Vilmar

MODERATORZY: jacy są naprawdę?

28026 postów w tym temacie

Dnia 04.03.2014 o 22:38, Jerjerrod napisał:

A to też jest zabawne... Jak Braveheart wypada do mnie z tekstem "tobie się chyba nudzi"
to jest wszystko ok, jak ja mu odpowiadam takim tekstem, to nagle ja mam się uciszyć.
Dzięki wielkie, Jerjerrod to pies.


http://i.imgur.com/iFdT0.gif

Nie wiem co się porobiło z obrazkiem.

PS: Tak sobie myślę... Wielce inteligenty Ostorowiak nie zrobił sobie kopii zapasowych swoich tekstów???
Przecież nawet po banie wciąż pcha kija w mrowisko mimo iż go tutaj nie ma :D...

20140305102119

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2014 o 22:01, Jerjerrod napisał:

Przestań już gadać o tej karze, skoro wg informacji od ManweKallahana już się powinna
skończyć, a tutaj sobie zostawiają jakieś "furtki" i pogrywają sobie w dziwne gierki.
Prosiaq kiedyś był w takiej samej sytuacji i chyba też było forumowe poruszenie o to.
I odzyskał.


Nie odzyskał, po prostu minął czas kary i gramsajt został odbanowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2014 o 18:07, ManweKallahan napisał:

Zniknął gramsajt Jerjerroda, czyli on też dostał bana?


Już wczoraj "zniknął", z tego, co się orientuję.

W sumie, ten jegomość wydawał mi się troszkę podejrzany... Jeśli wiesz, co mam na myśli. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2014 o 18:10, Kakarotto napisał:

> /.../ > W sumie, ten jegomość wydawał mi się troszkę podejrzany... Jeśli wiesz, co mam na myśli.
;D

Wydaje mi się, ze wiem. co masz mysli. ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

xDDD

Boże, ludzie, jacy Wy jesteście śmieszni wietrząc wszędzie spiski i multikonta xD
Naprawdę czasem głupota ludzka mnie zaskakuje.
To co się tu dzieje, cała ta zamknięta gramowa elitka, która liże się nawzajem wszędzie po nie wiadomo czym i wystarczyła Wielka Trójka Zajan, Ostry, Demagol byście z forum zrobili sobie prywatną wojenkę przeciwko "trollom". "Trollom", dzięki którym cokolwiek się jeszcze działo na tym zapomnianym przez bogów i wymarłym miejscu.
Miejcie sobie święty spokój, pozbyliście się wszelkiego śmiecia, możecie popaść w samouwielbienie, szkoda, że zostało tu tak naprawdę zostało jakichś 50 użytkowników na te tysiące tematów istniejących na forum.

GG guys... GG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2014 o 21:09, Isildur napisał:

Nie wiem, spróbuję się dowiedzieć o co chodzi z moderatorem, który dawał bana.

Dowiedziałeś się czegoś? Minęły już 4 dni.

Chyba, że za odpowiedź mam traktować wypowiedź Wojmana o "minimum 3 miesiącach". Jeśli tak, to ponawiam pytanie o to, po co mi było udzielać w ogóle odpowiedzi, skoro podano mi nieprawdziwą informację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2014 o 22:08, pawbuk napisał:

A co tu taki front poparcia dla Ostrowiaka? :D

Ostrowiak to niezły krejzol. Zdenerwował biednego Wojmana. Jeszcze wszyscy na niego naskakują :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2014 o 18:29, Darcey napisał:

Ponawiam też prośbę o zaprzestanie dodawania tej sprawy w poczet jakiejś ideologicznej
waśni. Chodzi TYLKO o odzyskanie tekstów Ostrowiaka ZoSo. Nie o przekonywanie
cię czy Ostry był/jest/będzie dobrym chłopcem. Prosiak swoje za uszami miał, a teksty
odzyskał. Wydaje mi się, że to pamiętasz.


