Vilmar

MODERATORZY: jacy są naprawdę?

28026 postów w tym temacie

Dnia 28.09.2014 o 23:27, ManweKallahan napisał:

Przecież to jest dokładnie to samo, tylko z dopiskiem: "a ja bym porozmawiał, kontynuujmy
tę dyskusję w innej części gram.pl"...


Idziesz w dobrym kierunku. Wojman zarządził EOT w tym temacie. Nie chciałem zamiatać afery pod dywan i chciałem umożliwić użytkownikom kontynuowanie rozmowy na ten temat, więc zaproponowałem przejście na swojego GS-a. Wyobraź sobie teraz, że jestem zwykłym użytkownikiem, zrobiłem ten sam wpis na GS-ie i zapraszam do dyskusji w nim. Użytkownicy przenieśliby się do niego i mogli kontynuować tam dyskusję, a jednocześnie nikt nie zostałby ukarany za niedostosowanie się do prośby Moderatora. I wilk syty, i owca cała. Chciałem pójść użytkownikom na rękę, a póki co tylko mi się za to zbiera, chyba przestanę być miły :D

Dnia 28.09.2014 o 23:27, ManweKallahan napisał:

Poza tym nie bardzo rozumiem sens tego co piszesz o nie wchodzeniu sobie w kompetencje,
pachnie mi czymś w rodzaju "kto pierwszy ten lepszy" - który moderator pierwszy się za
daną sprawę zabierze, tego opinia na dany temat (determinująca sposób postępowania) staje
się oficjalny stanowiskiem wszystkich moderatorów, bo oni nawet jak mają odmienną to
nie mogą mu wchodzić w kompetencje...


Nie jest do końca tak jak mówisz. Jako Moderatorzy mamy swoje własne forum, na którym na bieżąco omawiamy to, co aktualnie dzieje się na forum gram.pl. I jeżeli któryś z nas uważa, że inny Moderator podjął niewłaściwą decyzję, możemy z nim o tym porozmawiać. Być może nie czepiamy się rzeczy w stylu "a czemu dałeś mu degrada, wystarczyło ostrzeżenie", ale jeżeli mamy skrajnie inną opinię (przykładowo niesłuszny ban), nie wahamy się skomentować danej decyzji bądź podważyć jej słuszność. Ile osób, tyle zdań na dany temat. Wyobrażasz sobie, jaki chaos zapanowałby na forum, jeżeli Moderatorzy zaczęliby publicznie podważać swoje zdanie lub, co gorsza, bawić się statystykami danego usera, bo jeden Moderator dałby mu degrada, a drugi tylko ostrzeżenie?

Czy jeżeli pijąc alkohol w parku spotkasz straż miejską (a właściwie to ona spotka Ciebie :P) i dostaniesz za to mandat, to oznacza, że mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym jest oficjalnym stanowiskiem wszystkich strażników miejskich w Twoim mieście (pomijając tu nakaz z góry, czyli zapis przewidujący karę pieniężną za to wykroczenie)? Nie można tu mówić o szczęściu lub pechu, ale można mówić o losowości - każdy z Moderatorów podchodzi do danej sprawy inaczej i poniesiesz inne konsekwencje w zależności od tego, który z nich na Ciebie trafi. To dużo lepsze niż sztywne trzymanie się określonego "cennika" kar. Moderatorzy idą użytkownikom na rękę zdecydowanie częściej, niż się wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko chciałem sie wtrącić i zapytać czy wcześniej były też takie akcje, żeby znikały całe posty bo spotkałem się tylko z [m], a dzisiaj to chyba już z cała strona by wyszła ze skasowanych postów.
Zapisał ktoś ten "wulgarny" screen?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2014 o 22:52, rob006 napisał:

To się samo nie rozwiąże, przeczekanie sprawy nic nie pomoże, podobnie jak apelowanie o skończenie
niewygodnego tematu i straszenie banami.

A co konstruktywnego dają twoje posty i zachowanie na poziomie rozjuszonego tłumu z pochodniami? Przyspieszy zmiany w regulaminie? Wątpię. Sprawi, że któryś z moderatorów ex catherda powie jak ma być i tak będzie (ofc najlepiej tak jak ty chcesz, jakżeby inaczej)? Nie, bo nikt z nas nie ma takich możliwości. Wszystko co można robić z naszej strony to prosić o niewytwarzanie sytuacji dwuznacznych jak ta, która doprowadziła do tej sytuacji (niedopowiedzenie + pochopność decyzji). Z naszej strony jest wola, aby rozsądnie interpretować to co się pisze na forum - nie możemy nie reagować na hasło ''ściąganie'', a wierz mi że nie chce nam się przechodzić przez gehennę banowania i odkręcania tego. A tym bardziej czytać jacy jesteśmy beznadziejni Pytanie, czy ze strony użytkowników jest wola, by ułatwić nam i sobie życie kończąc takie awantury i dopisując co to znaczy ''ściągnąłem''.
Krótko mówiąc - dacie nam podkładkę do nie-reagowania, czy nie?

