Vilmar

MODERATORZY: jacy są naprawdę?

28026 postów w tym temacie

Dnia 29.11.2014 o 15:50, Prince_Miki napisał:

> Nie wiem, nie pamiętam, nie mam pojęcia co robiłem 3 lata temu.
Czyli najpierw mówisz, że zawsze takie posty zgłaszałeś, a teraz twierdzisz, że nie masz
pojęcia, co robiłeś 3 lata temu. Cóż dodać - gratuluję toku myślenia.

W którym poście powiedziałem, że zawsze?

W żadnym. W żadnym z moich postów nie użyłem jakichkolwiek określonych okoliczników czasu, bo jak obaj zauważyliśmy, nie pamiętam, co robiłem 3 lata temu. Powiedziałem tylko, że "zgłaszałem" i nie mówiłem nieprawdy - bo w przeszłości zgłaszałem. We wcześniejszej części posta użyłem też stwierdzenia "od jakiegoś czasu" - które również nie oznacza "zawsze", natomiast oznacza nieznany mi okres. I w tym nieznanym mi okresie "jakiegoś czasu" zgłaszałem wszystkie posty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2014 o 15:39, Pietro87 napisał:

Chyba nie złapałeś - on się raczej pyta, czy Dared00 zgłaszał posty z Cenędzami i innymi
Szajsungami gdy jeszcze nie było tu zmian regulaminu i płaczków z Cenegi. W sensie stricte
czy przed oficjalnym ogłoszeniem, że od dnia XX takie pisanie nazw firm jest be, też
takie posty zgłaszał jako w jego ocenie nie na miejscu [przynajmniej ja tak tu odbieram
sens tego pytania]

No ok, ale to nic nie zmienia. No bo jeśli jakiś użytkownik uważa coś za niewłaściwe, ale nigdzie nie ma prawa, że coś jest niemile widziane, to po co właściwie coś zgłaszać? To tak jak, dajmy na to, w Polsce było przed wejściem ustawy o ochronie własności intelektualnej. Wszyscy kopiowali i chodzili na giełdę handlować nielegalnymi kopiami. No właśnie, tylko skoro w Polsce nie obowiązywała ta ustawa, to nikt nie miał pojęcia, że proceder ten jest nielegalny. Niezależnie od tego co ktoś myślał o tym z moralnego punktu widzenia.
Albo inaczej: jeśli ktoś poszedł na policję zgłosić, że sąsiad handluje co niedzielę pirackimi grami, to policja powiedziała, że prawo w Polsce nie określa, że ten proceder jest nielegalny i właściwie to nic nie zrobi. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2014 o 13:26, Rick napisał:

> /.../. No bo jeśli jakiś użytkownik uważa coś za niewłaściwe,
ale nigdzie nie ma prawa, że coś jest niemile widziane, to po co właściwie coś zgłaszać? /.../

No tak, zapewne masz rację. Ale ja w sprawie ... no bo ja wiem? Brzydkich słów? Właśnie znalazłem (u Ziemkiewicza) kolejne "brzydkie" słowo, którego z wielkim upodobaniem będę używał ("Słowem, prędzej czy później pojawią się pytania: a kto te pendoloną zabawkę kupił,") Dla osób, które utraciły kontakt z rzeczywistością wyjaśniam, że chodzi tutaj o pociągi Pendolino, które mogłyby jeździć bardzo szybko, gdyby nie pewien drobiazg: mamy tylko 80 kilometrów torów, na których Pendolino może rozwijać właściwą temu składowi prędkość.
Pendolone forum! I co kto mi zrobi? Regulamin wysiada ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2014 o 14:32, KrzysztofMarek napisał:

Pendolone forum! I co kto mi zrobi? Regulamin wysiada ;-D


"W serwisie gram.pl podstawową władzę stanowią Pracownicy gram.pl oraz Moderatorzy. Mogą usunąć dowolną wypowiedź oraz zablokować możliwość dodawania kolejnych bez podania przyczyny - takie mają prawo!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2014 o 21:21, Volvox napisał:

"Mogą usunąć dowolną wypowiedź oraz zablokować możliwość dodawania
kolejnych bez podania przyczyny - takie mają prawo!"


Czy wyżej oznaczony fragment regulaminu nie jest powodem większości nieporozumień na linii użytkownicy-moderacja/ekipa gramu?

bez podania przyczyny - czyli przykładowo moderator ma zły dzień, wstał lewą nogą, ktoś go zdenerwował, uwziął się na użytkownika (mogło i może się tak zdarzyć), nawrót menopauzy, albo nawet zwykła złośliwość sprawi, że usunie komentarz użytkownika. Ale nie musi się nikomu tłumaczyć, w szczególności użytkownikowi.
Osobiście odbieram ten fragment jako znak, że moderacja traktuje użytkowników jako plebs, z którym może robić co chce.

takie mają prawo! - czy ten, kto tworzył regulamin zdaje sobie sprawę, jaki ton można odebrać, czytając takie coś? Ponieważ ja to odbieram jako "Nie podoba się ten regulamin? To zjezdżaj stąd!" (opisując to kulturalnym językiem oczywiście).

Ktoś inny może to odebrać jako lżejszy ton.
Ktoś inny może to odebrać jeszcze gorzej niż ja.

Czy rola regulaminu, widząc taki fragment z wykrzyknikiem, ma nas zmuszać to zastanawiania się "Co autor miał na myśli?", czy powinien być po prostu przejrzysty?

