Vilmar

MODERATORZY: jacy są naprawdę?

28026 postów w tym temacie

No nie wiem czy nie zauważą, zawsze to jedna blokada więcej jakby nie patrzeć. O takich przypadkach ja te o których pisałem w większości tylko słyszałem, widziałem może parę i tbh nie wiem jak często tamci sobie spamowali. A co do oczekiwania reszty - po pierwsze pół godziny to tylko propozycja którą można manipulować, po drugie - okej, byłoby to nieco uciążliwe ale z drugiej strony nie przesadzajmy, net to jednak nie jest infolinia i jakąś ogromną bolączką to by to nie było raczej [ patrz - zniesienie blokady ]. A już poza wszystkim to tylko propozycja chociaż wątpię by ktokolwiek chciał zrobić cokolwiek z tymi przypadkami postowania ponad miarę ale to już inna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem krótko - mylisz się. Użytkowników obecnie zniechęca się bardzo łatwo, większość rezygnuje z pozostawienia komentarza już w sytuacji, gdy trzeba założyć do tego osobne konto w serwisie, a ty chcesz jeszcze jakieś dodatkowe kłody pod nogi rzucać. Jako użytkownik mogę ci powiedzieć, że takie ograniczenia są strasznie upierdliwe, a jako webmaster powiem ci, że nic nie dają w walce ze spamerami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2014 o 21:21, Tyler_D napisał:

No nie wiem czy nie zauważą, zawsze to jedna blokada więcej jakby nie patrzeć. O takich
przypadkach ja te o których pisałem w większości tylko słyszałem, widziałem może parę
i tbh nie wiem jak często tamci sobie spamowali. A co do oczekiwania reszty - po pierwsze
pół godziny to tylko propozycja którą można manipulować, po drugie - okej, byłoby to
nieco uciążliwe ale z drugiej strony nie przesadzajmy, net to jednak nie jest infolinia
i jakąś ogromną bolączką to by to nie było raczej [ patrz - zniesienie blokady ]. A już
poza wszystkim to tylko propozycja chociaż wątpię by ktokolwiek chciał zrobić cokolwiek
z tymi przypadkami postowania ponad miarę ale to już inna sprawa.

Ludzie zazwyczaj gdy dołączają do fora to chcą od razu zacząć dyskutować i rozmawiać, a takie ograniczenie dość skutecznie by ich zniechęciło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2014 o 16:02, Tyler_D napisał:

Dostałeś / przeczytałeś moją wiadomość jaką zostawiłem ci na gieesie?


Tak już Ci odpisałem, zaraz się tym zajmę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2014 o 23:46, Prince_Miki napisał:

Znów jest problem z natrętną reklamą. Post podlinkowałem w zgłoszeniu. Doszło?

A już myślałem, że to problem a adblock, anty-virem czy przeglądarką. Od jakiegoś miecha irytują mnie nachalne reklamy przy każdej operacji na forum gram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2014 o 19:03, Volvox napisał:

Ale ja jestem! No to do głosowania ;)

Żebym tylko mógł. Najśmieszniejsze jest to, [nie wiem jak mają inni] że głos w tym tygodniu na danego moderatora oddałem już jakiś................ rok temu albo i więcej. Dosłownie. Nie żebym na to jakoś zwracał uwagę ale w między czasie była zmiana komputera jak i całego systemu nie wspominając o przeglądarce. Od roku albo i ponad notorycznie jakby "samo z siebie" głosuje się :D. Ciekawa usterka o której chyba kiedyś tu pisałem. Uznałem, że warto o tym wspomnieć skoro Tyler_D wcześniej wspomniał o mankamencie z aktualnymi i zasłużonymi dla ludu. I tu też pytanie:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=93139&pid=2 ten Pan nadaje na niebieskich falach mimo iż ma swój prywatny temat to IMO mógłby figurować jako aktywny moderator skoro ma ów status. Chyba, że jako Mod jest Modem BETA i nie ma all niebieskich praw ;-)

apropos modów.. bo ktoś tu wcześniej mi pisał czy "warto jest rozdrapywać stare rany" [przepraszam, że z opóźnieniem]
Jakoś gdy Wojman odszedł w imię prywatnego manifestu [to samo mógł wtedy zrobić każdy mod] na jego miejsce nikt nie wszedł. Bo niby naboru nie było i wystarczyło dwóch modów do pilnowania tego forum. Isildur i Karharot [bez kokieterii] dawali radę. Co ciekawi Gdy Kraju prosił go w swym poście co wyglądało jakby tonący się brzytwy chwytał, Wojman wrócił. Volvox oficjalnie zwija majdan ale źle by nie było jakby mu się odwidziało i wrócił. Co Wy tam macie jakieś wspólne kółko adoracyjno-moderacyjne?
Starzy wyjadacze "partii", którzy z niej odeszli mogą jako tako wrócić ale nowi precz.. ? :> , nowych nie potrzebujemy. ?

