Vilmar

MODERATORZY: jacy są naprawdę?

28026 postów w tym temacie

Dnia 07.01.2015 o 16:51, Wojman napisał:

Degrad -3 za spam. Jeżeli nie masz nic do powiedzenia w jakimś temacie to lepiej
nic nie mówić.

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=746&pid=26844
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=746&pid=26846
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=746&pid=26847
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=746&pid=26848

4 przykładowe posty z TEJ SAMEJ strony, które wniosły równie dużo co mój do tego tematu. Wiem, że nigdy nie było nam po drodze. Ale nie musisz nadużywać władzy i wlepiać mi degrad -3 za.. No właśnie, tak naprawdę za co? Serio -3 za post "nic nie wnoszący" do dyskusji to adekwatna kara? W takim razie co z resztą postów? Równi i równiejsi czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2015 o 16:58, Chaotizz napisał:

> /.../ > 4 przykładowe posty z TEJ SAMEJ strony, które wniosły równie dużo co mój do tego tematu. /.../

Nie. Te posty były inne. Skoro nie odróżniasz żartu od spamu, to daj sobie chwilę spokoju, bo to, co Ty robisz, wcale zabawne nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2015 o 17:33, KrzysztofMarek napisał:

Nie. Te posty były inne. Skoro nie odróżniasz żartu od spamu, to daj sobie chwilę spokoju,
bo to, co Ty robisz, wcale zabawne nie jest.

Tak, rzeczywiście były inne. Były tak śmieszne, że do teraz boli mnie brzuch. Serio Krzysztofie, naprawdę uważasz, że tamte posty wniosły coś do tematu o moderatorach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2015 o 17:52, Chaotizz napisał:

Serio Krzysztofie,
naprawdę uważasz, że tamte posty wniosły coś do tematu o moderatorach?

Zależy jak na to patrzeć. Bo były rozładowaniem pewnej sytuacji w sposób do przyjęcia i tym się różniły od Twojego. A Ty upierasz się przy swoim - to zaś skończy się jeszcze dalszym degradem co nikomu nie jest potrzebne, a najmniej Tobie. I na tym kończę, bo po co ciągnąć dalej sprawę, której ciągnąc nie należy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2015 o 17:56, SongoX napisał:

Czyli nie można wrzucać linków z teledyskami lub filmami, w których występują przekleństwa?

A czy wulgaryzmy na forum są akceptowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No już nie przesadzajmy. To teraz przed linkiem trzeba umieszczać napis: "Uwaga, film zawiera treści wulgarne i nie jest odpowiedni dla młodych użytkowników. Wchodzisz na własną odpowiedzialność". Czyli już żadnym linkiem, który ma kilka wulgaryzmów nie można się podzielić z użytkownikami forum, tylko trzeba pisać do każdego na priv. Czyli forum traci sens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2015 o 17:52, Chaotizz napisał:

Tak, rzeczywiście były inne. Były tak śmieszne, że do teraz boli mnie brzuch. Serio Krzysztofie,
naprawdę uważasz, że tamte posty wniosły coś do tematu o moderatorach?


Rzuciles sie na wladze, to wladza zareagowala. A spam mozna sobie najlatwiej wyimaginowac, wiec stalo sie jak stalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2015 o 18:08, Isildur napisał:

A czy wulgaryzmy na forum są akceptowane?


A co z linkami do kabaretów, w których wulgaryzmy nie zostały ocenzurowane? Też nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, jeśli teledysk lub film zawiera wiązankę przekleństw to nie jest ani smaczna ani fajna, pamiętaj forum odwiedzają osoby nieletnie. Nikt Ci głowy nie urwie jeśli piosenka zawiera znikoma ilość wulgaryzmów ale nie wiązankę...

SiDi --> Tak jak napisałem, jeśli film zawiera znikomą ilość wulgaryzmów to nikt głowy Ci nie urwie, ale jeśli będzie tam cała wiązanka to już lekka przesada nie sądzisz?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2015 o 18:30, Isildur napisał:

SiDi --> Tak jak napisałem, jeśli film zawiera znikomą ilość wulgaryzmów to
nikt głowy Ci nie urwie, ale jeśli będzie tam cała wiązanka to już lekka przesada nie
sądzisz?

Stąd wnioskuję, że mistrzowski film pana Yapy, który od niedawna możemy podziwiać na jego kanale nie przejdzie na tym forum ? Jasne jest wiązanka przekleństw, ale... zresztą sami zobaczcie. Przecież większość linków tego typu prowadzi do yt, który sam oznacza dane treści jako odpowiednie/nieodpowiednie dla nieletnich, a że każdy może w internetach zełgać to nie nowość więc nie wiem w czym problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2015 o 18:30, Isildur napisał:

Nie, jeśli teledysk lub film zawiera wiązankę przekleństw to nie jest ani smaczna ani
fajna, pamiętaj forum odwiedzają osoby nieletnie. Nikt Ci głowy nie urwie jeśli piosenka
zawiera znikoma ilość wulgaryzmów ale nie wiązankę...