P.S.
Nie jest to wygodnicka postawa - to pomoc z waszej strony, aby forum było przyjaźniejszym miejscem. Nie zapominajcie, że w czasie gdy będziemy przekopywać Steam''s, iTunes etc. to nie będziemy odpowiadać na wezwanie o kolejnych spam botach w newsach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2014 o 23:50, Pablo_Querte napisał:

Tak tylko chciałem sie wtrącić i zapytać czy wcześniej były też takie akcje, żeby znikały
całe posty bo spotkałem się tylko z [m], a dzisiaj to chyba już z cała strona by wyszła
ze skasowanych postów.


Jedną z pierwszych wskazówek, jaką otrzymałem zostając lata świetlne temu moderatorem było - nie wolno kasować postów. To dlatego wstawialiśmy słynne [m] :)

PS. Mam nadzieję, że ten post nie zostanie ptraktowany jako spam. Odpowiedziałem na to pytanie z punktu widzenia moderatora-emeryta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2014 o 23:12, pawbuk napisał:

Co tu się dzieje na tym forum? "Starzy" użytkownicy banowani, Forumowicz Roku i Gram
Fair Play nagle dostają degrady, a pewnie niedługo i bany się posypią.


Jak widać niektórzy ci co grają fair play jak nie mają argumentów to rzucają słownictwem powszechnie uważanym za obraźliwe. Niech się nie dziwią, że spotyka ich za to nagroda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2014 o 23:53, Graffis napisał:

A co konstruktywnego dają twoje posty i zachowanie na poziomie rozjuszonego tłumu z pochodniami?

Dyskusję? :)
A tłum się nie rozjusza sam z siebie, niektórzy mają już wypracowane wzorce do prowokowania takich zachowań. To trochę zabawne jeśli są to osoby mające strzec porządku na forum. ;]

Dnia 28.09.2014 o 23:53, Graffis napisał:

Nie jest to wygodnicka postawa - to pomoc z waszej strony, aby forum było przyjaźniejszym
miejscem.

To forum będzie przyjaźniejszym miejscem, jeśli nie będzie się poświęcać wygody użytkowników w imię maniakalnej walki z wiatrakami, która nic nie daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2014 o 23:53, Graffis napisał:

Z naszej strony jest wola, aby rozsądnie interpretować to co się
pisze na forum - nie możemy nie reagować na hasło ''ściąganie'', a wierz mi że nie chce
nam się przechodzić przez gehennę banowania i odkręcania tego.


Dlatego warto do takich postów podchodzić na spokojnie, a nie od razu podciągać pod piractwo, czy inne takie. Nikt nie każe grzebać np. w Itunes. Tylko podejście na zasadzie: "Słuchaj stary, podasz źródło?" Jeśli potraktuje się jak człowieka, a nie potencjalnego pirata nie powinno być problemu.
Będzie zamordyzm, będą ludzie stawać okoniem i tyle.

@Pablo_Querte

Tak, były już tutaj takie akcje. Zapytaj Ring''a, bo z tego co pamiętam, to jemu bodajże najczęsciej się to przytrafiało ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2014 o 00:10, rob006 napisał:

Dyskusję? :)

Intrygujące, że pominąłeś to co istotne w moim poście - to, że moderatorzy chcą rozsądnie podchodzić do kwestii ''ściągania'' (czyt. z uwzględnieniem Steama, Origin etc.) i to czy userzy zamierzają w miarę możliwości ułatwić to zadanie. Oczywiście jeśli to nie zmasakruje ''wygody'' użytkownika, by dopisać dwa lub trzy słowa...
Zamiast tego czepiasz się tego co może pomóc ci nakręcać jeszcze bardziej to co tu się zaczęło wyrabiać - co nie oszukujmy się robisz i sprawia ci to chyba frajdę. Przy takiej postawie jestem skłonny sądzić, że nie zależy ci na tym, by na forum było lepiej, ważne by była krwawa jatka. A w takiej sytuacji, gdy twoja argumentacja jest nastawiona na zaognianie sytuacji dla zabawy to nie może być mowy o dyskusji.

Do reszty, może bardziej wyciszonych i mniej krwiożerczych forumowiczów - nie będzie karania za sam fakt napisania, że coś ''ściągnąłem'' poza wypadkami gdy w ocenie moderatora będzie to jednoznacznie wskazywać na piractwo. A nawet wtedy, jeśli czujecie się poszkodowani to istnieją instancje odwoławcze i jak widać działają dobrze. Bylibyśmy tez ogromnie zobowiązani, gdybyście pisząc zachowali podobne granice rozsądku i od razu zaznaczali co macie na myśli przez owo ''ściąganie'' i nie wywoływali nas w roli egzekutorów do tablicy. W ten sposób uprzątniemy zarówno problem ''niedopowiedzeń'' jak i ''pochopnego'' działania moderatorów - do czasu miejmy nadzieję lepiej dostosowanego regulaminu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Tak patrzę na ten wątek i przestałem rozumieć o co chodzi... Czyżby to była jakaś nowa akcja Gram.pl pod tytułem "Chleba i igrzysk"? Jeżeli tak, to nie ma szans na najedzenie się, bo ta firma nie ma w ofercie produktów żywnościowych, ale jak widzę udostępnia arenę, gdzie gladiatorzy (czyt. modkowie i niektórzy userzy) walczą na forumowe śmierć i życie...

