Vilmar

MODERATORZY: jacy są naprawdę?

28026 postów w tym temacie

Dnia 11.07.2014 o 09:21, Braveheart napisał:

na drugim froncie moderujesz jeszcze forum CDP


To Forum już od dość dawna nie istnieje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2014 o 10:34, Volvox napisał:

To Forum już od dość dawna nie istnieje :(

Pamiętam jeszcze 4 lata temu na CDP było forum jeszcze ze starymi rangami (Paź, Giermek, itd.), a teraz jest jakieś nowe, już bez rang. Co się stało ze starym? Było wtedy jeszcze sporo userów znanych z gramu, a teraz jacyś nowi. Aha, i zniknęły stare tematy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2014 o 10:34, Volvox napisał:

To Forum już od dość dawna nie istnieje :(

Od dawna czyli od kiedy ? :O pół roku, rok ?. Fakt faktem baaaaadzo rzadko tam zaglądałem bo gram.pl mi wystarczał a pamiętałem też, że można było się tam logować tymi samymi logami i pasami co do gramu jeśli konto bla bla bla. Wiesz co mam na myśli :D Czyżby dzień jakby to było wczoraj zamienił się we wczoraj 2 lata wstecz hmmm czas zasuwa nie ma co..

Co do głównego programisty gramu.pl o którym wspomniałeś. To musi być chyba jakaś nowa funkcja?. Kto tu teraz że się tak wyrażę "rzondzi" [chodzi mi o forum] Pamiętam jeszcze Ladia jak i jego odejście. Pamiętam też, że był on był konsulem/adminem. Jego obowiązki jak i "posadę" kto przejął ? www3pl ? czy kto inny bo ja już lekko pogubiłem. :S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2014 o 13:40, Braveheart napisał:

> To Forum już od dość dawna nie istnieje :(
Od dawna czyli od kiedy ? :O pół roku, rok ?. /.../

Czas rzeczywiście zasuwa. Tak szybko... że pozwolę sobie zauważyć, że to zgodnie z teorią względności Einsteina. Do 50 biegnie normalnie, lekko przyspiesza między 50 a 60, po 60 biegnie dwa razy szybciej, a po 70 4x szybciej. Dlatego też nie podam Ci nekrologu, który umieściłem na gram.pl, kiedy tamto forum padło. Zdołałem na nim dojść do "Księcia" czyli nie zdobyłem trzeciego "własnego tytułu". A kiedy? Już nie pamiętam, właśnie ze względu na teorię Einsteina. Może pół roku, może rok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2014 o 01:08, Prince_Miki napisał:

Oczywiście umowa to umowa, ale domyślam się, że pewnie przedstawia się nowemu modkowi
jakąś sytuację z życia moderatorskiego wziętą i pyta, czy dany user zasługuje na degrada,
czy też na BAN''a.


pffff. jeden moderator przyznał by permbana, a drugi by grzecznie poprosił o zmianę zachowania itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2014 o 14:56, Mange napisał:

pffff. jeden moderator przyznał by permbana, a drugi by grzecznie poprosił o zmianę zachowania
itp.

Ja tylko spekulowałem, więc nie musi być to prawda. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2014 o 14:24, KrzysztofMarek napisał:

Czas rzeczywiście zasuwa. Tak szybko... że pozwolę sobie zauważyć, że to zgodnie z teorią
względności Einsteina. Do 50 biegnie normalnie, lekko przyspiesza między 50 a 60, po
60 biegnie dwa razy szybciej, a po 70 4x szybciej. Dlatego też nie podam Ci nekrologu,
który umieściłem na gram.pl, kiedy tamto forum padło. Zdołałem na nim dojść do "Księcia"
czyli nie zdobyłem trzeciego "własnego tytułu". A kiedy? Już nie pamiętam, właśnie ze
względu na teorię Einsteina. Może pół roku, może rok...

Aż się muszę Ci pochwalić, że bardzo miło mi się to czytało :O. Piszę z tego względu że jestem pod wpływem...dymu. Dziś silnik pracuje na dymie ;-). Do wieczora powinien całą benzynę spalić =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2014 o 13:40, Braveheart napisał:

Co do głównego programisty gramu.pl o którym wspomniałeś. To musi być chyba jakaś nowa funkcja?. Kto tu teraz że się tak wyrażę "rzondzi" [chodzi mi o forum] Pamiętam jeszcze Ladia jak i jego odejście. Pamiętam też, że był on był konsulem/adminem. Jego obowiązki jak i "posadę" kto przejął ? www3pl ? czy kto inny bo ja już lekko pogubiłem. :S

Dawne obowiązki Laid backa przeszły po jego odejściu na Krzyśka Ogrodnika i Lucasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No teraz to chyba tylko Lucasa, choć teraz kilka osób różnymi rzeczami się zajmuje. Xavier455 z tego co widzę coraz częściej zajmuje się konkursami, Mielu też jako nowy rednacz jeszcze chyba od strony tej community aż tak nie pokazał, choć to zależy czy na gramie czy poza nim... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2014 o 18:04, Karharot napisał:

Dawne obowiązki Laid backa przeszły po jego odejściu na Krzyśka Ogrodnika i Lucasa.