Rozumiem, że zdajesz sobie sprawę [i odpowiednio zareagujesz z chwila obecną] na wszystkie publicystyki i newsy gdzie trailery gier/filmów zawierały wulgaryzmy ? Jest tego całkiem sporo, polecam zarezerwować sobie trochę czasu na ocenzurowanie serwisu. rozumiem, ze administracja odpowiednio tez zbanuje i podegraduje newsmanów, recenzentów i samych redaktorów którzy linki do tych treści podawali ?

Btw - żeby nie być gołosłownym, pierwszy z brzegu trailer który się ostatnio pojawiał w newsach :

https://www.youtube.com/watch?v=CamVtw2uG78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kieruje to pytanie głównie do Ciebie, Wojman. Ale nie obrażę się jeśli odpowie na nie jakiś inny moderator.

Degradujesz osobę -3, bo najeżdża na moderatora i to nie w jakiś sposób drastyczny. Piszesz że to spam, tymczasem rozmowa toczy się właśnie na temat. Gdzie indziej użytkownik może napisać co mu się w pracy danego moderatora nie podoba? W końcu od tego chyba jest ten temat. Forum służy do dyskusji, na przeróżne tematy a Ty właśnie to ograniczasz. Nie u wszystkich jak widać, jeśli ukarany został za "spam" to czemu innych za to nie zdegradujesz? Gość podaje linki, które można na tej samej zasadzie uznać za spam. Jednak tu nie było żadnej reakcji. Nie chcę cię pouczać, nie jestem moderatorem, ale to forum robi się zbyt rygorystyczne w pewnych momentach a to nie fajnie. Zwłaszcza że to forum o grach, forum które łączy graczy. Wszyscy tutaj nimi jesteśmy, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2015 o 18:30, Isildur napisał:

Nie, jeśli teledysk lub film zawiera wiązankę przekleństw to nie jest ani smaczna ani
fajna, pamiętaj forum odwiedzają osoby nieletnie. Nikt Ci głowy nie urwie jeśli piosenka
zawiera znikoma ilość wulgaryzmów ale nie wiązankę...


No tak, ale co, jeśli ktoś cytuje "klasyków"? Czy cytowanie np. Prezydenta, albo pani posłanki, profesor zresztą też będzie karalne? Przecież ministra, prawnuka pisarza, laureata Nagrody Nobla, cytowała prasa, telewizja, co prawda wykropkowując fragment. Czy to forum całkiem odstanie od życia "wyższych sfer"? To nawet, nie daj Boże, w Wiedźmina będą mogły grać wyłącznie osoby pełnoletnie, a jak cos pójdzie źle, to jeszcze dodatkowo za zgodą rodziców? Ale uświadamiać seksualnie to już można gimnazjalistów? Oczywiście, co za dużo, to niezdrowo i jak leci wiązanka za wiązanką bez jakiegoś uzasadnienia, to rozumiem, ale bez przesadyzmu, proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2015 o 16:03, Isildur napisał:

Wtedy nikt nie ingeruje w zgłoszenie, bo jest oznaczone jako rozwiązane :)
Jeżeli zaś czujesz, że jednak potrzebna jest interwencja Moderatora, możesz wysłać ponowne
zgłoszenie.

Natomiast jeśli nie jest odhaczone, że rozwiązane to każdy moderator może podjąć się
interwencji bądź nie jeśli nie jest wymagana.

A co się dzieje, gdy kilka osób zgłosi tego samego posta (jeszcze zanim którykolwiek mod nie zdąży zareagować na żadne z tych zgłoszeń)? Ten sam post jest do "odhaczenia" kilka razy, czy system zbiera wszystkie takie zgłoszenia w jedno? Czy może jest jeszcze inaczej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.01.2015 o 19:59, ManweKallahan napisał:

A co się dzieje, gdy kilka osób zgłosi tego samego posta (jeszcze zanim którykolwiek
mod nie zdąży zareagować na żadne z tych zgłoszeń)? Ten sam post jest do "odhaczenia"
kilka razy, czy system zbiera wszystkie takie zgłoszenia w jedno? Czy może jest jeszcze
inaczej?

