Vilmar

MODERATORZY: jacy są naprawdę?

28026 postów w tym temacie

Z tego, co się dowiedziałem był to spowodowane błędem na gramsajcie, związanym po prostu z pomieszaniem narzędzi moderatorskich z narzędziami gramsajtowymi. I takim sposobem wychodziły przeróżne kwiatki. Nie wiem natomiast czy jest to związane z problemami przeglądarkowymi, czy też faktycznie GSy się z moderatorskimi toolami nie gryzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2014 o 12:16, Joorg napisał:

Moje pytanie jest jednak takie: czy maile które dostaję od moderatorów, w których uzasadniają
oni swoje działania względem mojej osoby, mogę upublicznić? Z góry dzięki za odpowiedź.

Raczej nie, ale spróbuję wyjaśnić sprawę Twojego degrada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lubię twoje wpisy na GSie, lubię czasem z tobą zamienić słowo w jakiejś dyskusji, ale bzdury jakie momentami głosicie z Krzysztofem Markiem z gatunku "nasza kochana święta administracja" wołają o pomstę do nieba...

Degrad Joorga też jest wynikiem błędu narzędzi ? No weź daj spokój. Ja rozumiem, ze są tacy co aż "drżą" żeby boże broń złego słowa na wpadki administracji/moderacji/redakcji nie powiedzieć, ale tu już momentami zalatuje systemem "klepania po plecach".

Rozumiem, ze zapewne degrad i ban Joorga były uzasadnione tym wycinkiem z jego komentarza "Wojman sięgnął dna i osobiście jeszcze bardziej nim gardzę. " jako formą obrazy wobec użytkownika.

Pytanie - czy jest to wycieczka osobista - w pewnym sensie owszem. Czy wymaga degrada/bana ? Na forum są tony gorszych wycieczek, wielu raportowanych do moderacji które pozostały nawet bez ostrzeżenia formalnego więc tu już każdy musi odpowiedzieć sobie sam.

Swoją droga każdy kto prowadzi bloga, kanał na yt czy jakąkolwiek inna inicjatywę własną w sieci powinien się liczyć z tym, ze zamieszczając cokolwiek na swoim poletku trafi na krytykę. Mniej lub bardziej konstruktywną. Miarą pewnej dojrzałości intelektualnej i emocjonalnej jest to jak sobie umiemy radzić z krytyką. Kwestia kontrargumentów, obrony swojego zdania [skoro jakieś mamy i upubliczniamy] - to są elementy które ukazują charakter danego twórcy.

Wojman imho znów nadgorliwie nadużył swoich uprawnień bo zderzył się z falą krytyki której nie umiał merytorycznie odbić. A z krytyką odnośnie zakładania sobie dotacji jest stosunkowo łatwo polemizować, bo nikt nikogo, do niczego nie zmusza.
O ile można mieć opinie na temat danej sytuacji [ja tez swoją mam - zamieszczę na końcu posta] o tyle już krytyka i krytykanctwo jest łatwa do polemiki bo nikt nikogo do niczego nie zmusza.
Nie łamie tez regulaminu [przynajmniej ja nie widzę punktu który by łamał, nie jest to reklama na forum].


Co do mojej opinii - uważam wiele form dotacji po prostu za dziecinne przejawy lenistwa. Dotacje dla streamerów którzy nie podnoszą wcale jakości contentu czy jego długości. dotacje dla youtuberów którzy również nie podnoszą za zarabiane pieniądze jakości tego co nam prezentują, częstotliwości wrzucania filmów, nie robią nowych serii etc. Inicjatywy tego typu zawsze będą dla mnie przejawem usprawiedliwiania własnego lenistwa, zwłaszcza gdy w grę wchodzą niewielkie sumy. Czemu takie mam zdanie - ano patrze na to, jak każdy subiektywnie, przez pryzmat swojej osoby. Żaden ze mnie bogacz czy milioner, ale gdybym osobiscie nie miał w budżecie domowym kasy na coś co naprawdę chce mieć, a co kosztuje w granicach 100-200zł to dorobił bym na to pieniądze, chociażby łapiąc się roznoszenia ulotek/gazet w czasie moich dni wolnych od pracy.

Jeszcze dwa słowa do dotacji ogółem - nie przeszkadzają mi, nie wypowiadam im krucjaty, bo kompletnie mi obojętne co i komu ludzie oddają. Jeśli ktoś ma życzenie z własnej, nieprzymuszonej woli dać swoje uczciwie zarobione pieniądze na jakakolwiek inicjatywę, bo ma taki kaprys - nic mi do tego.