A więc to tak.. :) thx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2014 o 18:09, Muradin_07 napisał:

No teraz to chyba tylko Lucasa, choć teraz kilka osób różnymi rzeczami się zajmuje. Xavier455 z tego co widzę coraz częściej zajmuje się konkursami, Mielu też jako nowy rednacz jeszcze chyba od strony tej community aż tak nie pokazał, choć to zależy czy na gramie czy poza nim... ;)

Mielu przejął tą część która przedtem podlegała Krzyśkowi ale to miało miejsce niedawno. Jak dokładnie rozeszła się reszta obowiązków (to co nie dotyczyło bezpośrednio samego forum) Laida nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No na początku niby Lucas miał się tym zajmować, ale teraz to już sam lekko się pogubiłem. Niby niektóre rzeczy, można po prostu zauważyć, ale ostatecznie kto czym się zajmuje trudno powiedzieć.

W sumie to fajnie by było, jakby zieloni puścili podobne info do tego na temat Konsulatu z tym, kto zajmuje się czym w sprawach community. Wtedy Gramowicze mieliby rozeznanie w jakich sprawach z kim się kontaktować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nekrolog forum cdprojekt.pl -> stare.cdp.pl-> dystrybucja.cdp.pl jest tutaj
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=88&pid=32426

forum sklepu cdp.pl tez juz zamknieto ;)

Ale nie zapominajcie, ze to forum pochodzi z czasow cdprojekt.info(zmieniany byl wyglad w miedyczasie?) potem stalo gram.pl Cdprojektowe potem sie rozdzielilo.

Przez te zmiany nazw stron sa problemy jak ktos chce pobrac plik z starego linka kierujacego do cdprojekt.info czy cdprojekt.pl. Albo jak ktos skorzysta z podpowiedzi wyszukiwarki to dostanie sie na www.cdprojekt.com strone grupy kapitalowej. :D


Prince_Miki
To jest forum, gdzie bylo Paź, Giermek, itd., ale byl "reset" i sa inne tytuly - lista w podpietym poscie http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=87&tpage=2804

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Karharot
@Muradin_07

Dnia 11.07.2014 o 18:04, Karharot napisał:

Dawne obowiązki Laid backa przeszły po jego odejściu na Krzyśka Ogrodnika i Lucasa.

Z drobnym zastrzeżeniem, że Lucas nie odpisuje niestety na maile wysyłane oficjalnie do niego jako zwierzchnika nad forum z ramienia redakcji. Szkoda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz? Bo chyba jeszcze nie wrócił z akcji związanej ze Sniper Elite III. Druga sprawa - z tego co wiem przez dłuższy czas chorował. Więc w momencie takiego urlopu chorobowego raczej nie pracował.

Tak czy inaczej sytuacja raczej powinna zostać wyjaśniona tak, jak wcześniej wspomniałem - newsem podobnym do tego, który przedstawiał sytuację konsulatu i tego, kto w jakie dni działa w nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2014 o 19:06, Sarinew napisał:

To jest forum, gdzie bylo Paź, Giermek, itd., ale byl "reset" i sa inne tytuly - lista
w podpietym poscie http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=87&tpage=2804

Te rangi były jeszcze jakieś 2 miesiące na forum dystrybucji CDP, ale teraz z niewiadomych przyczyn nawet nie ma po nim śladu. Kiedyś ten link: http://dystrybucja.cdp.pl przenosił do starego CDProjektowego forum, a teraz wyskakuje błąd, że nie ma takiej strony... Cóż dodać, wielka szkoda, bo niektóre posty naprawdę były historyczne. :(

EDIT: Jeszcze tak było niedawno: http://web.archive.org/web/20131007074524/http://dystrybucja.cdp.pl/board/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2014 o 19:59, Janek_Izdebski napisał:

Z drobnym zastrzeżeniem, że Lucas nie odpisuje niestety na maile wysyłane oficjalnie
do niego jako zwierzchnika nad forum z ramienia redakcji. Szkoda...


Jak niektórzy ciągle wysyłają maile i nawet dostają odpowiedź po czym piszą kolejne maile o tym samym i dostają odpowiedź i znowu to samo i w kółko to nic dziwnego, że odpowiedzi w końcu nie ma. Tu możesz mieć pretensje tylko i wyłącznie do siebie. Ze swojej strony zrobiłem tak jak zapowiedziałem - maila nawet na oczy nie widzę, automatycznie idzie do spamu.

PS. I nawet nie zaczynaj wywodu na ten temat lojalnie ostrzegam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2014 o 20:03, Muradin_07 napisał:

Teraz? Bo chyba jeszcze nie wrócił z akcji związanej ze Sniper Elite III. Druga
sprawa - z tego co wiem przez dłuższy czas chorował. Więc w momencie takiego urlopu chorobowego
raczej nie pracował.

