Vilmar

MODERATORZY: jacy są naprawdę?

28026 postów w tym temacie

Mylisz się. O ile w mainstreamie faktycznie darmowa muzyka to rzadkość (co ciekawe kupując ją wspiera się wytwórnie, a nie muzyków, ale to temat na inną dyskusję), ale w Internecie roi się od darmowych netlabeli, które od dawna stały się synonimem zbiorów muzyki dobrej, a darmowej (co najwyżej proszą o datki co łaska), jest archive.org, jest sonicsquirrel.net, jest przecież i Bandcamp z tonami płyt za darmo, a co najwyżej za "co łaska"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2014 o 16:48, Traitor napisał:

> Mamy jakieś problemy z nowymi Modkami, czy tylko mi się wydaje? ;)
Sprecyzuj pytanie xd


Wydaje mi się odpowiednio sprecyzowane. :)

Przeglądałem kącik zdegradowanych i pisało się tam, że nowi Moderatorzy muszą się jeszcze "podszkolić" czy też "nie radzą sobie z ciężarem władzy, którą otrzymali". Z drugiej strony, może mi się tylko tak zdaje, że jest problem, a tak naprawdę wszystko gra. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że niedawno Alexei_Kaumanavardze dał kontrowersyjnego bana dla kodiego24, a Rick degrada zadymkowi za równie kontrowersyjny żart z udziałem Jana Pawła II. Cała dyskusja odbyła się w Kąciku Zdegradowanych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.09.2014 o 17:15, Prince_Miki napisał:

a Rick degrada zadymkowi za równie kontrowersyjny żart z udziałem Jana
Pawła II.

Za żart było ostrzeżenie, degrad był za dośc pokaźną kartotekę. :P Co zresztą wyjaśniłem zadymkowi w naszej wymianie mailowej. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2014 o 17:15, Prince_Miki napisał:

Chodzi o to, że niedawno Alexei_Kaumanavardze dał kontrowersyjnego bana dla kodiego24,
a Rick degrada zadymkowi za równie kontrowersyjny żart z udziałem Jana
Pawła II. Cała dyskusja odbyła się w Kąciku Zdegradowanych.


Nie mam, szaraczkom rozprawiać, czy degrad/ban był słuszny czy nie. To nie nasze kompetencje i nawet, jak będziemy narzekać czy dyskutować, nic z tego nie wyniknie. Regulamin rzecze, że to nie nasza sprawa i tyle.

Postawiłem dobę temu proste pytanie, czy mamy jakieś problemy z nowymi Moderatorami. Jak na razie nie ma żadnej jednoznacznej odpowiedzi. Uświadczyłem się już w przekonaniu, że jednak wydawało mi się tylko, że jest coś na rzeczy. :P
Z drugiej strony może po prostu widzę problemy, tak gdzie ich nie ma, gdyż żaden Moderator, z tego co czytałem, tu i tam, do niczego się nie przyznał, jeszcze... ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jakiś większych problemów z nowymi Moderatorami póki co nie ma, choć kilka dni temu był "zgrzyt" o bana dla kodiego24 od Alexeia_Kaumanavardze, bo jego posty zostały uznane za spam, a jako że jakiś czas temu oberwał degrada -2, to teraz za recydywę został zbanowany (podobno na 2 miesiące). Jeśli bym był "czerwonym", to co najwyżej dałbym delikwentowi degrada, a nie od razu banował, ale tak jak mówiłeś - to nie są nasze sprawy i nasze posty w żaden sposób nie wpłyną decyzję modków. Tak więc moja jednoznaczna odpowiedź brzmi: NIE (oczywiście na tę chwilę ;)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2014 o 16:44, Kakarotto napisał:

Postawiłem dobę temu proste pytanie, czy mamy jakieś problemy z nowymi Moderatorami.
Jak na razie nie ma żadnej jednoznacznej odpowiedzi. Uświadczyłem się już w przekonaniu,
że jednak wydawało mi się tylko, że jest coś na rzeczy. :P


Problem jest taki, że nikt nikogo nie chce urazić.

1. Wiadomo, że nowe mordki się jeszcze wyrobią, więc nie ma co za bardzo po nich jeździć, z drugiej strony (do któryej się przychylam)...
2. ...nie są to użytkownicy, którzy na gramie pojawili się wczoraj. Funkcja funkcja, ale napatrzyli się przez lata na działania starych i obecnych modów. Z tego powodu nie widzę powodu, aby BARDZO łagodnie obchodzić się z tym co czynią. trzeba do tego podchodzić z dystansem, bo jeszcze potrzeba im czasu, ale wydaje mi się, że ich nadgorliwość powinna spotkać się z taką reakcją forum z jaką się spotkała.

Cytaty, degrady, bany. Za ostro to się odbywa. Sam widzę po sobie, że zacząłem się obawiać o jakieś durnoty. forum jakie jest, każdy widzi. Wiele błędów występuje z powodu jego ułomności. Chociaż każdy o tym wie to i tak boję się teraz wpisywać dwa komentarze po sobie, bo jeszcze dosięgnie mnie surowa kara.

3. Naprawdę chciałbym wiedzieć:

"Co do tego wglądu w kartotekę, to tak dla spokoju ducha zapytam. Wgląd oznacza sprawdzenie czy ktoś kiedyś był zbanowany/zdegradowany czy są dokładnie i mam na myśli BARDZO dokładnie badane sprawy ewentualnych degradów?" [ http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=2731&pid=7808]


Koniec końców, po takich dyskusjach jakie ostatnio na forum wybuchły to myślę, że będzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prince_Miki są rzeczy o których Ty nie wiesz, a o których wiedzą Moderatorzy. Uczepiłeś się widzę mocno Alexei_Kaumanavardze za podjęcie słusznej decyzji. Skończ proszę dyskusje o tym czy użytkownik dostał taką, a nie inną nagrodę, bo to jest sprawa wyłącznie pomiędzy tym użytkownikiem, a serwisem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2014 o 17:10, Wojman napisał:

Uczepiłeś się widzę mocno Alexei_Kaumanavardze za podjęcie słusznej decyzji.