Generalnie uważam, ze większość ludzi powinna sobie wyhodować więcej dystansu i mniej emocjonalnie podchodzić do kwestii formy w jaką ubierają swoją krytykę.


P.S.
Szanuje i wspieram natomiast [nie tyle dotacją co odklikaniem referala jakiegoś czy reklamy, bo pieniądze jako takie wysyłam przeważnie tylko na akcje typu szlachetna paczka tudzież oddaje 1% podatku na wybraną inicjatywę] streamerów, youtuberów czy blogerów którzy za zbierane fundusze poprawiają swój content tudzież utrzymują pewien wysoki, narzucony sobie standard [bo wbrew pozorom zrobienie serii filmów, regularnych, dobrze montowanych w wysokiej jakości to praca niemal na etat, sam zajmuje się remasteringiem audio i video, hobbystycznie co prawda, ale wiem jak wiele czasu to pochłania]
To tak tylko formalnie, żeby było wszystko klarowne ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To znaczy tak - ja mówię to tak, jak się dowiedziałem i tak to przekazuję. Jeśli ktoś mi mówi, że jest problem z gramsajtami i mam okazję dowiedzieć się, czy widać coś tam u "góry" w tej sprawie to się pytam. Nic poza tym.

Inna sprawa to fakt, że coraz częściej niektóre bany są rozdawane za darmo. Nikt nie klepie systemu po pleckach, bo sam zastanawiam się czy nie napisać czegoś dłuższego na temat tego wszystkiego, co dzieje się na gram.pl jako całości. I prawda jest taka, że nawet jakby nie patrzeć - każdy element ma totalne braki i jest zdemolowany doszczętnie. Jak człowiek bierze się za jeden, chce go poprawić to znajdzie się potem drugi, który się wali i trzeba też ratować. Potem znajdzie się trzeci, który wrzuci koktail mołotowa i trzeba gasić pożary. I tak niestety się dzieje, co widać. Można brać się po kolei za poszczególne elementy, albo próbować łatać bezsensownie całość.

O ile gramsajty są tworzone, widać że jakoś to wygląda i można zostawić już robotę specjalistom, zabrać się za kolejny element to teraz zaczyna się kolejna wojna, na której trzeba skupić uwagę, a nie robić to co później powinno jakoś ogarnąć temat i powiedzieć - no, jest lepiej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2014 o 12:49, Pietro87 napisał:

Co do mojej opinii - uważam wiele form dotacji po prostu za dziecinne przejawy lenistwa.
Dotacje dla streamerów którzy nie podnoszą wcale jakości contentu czy jego długości.
dotacje dla youtuberów którzy również nie podnoszą za zarabiane pieniądze jakości tego
co nam prezentują, częstotliwości wrzucania filmów, nie robią nowych serii etc. Inicjatywy
tego typu zawsze będą dla mnie przejawem usprawiedliwiania własnego lenistwa, zwłaszcza
gdy w grę wchodzą niewielkie sumy.


Czyli mi zarzucasz lenistwo. OK to mam propozycje, zamieńmy się. Teraz Ty przyjedziesz i będziesz dzień w dzień zajmował się niesamodzielną, wymagającą ciągłej opieki 99 letnią babcią. Tak nisko upadłem i taki jestem leniwy, że pieniądze, które mam na jedzenie i pielęgnacje chorej, sparaliżowanej i niesamodzielnej babci nie wydałem na grę. No to który pierwszy chętny do tej opieki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Można wiedzieć jak się o tym dowiedziałeś? Dzisiaj dostałem mejla od moderacji, w którym widnieje, że moderatorzy odpowiadają jedynie użytkownikowi, którego cała sprawa dotyczy. Poza tym całą sprawa z tymi moderatorskimi narzędziami śmierdzi, bo Revanchist mimo wszystko dostał początkowo degrada, więc były to celowe działania.

