Vilmar

MODERATORZY: jacy są naprawdę?

28026 postów w tym temacie

Dnia 19.03.2015 o 20:45, Muradin_07 napisał:

Każdy ma inne zdanie na ten temat.


I dobrze :) Ale wszystko sprowadza sie do jednej rzeczy: relacji gramowicze - redakcja. Jesli ma to byc utrzymane z jasno i wyraznie zaznaczona hierarchia (gramowicze sa od pisania postow i juz), to owszem, Twoj sposob jest lepszy. Jesli jednak chcecie, by spolecznosc brala aktywny udzial w tworzeniu i ewolucji gramu, to nie ma bata - jej wklad musi pojawiac sie nie tylko w koncowym etapie, gdzie mozna co najwyzej powiedziec "podobuje/nie podobuje mnie sie to".

Dnia 19.03.2015 o 20:45, Muradin_07 napisał:

Nie wiem na ile mi uwierzysz (...)


Czemu mam nie wierzyc? Cieszy mnie niezmiernie to, co piszesz, ale, jak powiedzial milicjant wpinajac sobie szpilke w klape, co dwie glowki to nie jedna ;) Trudno oczekiwac od jednej osoby by ogarnela wszystko. Pozwol, ze wykorzystam ma skromna osobe jako przyklad: praktycznie nie korzystam z gramsajta, wiec nie mam pomyslow na jego ulepszenie, a co za tym idzie, nie wypowiadam sie w kwestiach zmian w gramsajtach (a przynajmniej nie w takim stopniu, jak osoby, ktore tym zyja). Siedze natomiast na forum codziennie, na dodatek korzystajac z telefonu, i wiem, co mozna by bylo zmienic w kwestii forum, jak rowniez w kwestii wersji mobilnej strony. Moge zatem o tym cos powiedziec.

Dnia 19.03.2015 o 20:45, