Vilmar

MODERATORZY: jacy są naprawdę?

28026 postów w tym temacie

Dnia 27.09.2014 o 19:28, maniekk napisał:

O rly? Chyba nie za mityczne cięcie postów?

Tym razem za spam.

Dnia 27.09.2014 o 19:28, maniekk napisał:

Poza tym, już kilka lub kilkanaście miesięcy temu pisałem, iż moderatorzy jak zobaczą
magiczne słowa "ściągnąłem", "crack" to wpadają w amok i od razu kończy się to banem.

Tak na tym forum było, jest i chyba niestety będzie. Przydałaby się do zespołu moderatorskiego osoba, która do użycia w postach słowa "crack" podchodzi z przymrużeniem oka i zdrowym rozsądkiem (być może i jest ktoś taki wśród nowych czerwonych), ponieważ jakieś kilka dni temu na forum miała miejsce dość nieprzyjemna sytuacja, kiedy Alexei_Kaumanavardze zbanował kogoś, ponieważ gościu użył w swoim poście słowa "crack" (choć fakt, że pisał bardzo chaotycznie i ciężko było się domyśleć o co mu w jego poście chodziło), jednak na szczęście ktoś to zgłosił i napisał, że kara była niesłuszna i niedługo później ban został zdjęty.

Dnia 27.09.2014 o 19:28, maniekk napisał:

Potem się zastanawiam. Dorośli ludzie, a postępują tak pochopnie.

Wydaje mi się, że w ten sposób chcą zbudować sobie autorytet, choć głowy nie dam. A może po prostu tak zostali przeszkoleni... My - zwykli userzy - możemy co najwyżej tylko przypuszczać. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2014 o 17:27, Prince_Miki napisał:

Zajrzenie w kartotekę oznacza sprawdzenie, czy dany użytkownik nie został kiedykolwiek /ciach/
jednakże Rick napisał, że takowe były już wcześniej, tak więc dlatego dostał degrada.

Dlatego mnie interesuje jak dokładnie to robią. To co mówisz byłoby najgorszym scenariuszem, bo na przykład w moim przypadku ban i pierwszy degrad były z winy moderatora, a drugi degrad był z mojej niewiedzy na dany temat. Ma to ogromne znaczenie w wielu przypadkach. Założę się że takich osób jak ja nie brakuje tutaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2014 o 17:02, Ichibanboshi-kun napisał:

Problem jest taki, że nikt nikogo nie chce urazić.
1. Wiadomo, że nowe mordki się jeszcze wyrobią, więc nie ma co za bardzo po nich jeździć,
z drugiej strony (do któryej się przychylam)...


Owszem, w sumie, to oni są bardzo krótko Modami, jednak IMO trochę ich ponosi, w sensie - są zbyt szybcy. ;)

Dnia 27.09.2014 o 17:02, Ichibanboshi-kun napisał:

2. ...nie są to użytkownicy, którzy na gramie pojawili się wczoraj. (...)


Z wielką mocą, przychodzi wielka odpowiedzialność, czyż nie? Ile to już było razy napisane? Więcej zdroworozsądkowego podejścia i być może wszystko wróci do normy, względnej normy, gdyż smród pozostanie.

Dnia 27.09.2014 o 17:02, Ichibanboshi-kun napisał:

Cytaty, degrady, bany. Za ostro to się odbywa. (...)


Przy okazji akcji "tnij cytaty" pisałem, że powoli obawiam się pisania na forum. Wtedy moje słowa zawierały nutkę żartu, ale teraz... Zawsze pozostanie droga mailowa. :P

Dnia 27.09.2014 o 17:02, Ichibanboshi-kun napisał:

Koniec końców, po takich dyskusjach jakie ostatnio na forum wybuchły to myślę, że będzie
dobrze :)


Mimo wszystko, też myślę, że będzie lepiej. A czy może być gorzej? ;D

@Prince_Miki

Dnia 27.09.2014 o 17:02, Ichibanboshi-kun napisał:

Tak więc moja jednoznaczna odpowiedź brzmi: NIE (oczywiście na tę chwilę ;)).


Raczej nie tylko na tą chwilę, coś mi mówi, że po prostu nie powinniśmy się czepiać nowych Modków, gdyż nic dobrego z tego nie wyniknie. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2014 o 21:03, Kakarotto napisał:

Z wielką mocą, przychodzi wielka odpowiedzialność, czyż nie? Ile to już było razy napisane?
Więcej zdroworozsądkowego podejścia i być może wszystko wróci do normy, względnej normy,
gdyż smród pozostanie.

I ja tak myślę, o co już nawoływałem w tym temacie i co Aleksiej obiecał wziąć sobie do serca :) Przy zdezaktualizowanym regulaminie, zdrowy rozsądek to jedyny oręż moda, który niestety jest obosieczny i czkawką może się odbić wymachiwanie nim.

Czekam dnia jak się nowe mordki wyrobią (szczerze mówiąc zacząłem się obawiać czy tak mogę pisać, bo może to zostać źle zinterpretowane, a mówię to życzliwie) i wróci równowaga. Kwestia jeszcze tygodnia - dwóch :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2014 o 21:10, Ichibanboshi-kun napisał:

Czekam dnia jak się nowe mordki wyrobią (szczerze mówiąc zacząłem się obawiać czy tak
mogę pisać, bo może to zostać źle zinterpretowane, a mówię to życzliwie) i wróci równowaga.
Kwestia jeszcze tygodnia - dwóch :)


Brzmi to tak jakby ktoś po zostaniu modem dostawał nagłego zaćmienia i cały staż na forum ulatniał się z umysłu? Przecież, to nie ludzie z zewnątrz, którzy pojawili się wczoraj :) Wcześniej nie było masowych upomnień o cięcie cytatów chociażby.
Ja rozumiem, ze trzeba się wykazać i pokazać z jak najlepszej strony, ale nie można tego robić, aby upominać o każdy szczegół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2014 o 21:22, maniekk napisał:

Wcześniej nie było masowych upomnień o cięcie cytatów chociażby.

Jak pisałem wcześniej - Wojman jakiś tydzień temu przeprowadził rozmowę z nowymi modkami i miejmy nadzieję, że te natrętne wręcz cięcia cytatów odejdą niedługo w zapomnienie.

Dnia 27.09.2014 o 21:22, maniekk napisał:

Ja rozumiem, ze trzeba się wykazać i pokazać z jak najlepszej strony, ale nie można tego
robić, aby upominać o każdy szczegół.

Może chcą przetestować wszystkie funkcje narzędzi moderatorskich. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mnie to gdzieś tam trochę ''intrygowało'' a teraz mogę o to oficjalnie zapytać - co takiego jest na twoim avatarze? Czy to jest całość czy samoróbka i czy to jakiś random czy ktoś konkretny? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2014 o 21:22, maniekk napisał:

Brzmi to tak jakby ktoś po zostaniu modem dostawał nagłego zaćmienia i cały staż na forum
ulatniał się z umysłu? Przecież, to nie ludzie z zewnątrz, którzy pojawili się wczoraj
:) Wcześniej nie było masowych upomnień o cięcie cytatów chociażby.
Ja rozumiem, ze trzeba się wykazać i pokazać z jak najlepszej strony, ale nie można tego
robić, aby upominać o każdy szczegół.


Masz rację. Mnie też dziwi, że z takim forumowy stażem robią błędy jak ludzie z zewnątrz. Wcześniej też nie było większych upomnień, bo w sumie 3 modków robiło swoje xD Nadgorliwość jest gorsz niż faszyzm, dlatego i mi się pierwsze dni moderowania nie podobały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2014 o 21:41, Tyler_D napisał:

Czy to jest całość czy samoróbka i czy to jakiś random czy ktoś konkretny? :D

Połowa (ta lewa-górna) to twarz Luke''a Skywalker''a z komiksu Dark Empire ( http://en.wikipedia.org/wiki/Dark_Empire), kreska Cam''a Kennedy''ego. Druga cześć (prawa dolna) to stara wersja portretu mojej postaci z EVE Online. Napis ''Nocny Marek'' odnosi się do czasów, gdy właśnie tam miałem najwięcej postów. Taki awatar co to dużo ''mnie'' ma w sobie ;)

Odnosząc się do ostatnio szalejącego zamieszania - moderatorzy to też ludzie. Nie powiedziałbym, że następuje jakaś zmiana świadomościowa z chwilą stania się moderatorem, nie ma też dzikiej żądzy banowania i karania jak leci. Czasami zaczyna się głośniej mówić o czymś, co denerwowało nas już wcześniej, ale zostało przemilczane, bo nie było naszą rolą interweniować.
Tak uczymy się, tak zdarzają się błędy i nadgorliwości. Sytuacja wygląda tak jak na izbie przyjęć z młodym lekarzem (tadah, będzie historyjka z życia, siądźcie dzieci wkoło :P) - przychodzi pacjent którego boli brzuch i ma jeszcze jakieś inne objawy. Stażysta nerwowo reagując (bo już myśli o tym wszystkim złym co się stanie jak coś przeoczy) zleca badań na pół nocnego dyżuru, straszy pacjenta i na koniec jeszcze alarmuje starszego dyżurnego (już niemal pewnym będąc wyrostka czy innej niedrożności z operacją w perspektywie). Przychodzi starszy, zbada i uspokaja pacjenta, odsyła z lekiem rozkurczowym do domu, a z młodego wszyscy się śmieją. Słusznie, bo przegiął - ale tylko po części. Z dwojga złego lepiej przesadzić (nawet za cenę zestresowanego pacjenta, wybudzonego starszego dyżurnego i kilku dodatkowych badań) niż coś pominąć. Podobnie, choć nie identycznie, jest tutaj. Jak na razie nie stało się nic tak strasznego, ani nikomu taka krzywda, by robić kontrolę i żądać głowy ''młodego'' na talerzu ;)
Także, była strona, czy dwie ''hejtu'', wszyscy zainteresowani już przeczytali - move along.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2014 o 22:34, Graffis napisał:

Podobnie, choć nie identycznie, jest tutaj.