@Isildur - Będę za to niezmiernie wdzięczny :)

@Pietro87 - Jeśli mój wyraz pogardy zostałby uznany za obraźliwy, to naturalnie bym to zrozumiał (Wojman jednak o tym nie wspomniał). Motywacja bana i degrada jest taka, że prowokowałem na tym forum, gdy starałem się wyjaśnić całą sprawę (co oczywiście jest nieprawdą, piszę o tym na moim gramsajcie). Co do reszty to się zgadzam w stu procentach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się dowiedziałem o błędzie na gramsajcie, a nie o sprawie moderator/użytkownik. Dowiedziałem się tylko o tym i nie rozmawiałem na temat całej sprawy, bo i tak naprawdę nie ona mnie dotyczy i powinniście załatwić ją między sobą. Natomiast jeśli pojawia się błąd na blogach i dostanę o tym info to zapytałem się o co tak naprawdę z tym może chodzić i czy to może być problem ze strony gram.pl czy też po prostu software'owy jakiś artefakt ze strony użytkownika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2014 o 13:01, Wojman napisał:

Czyli mi zarzucasz lenistwo. OK to mam propozycje, zamieńmy się. Teraz Ty przyjedziesz
i będziesz dzień w dzień zajmował się niesamodzielną, wymagającą ciągłej opieki 99 letnią
babcią. Tak nisko upadłem i taki jestem leniwy, że pieniądze, które mam na jedzenie i
pielęgnacje chorej, sparaliżowanej i niesamodzielnej babci nie wydałem na grę. No to
który pierwszy chętny do tej opieki?


nie bierz ludzi na emocje, bo to chwyt propagandowy

ani żeś tego nie uznał za słuszne wymienić w swoim apelu o pieniądze ani żeś tego nie zasugerował, nie oczekuj że sceptycy nagle rzucą się z pomocą chorej starszej pani

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz zerowe pojecie o cudzej sytuacji domowej. Posiadam chorego i niesamodzielnego ojca [co prawda nie w stanie terminalnym ale z ciężka cukrzyca, po resekcji trzustki i z innymi chorobami które idą w parze min nadciśnienie, migotanie przedsionków, częściowa ślepota], muszę zajmować się obecnie też załatwieniem hospicjum i dojazdami do szpitala do chrzestnego który dostał udaru a mimo wszystko pracuję na etacie i potrafię iść np na nadgodziny - wiec tak, uważam, ze podobne inicjatywy to przejaw usprawiedliwiania lenistwa.
Skoro masz sporo czasu na siedzenie na forum - mógł byś go spożytkować na dorobienie pieniędzy. Chcieć - to móc.

Byłem też i jestem wolontariuszem [choć obecnie z braku czasu mniej aktywnym], opieka nad osobami niezdolnymi do samodzielnego życia wcale mnie nie mierzi ani nie przeraża, wiec imho zła kartą zagrałeś [zmienianie pampersów, wykąpanie, przebranie, nakarmienie chorego - to nie jest dla mnie czynność niewykonalna]. Mogę się z tobą zamienić w każdej chwili i udowodnić ci, że jak się chce to wszystko się da zrobić.

Wiec tak - takie jest moje zdanie odnośnie podobnych inicjatyw, od lat, niezmienne.

P.S.
Jeśli nie wiesz jak możesz pomóc babci - żaden problem. Mogę ci udzielić informacji gdzie się zgłosić, co ci państwowo przysługuje, o co możesz się ubiegać i gdzie oraz jak to załatwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że nie zostanę zrozumiany źle, ale muszę to napisać.

Chora babcia to niestety, żadna wymówka. Jeszcze 4 lata temu mieszkałem z tak chorą osobą. Oczywiście babcią zajmowała się cała moja rodzina, czyli mama, ojczym, ja i siostra. Było nas 4, a ty jak rozumiem jesteś sam. 2 osoby chodzą do pracy, a pozostałe 2 do szkoły, więc trzeba było odpowiednio się zorganizować, by babcia nie zostawała sama w domu na zbyt długo.

Proszę, byś przemyślał to co teraz w dużej mierze piszesz jako komentarze pod postami innych. Skoro nie masz czasu na "pracę przy ulotkach" czy innych zajęciach to jak znajdziesz czas na granie?

A teraz tak na prosty chłopski rozum: Chłopie opamiętaj się.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2014 o 13:01, Wojman napisał:

/.../ > i będziesz dzień w dzień zajmował się niesamodzielną, wymagającą ciągłej opieki 99 letnią
babcią. Tak nisko upadłem i taki jestem leniwy, że pieniądze, które mam na jedzenie i
pielęgnacje chorej, sparaliżowanej i niesamodzielnej babci nie wydałem na grę. No to
który pierwszy chętny do tej opieki?