Nie teraz, koniec lata/początek jesieni zeszłego roku. Nie odpisał na żadne oficjalne maile skierowane do niego. Zero odzewu. Szkoda. :(

Dnia 11.07.2014 o 20:03, Muradin_07 napisał:

Tak czy inaczej sytuacja raczej powinna zostać wyjaśniona tak, jak wcześniej wspomniałem
- newsem podobnym do tego, który przedstawiał sytuację konsulatu i tego, kto w jakie
dni działa w nim.

Tak, to dobre rozwiązanie.

Tak swoją droga, do Ciebie też napisałem kilka maili na oba adresy umieszczone na GS-ie, Muradin_07. Również nie odpowiedziałeś na żaden z nich... Uznałem, że chyba się na mnie obraziłeś i założyłemza, że musiałem Ciebie kiedyś tam zirytować moją działalnością na forum. Ale nie obawiaj się, urazy nie chowam. Ale jakbyś kiedyś się odezwał na priv, byłoby super. :)

Pozdrawiam.

@Wojman
Nie będę się z Tobą wykłócal, Ty przyjmujesz do wiadomości swoją prawdę, moim prawem jest mieć inne zdanie.

Szkoda tylko, że Lucas w żaden sposób nie rozstrzygnął sporu jako ostateczna instancja odwoławcza. Tylko o to mi chodzi. O nic więcej. Dalej dyskutować na ten temat nie zamierzam.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2014 o 20:21, Janek_Izdebski napisał:

Nie teraz, koniec lata/początek jesieni zeszłego roku. Nie odpisał na żadne oficjalne
maile skierowane do niego. Zero odzewu. Szkoda. :(

Być może ma takich maili więcej, I dunno. Gdyby dzieląc kilka stanowisk miał czas odpisywać na wszystkie zawołania community to raczej byłoby to problematyczne. Natomiast prawda też jest taka, że jeśli ktoś zabrałby się za stanowisko community managera to tak jak wcześniej nie raz wszyscy wspominali - musiałby być to ktoś, który zajmowałby się tylko community. Natomiast problem jest taki, że kogoś niedoświadocznego, nieznającego tutejszej społeczności i zarobionego ciężko na to stanowisko umieścić.

Dnia 11.07.2014 o 20:21, Janek_Izdebski napisał:

Cut

Podobnie mam w tym przypadku - dostaję całą sporą dawkę przeróżnych wiadomości. Spam, wszelkie powiadomienia z sociali, innych kont mailowych, których liczba ostatnio wzrosła mi niebotycznie. I często także wiele wiadomości czytam i kasuję mechanicznie - jeśli jest coś ważnego zostawiam/zaznaczam gwiazdką. Jeśli nie - kasuję. Przyzwyczajenia z tego, że na studiach nie ma czasu na czytanie wielu wiadomości, a jednak trzeba też robić rzeczy poza nimi i to, co robię tutaj na gramie. Niedużo, ale zawsze jednak czas trzeba na to znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2014 o 20:32, Muradin_07 napisał:

Być może ma takich maili więcej, I dunno. Gdyby dzieląc kilka stanowisk miał czas
odpisywać na wszystkie zawołania community to raczej byłoby to problematyczne. Natomiast
prawda też jest taka, że jeśli ktoś zabrałby się za stanowisko community managera to tak jak
wcześniej nie raz wszyscy wspominali - musiałby być to ktoś, który zajmowałby się tylko
community. Natomiast problem jest taki, że kogoś niedoświadocznego, nieznającego tutejszej
społeczności i zarobionego ciężko na to stanowisko umieścić.

IMHO dlatego kierownictwo Gram.pl mogłoby do takich poruczeń oddelegować/zatrudnić odpowiedniego pracownika redakcji, który zostałby oficjalnym Community Managerem i ostateczną instancją odwoławczą od decyzji moderatorów. Można by też zatrudnić zewnętrzną agencję do takich działań. Briefowałem kiedyś takie agencje, to nie są jakieś ogromne koszta, uwierz mi. :)

Dnia 11.07.2014 o 20:32, Muradin_07 napisał:

Podobnie mam w tym przypadku - dostaję całą sporą dawkę przeróżnych wiadomości. Spam,
wszelkie powiadomienia z sociali, innych kont mailowych, których liczba ostatnio wzrosła
mi niebotycznie. I często także wiele wiadomości czytam i kasuję mechanicznie - jeśli
jest coś ważnego zostawiam/zaznaczam gwiazdką. Jeśli nie - kasuję. Przyzwyczajenia z
tego, że na studiach nie ma czasu na czytanie wielu wiadomości, a jednak trzeba też robić
rzeczy poza nimi i to, co robię tutaj na gramie. Niedużo, ale zawsze jednak czas trzeba
na to znaleźć.

Ok, przyjąłem do wiadomości. W takim razie kiedyś się jeszcze odezwę do Ciebie na priv. Pozdro. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się