I kolejne pytanie nie do końca odpowiedni tema ale to tak przy okazji Co to się porobiło z tym buttonem "dodaj post." Ładnych parę dni to "Arcydzieło sztuki abstrakcyjnej" ;-) widnieje w oknie. Nikt nie może tego naprawić? Czy może gram łaskawie czeka aż ktoś za darmo z dobrej społecznej woli to naprawi. Swoją drogą niezła jaja by były gdyby tak się stało a czas trwania naprawy usterki wyniósł by hmmm godzinę ?.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2014 o 13:22, Braveheart napisał:

Żebym tylko mógł. Najśmieszniejsze jest to, [nie wiem jak mają inni] że głos w tym tygodniu
na danego moderatora oddałem już jakiś................ rok temu albo i więcej. Dosłownie.

Tak, ja mam tak samo.

Dnia 10.07.2014 o 13:22, Braveheart napisał:

Bo niby naboru nie było i wystarczyło dwóch
modów do pilnowania tego forum. Isildur i Karharot [bez kokieterii] dawali
radę. Co ciekawi Gdy Kraju prosił go w swym poście co wyglądało jakby tonący się
brzytwy chwytał, Wojman wrócił. Volvox oficjalnie zwija majdan ale źle
by nie było jakby mu się odwidziało i wrócił. Co Wy tam macie jakieś wspólne kółko adoracyjno-moderacyjne?

Starzy wyjadacze "partii", którzy z niej odeszli mogą jako tako wrócić ale nowi precz..
? :> , nowych nie potrzebujemy. ?

Tutaj też się zgadzam, bo Isildur jest praktycznie cały czas na forum. Przecież to on prawie zawsze zamyka tematy, w których jedynym celem jest reklamowanie się. Ponadto nie rzuca BAN''ami tak jak czasem potrafi robić to Wojman, który mimo że ma autorytet, to jednak czasem przesadza. Poza tym, gdy sam pytałem czy jest miejsce na modka (po odejściu Volvoxa), to w odpowiedzi było, że nikogo nowego nie potrzeba. Z tymi "wyjadaczami partii" to chyba jest tak, że ci mają już zaufanie i dzięki temu jest im łatwiej, choć osobiście moje zdanie jest takie, że powinni jednak dać szanse "nowym".

Dnia 10.07.2014 o 13:22, Braveheart napisał:

I kolejne pytanie nie do końca odpowiedni tema ale to tak przy okazji Co to się porobiło
z tym buttonem "dodaj post." Ładnych parę dni to "Arcydzieło sztuki abstrakcyjnej" ;-)
widnieje w oknie. Nikt nie może tego naprawić? Czy może gram łaskawie czeka aż ktoś za
darmo z dobrej społecznej woli to naprawi.

Z tym "dodaj post" to nie wiem jak jest, bo mnie też to zastanawia. Równie tajemnicza sprawa jest z buttonem o nazwie "dotyczy gry", ponieważ niedawno odkryłem, że najprawdopodobniej działa on tylko u newsmanów, link: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=95074&u=2
bo gdy sam wpisywałem jakąś grę, to nic nie było widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, ze na stanowisko Moderatora raczej nie można powołać kogoś nowego w społeczności. Prosty powód - ten ktoś może nie do końca wiedzieć, jak niektórzy się zachowują. Poza tym wszystko zależy od tego, co rozumiemy pod kątem "wyjadacza partii". Bo jeśli to ma być ktoś, kto w społeczności jest długo, zna jej problemy i wie, jak reagować w danych momentach to wolę takiego "wyjadacza" niż kogoś, kto nie wie jak gramowa społeczność funkcjonuje.

Poza tym też ciężko chyba dziś znaleźć kogoś, kto chciałby zamienić funkcję zwykłego użytkownika na Moda. Powód prosty - odpowiedzialność i tak naprawdę służba 24h na dobę. To tylko tak się mówi, że jest łatwo być w forumowej policji i łatwo jest mianować kogoś na takowego. Jeśli w tym momencie nie potrzebują nikogo nowego do pomocy to widocznie nie ma problemów z ich działaniem tutaj w takim, a nie innym składzie. Jeśli pojawia się więcej ludzi, a tym bardziej nowych mogą pojawiać się dziwne konflikty w stylu "jeden modek dał bana, a nowy stara się ratować sytuację degradem". Dlatego jeśli ktoś nowy się pojawi, to będzie to ktoś z doświadczonych użytkowników i ktoś naprawdę zaufany, znany w społeczności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2014 o 13:22, Braveheart napisał:

Co ciekawi Gdy Kraju prosił go w swym poście co wyglądało jakby tonący się
brzytwy chwytał, Wojman wrócił.

Już któryś raz słyszę o tej sytuacji, ale na żywo jej nie widziałem. Mógłbyś (Ty albo ktoś inny) podrzucić link do tego posta? Albo powiedz czy to było w tym temacie, to sam znajdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2014 o 15:19, ManweKallahan napisał:

Już któryś raz słyszę o tej sytuacji, ale na żywo jej nie widziałem. Mógłbyś (Ty albo
ktoś inny) podrzucić link do tego posta? Albo powiedz czy to było w tym temacie, to sam
znajdę.


