Vilmar

MODERATORZY: jacy są naprawdę?

28026 postów w tym temacie

Dnia 24.03.2014 o 18:55, Ostrowiak napisał:

bo na reddicie moderację losuje się spośród użytkowników

Na którym? Muszę się zasubskrybować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie - tam użytkownicy sami uważają co jest spamem, co jest bez sensu, a co jest sensowne. Moderacja jest, ale jest ona nie wiem czy czasem nie tak na uboczu totalnym.

[edit]

No chyba że każdy reddit sam ustanawia swoje zasady co do moderatorki. Ja wiem jak to działa na tym związanym na SC II i mało kiedy widziałem tam moderatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2014 o 18:46, Muradin_07 napisał:

Po prostu - jeśli chcemy spróbować zrobić miliard rzeczy na raz to żadnej nie robimy
właściwie. I dlatego ewentualnie CM powinien być tylko CMem, a pomysł z tym, aby jeszcze
dać tą robotę newsmanowi, który musi walić newsami w tempie karabinu maszynowego, bo
niektóre potem są lekko mówiąc nieświeże (a są ludzie, którzy zwracają na to szczególną
uwagę) to pomysł chyba jeszcze cięższy do realizacji.

Rozumiem, że odnosisz się do mojej propozycji personalnej na to stanowisko. Obecny CM nie jest newsmanem, ale pisze teksty, które choć rzadsze, to wymagają poświęcenia im dużo więcej czasu niż zebraniu newsów, do tego jest w redakcji jakiegoś czasopisma i jeszcze zajmuje stanowisko moderatora. Ocenę wywiązywania się z tych zadań pozostawiam każdemu w prywatnej gestii. A ww3pl wyraził chęć i oświadczył, że ma czas na to, a on chyba najlepiej może to ocenić.

Ponadto, w paru miejscach już przeczytałem Twoje słowa z których wynika, że zajmujesz się nowym regulaminem. A przecież wedle Lucasa mieli się za niego zabrać prawnicy: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=746&pid=24397
O co tu chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2014 o 19:21, ManweKallahan napisał:

Rozumiem, że odnosisz się do mojej propozycji personalnej na to stanowisko. Obecny CM
nie jest newsmanem, ale pisze teksty, które choć rzadsze, to wymagają poświęcenia im
dużo więcej czasu niż zebraniu newsów, do tego jest w redakcji jakiegoś czasopisma i
jeszcze zajmuje stanowisko moderatora. Ocenę wywiązywania się z tych zadań pozostawiam
każdemu w prywatnej gestii. A ww3pl wyraził chęć i oświadczył, że ma czas na to, a on
chyba najlepiej może to ocenić.


Nie no, ja tylko mówię jak ja to widzę. Jeśli góra tak zadecyduje to oczywiście tak będzie. Tylko zastanawiam się czy naprawdę dobrym pomysłem jest to, aby to była osoba, która ma dwa stanowiska. Powinna to być jednak osoba, która będzie zajmowała się tylko i wyłącznie społecznością i sprawami wokół nie. Na pewno będzie w pełni dostępna dla Gramowiczów.

Dnia 24.03.2014 o 19:21, ManweKallahan napisał:

Ponadto, w paru miejscach już przeczytałem Twoje słowa z których wynika, że zajmujesz
się nowym regulaminem. A przecież wedle Lucasa mieli się za niego zabrać prawnicy: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=746&pid=24397
O co tu chodzi?


To znaczy tak - ja się zabrałem za niego od strony użytkownika gram.pl i po prostu mam zamiar przedstawić swoje uwagi co do niego. Tak jak z resztą w środę mówiłem to Martivarowi podczas spotkania i doszliśmy do wniosku, ze powoli będziemy zabierać się za forum. Oczywiście - ostateczną formę zapewne przedstawi ktoś z góry, natomiast tak jak było w przypadku gramsajtów po prostu robię research, patrzę co się dzieje na forum i potem wrzucam do to dokumentu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2014 o 19:25, Muradin_07 napisał:

Nie no, ja tylko mówię jak ja to widzę. Jeśli góra tak zadecyduje to oczywiście tak będzie.
Tylko zastanawiam się czy naprawdę dobrym pomysłem jest to, aby to była osoba, która
ma dwa stanowiska. Powinna to być jednak osoba, która będzie zajmowała się tylko i wyłącznie
społecznością i sprawami wokół nie. Na pewno będzie w pełni dostępna dla Gramowiczów.

Obecnie tę rolę pełni osoba, która ma cztery stanowiska. Poza tym pojawia się pytanie, czy właściciele serwisu (czy inne osoby za to odpowiedzialne) byłyby skłonne zatrudniać kogoś na to i tylko to stanowisko, bo wydaje mi się, że generowałoby to wyższe koszty, czego zapewne chciano by uniknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No zapewne tak by było. Natomiast prawda jest taka, że jeśli community miałoby być fachowo obsługiwane to potrzebny jest ktoś, kto będzie się zajmował nim stuprocentowo. Natomiast jeśli taki pomysł wpadł podczas naszej rozmowy to coś jest na rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2014 o 16:58, Pietro87 napisał:

Bzdury do kwadratu.