Moderatorzy są na forum by pilnować porządku, ale widzę, że zamiast spokojnie wygaszać konflikt powodują, że bardzo dynamicznie narasta. Chyba będzie trzeba wsiąść przykład z jednego z szanowanych członków Loży i zbanować forum z listy stron odwiedzanych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Porozmawiałem z Wojmanem i wspólnie doszliśmy do wniosku, że ukaranie Ciebie oraz użytkownika McFlash za niedostosowanie się do prośby Moderatora o zakończenie tematu jest nie fair w obliczu dalszych wydarzeń, tj. rozwinięcia się dyskusji, w której obaj (tj. ja i Wojman) braliśmy czynny udział. W związku z tym zdecydowaliśmy o przywróceniu Wam poprzedniego statusu i odbanowaniu Twojego GramSajta. Przepraszamy za niedogodności ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2014 o 00:13, maniekk napisał:

Będzie zamordyzm, będą ludzie stawać okoniem i tyle.

Może się to wydać dla niektórych zaskakujące, ale... <fanfary> moderatorzy mają ze sobą nawzajem kontakt! I nie chodzi tu o szpiegowanie, nastawianie, podjudzanie itd przeciw forumowiczom, ale o wymienianie się uwagami i wzajemne ocenianie swoich działań. Wierz mi, że sprawa w naszym gronie została przedyskutowana, wnioski zostały wyciągnięte i jak napisali tu wszyscy wypowiadający się moderatorzy (z pominięciem wypowiedzi w oczywisty sposób ironicznych i będących efektem zaciekłości toczącej się dyskusji - z obu stron) chcemy i będziemy zachowywać rozsądek oraz umiar.
Problem został rozpoznany, na tyle na ile możemy postaramy się by regulamin był przestrzegany i forumowicze nie odczuwali nadmiernych dolegliwości z tego tytułu (mam tu na myśli dobrowolne dodawanie źródeł). W przyszłości powinno być to regulowane regulaminem jasno i konkretnie o co się postaramy (bez obietnic, trzymajcie kciuki ;) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2014 o 00:25, Graffis napisał:

> Dyskusję? :)
Intrygujące, że pominąłeś to co istotne w moim poście - to, że moderatorzy chcą rozsądnie
podchodzić do kwestii ''ściągania''


Jak widać "rozsądne podejście" to dosyć względne pojęcie. Dla mnie jest ono równie rozsądne, co wymóg zaznaczania, że nie jest się seryjnym nożownikiem mordercą przy każdym wspomnieniu, że posiada się w domu nóż. No bo co komu szkodzi dopisać tych kilka słów? Przynajmniej każdy będzie wtedy wiedział że nie rozmawia z psychopatą. No a przynajmniej nie na tyle sprytnym psychopatą, aby potrafił skłamać w tej kwestii. ;)

BTW: Ja mam w domu nóż i nie jestem nożownikiem mordercą ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2014 o 00:35, Revanchist napisał:

A co z moim statusem? Dostałem degrada po cichu i nawet nie wiem za co.


Masz przywrócony :)

Ekk spóźniłem się ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się cieszę, że sprawiedliwości stało się zadość i że przywróciliście WT Revanchistowi i Kakarotto, bo oni na degrada naprawdę nie zasłużyli. Oby podobna sytuacja już się nigdy nie powtórzyła. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kochany pamiętniczku. To był kolejny emocjonujący dzień!

To dobrze, że wszyscy zostali przywróceni. Co prawda trochę za późno, no ale zawsze coś. Mam tylko nadzieję, że już więcej taka sytuacja się nie powtórzy. Zawsze możecie wynająć Wojmanowi kogoś od PRu, żeby więcej nie było tekstów o CSI czy innych bezsensownych kłótni.

Tak więc dobranoc życzę wszystkim, do następnego pogromu ;)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2014 o 00:58, skyline20 napisał:

Mam tylko nadzieję, że już więcej taka sytuacja się nie powtórzy.

To działa w dwie strony - moderatorzy swoje zrobili, a teraz (póki co ;) ) tobie i innym użytkownikom też radzę zastanowienie się, czy aby na pewno każdy komentarz jest konieczny. Temat służy rozwiązywaniu problemów pojawiających się na forum nie ich generowaniu, hmm? Tego się trzymajmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się