Vilmar

MODERATORZY: jacy są naprawdę?

28026 postów w tym temacie

Dnia 30.01.2015 o 18:20, NuGGet napisał:

> To kto od dzisiaj będzie robił za tego złego?
Od dzisiaj nie będzie moderatorem, tylko zwykłym użytkownikiem.

Pytałem, kto od dzisiaj będzie robił za tego złego/najgorszego moderatora. Przecież zawsze jest taki, do którego co poniektórzy maja największe pretensje. Bo Ty chyba jeszcze od kNOT''a dostawałeś degrady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.01.2015 o 18:23, KrzysztofMarek napisał:

Pytałem, kto od dzisiaj będzie robił za tego złego/najgorszego moderatora. Przecież zawsze
jest taki, do którego co poniektórzy maja największe pretensje. Bo Ty chyba jeszcze od
kNOT''a dostawałeś degrady?

A to musi być koniecznie jakiś jeden zły? :) Jak nikt nie będzie szarżował z banami/degradami to po co na siłę szukać kogoś, kogo trzeba się czepiać? :)

A co do moich degradów - Nie pamiętam cholerka, ale ja chyba trafiłem tutaj jak kNOT kończył moderowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.01.2015 o 18:27, NuGGet napisał:

A to musi być koniecznie jakiś jeden zły? :)

Oczywiscie. Wiesz co najlepiej spaja spolecznosc? WROG! Namacalny, zidentyfikowany, najlepiej z imienia i nazwiska. Wrog sie przydaje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2015 o 18:45, Piotrek_K napisał:


> A to musi być koniecznie jakiś jeden zły? :)
Oczywiscie. Wiesz co najlepiej spaja spolecznosc? WROG! Namacalny, zidentyfikowany, najlepiej
z imienia i nazwiska. Wrog sie przydaje :P

Bardzo trafne spostrzeżenie. Dla Kaczyńskiego wrogiem jest "układ", albo "system", dla Tuska "moherowe berety", dla Palikota KK, dla ateistów o. o. Rydzyk, dla Hitlera Żydzi, dla Stalina zdrajcy (no, nie wiem, chyba w sumie wszyscy?). Wróg jest dobry na wszystko!
Pokaż mi swojego wroga, a powiem Ci kim jesteś ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2015 o 18:27, NuGGet napisał:

A co do moich degradów - Nie pamiętam cholerka, ale ja chyba trafiłem tutaj jak kNOT
kończył moderowanie.


Ja rejestrowałem się jakoś w połowie 2007 r., więc trochę później i owego kNOTa znam tylko z bajek opowiadanym niegrzecznym dzieciom na dobranoc ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2015 o 17:11, NuGGet napisał:

Dzięki Isildur, dzięki Muradin_07.


Nie ma problemu ;)

A Wojmanowi dziękuję za te lata współpracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie wątpię w wystąpienie jakiś wielkich dram. Obecni moderatorzy są stosunkowo kontaktowi i chętni do dyskusji. Nie uchylają się od polemiki jak popełnią błąd.
Co do Wojmana - decyzja imho słuszna, bo przykro było ostatnimi laty patrzeć jak sam się pogrąża w wirze prawd i racji najmojszych. Sam byłem obiektem jednej z tych grubych dram ostatnich miesięcy.
Życzę mu jednak otrząśnięcia się z pewnej błędnej wizji i zrozumienia, że droga używania argumentu siły tam gdzie zabrakło siły argumentów to droga do nikąd. Dokładam się też do podziękowań Isildura, bo nieuczciwością było by twierdzić, że Marek dla naszej społeczności nie robił nic prócz dram. Obok swoich błędów odwalił też w całokształcie kawał dobrej roboty.

Wracając do tematu - czekamy na kolejne zmiany ku pogłebieniu integracji ze społecznością i korekty regulaminu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dla Wojmana za lata pracy na forum te mniej i bardziej udane. Oczywiście z częścią jego kontrowersyjnych decyzji nie zgadzałem się wielokrotnie, ale myślę, że warto mu podziękować za całkokształt pracy. Przede wszystkim za dbałość o takie drobiazgi, których nikt na codzień nie dostrzegał jak przypięcie stosownego postu czy wyręczenie smugglera w temacie o cda, gdy ten akurat nie mógł wrzucić zapowiedzi itd. Widzę, że w drodze praktyki wykrztałciło nam się coś na miarę obowiązującej w anglosaskiej kulturze prawnej procedury recall czy może bardziej impeachment. Tutaj pojawia się moja prośba, żeby stosowny zapis pozwalający na usunięcie ze stanowiska moderatora, który wyraźnie nieodpowiada forumowej społeczności pojawił się w nowym regulaminie. Może to być jakaś precyzyjnie określona procedura, albo ogólny zapis na który w razie szczególnych naruszeń można się powołać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wojman popełnił ogromny błąd kasując nieprzychylne posty, tym bardziej, że ledwie co wtedy dał szansę piratowi, co osobiście bardzo mi się spodobało. Zgadzam się również częściowo z pewnym zdaniem KrzysztofaMarka, które pozwolę sobie tu przytoczyć: Przecież niemal każdy uważa, że byłby lepszym moderatorem!. Napisałem "częściowo", ponieważ nie uważam, że Wojman był dobrym Moderatorem, jednak jakby spojrzeć na to z innej strony, to czasem krytyka może być bardzo bolesna, wiem to sam po sobie, ale żebyście mnie źle nie zrozumieli, to przypomnę, że sam nie popieram takiego zachowania, takiego jak kasowanie nieprzechylnych postów.