W ramach rozrywki przeczytaj to:
http://www.benchmark.pl/aktualnosci/fotografia-uliczna-zdjecia-wegry-przepisy-nowe.html
To jest na Węgrzech, a jak jest w Rosji? Nie wiem, Ale wiem, że jak jacyś chuligani pobili dwóch rosyjskich dzieci dyplomatów, to już na drugi dzień pobito polskich dyplomatów w Moskwie. Oczywiście, sprawców nie schwytano. I pobito, chociaż nasz minister natychmiast poleciał do Moskwy z przeprosinami. Taka jest Rosja. A z innej parafii: spróbuj zamieścić karykaturę Mahometa.
Więc zanim nazwiesz coś bzdurą do kwadratu, zastanów się. To, że coś możesz zrobić, wcale nie znaczy, ze powinieneś, bo jak mówili Rzymianie: cokolwiek czynisz, czyń roztropnie i patrz końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2014 o 18:34, ManweKallahan napisał:

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=85192&u=56
Nazwa tego tematu i to jak Lucas się w nim określił świadczą o czymś innym. To, że pisze
teksty na gram i w inne miejsca, nie znaczy, że nie może jednocześnie zajmować innego stołka.


Ja pisałem o praktyce, a nie teorii.


Mały konkurs - kiedy była jego ostatnia wypowiedź na Forum (nie licząc konkursów i komentarzy do własnych tekstów)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co ma piernik do wiatraka.
W Polsce są TONY ludzi na forach używających awatara z wizerunkiem Putina i nie istnieje paragraf prawny który im tego zabrania [bo jego wizerunek nie jest chroniony żadnym prawem autorskim/licencją ani nie jest symbolem zakazanym]
Czasem zastanawiam się czy aby szanowny Krzysztofie Marku nie żyjesz w jakiejś Nibylandii, bo głosisz takie pierdoły [zwłaszcza w tym temacie], że ciężko to nawet komentować.

I nie zanim znów się przerazisz - Rosja nie wypowie nam z tego tytułu wojny, nikt tez nikogo nie zapakuje do czarnej wołgi i do lasu nie wywiezie.

Te nasze narodowościowe fobie i schizofrenie względem Rosji są już nawet nie śmieszne a żenujące [i nie mylić tego z brakiem rozwagi czy odpowiedniej dyplomacji, to dwie różne rzeczy]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozpędzacie się trochę z tym Putinem w avatarze. Wywalili go pewnie dlatego, że qwerty wypowiada się w temacie o politycie i w związku z ostatnimi wydarzeniami, taki avatar mółgby niepotrzebnie prowokować uczestników tamtych dyskusji. Lepiej trolli dusić w zarodku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak jeszcze przy okazji: rozumiem, że darowaliście sobie karanie za "używanie epitetów pod adresami różnych firm czy instytucji"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od dziś smarujmy pieczywo łyżeczkami bo noże prowokują do zadania ciosu bo są ostre. A nie, sorry ... łyżeczką też możemy zrobić ała - wydłubać komuś oko. :x

Litości - jak już jesteś przeciw to rzucaj sensowne argumenty.

Tak poza tym cała ta sytuacja z avem Putina wydaje się mi dziwnie znajoma i tak samo zabawna z perspektywy czasu. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2014 o 20:37, Xantus napisał:

Rozpędzacie się trochę z tym Putinem w avatarze. Wywalili go pewnie dlatego, że qwerty
wypowiada się w temacie o politycie i w związku z ostatnimi wydarzeniami, taki avatar
mółgby niepotrzebnie prowokować uczestników tamtych dyskusji. Lepiej trolli dusić w zarodku.

To jakby ci usunęli avatar, bo wypowiadasz sie w temacie o GUMI.
Lubie Putina po prostu i uważałem, że chcę go ustawić jako avatar to ustawiłem. Dla mnie, to polityk roku niezależnie od tego co piszą rusofobii. Nie wstydzę się tego. W każdym razie skoro moderator nie chcę się wypowiedzieć, to jutro przywrócę avatar z powrotem, bo nie widzę powodu, żeby go nie móc używać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powód usunięcia jego awatara jest dla wszystkich rozumnych użytkowników tego forum jasny i klarowny :) [prosta zasada - chcesz uderzyć psa to zawsze się kij znajdzie].
Trollowanie qwertego zostawiam na boku [mam na ten temat oczywiście swoje zdanie, ale to nie jest meritum tematu]

Ale znów wracamy do sedna - CO MA PIERNIK DO WIATRAKA ?

Każdemu userowi co ma anty-blizzardowe awatary [a tacy tez bywają na forum] rozumiem mamy je osunąć bo w tematach o Diablo czy Starcraftach spowodują "agresję" ?

Rozumiem, ze mój awatar artystyczny z wilkołakiem tez trzeba usunąć bo obrażę albo sprowokuje fanów zombie lub wampirów w adekwatnym merytorycznie temacie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może powinieneś się skontaktować z moderatorami za pomocą maila, heheh. Przywracanie avatara to IMHO proszenie się o problemy, ale co się będziesz przejmował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2014 o 20:55, Revanchist napisał:

Może powinieneś się skontaktować z moderatorami za pomocą maila, heheh. Przywracanie
avatara to IMHO proszenie się o problemy, ale co się będziesz przejmował.



Spokojnie, nie ma o co się martwić. Moderatorzy są zbyt zajęci zbiórką charytatywną, aby ingerować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2014 o 20:58, skyline20 napisał:

Spokojnie, nie ma o co się martwić. Moderatorzy są zbyt zajęci zbiórką charytatywną,
aby ingerować.


XD

To niech wraca do starego ava, co się będzie martwił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się