Vilmar

MODERATORZY: jacy są naprawdę?

28026 postów w tym temacie

I znów abstrahując od personalnych kwestii typu lubię/nie lubię Putin jako bardzo cwany polityk to persona niejako wybitna, byle cep nie utrzymał by się tak długo u władzy. Oceniając na zimno, bez emocji i głoszenia frazesów o dyktatorach, otrzymał nagrodę człowieka roku imho całkiem słusznie. Nie jest oczywiście osoba pozytywną, ale jakie to ma znaczenie ? Osiągnięcia polityczne ma w wielu kategoriach godne podziwu - tak samo jak cała masa innych dyktatorów. Kwestia odpowiedniego odbioru rzeczywistości jest rozgraniczać to co budzi w nas zdumienie i podziw od tego czy jest to moralnie naganne czy poprawne. Rozpatrując więc moralnie czy to Putina czy Łukaszenke oczywiście nie są to przywódcy państw zasługujący na aprobatę ich działań, nie mniej oceniając tylko ich polityczne i dyplomatyczne gierki i ich efekt który wynosi ich na coraz wyższe i mocniejsze pozycje zdecydowanie prezentują imponujący poziom swoistego "zmysłu taktycznego" [i mówię tu o całokształcie a nie o jakiś pojedynczych czy ostatnich wydarzeniach].

Podobnie można sobie analizować działania Hitlera czy Stalina. Nikt tu obecny i przy zdrowych zmysłach nie powie, że są to "idole" i "wzory do naśladowania", nie mniej analizując ich kariery polityczne niejeden był zdumiony wieloma ich genialnymi posunięciami [ich i ich ludzi bo sukces polityka nie jest sukcesem jednostkowym]

Reasumując - powinniśmy się naprawdę nauczyć odróżniać i oddzielać ocenianie cudzych osiągnięć od kwestii moralności czy etyki. Wiele taktycznych decyzji podczas wojen światowych czy innych konfliktów [chociażby bardziej antycznych np czasów ekspansji Rzymu] to z militarnego punktu widzenia posunięcia genialne, natomiast kwestia moralności i etyki to zupełnie inna para kaloszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no i trzeba coś zrobić z podstawowymi avatarami. tylko czarnoskórzy na nich są, a gdzie biali i inny mieszkańcy ziemi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To sobie odwróć domyślnego na czerń i białego ludzika :D

A poza tym - jakbym sobie tą Natalię-chan wstawił to ciekawe co by było :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2014 o 21:13, Muradin_07 napisał:

A poza tym - jakbym sobie tą Natalię-chan wstawił to ciekawe co by było :3


rzeczowniki rodzaju żeńskiego kończące się w mianowniku literą (dźwiękiem) A

zapisujemy w bierniku z końcówką Ę

ta sama zasada odnosi się do zaimków - tę Natalię

w narzędniku używamy Ą dla rzeczownika właściwego i zaimka - tą Natalią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2014 o 21:26, Dared00 napisał:

Zdania zaczynamy dużą literą i kończymy kropką, wykrzyknikiem lub pytajnikiem.


to jest problem ortograficzny a nie fonetyczny

ortografia nikogo nie obchodzi


@down - zostałem odbanowany z pełnią przysługujących mi z tego tytułu praw i obowiązków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2014 o 20:45, Revanchist napisał:

Jakich znowu trolli? Nie zapędzasz się czasem?


Ktoś kto wstawia avatara Putina przy obecnej sytuacji geopolitycznej robi to w celach prowokacyjnych - ergo jest trollem.
Wrzuciłby go pół roku temu to nikt by sie nie przyczepił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2014 o 21:48, Xantus napisał:

Ktoś kto wstawia avatara Putina przy obecnej sytuacji geopolitycznej robi to w celach
prowokacyjnych - ergo jest trollem.
Wrzuciłby go pół roku temu to nikt by sie nie przyczepił.


albo jest pod wrażeniem, tego jak bawi się całym światem :) to jest WIELKI polityk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2014 o 22:02, Mange napisał:

albo jest pod wrażeniem, tego jak bawi się całym światem :) to jest WIELKI polityk


To wrzucajmy też zdjęcia Stalina, czy Hitlera, bo można o nich powiedzieć, że byli wielkimi politykami swoich czasów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem po co wcinasz się w rozmowę w której nawet nie wiesz o co chodzi.

Ale podkarmię cię - jest to dowód na to, że jakiekolwiek słowo naszego szanownego Ostrowiaka jest zupełnie nic nie warte. Płakał o odbanowanie obiecując, ze bierze teksty i przenosi się gdzie indzie a jak już wyżebrał co swoje dalej tu jest. Jak mi wisiała jego działalność niczym kilo kitu na agrafce tak mi wisi dalej, aczkolwiek uważam sytuację za iście przezabawną. Mogę się tez założyć, ze kolejnego bana wypracuje równie szybko, ma do tego talent.

P.S.
Jestem pewien, ze jak dostanie kolejnego bana to znów będzie opowiadał, że nie zdążył skopiować wszystkich tekstów i domaga się unbana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy Putin jest zbrodniarzem wojennym? Czy używanie jego wizerunku publicznie jest zakazane prawnie? Gram.pl od początku jechało na komunistycznej symbolice, zakazanej przez polskie prawo, ale jakoś nikt się nie przejmował tym, że ekipa bawi się w PZPR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2014 o 22:11, Pietro87 napisał:

naszego szanownego Ostrowiaka
Płakał
wyżebrał


a niech to, tyle złośliwości w jednej wypowiedzi

a podobno to ja jestem ten niedobry wiarołomny łobuz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2014 o 22:12, Revanchist napisał:

Czy Putin jest zbrodniarzem wojennym?


W świetle wydarzeń z ostatnich tygodni, ale też i ostatnich lat, coraz bardziej przekonuję się do stwierdzenia, że jest zbrodniarzem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2014 o 22:20, pawbuk napisał:

W świetle wydarzeń z ostatnich tygodni, ale też i ostatnich lat, coraz bardziej przekonuję
się do stwierdzenia, że jest zbrodniarzem :)


Ta, może jeszcze ma guza mózgu i jest upośledzony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się