Gdyby nie "wielki płacz i domniemane spiski" by je na pewno dostał, ale jednak nie dziwi Cię, że ich jednak nie dostał gdy tego "wielkiego płaczu i domniemanych spisków" jeszcze nie było? Czyli jednak nie "na pewno"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2014 o 19:50, ManweKallahan napisał:

Gdyby nie "wielki płacz i domniemane spiski" by je na pewno dostał, ale jednak nie dziwi
Cię, że ich jednak nie dostał gdy tego "wielkiego płaczu i domniemanych spisków" jeszcze
nie było? Czyli jednak nie "na pewno"?


Nie, zdecydowanie nie było w tym wątku robienia z Ostrowiaka męczennika pognębionego przez moderatorów. ;]
I nie, nie dziwi mnie, że nie dostał swoich tekstów. Gdyby ta sprawa została przeprowadzona na poziomie, bez złośliwości i buntu wobec modków, to nie widzę logicznego powodu, dla którego mieliby te teksty trzymać z dala od Ostrowiaka. Chyba, że Ty widzisz jakiś sensowny powód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę taki powód, że tu wszyscy, drodzy miłośnicy porządku i ładu społecznego, a nie Ostrowiaka wpadacie w jakąś zbiorową paranoję, jak przy tym słynnym spambocie, co to uprzykrzał życie przez ładnych parę dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2014 o 19:50, ManweKallahan napisał:

Ale mowa była o szerzeniu nienawiści, a nie rzucaniu obelgami. Nie pamiętam zbyt szczegółowo
sytuacji z tym obrazkiem, ale z tego co mi się w głowie kołacze, to to nie było za bardzo
na poważnie, ale może pamięć mnie myli.


A to przepraszam... wychodzi na to, że każdy może mnie obrażać i mam tego nie brać "za bardzo poważne". I to nie jest nadinterpretacja, bo jakby nie patrzeć raczej miało to na celu jedno i raczej autor nie krył się z tym. Wszystkim hehehe może być, a mnie nie musi wcale. Ale swój wątek od tego odrywam już, bo zaraz będzie znowu, że Muradin biadoli albo jeszcze jest ciepłym wujkem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2014 o 20:04, theZoSo napisał:

Nie, zdecydowanie nie było w tym wątku robienia z Ostrowiaka męczennika pognębionego
przez moderatorów. ;]

Ale Ty mówisz o sytuacji zaraz po tym jak tego bana dostał? Przecież on nie brał w niej udziału, ani nikogo (z tego co wiem) nie prosił o interwencję. Więc jeśli tamta sytuacja miałaby być powodem, to przecież obrywałby za to, że ktoś stanął w jego obronie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o obecną i o brak jej sensu, skoro to sprawa między Ostrowiakiem a moderatorem. Zaczyna to przybierać kształt czegoś więcej, niż tylko akcji odzyskiwania wpisów. Zupełnie niepotrzebnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2014 o 21:09, theZoSo napisał:

Chodzi mi o obecną i o brak jej sensu, skoro to sprawa między Ostrowiakiem a moderatorem.
Zaczyna to przybierać kształt czegoś więcej, niż tylko akcji odzyskiwania wpisów. Zupełnie
niepotrzebnie.

No to przecież zostało to jasno powiedziane, że starał się odzyskać wpisy na długo przed obecną sytuacją. Więc jak ta obecna sprawa mogła mu zaszkodzić w próbie całkiem spokojnego odzyskania treści swoich wpisów? Czegoś nie pojmuję w Twoim rozumowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się