Przepraszam, za odgrzebywanie jakichś starych postów (hoho, całe 3 dni), ale ja naprawdę BARDZO nie lubię, kiedy ktoś sobie wyciera mną gębę. A tak odbieram pisanie "Prosiak swoje za uszami miał". Byłbym wdzięczny, gdybyś wytłumaczył, co ja takiego miałem za uszami :)
Nie wiem, nie interesuje mnie, o co toczy się dokładnie walka, kto z kim, po co i dlaczego. Ale ja po prostu nie znoszę, kiedy ktoś wyciera sobie mną gębę (powtarzam się, wiem), a nie wytłumaczy, co ma na myśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jedynie moja prywatna opinia dotyczaca tamtej, związanej z tobą sytuacji. Za uszami możesz mieć wiele rzeczy, w tym wypadku to przenośnia, co zresztą doskonale pojąłeś jak mniemam. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania ejstem zawsze otwarty na rozmowę, wydaje mi się, zę jednak nie w tym temacie bo będzie to offtop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem, czy taki offtop? Mój nick był tu przytaczany (bez mojej wiedzy, a szkoda) wiele razy, nie powiem, dyskusja dość ciekawa, ale jestem zbyt zmęczony, żeby to wszystko teraz ogarnąć.
Co do mojego posiadania za uszami - Osioł idealnie to podsumował, krótko i dobitnie. Ktoś wbija na mój Gramsajt, hejtuje mocno i wulgarnie, więc obrywa po tyłku tą samą bronią ode mnie. Był to ktoś nowy, kto do mnie raczej nigdy nie zaglądał i nie wiedział chyba, jakie panują tam tradycje i obyczaje. Pobiegł zatem na skargę do moderatorstwa i bez żadnego ostrzeżenia dostałem bana i straciłem swoje teksty. Były one dla mnie w tamtym czasie najważniejszą rzeczą w moim życiu (dziś już trochę mniej) i miałem po prostu ogromny żal o to, że zostałem zbanowany. Nie miałem żadnej możliwości skopiowania, zarchiwizowania tych tekstów. I ja się pytam, za co?
Owszem, można napisać, że mogłem nie reagować, nie odpowiadać obelgami. Ale nie pomyślałbym, że ktoś jest tak neidojrzały, żeby wzniecać pożar, a potem sparzyć się i z płaczem biec do straży pożarnej.

Więc błagam. Niech nikt nie pisze, że ktoś ma coś za uszami. Jak ktoś się prosi dobitnie o coś, to dostaje tym po tyłku. Tylko żeby potem nie było płaczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam, co się tu wyprawia, przyglądam się z boku i oczom nie wierzę.

O decyzjach moderatorów podobno dyskutować nie wolno. W związku z tym za tego typu dyskusje
powinni wszyscy biorący w niej udział zostać przykładnie ukarani, żeby było widać, że moderacja jest
obiektywna, a dyskusja powinna być jasno ucięta. Tak stanowi (dziurawy i przestarzały, no ale jednak)
regulamin tego forum.

Dlaczego więc są tutaj osoby, hm, pro-gramowe, które nie wnoszą nic do dyskusji, ale nic im się z tego tytułu nie dzieje? Palcami pokazywać nie będę, myślę, że każdy wie, o kogo i jakie treści chodzi.
Z mojej strony to chyba tyle. Postulaty ze słynnego wątku o zmianach na gram.pl nie mają sensu, jeżeli to
ma być społeczność oparta na paranoicznej eliminacji niewygodnych jednostek (żywienie urazy za jakieś
przezwisko przez kilka miesięcy? naprawdę?) i tworzeniu Jedynego Słusznego Kółka Wzajemnej Adoracji, jak ktoś to celnie nazwał. Tutaj większość użytkowników zna wyłącznie jedno określenie, „troll”, którym obrzucają każdego, z którym się nie zgadzają, pewnie licząc na to, że tak nazwany doświadczy ostracyzmu społecznego (sam byłem tego ofiarą, nie moja wina, że mam inne poglądy na pewne sprawy i nie dam się przekonać, ale od kiedy to trollowanie?). Aż się odechciewa tutaj gramsajt prowadzić, nie wspominając o braniu udziału w społeczności, która nie lubi nie tylko nowych, ale najwyraźniej i starych wyjadaczy, którzy mają charakter i specyficzny wkład w to miejsce. Lepiej sobie też mój wpis zawczasu zarchiwizuję.