Uważam, że skoro takie mają prawo! tak bardzo razi w oczy, to jest to znak, że regulamin powinien odbyć renowację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2014 o 21:21, Volvox napisał:

> Pendolone forum! I co kto mi zrobi? Regulamin wysiada ;-D

"W serwisie gram.pl podstawową władzę stanowią Pracownicy gram.pl oraz Moderatorzy.
Mogą usunąć dowolną wypowiedź oraz zablokować możliwość dodawania kolejnych bez podania
przyczyny - takie mają prawo!"

No to mamy sytuację jasną, bez niedomówień. Wolno nam tylko tyle, ile się moderatorom podoba. Wolność zupełnie jak za głębokiej komuny, gdzie mieliśmy zupełną wolność w popieraniu władzy, ale już najmniejszej wolności w krytyce tejże władzy. Muszę sobie to wydrukować i powiesić nad monitorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2014 o 21:21, Volvox napisał:

> Pendolone forum! I co kto mi zrobi? Regulamin wysiada ;-D

"W serwisie gram.pl podstawową władzę stanowią Pracownicy gram.pl oraz Moderatorzy.
Mogą usunąć dowolną wypowiedź oraz zablokować możliwość dodawania kolejnych bez podania
przyczyny - takie mają prawo!"


Zgłaszam projekt nowego regulaminu:

1."W serwisie gram.pl podstawową władzę stanowią Pracownicy gram.pl oraz Moderatorzy. Mogą usunąć dowolną wypowiedź oraz zablokować możliwość dodawania kolejnych bez podania przyczyny - takie mają prawo!"
2. Moderatorzy, jak stwierdzono w punkcie 1, zawsze mają rację i nie muszą się tłumaczyć.
3. W przypadku, kiedy Moderatorzy wyjątkowo nie mają racji, mocy nabiera punkt 2.

Regulamin krótki, treściwy i wyjątkowo jasny. I jakże pięknie łączący się z tym, który aktualnie obowiązuje!
I w ten sposób, z wypowiedzi, która opatrzona była znakiem ;-D, wskazującym, jak należy ją potraktować, zrobi się problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzałoby się w żaden sposób z IP Riftera.

Zmarnowałem te parę minut na założenie nowego konta tylko po to, by ktoś zwrócił uwagę na tę rażącą niesprawiedliwość.

Jedyna przesłanka to tylko tyle, że skrytykował regulamin XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2014 o 15:21, Demashji napisał:

Nie zgadzałoby się w żaden sposób z IP Riftera.

A niby skąd to wiesz? :P A co to IP to jedyny sposób na porównanie dwóch userów? :P

>Zmarnowałem te parę minut na założenie nowego konta
W rzeczy samej. BAN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy Ty czasem oby nie przegiąłeś? Wiesz dobrze za co dostałeś bana i jeszcze śmiesz się pod kogoś podszywać? Cóż, takiego zachowania nawet nie chce mi się komentować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rifter właśnie mnie prosi (po raz drugi w tym tygodniu lecz nie dałem się za pierwszym przekonać bo to jego sprawa a ja nie lubię się do takich rzeczy mieszać) bo znam go osobiście abym mu pomógł. Jestem na gram.pl od prawie początku istnienia tego portalu i nigdy w większe dyskusje się nie wdaję bo nie mam na to tyle czasu. Przeważnie walnę sobie komentarz w jakiś ciekawych dla mnie newsach i tyle (piszę by w razie czego nie oberwać za to, że znam riftera). Mogę potwierdzić że nie jest to Demagol Demashanszi czy Bóg wie kto jeszcze. Mnie to dynda jak zadecydujecie w tej sprawie ale nie chcę by mi co tydzień kazał Was przekonywać.

Rifter wisisz mi puszkę więcej nie będę się za ciebie tłumaczył :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To, że Rifter to było multikonto wie chyba każdy, nie trzeba być modem żeby na to wpaść. :P A z tego co sprawdzałem ostatnio, wlepienie bana nie daje od razu bana na pocztę, więc nie widzę najmniejszego powodu dlaczego miałbyś cokolwiek robić w tym kierunku na forum. ;) Kolega maila do wojmana chyba zna, prawda? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2014 o 17:24, Rick napisał:

To, że Rifter to było multikonto wie chyba każdy, nie trzeba być modem żeby na to wpaść.
:P A z tego co sprawdzałem ostatnio, wlepienie bana nie daje od razu bana na pocztę,
więc nie widzę najmniejszego powodu dlaczego miałbyś cokolwiek robić w tym kierunku na
forum. ;) Kolega maila do wojmana chyba zna, prawda? :)

No coś podobno pisał do Wojmana lecz jak wiemy ten jest nieugięty. Ok ja więcej się nie mieszam w ich spory. Tyle z mojej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym gorąco przeprosić Demagola za to, że obwiniałem go o podszywanie się pod luzaca. W tamtym poście on chciał tylko podziękować luzacowi, a nie się za niego podszyć. Widzicie, nieporozumienia się zdarzają. Wszystko już sobie wyjaśniliśmy drogą mailową i już jest wszystko jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2014 o 22:40, Wojman napisał:

Nie siej zamętu na forum.

Sorry, ale ja tylko przyznałem się do błędu. Każdy ma prawo popełnić błąd, grunt to potrafić się do niego przyznać. Gdzie widzisz ten zamęt? Nie wierzę, że sam nigdy w życiu się nie pomyliłeś...

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się