Vilmar

MODERATORZY: jacy są naprawdę?

28026 postów w tym temacie

Bulwersujesz się a nie raczyłeś nawet przeczytać obu postów ze zrozumieniem
Po 1sze - Wojman powiedział o swojej trudnej sytuacji domowej w takim a nie innym tonie, odpowiedziałem mu tylko, że on też nie zna sytuacji z życia codziennego innych użytkowników.
Po 2gie - tak mój ojciec miał etap po operacji i w trakcie rehabilitacji, ze była potrzebna opieka 24/7 jak do niemowlaka bo nie był w stanie nic sam robić + miał tez założone pampersy bo będąc na silnych lekach zwyczajnie nie kontrolował jak normalny człowiek odruchów fizjologicznych.
Miałem tez już jako dorosły chłopak dziadka chorego na stwardnienie rozsiane zanikowe boczne, pracowałem jako wolontariusz w domu opieki, pracowałem tez jako pielęgniarz [czyli potocznie tzw "podcieracz tyłków"].

Podejrzewam, ze mam większe doświadczenie w tej materii niż wielu użytkowników forum, co za tym idzie generalnie wiem co mówię. Chcieć to móc. Też chodziłem do pracy po przespaniu się 3-4h [a trafiały się dni, ze człowiek był 24h na nogach] i mimo wszystko byłem w stanie dorabiać [a dorabiać musiałem bo jak pracowałem jeszcze jako zwykły szeregowy robol nie jak teraz na kierowniczym stanowisku, to bez nadgodzin nie staszczyło by na życie, leki, pampersy, kosmetyki potrzebne do pielęgnacji chorego etc].

Mam w tej materii swoje zdanie, oparte na własnych doświadczeniach i wiem ile pewne rzeczy wymagają samozaparcia, ale jednocześnie wiem, że jak musisz i chcesz to wszystko da się ogarnąć.
Nie widzę tez sensu dziecinnie się o cokolwiek licytować, mój post był kierowany do Wojmana i rozwijał temat tego dlaczego miałem taką a nie inną opinię. Tylko tyle.

Wycieczki osobiste pominę milczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za OT, ale czy ktoś wie z moderacji szacownej JAK skontaktować się z kimś władnym? Telefon milczy, mail milczy, fanpage milczy, napisałam na forum - NIC. Nie tylko ja zresztą. Kwestia to oczywiście: kolektyw leży od kilku dobrych dni i brak odpowiedzi od kogokolwiek. Zaczynam być nieco zdesperowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2014 o 20:17, Devvra napisał:

Przepraszam za OT, ale czy ktoś wie z moderacji szacownej JAK skontaktować się z kimś
władnym? Telefon milczy, mail milczy, fanpage milczy, napisałam na forum - NIC. Nie tylko
ja zresztą. Kwestia to oczywiście: kolektyw leży od kilku dobrych dni i brak odpowiedzi
od kogokolwiek. Zaczynam być nieco zdesperowana.

To ja pokontynuuję OT, skoro można za darmo.

Chwilowo za kontakt w sprawach Kolektywu odpowiedzialny jest nasz naczelny (Krzysztof Ogrodnik), choć mail na skrzynkę redakcyjną redakcja [małpunia] gram.pl też załatwi sprawę.

Nie znam sprawy dokładnie, ale z tego, co zdążyłem się naczytać na naszym mailu, trwają w tej chwili prace nad Kolektywem od strony technicznej - kiedy będę wiedział coś o ich zakończeniu, dam Ci znać albo tutaj, albo w wątku Kolektywu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2014 o 19:52, Pietro87 napisał:

Bulwersujesz się a nie raczyłeś nawet przeczytać obu postów ze zrozumieniem /.../

Przynajmniej starałem się zrozumieć, jako ze podcieranie tyłka, mycie, wstawanie wielokrotne w nocy oraz mycie ścian wysmarowanych odchodami mam za sobą. Tak samo, jak mam za sobą wymianę prześcieradeł, pomiędzy którymi trzeba było wszyć ceratę, bo inaczej cerata lądowała na podłodze, a siki w materacu, mam też za sobą wymianę tapczanów, bo mimo wszystkich starań coś tam przesiąkało.. Jeśli wiesz, jak to wygląda, nie powinieneś się aż tak oburzać moim zbulwersowaniem. O tym niech mówią i piszą ci, którzy naprawdę wiedzą, jak to wygląda.

Dnia 25.03.2014 o 19:52, Pietro87 napisał:

Wycieczki osobiste pominę milczeniem.

Jeśli cokolwiek w moich postach Cię dotknęło, to przepraszam. Nie miałem takiej intencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2014 o 13:03, Joorg napisał:

Dzisiaj dostałem mejla od moderacji, w którym
widnieje, że moderatorzy odpowiadają jedynie użytkownikowi, którego cała sprawa dotyczy.

Heh, wiedziałem, że do tego doprowadzi niedawna afera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2014 o 20:17, Devvra napisał:

Przepraszam za OT, ale czy ktoś wie z moderacji szacownej JAK skontaktować się z kimś władnym?


