Vilmar

MODERATORZY: jacy są naprawdę?

28026 postów w tym temacie

Dnia 08.03.2014 o 11:58, Muradin_07 napisał:

O wszystkim można porozmawiać spokojnie, a w tym przypadku akurat bardziej wyglądało
to na bycie ostatnim sprawiedliwym, bo tak po prostu komuś się podoba. Jakby zapytał
się to ktoś ze środowiska poszkodowanego to jeszcze bym powiedział - dobra, masz rację.


A nie zapytał?

Dnia 08.03.2014 o 11:58, Muradin_07 napisał:

A kim jestem? Raczej nikim uprzywilejowanym czy też istniejącym na specjalnych prawach.
Jestem takim samym użytkownikiem serwisu jak i inni.


Nie musisz tego nieustannie podkreślać. Nikt inny tego nie robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2014 o 11:58, Muradin_07 napisał:

Jakby zapytał się to ktoś ze środowiska poszkodowanego
to jeszcze bym powiedział - dobra, masz rację.

A to nie ma takich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Fakt... możliwe, że ostatnio podchodzę do większości rzeczy nazbyt emocjonalnie. Nawet za bardzo. Widocznie po prostu potrzebny jest mi dłuższy chillout.

Natomiast prawda jest taka, że tak jak powiedziałeś - udział w tej dyskusji większości osób jest zbędny i o tym także wspomniałem teraz pisząc tego posta. Tym bardziej, że ostatecznie osoba, która rozpoczęła całą rozmowę także nie wiem czy powinna brać się za to. Dopiero później pojawiła się faktyczna rozmowa o tym, że poszkodowany poprosił aby w jego imieniu zainteresować się sprawą. A w przyszłości już podałem nawet rozwiązanie problemu - po prostu możliwość zrobienia backupu wpisów podobnego do tego, jaki jest na twitterze. Nie zrobiłoby to czegoś pięknego, ale w notatniku jakby dostać wszystko za pomocą jednego kliknięcia problem jest rozwiązany. Jeśli byłby to ktoś zbanowany wtedy można umożliwić komuś na odzyskanie tego w sposób prosty i nieskomplikowany. Pytanie ile takich sytuacji będzie później... raczej nie sądzę, że wiele.

Natomiast sprawa jest taka, że faktycznie interwencja kogoś z "góry" przydałaby się tutaj i nie tylko tutaj. Tylko prawda też jest taka, że aby przebić się przez cały tabun postów przeróżnych trzeba mieć naprawdę zaparcie i siłę woli. Nawet ja nie mam takowej, aby przebić się przez to po raz kolejny.

@Plagasul - zapytał się później, jak zaczął się robić dym. A tak naprawdę to właśnie najpierw ta osoba (przepraszam, że tak ciągle piszę... nie pamiętam kto to się zapytał za Chiny Ludowe, cofać się nie mam siły) powinna zabrać głos, a nie ktoś szukający sprawiedliwości na świecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To była grupka użytkowników z tzw. "frontu obrony Ostrowiaka" czy jakoś tak, a nie tylko jedna osoba. Tutaj wyraźnie widać dwie strony konfliktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to nawet jeśli - czy to po tej, czy to po tej stronie do takiego czegoś tutaj dojść nie powinno i wszystko powinno być załatwione po ludzku, a nie z wytykaniem właśnie "frontów obrony" czy "kółek wzajemnej adoracji".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale czy powiedziałem złego? Powiedziałem - wszyscy narobili dymu, gdzie można było rozwiązać problem normalnie i spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2014 o 12:42, Muradin_07 napisał:

Ale czy powiedziałem złego? Powiedziałem - wszyscy narobili dymu, gdzie można było rozwiązać
problem normalnie i spokojnie.


Wyczytałem, że nie można było, w końcu można przecież sprawdzić treść maili. Poza tym wyraźnie widać, że jesteś po tej drugiej stronie i ugodowy ton nic tu nie zmieni, bo tak samo robił np. Pietro87. Robicie dobry PR moderatorom czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo - możesz tak uważać. Nikt Ci tego nie zabroni. Ja tylko jestem "wielbicielem" rozwiązań, gdzie wystarczy po prostu napisać spokojnie i bez żadnych problemów da się załatwić wszystko z każdym. Nawet ze złymi i niedobrymi moderatorami. Poza tym prawda jest taka też, że w momentach, kiedy sam zauważałem, że moderator nad wyrost nagrodził kogoś zwracałem uwagę i jakoś dawało się wszystko normalnie załatwić. Przykład z niedawna kiedy jeden użytkownik dostał bana, gdzie nawet na niego nie zasłużył. Po prostu był "ostatni w wężyku" odpowiedzi... Wystarczyło napisać, że w ogóle nie zawinił i sprawa została naprawiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Długo tak będziecie jeszcze płakać, nie robiąc poza tym nic sensownego? Poprosiłem parę dni temu, by ktoś z zielonych się tą sprawą zajął... o ile się da oczywiście. Ale najważniejsze jest i tak porozumienie między moderatorem i głównym zainteresowany, a nie postronnymi ciekawskimi.