Nie można jednoznacznie określić czy decyzja była słuszna czy nie. Dla modka może tak ale widzę, że jest spora liczba użytkowników ( w tym ja ) która się z tą decyzją nie zgadza ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2014 o 17:02, Ichibanboshi-kun napisał:

Cytaty, degrady, bany. Za ostro to się odbywa.

Wojman obiecał porozmawiać z nowymi czerwonymi na temat tego natrętnego cięcia cytatów, więc miejmy nadzieję, że sprawa już się nie powtórzy. Z tymi degradami i banami to myślę, że ich nadgorliwość spowodowana jest chęcią przetestowania narzędzi moderatorskich (wiadomo, zawsze nowe jest ciekawe). Ba, nawet były Moderator - Piotrek_K - zdążył już dostać ostrzeżenie.

Dnia 27.09.2014 o 17:02, Ichibanboshi-kun napisał:

Chociaż każdy o tym wie to i tak boję się teraz wpisywać dwa komentarze po
sobie, bo jeszcze dosięgnie mnie surowa kara.

Powiem tak: jestem osobą szczerą i jeśli coś mi się nie podoba, to o tym mówię (czy tam piszę), a zwróć uwagę, że jeszcze ani razu nie dostałem degrada. A to dlatego, ponieważ nie jestem zwolennikiem forumowych przepychanek, a rzeczowej dyskusji na temat.

Dnia 27.09.2014 o 17:02, Ichibanboshi-kun napisał:

"Co do tego wglądu w kartotekę, to tak dla spokoju ducha zapytam. Wgląd oznacza sprawdzenie
czy ktoś kiedyś był zbanowany/zdegradowany czy są dokładnie i mam na myśli BARDZO dokładnie
badane sprawy ewentualnych degradów?"

Zajrzenie w kartotekę oznacza sprawdzenie, czy dany użytkownik nie został kiedykolwiek zdegradowany (i to może sprawdzić każdy z nas w nieoficjalnych statystyka rob''a006) lub jak w przypadku zadymka, Moderator sprawdził, czy na koncie były ostrzeżenia (to już może sprawdzić tylko Moderator poprzez narzędzia moderatorskie) i gdyby ich nie było, to zadymek za swój kontrowersyjny dowcip dostałby wtedy warna (ostrzeżenie), jednakże Rick napisał, że takowe były już wcześniej, tak więc dlatego dostał degrada.

Dnia 27.09.2014 o 17:02, Ichibanboshi-kun napisał:

Koniec końców, po takich dyskusjach jakie ostatnio na forum wybuchły to myślę, że będzie
dobrze :)

Myśleć każdy może. :D

EDIT:
@Wojman: Nie wnikam w to, czego Moderator może, a czego nie, tylko tłumaczę o co był niedawno ten "zgrzyt".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Alexeia_Kaumanavardze to już raz pokazał że jego wlepianie ostrzeżeń często jest pochopne. Działa pod wpływem chwili. A później przeprasza. Jak to ma tak docelowo wyglądać że mogę dostać ostrzeżenie (bana) tylko za to że napiszę "ściągnąłem" darmową płytę to pora się z tego forum wynosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2014 o 17:59, sylwasss napisał:

Jeśli chodzi o Alexeia_Kaumanavardze to już raz pokazał że jego wlepianie ostrzeżeń często
jest pochopne. Działa pod wpływem chwili. A później przeprasza.


Jak rozumiem lepiej by było, gdyby ze złej decyzji się nie wycofał i nie przeprosił? Popełnił błąd, przyznał się do tego i przeprosił. Błędy się zdarzają każdemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2014 o 18:18, Wojman napisał:

Jak rozumiem lepiej by było, gdyby ze złej decyzji się nie wycofał i nie przeprosił?


Wydaje mi się, że najlepiej byłoby, gdyby po prostu nie podejmował pochopnie decyzji i nie popełniał błędów. Ale mogę się mylić, w końcu nie mam wglądu w kartotekę użytkowników i nie wiem tego, co wiedzą moderatorzy. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To oczywiste, że nikt nie jest nieomylny, jednakże sylwasss pisze o tym, że na tym forum trzeba uważać na każde słowo. I to bardziej, niż na innych forach oraz o nieprzemyślanych decyzjach Alexeia. Przyznanie się do błędu i samokrytyka u Moderatora są jak najbardziej wskazane, tak więc tu nie ma się do czego przyczepić, ale chodzi o to, żeby czytać dokładnie o co komu chodzi w danym poście. Tylko tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2014 o 17:27, Prince_Miki napisał:

Ba, nawet były Moderator - Piotrek_K - zdążył
już dostać ostrzeżenie.


O rly? Chyba nie za mityczne cięcie postów?

Poza tym, już kilka lub kilkanaście miesięcy temu pisałem, iż moderatorzy jak zobaczą magiczne słowa "ściągnąłem", "crack" to wpadają w amok i od razu kończy się to banem.
Czasem robią się z tego absurdy jak bodajże ta z "Devil may cry", która była dawno temu, albo w temacie o Nintendo.

Potem się zastanawiam. Dorośli ludzie, a postępują tak pochopnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się