Dziękuję za uwagę, idę odpisywać wreszcie moim czytelnikom. Bardzo mnie bawi fakt, że na forum to za
kontrowersyjne poglądy biją, a na gramsajcie albo chwalą, a jak się nie zgadzają, to też chwalą i ładne dyskusje prowadzą. Temu przyklasnąć mogę. Chciałem tutaj podziękować redakcji gram.pl, że wyróżniła mój wpis na głównej stronie, dzięki temu zyskałem sporo ciekawych opinii i dyskutantów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat w moim przypadku to moja sprawa czy będę do kogoś żywił urazę za to, co powiedział. Natomiast tak jak powiedziałem - zgłoszenia w tej sprawie żadnego nie poczyniłem, bo to i nie jest powód, aby to zrobić. Sprawa akurat jest taka, że zawsze jakoś problemu z tym użytkownikiem nie miałem osobiście i to on bokiem starał się atakować mnie. Dlaczego? Nie mam zielonego pojęcia...

Poza tym kto powiedział o nielubieniu nowych/ starych? Chciałbym powiedzieć, że dyskusja wywiązała się tak naprawdę... z rozdmuchania problemu, który ktoś powinien załatwić sam i sam martwić się o jego rozwiązanie. A tak znalazł się cały tabun broniących/atakujących jego osobę. Adwokatów, prokuratorów... już inna sprawa, że tą sprawą zajęła się osoba, która tak naprawdę nie wiem dlaczego się tym interesuje. To tak samo jak ja powinienem teraz właśnie zapytać się głośno i wyraźnie - Gdzie jest Janek_Izdebski? Dlaczego go tutaj nie ma? Bo i to mnie ciekawi dlaczego jego osoba zniknęła z gramu. Natomiast nie robię tego, bo raczej to nie jest moja sprawa czy mój interes dlaczego zniknął.

ja już podałem nie jeden pomysł na rozwiązanie wielu problemów tutaj. Produkowałem się nie raz. Więc powtarzać nie będę co powinno się zrobić, aby tutaj było nieco lepiej. Na pewno nie powinno się takich spraw załatwiać na forum publicznym, bo zlatuje się wtedy właśnie cały trybunał i dyskusji jest w tym żadnej - jedni obwiniają drugich, zarzucają trollowanie, kółka wzajemnej adoracji... ludzie... opanujcie się. Życie jest także poza Internetem. Jeśli Ostrowiak chce odzyskać swoje teksty to je odzyska prędzej czy później. A z drugiej strony dobrym pomysłem jest pisanie swoich tekstów najpierw w edytorze tekstu w komputerze, potem wrzucanie go na bloga jakiegokolwiek. Ma się wtedy twardą kopię swojej twórczości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest zabawne, jak moderator pisze "powiem ci na priv, bo tu by wojna była" :D. Wiem, ale nie powiem.

Mówisz, że ów Janek_Izdebski i kwestia cichych banów (pytam o dwie oddzielne rzeczy, nie wiem, kto to ten Janek) to nie jest twoja sprawa? To jest sprawa nas wszystkich, bo bierną postawą przyzwala się na wybryki moderacji i ciche załatwianie spraw. Nie wiem, co się z nim stało, ale parę postów wyżej też inny user pyta się co się stało z innym. Też cię to nie interesuje?

To od czego ma być ten wątek? Od zadawania pytań jaki jest ulubiony baton Hellmuta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie - po prostu nawet jeśli mam pytanie do moderatora to po prostu staram się z nim skontaktować prywatnie i tyle. Tym bardziej, że to nie jest sprawa danej osoby, a innego użytkownika.

Natomiast interesować mnie interesuje, po prostu ciekawi. Tylko, że jeśli już miałbym pytać to po prostu zapytałbym się z ciekawości prywatnie któregoś z moderatorów. A nie robiłbym burzy i z siebie ostatniego sprawiedliwego. Jeśli okazałoby się, że dostał bana za nic wtedy bym powiedział, że tutaj jest coś nie tak. Natomiast nikt także nie pozwoli mi spojrzeć w kartotekę użytkowników, abym sam wysunął wniosek czy to był ban zgodny z regulaminem czy nie. Jestem tylko szarym użytkownikiem gram.pl, który ot co jakiś czas smarnie podsumowanie na główną. Większych praw mi nikt nie nadał.