A teraz mały cytat starego posta Wojmana, który dedykuję samemu Wojmanowi, jeśli czyta mój post, bo zauważyłem, że od czasu utraty stanowiska przestał się udzielać na forum. Nie pisałbym tego, gdyby nie fakt, iż bardzo poświęcił się dla gram.pl:

"Moim zdaniem nie powinno sie odchodzic z forum w sytuacji gdy sie traci na nim wazna funkcje."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem tu kupę czasu awatar z Clintem palącym fajkę (z dobrego, złego i brzydkiego) więc niczym się to nie różni od awatara z podziemnego kręgu. Oczywiście ja żadnego upomnienia za swój awek nie wyłapałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2015 o 18:18, KrzysztofMarek napisał:

To kto od dzisiaj będzie robił za tego złego?

[pół żartem pół serio]

The Prime Evil został pokonany?!. Zapanował spokój i harmonia. Czy Zło odrodzi się w jakimś innym niebieskim ? :>
Pożyjemy zobaczymy, ale nie liczyłbym na to ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2015 o 12:43, Pietro87 napisał:

Miałem tu kupę czasu awatar z Clintem palącym fajkę (z dobrego, złego i brzydkiego) więc
niczym się to nie różni od awatara z podziemnego kręgu. Oczywiście ja żadnego upomnienia
za swój awek nie wyłapałem.

Clint palił coś na kształt cygara/cygaretki więc kto wie, może istnieje jakiś przepis w regulaminie, który zezwala na awatary tego typu xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A więc sprawiedliwości stało się zadość. Bardzo cieszy mnie finał całej sprawy. Mam nadzieję, że ostatnie wydarzenia, które można śmiało nazwać "Przewrotem Tuchaczevsky''ego" (co zważywszy na panujące tutaj rangi, wpisuje się idealnie :P), będą pamiętane. Wspominałem, że wyrażam nadzieję na postawienie kamienia milowego w dziejach forum. Tak też chyba się własnie dzieje.

W pierwszej kolejności pragnę podziękować Isildurowi, który mocno zaangażował się w moją sprawę i pozwolił mi odzyskać należną sprawiedliwość. Są jeszcze ludzie na tym forum, którym naprawdę zależy na jego dobrym funkcjonowaniu, nie tylko na przejrzystości, ale przede wszystkim na linii użytkownik - władza. W dalszej kolejności nie należy pomijać innych userów, którzy również poparli moją sprawę, ale również tych postronnych, którzy zwyczajnie potępili dotychczasowe działania i ruszyli proces modernizacyjny zasad w naszej społeczności. Podziękowania również dla Muradina, który postanowił nie stać bezczynnie wobec zaistniałej sytuacji.

Pragnę również przeprosić wszystkich, którzy w wyniku zaistniałej sytuacji mieli przeze mnie problemy (Snafu) lub zwyczajnie osłabiły ich moje wypowiedzi (KrzysztofMarek). Cel jednak był słuszny. Dotychczasowe wołanie o pomoc i sprawiedliwość nazywano SYFEM (co zresztą można sobie przestudiować kilka stron wstecz). Finał jednak zakończył się happy endem, a wisienką na torcie jest interwencja Olimpu, który w końcu (miejmy nadzieję) wyciągnął do nas rękę.

Pozdrawiam! Rewolucja trwa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj to tak samo jakby kogoś ukarać za to, że ma w avku Tychusa czy Gravesa z cygarem... Trochę to taki atrybut postaci, charakterystyczny element

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę tu w sumie jeszcze jedną istotna [moim zdaniem] uwagę.
Mam nadzieje, że zdjęcie Wojmana i zmiana nastawienia moderatorów do relacji z userami nie poleci za mocno w druga stronę i nie popadniemy ze skrajności w skrajność. Bo nie specjalnie widzi mi się powrót oszołomstwa pokroju Ostrowiaków i innych zbanowanych słusznie pokemonów na forum na zasadzie "bo Wojmana nie ma to damy im nowe czyste karty".

Wojman odstawił cały maraton wpadek i banów z kosmosu. Był obiektem kilku grubych dram [z ostatnich miesięcy chyba mój kuriozalny ban poprzedzony degradem był jednym z grubszych shitstormów w tym temacie, kolejnym był jego "gramsajtowy kickstarter"], ale miał też w kilku przypadkach przysłowiowe "jaja", żeby zbanować trolli-lawirantów.

Reasumując - z tym "zmiękczaniem serca" to bym też nie odlatywał za skrajnie, bo sami sobie potem narobicie jak to się mawia we własne gniazdo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2015 o 14:50, Pietro87 napisał:

Dorzucę tu w sumie jeszcze jedną istotna [moim zdaniem] uwagę.
Mam nadzieje, że zdjęcie Wojmana i zmiana nastawienia moderatorów do relacji z userami
nie poleci za mocno w druga stronę i nie popadniemy ze skrajności w skrajność. Bo nie
specjalnie widzi mi się powrót oszołomstwa pokroju Ostrowiaków i innych zbanowanych słusznie
pokemonów na forum na zasadzie "bo Wojmana nie ma to damy im nowe czyste karty".


Spokojnie, nie mamy zamiaru cofać banów osobom, które te bany dostały stałe i na nie zasłużyły.

Dnia 31.01.2015 o 14:50, Pietro87 napisał:

Reasumując - z tym "zmiękczaniem serca" to bym też nie odlatywał za skrajnie, bo sami
sobie potem narobicie jak to się mawia we własne gniazdo.



Nie martw się, każda sprawa jest rozpatrywana w gronie Moderatorów, ale nie mamy zamiaru znosić banów osobom, które zasłużyły na ów bana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się