Też nie wiemy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2014 o 21:48, Revanchist napisał:

Mam pytanie - czy pod adresem ekipa@gram.pl ktoś mieszka?

Tego nie wiem, bo to nie mail do nas (czyli samej redakcji) - ale z tego co widzę, to tak. Zapytam.

Póki sprawy mają wyjątkowo wolny obrót, ślijcie maile zarówno do mnie (robert.sawicki MAŁPENIUNIA redakcja.gram.pl), jak i do Ekipy. Postaram się przekazywać dalej co się da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2014 o 12:16, Joorg napisał:

Dziwność całej sytuacji w mojej opinii jest taka, że moderator zamiast zablokować użytkownika na GSie

Trochę późno ale od siebie dodam tyle że moderator... nie ma możliwości nałożenia na innego usera blokady na swoim GS-ie. Przy komentarzach do wpisu jest tylko przycisk odsyłający do narzędzi moderatorskich (taki sam na GS-ie moderatora jak i na każdym innym na który zagląda) ale dodatkowego przycisku pozwalającego założyć blokadę brak. Pole w zakładce "ustawienia" w którym można manualnie wpisać nick użytkownika wciąż jest ale nic nie daje bo nie ma możliwości zatwierdzenia tego co tam się wpisało (nie ma żadnego przycisku a klawisz "Enter" nie robi nic). Tak jest zarówno na Firefoxie jak i w Internet Explorerze (nie mam Opery więc nie wiem jak to na niej wygląda) więc zgaduję że problem leży po stronie GS-ów (odkąd zostałem moderatorem nigdy nie próbowałem nikomu nałożyć u siebie tej blokady więc nie wiem czy tak było zawsze czy też dopiero jakiś czas temu coś się skopało).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opcja działa, wbrew pozorom. Tylko trzeba zrobić rzecz następującą - po kliknęciu na nicku należy nacisnąć przycisk ZAPISZ USTAWIENIA. Wtedy zostanie dodany do listy.

hax hax hax

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2014 o 09:58, Revanchist napisał:

Opcja działa, wbrew pozorom. Tylko trzeba zrobić rzecz następującą - po kliknęciu na nicku należy nacisnąć przycisk ZAPISZ USTAWIENIA. Wtedy zostanie dodany do listy.

Nie mam pojęcia jak to odkryłeś ale faktycznie działa. Mam nadzieję że nigdy mi się to nie przyda ale dobrze wiedzieć że jest. Dzięki ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tłumaczenie, że "przez błąd systemu" bym zrozumiał, ale Wojman wiedział od razu, że Revanchist został zbanowany, bo napisałem o tym tutaj na forum, za co też dostałem bana. Wojman już wtedy mógł mi odpisać, że całą sytuacja zaszła przez pomyłkę, ale nagle okazało się że jestem prowokatorem, którego należy zbanować, po tym jak poprosiłem o wyjaśnienie (a skoro sytuacja zaszła przez pomyłkę to już kompletnie ciężko jest mówić o jakiejkolwiek prowokacji). Na drugi dzień zostałem odbanowany, ale w mejlu od Wojmana wyjaśniającym całą sprawę, dalej zarzuca mi się prowokację, za co zostałem ukarany degradem. Następnie Wojman kasuje swojego GSa jak i niektóre komentarze (w tym jeden na moim gramsajcie).
Cała sytuacja z daleka brzydko pachnie, niby wszystko wróciło do normy, ale ja dalej zostałem z moim degradem. Oczywiście dalej domagam się jego cofnięcia i oczekuję wiadomości od administracji. Ktoś może powiedzieć, że jeden status można szybko odrobić, zwłaszcza z Robotnika, ale w tej sprawie głównie chodzi mi o niesłuszne potraktowanie mojej osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj przyznam Joorgowi rację, cała sprawa śmierdzi z daleka, tak samo dowiedziałem się, że podobno moje komentarze były przykre i obraźliwe dla Wojmana, chociaż taki komentarz Rincewinda na ten przykład był dalece bardziej agresywny, zarzuca się nam też manipulację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mówiłem że to było przez błąd systemu, odpowiadałem jedynie dlaczego Wojman nie mógł zrobić tego co Ty w swoim poście sugerowałeś jako prawidłowe rozwiązanie sprawy (czyli blokada nałożona przy użyciu uprawnień autora GS-a).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2014 o 14:01, Prince_Miki napisał:

A tak z ciekawości czy moderatorzy zarabiają i czy mogę dostać screena narzędzi moderatorskich?
:D


1. Moderatorzy nie są pracownikami gram.pl więc nic nie zarabiamy.
2. Odpowiedź brzmi NIE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2014 o 21:00, Prince_Miki napisał:

A czemu nie? To jakaś tajemnica?

Bingo. Nie odpowiadam za panel moderatorski, ale tego typu narzędzia zazwyczaj nie powinny być udostępniane szerszej publice - w jakiejkolwiek formie by się to nie działo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się