Sory, wyszła odpowiedź, a miał być nowy post.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale też dlaczego? Głównie za zasługi wcześniejsze... Ciężko jest przekonać kogoś grzecznie i ładnie, jak wcześniej pokazało się rogi. Tak ja to odbieram.

A moje zatargi z Ostrowiakiem to już inna sprawa i życzę mu tego, aby swoje teksty odzyskał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2014 o 12:51, Muradin_07 napisał:

Proszę bardzo - możesz tak uważać. Nikt Ci tego nie zabroni. Ja tylko jestem "wielbicielem"
rozwiązań, gdzie wystarczy po prostu napisać spokojnie i bez żadnych problemów da się
załatwić wszystko z każdym. Nawet ze złymi i niedobrymi moderatorami. Poza tym prawda
jest taka też, że w momentach, kiedy sam zauważałem, że moderator nad wyrost nagrodził
kogoś zwracałem uwagę i jakoś dawało się wszystko normalnie załatwić. Przykład z niedawna
kiedy jeden użytkownik dostał bana, gdzie nawet na niego nie zasłużył. Po prostu był
"ostatni w wężyku" odpowiedzi... Wystarczyło napisać, że w ogóle nie zawinił i sprawa
została naprawiona.


Tutaj muszę się nie zgodzić, zwykle potrzeba czegoś więcej niż jednej osoby stwierdzającej, że coś jest nie tak. Tak było z ostatnim wypadkiem, jak również wcześniej. Po prostu kilku lub kilkunastu użytkowników podnosiło larum, że może jednak moderator się zapędził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2014 o 12:56, theZoSo napisał:

o ile się da oczywiście

Odbanować go na dzień, skopiuje sobie teksty, żadna filozofia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem z banami czy degradami jest o tyle wydaje mi się problematyczny, że wiele osób ma urazę za ten punkt regulaminu o tym, że moderatorzy wcale nie powinni się tłumaczyć z tego, co robią i mogą kogoś zbanować bez podania przyczyny (ja tak odbieram ten punkt regulaminu).

I sprawa jest prosta - jeśli ktoś zostać nagrodzony powinien to i powinna pojawić się notka za co i ewentualny stan konta (np. masz ostrzeżenie, następne to jest degrad). Cichy ban jeśli już to z tego co widać w przypadku ostatnich spamerów, chociaż widzę, że problem powoli sam się rozwiązuje, ale ogólnie takowych być nie powinno. Jeśli ktoś dostaje to powinno być napisane za co. A jeśli ktoś potem pyta się - "a za co on dostał?" w danym poście znajdzie odpowiedź na swoje pytanie. Tak ja to widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2014 o 13:05, luzac napisał:

> o ile się da oczywiście
Odbanować go na dzień, skopiuje sobie teksty, żadna filozofia.

Jasna sprawa, ale żeby to z zrobić, to trzeba też kogoś przekonać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2014 o 13:05, Muradin_07 napisał:

/ciach/

Wiesz, że o tym pisałem już przy okazji bana dla Ostrowiaka? I co? I figa.

@Zoso
Tylko, że nie muszę do tego przekonywać Ciebie, Muradina, czy kilku innych osób które do tego tematu wpadły nie wiadomo po co. Tylko Wojmana, któremu należy najpierw przysłać pismo od notariusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2014 o 13:05, Muradin_07 napisał:

/ cięcie


Konkurencyjne forum ma takie coś przy każdym użytkowniku, coś jak pasek postępu. Niestety tutaj nie da się tego zrobić, bo szkielet na którym stoi forum jest ciutkę stary.
A regulamin swoją drogą powinien być już dawno zmieniony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo tak jak już wcześniej napisałem - ciężko jest przekonać kogoś, że ktoś kto już wcześniej coś nabroił że się zmienił albo też jest innym człowiekiem. Taka dość prosta i cholernie niesprawiedliwa rzecz...

@maniekk - tylko akurat nie wiem czy on tutaj jest potrzebny. Ja bym prędzej wolał, aby każdy mógł z poziomu własnego konta sprawdzić czy aby nie jest zagrożony banem, aby później zdziwienia nie było wielkiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co ma piernik do wiatraka? Czy ja mówię, żeby Ostrowiak wrócił na forum? Nie. Chcę tylko żeby odzyskał swoje teksty, a jednodniowy unban to jedyne wyjście przy zabytkowej architekturze Gramsajtów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się