Ech... widzisz ja miałem opiekę nad matką. Do opieki nad Babcią najważniejsze są Jej dzieci, dopiero w drugiej kolejności wnuki. No cóż. Pierwsze, to idziesz do lekarza, żeby przepisał Ci coś na sen - no bo musisz wstawać w nocy jakieś 3-5 razy. U jeśli nie będziesz spał, to najdalej po dwóch latach się wykończysz. I nie załamuj się! Jak Babcia skończy 100 lat, do dostanie dodatek pielęgnacyjny. Moja Mama miała 800 zł emerytury, ale jak skończyła 100 lat to ho! Ho! Ho!... dostała razem z dodatkiem 2400 zł! Nie wierzysz? No to Ci mogę podesłać dokumentację... a, byłbym zapomniał, po mniej więcej 6 tygodniach brania środków nasennych wpadniesz w nałóg, z którego można wyjść, ale przy sprzyjających okolicznościach. Jesteś młody, więc wyjdziesz.
Dodatek pielęgnacyjny starczy Ci na pampersy, o ile Babcia nie będzie ich zrywała...
Ale po co ja to piszę, Ty już o tym wiesz, a ktoś, kto tego nie przeżył, będzie Ci bredził o "godnej śmierci", o oddaniu do hospicjum i temu podobne głupoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2014 o 13:32, Inferno0009 napisał:

/.../> A teraz tak na prosty chłopski rozum: Chłopie opamiętaj się.

Wiesz, nie wytrzymałem, i mam w nosie, czy mnie za ten post zdegradują, czy dadzą bana - bo w takim towarzystwie i tak nie warto pisać.
Dlatego napiszę Ci, co powiedziałaby moja śp. siostra: "w d**ie byłeś i g**no widziałeś". Jesteś za mało doświadczony i za mało dorosły, żeby wydawać opinię o takich sprawach. Do dyskusji możesz wrócić za jakieś 20-25 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>...
nie jestem pewien czy ci na to odpisze.
W każdym razie EOT. To, co się dzieje u Wojmana, to jego i tylko jego sprawa. Nawet jeśli podzielił się z nami taką informacją, to komentarze lepiej zachowajmy dla siebie. Możliwe, że w przypływie adrenaliny chciał postanowił się podzielić tą informacją. I w związku z stresem, który prawdopodobnie przeżywa prosiłbym o powstrzymanie się od komentarzy.

Zwłaszcza proszę pana Krzysztofa, bo widzę że bardzo przeżywa to i niepotrzebnie sieje zamęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2014 o 13:13, Pietro87 napisał:

Masz zerowe pojecie o cudzej sytuacji domowej. /.../

Ty masz przynajmniej o tym jakieś pojęcie. Ale czy wstawałeś w nocy przez lata tak 3-5 razy na noc i chodziłeś potem do pracy? We własnym domu? Nie mówię o tym, że w dzień opieka też jest należna, mówię o samej nocy. Czy Twój (wybacz) ojciec zachowuje tyle świadomości, żeby prosić Cię o wyprowadzenie do ubikacji, czy też sika pod siebie, a pampersy po prostu zrywa? Myjesz go choćby raz na kilka dni? Więc nie wymądrzaj się zbytnio, bo ja to robiłem wiele lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie również zacytuję twoją śp.siostrę: ""w d**ie byłeś i g**no widziałeś"". Ja nie mam pojęcia czego doświadczyłeś, a ty czego ja, ale patrzeć z góry to możesz sobie na swoje buty. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2014 o 15:42, SurgeonOfDeath napisał:

>... /.../. I w związku
z stresem, który prawdopodobnie przeżywa prosiłbym o powstrzymanie się od komentarzy.

>
Tak, mnie już też wnerwienie przeszło. I od dalszych komentarzy się powstrzymam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2014 o 13:33, Wojman napisał:

EOT w sprawie moich kwestii.


Okej, pozostała jeszcze jednak kwestia mojego tajemniczego degrada, ale w tej sprawie już się skontaktowałem z administracją. Mam nadzieję, że sytuacja szybko się wyjaśni.

Niepokoi mnie jeszcze inna kwestia, bowiem nagle zniknąłem z Topki gramsajtów, a jeszcze rano się tam znajdowałem. Sprawę nawet przetestowałem i mimo odsłon po prostu tam się nie pojawiam. Tak jakby ktoś przy tym manipulował (przez mój nowy wpis?), a wiemy dobrze że jest taka możliwość. Mam nadzieję, że i ta kwestia zostanie wyjaśniona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

KrzysztofMarek oraz Inferno0009 dostają po ostrzeżeniu. Można się wzajemnie nie lubić, ale wycieczki osobiste nie będą tolerowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się