Chodzi chyba o tego posta: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=746&pid=23945

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2014 o 14:04, Muradin_07 napisał:

Prawda jest taka, ze na stanowisko Moderatora raczej nie można powołać kogoś nowego w
społeczności. Prosty powód - ten ktoś może nie do końca wiedzieć, jak niektórzy się zachowują.

Oczywiście nie miałem na myśli kogoś, kto jest Obywatelem i dopiero co zarejestrował się, tylko taką osobę, która jest co najmniej Delegatem i ma czyste konto rzecz jasna.

Dnia 10.07.2014 o 14:04, Muradin_07 napisał:

Poza tym też ciężko chyba dziś znaleźć kogoś, kto chciałby zamienić funkcję zwykłego użytkownika na Moda.
Powód prosty - odpowiedzialność i tak naprawdę służba 24h na dobę. To tylko tak się mówi, że jest łatwo być > w forumowej policji i łatwo jest mianować kogoś na takowego. Jeśli w tym momencie nie potrzebują nikogo
nowego do pomocy to widocznie nie ma problemów z ich działaniem tutaj w takim, a nie innym składzie.

Fakt. Nie każdy ma tyle chęci i siły, by być cały czas na forum, ale chodziło mi o to, co powiedział już wcześniej Braveheart - Kraju poprosił Wojmana, by ten wrócił na "czerwone stanowisko" i w ciągu jednego dnia stał się ponownie modkiem, podczas gdy ktoś inny, kto jeszcze nie był wcześniej "czerwonym", a chciałby nim zostać, to zapewne przyszłaby odpowiedź, że na razie nie ma naboru. Mówię tu oczywiście o osobniku, który już trochę tu jest i nie ma na koncie ani jednego degrada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Oczywiście nie miałem na myśli kogoś, kto jest Obywatelem i dopiero co zarejestrował
się, tylko taką osobę, która jest co najmniej Delegatem i ma czyste konto rzecz jasna."- delegat z czystym kontem xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2014 o 15:29, Prince_Miki napisał:

Fakt. Nie każdy ma tyle chęci i siły, by być cały czas na forum, ale chodziło mi o to,
co powiedział już wcześniej Braveheart - Kraju poprosił Wojmana, by ten wrócił na "czerwone
stanowisko" i w ciągu jednego dnia stał się ponownie modkiem, podczas gdy ktoś inny,
kto jeszcze nie był wcześniej "czerwonym", a chciałby nim zostać, to zapewne przyszłaby
odpowiedź, że na razie nie ma naboru. Mówię tu oczywiście o osobniku, który już trochę
tu jest i nie ma na koncie ani jednego degrada.


Ale myślisz, że dlaczego tak się stało? Bo Wojman był wcześniej Moderatorem i ma w tej sprawie doświadczenie. Raczej nie wywołane to było tym, że ma przody w niebieskich progach, tylko że jest doświadczony. Natomiast w przypadku nowych wiadomo - brak doświadczenia gra tutaj dużą rolę. Chyba najgorszą rzeczą byłoby to, że ktoś zostaje Moderatorem "bo chce". Wtedy nie ma gwarancji, że ten ktoś będzie dobrym Modem. Dlatego jeśli już ma być cokolwiek takiego to lepiej, aby grono "zielonych i niebieskich" zrobiło nie otwarty casting na Moderatora, a puścić info o tym, że szukają kogoś na to miejsce i będą się z niektórymi osobami w tej sprawie kontaktować.

Edit: poza tym Wojman nie został wyrzucony z tego grona, a odszedł ze względu na pewne sprawy, więc raczej problemu z powrotem większego nie było. To tak jak ktoś odchodzi z policji, bo ma dość i potem wraca na stanowisko wcześniej piastowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2014 o 15:29, Prince_Miki napisał:

Oczywiście nie miałem na myśli kogoś, kto jest Obywatelem i dopiero co zarejestrował
się, tylko taką osobę, która jest co najmniej Delegatem i ma czyste konto rzecz jasna.

Napisane przez delegata. ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2014 o 15:36, Mange napisał:

delegat z czystym kontem xD

Oczywiście to zwykły zbieg okoliczności. :D Napisałem, że co najmniej z Delegatem, bo to już pierwsza wyższa ranga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2014 o 16:27, Prince_Miki napisał:

> delegat z czystym kontem xD
Oczywiście to zwykły zbieg okoliczności. :D Napisałem, że co najmniej z Delegatem, bo
to już pierwsza wyższa ranga.


Do zdobycia w 2-3 miesiące. Strasznie wyższa. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2014 o 16:45, rob006 napisał:

Do zdobycia w 2-3 miesiące. Strasznie wyższa. ;D

Ależ dziś się wszyscy na mnie uwzieli. xD Jest 7 rang dodatnich, a Delegat jest czwartą z nich, więc można uznać, że jest to wyższy (jednak jeszcze niewysoki) status.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się