No to po prostu mamy kilka maili do tego samego posta. Nie odhaczamy postów, tylko zgłoszenia. Zdarza się nawet tak, że kilka osób zgłosi jednego posta, a moderator, niezależnie (bo np. nie miał włączonej skrzynki), zainterweniuje. ;) Klikając w link danego posta, możemy stwierdzić czy jakiś inny moderator interweniował czy nie. ;)

Pietro87 - zdaję sobie sprawę z pytania retorycznego, aczkolwiek odpowiem: nawet jakbyśmy chcieli, to nie możemy. ;)

Żebyś nie szukał dalej postów z przykładami, ułatwię ci: sam wstawiłem filmik do kwasów z kilkoma przekleństwami. I to nie tylko ja. I jakoś osoby te potrafiły napisać ostrzeżenie i dać linka w spoiler. Na przykład. Poza tym jest różnica między filmem, w którym pojawia się kilka przekleństw, które są "elementem dialogu", a filmem, który w tytule ma wulgaryzm, którego tytuł cały czas jest wyświetlany na filmie i w dodatku, co tu dużo mówić, porusza tematykę, której też nie tolerujemy na forum. I jak widać powyżej użytkownikom to tez przeszkadzało. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra no dostałem degrada za ten filmik z wulgaryzmami. Słusznie, niesłusznie. Mniejsza o to. Ale już te -3 za spam pozostawia większe wątpliwości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.01.2015 o 20:16, Rick napisał:

Pietro87 - zdaję sobie sprawę z pytania retorycznego, /ciach/


Ależ oczywiście, jest różnica - o ta różnicę się rozchodzi. O zdrowy rozsadek [którego tu ubywa z każdym dniem] też.
Na zasadzie paranoi jaką wstawił Isildur [sory stary, ale imho popadasz w jakieś stany skrajne]. Jeśli gdzieś poleci ban za link do kabaretu Abelarda Gizy [chociażby nieśmiertelny już roast z udziałem mistrza Jachimka] albo do filmików Rojewskiego [którego nie specjalnie lubię ale jest dobrym przykładem youtubera który tu kiedyś był nawet zaangażowany we współprace z portalem a rzuca urwami i ujami na prawo i lewo] to wtedy należy tez równo zbanować wszystkich newsmanów którzy rzucają trailery czy urywki z Wiedźminów.
Poczynając na 1szym a kończąc na 3cim. Cytatów Geralta czy Zoltana tu na forum nie brakuje [video cytatów rzecz jasna].
Idziecie w stronę idiotyzmów - trzeba się tu tłumaczyć z napisania słowa "ściągam", banuje i degraduje się osoby za "hamerykę i hamburgera", cebulaki i buraki są natomiast ok, teraz będziemy rozumiem wybiórczo oceniać w którym filmie jest wiązanką a który jest taki super, przaśny i w ogóle ma odpowiedni kontekst [rozumiem, że oceny tez będą zależały od widzi mi się i humoru danego moderatora w danej sytuacji gdzie wracamy do dwu-punktowego regulaminu 1. prezes ma rację, 2 jak nie ma patrz pkt.1].
Potem administracja portalu ma się jeszcze czelność dziwić, ze im spada ilość wyświetleń, sprzedaż i ludzie nie chcą adblocka wyłączyć - ŚMIECH - NA - SALI.

Z mojej strony EOT. Już się kiedyś raz zarzekłem, że olewam temat zmian na tym portalu - nie wytrwałem przez kolejne sytuacje-kuriozum, ale koniec definitywny. Wracam do tematu z filmami i nielicznych tematów growych [+ pomoc techniczna], tam przynajmniej panują resztki normalności.
Pisał użytkownik z prawie 10cio letnim stażem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2015 o 18:30, Isildur napisał:

Nie, jeśli teledysk lub film zawiera wiązankę przekleństw to nie jest ani smaczna ani
fajna, pamiętaj forum odwiedzają osoby nieletnie. Nikt Ci głowy nie urwie jeśli piosenka
zawiera znikoma ilość wulgaryzmów ale nie wiązankę...


Nie żebym jakoś specjalnie się przejmował, gram już od jakiegoś czasu nie jest moim głównym kanałem dyskusyjnym, ale argument z nieletnimi wchodzącymi na tą stronę jest z pupy.

Dziecko może wejść sobie na 4chana i pooglądać wyczyny czarnych w Afryce. Napisałbym o co chodzi, ale jeszcze bana dostanę. :D Uwierz mi, dzieciaki w obecnych czasach ZNAJĄ te wiązanki. Zresztą czym realnie różni się owa "wiązanka" od pojedynczych przekleństw? Dzisiaj rano siedziałem na balkonie paląc papierosa i widziałem dwie dziewczynki z podstawówki (na oko klasa 2-ga albo 3-cia) wyposażone w różowe plecaki, robiące to samo co ja wtedy, dzieląc się tym syfem po parę wdechów na zmianę. Jakieś 2 tygodnie temu, idąc za podobną, tym razem 3-osobową grupką tej samej płci i podobnego wieku słyszałem o tym jak to jednej się podobało gdy "kopulowała" z kolegą. Myślę, że seria wulgaryzmów w temacie o rapie na forum dla (nieletnich?) graczy nie zniszczy ich światopoglądu. Zalecam zwiększenie stopnia tolerancji, szczególnie na takie błahe i powszechne w naszych czasach zjawiska jak wulgaryzmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się