Natomiast ten wątek już tak naprawdę nie wiem czym jest dokładnie, bo dość regularnie przeradza się w dyskusje i zarzucanie wzajemnie błota wszelakiego. I szczerze - masz rację. Jeśli tak ma społeczność gramowa tak wyglądać to ciężko cokolwiek tutaj robić lub też próbować robić coś dobrego. Wcześniej było pisanie "a po co w ogóle reanimować trupa" teraz tworzą się trybunały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2014 o 11:23, Muradin_07 napisał:

Nie - po prostu nawet jeśli mam pytanie do moderatora to po prostu staram się z nim skontaktować
prywatnie i tyle. Tym bardziej, że to nie jest sprawa danej osoby, a innego użytkownika.


Jeżeli są to osoby ze środowiska tego użytkownika, to jest też ich sprawa.

Generalnie za całość musi zabrać się góra w końcu, bo ona tu trzyma władzę. I przestań z siebie robić takiego szarego użytkownika, bo z takim podejściem to nigdzie nie zajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2014 o 11:51, Plagasul napisał:

Jeżeli są to osoby ze środowiska tego użytkownika, to jest też ich sprawa.


Ale to także nie oznacza, że powinno robić się na forum z tego powodu wielkie larum. O wszystkim można porozmawiać spokojnie, a w tym przypadku akurat bardziej wyglądało to na bycie ostatnim sprawiedliwym, bo tak po prostu komuś się podoba. Jakby zapytał się to ktoś ze środowiska poszkodowanego to jeszcze bym powiedział - dobra, masz rację.

Dnia 08.03.2014 o 11:51, Plagasul napisał:

Generalnie za całość musi zabrać się góra w końcu, bo ona tu trzyma władzę. I przestań
z siebie robić takiego szarego użytkownika, bo z takim podejściem to nigdzie nie zajdziesz.


A kim jestem? Raczej nikim uprzywilejowanym czy też istniejącym na specjalnych prawach. Jestem takim samym użytkownikiem serwisu jak i inni. Jeśli zasłużę na coś więcej to pewnie się o tym dowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2014 o 11:23, Muradin_07 napisał:

Jestem tylko szarym użytkownikiem gram.pl, który ot co jakiś czas
smarnie podsumowanie na główną. Większych praw mi nikt nie nadał.


"Jestem szarym użytkownikiem"

Wmawiaj sobie wmawiaj. Jesteś obecnie jednym z najbardziej wpływowych członków community gram.pl, kto wie czy nie najbardziej wpływowym. I nie mówię tego jako mały parchaty zazdrośnik, ale jako osoba która jest pod wrażeniem tego, co miało miejsce w ostatnim roku na Gramsajtach.

Co nie zmienia faktu, że tamtego dnia zachowywałeś się nad wyraz emocjonalnie, twierdząc że wszyscy Cię ignorują i ogólnie dając taki nihilistyczny vibe. Aż zacząłem się trochę o Ciebie bać... Gdy ta dyskusja się rozpoczęła, Twój udział jak i udział większości był zbędny. Moderatorzy nie potrzebują, żeby ktoś ich bronił. Tak jak mówi Plagasul, gdyby naprawdę trzymali się regulaminu którym się przeważnie zasłaniają, nie ważne Ty czy ja, wszyscy powinni byli dostać worek ostrzeżeń bądź degradów. Nie pomnę o tym co powinno się stać z tymi, którzy weszli tu tylko po to, by ponabijać się z Ostrowiaka czy z zaistniałej sytuacji, co samo w sobie podchodzi pod spam.

Najgorsze jest jednak to, że przez ten cały czas nie pojawił się tu nikt z wyższej instancji - zero reakcji Lucasa, Knicza, Martivara, kogokolwiek. Nie wiem jaki dym musiałby powstać, żeby w końcu się obudzili. Bo to że strona co rusz ma nowe poprawki, Gramsajty czeka totalny makeover, to wszystko fajnie ładnie, ale przydałoby się poczucie, że chociaż trochę obchodzi ich coś, że mają w tym serwisie coś poza stroną główną i sklepem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się