Tu jest zupełnie odwrotnie. Dużo mniejszym problem jest brak ostrzeżenia lub zignorowania kogoś, kto może być piratem, niż rozdawanie niesłusznych banów i kontrowersyjnych ostrzeżeń/degradów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prosta sprawa. My nie będziemy sie bawić w CSI i interpetowanie co kto miał na myśli. Jeżeli nie będzie jasno podane inaczej, domyślnie informacja, że sie ściągnęło grę/film/cokolwiek będzie oznaczać piractwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2014 o 22:43, Wojman napisał:

Prosta sprawa. My nie będziemy sie bawić w CSI i interpetowanie co kto miał na myśli.
Jeżeli nie będzie jasno podane inaczej, domyślnie informacja, że sie ściągnęło grę/film/cokolwiek
będzie oznaczać piractwo.


To jest oficjalne stanowisko Gram, czy tylko twój pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wojman, ja naprawdę rozumiem i sens i ideę banowania czy ogólnie karania osób związanych z ''piractwem'' na forum ale weź pod uwagę taką sytuację. Ostatnio na steamie można sobie pobrać soundtracki do paru gier za darmo. Ktoś je sobie dajmy na to weźmie, przesłucha i np: wejdzie do tematu o OSTach z gier albo o muzyce elektronicznej i napisze ''hej, ostatnio ściągnąłem sobie muzę z Half Life 2, szukam czegoś podobnego, co polecacie?'' - to co? Od razu banować będziecie? Wiadomo że raczej ktoś rozgarnięty nie będzie się raczej chwalił na forum że ma pirata ale dlaczego od razu banować wszystkich którzy napiszą że cokolwiek ściągnęli? To naprawdę nie ma sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2014 o 22:43, Wojman napisał:

Jeżeli nie będzie jasno podane inaczej, domyślnie informacja, że sie ściągnęło grę/film/cokolwiek
będzie oznaczać piractwo.

W czasach cyfrowej dystrybucji? To już jest zwyczajna ignorancja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2014 o 22:43, Wojman napisał:

Jeżeli nie będzie jasno podane inaczej, domyślnie informacja, że sie ściągnęło grę/film/cokolwiek
będzie oznaczać piractwo.

Żartujesz prawda? Chciałeś sprawdzić jak forumowicze zareagują. Napisz, że tak, nie odbieraj mi resztek wiary w ludzkość...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2014 o 22:43, Wojman napisał:

Prosta sprawa. My nie będziemy sie bawić w CSI i interpetowanie co kto miał na myśli.
Jeżeli nie będzie jasno podane inaczej, domyślnie informacja, że sie ściągnęło grę/film/cokolwiek
będzie oznaczać piractwo.


To jest wasz obowiązek badać sprawę, a nie mechanicznie rozdawać nagrody, bo wam się wydaje, że tak jest.

@Graffis

Kumam czaczę co miałeś na myśli, ale źle dobrałeś historię. Twoja kończy się szczęśliwie w obu przypadkach. Ban nie kończy się dobrze, a już w ogóle dla kogoś kto ma konto X lat i nagle dostał kopa.

@Tatmadaw

I see what you did there ;] życzę, by się to dla Ciebie nie skończyło źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2014 o 23:27, Ichibanboshi-kun napisał:

To jest wasz obowiązek badać sprawę, a nie mechanicznie rozdawać nagrody, bo wam się
wydaje, że tak jest.


Jak nam będziesz płacił pensje to będziesz miał prawo mówić, a co więcej wskazywać co jest naszym obowiązkiem, a co nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2014 o 23:30, Wojman napisał:

Jak nam będziesz płacił pensje to będziesz miał prawo mówić, a co więcej wskazywać co
jest naszym obowiązkiem, a co nie.


Ja kazałem się ubiegać o nieodpłatne stanowisko? Oczywiście, że jako użytkownik tej wirtualnej społeczności mam prawo się domagać tego, aby forumowi stróże prawa działali jak należy. W tym wypadku jest to sprawdzanie czy ban się należy czy nie. W innym wypadku jest to działanie błędne, nieuczciwe i na odwal. Jak widać powyżej nie tylko ja tak uważam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się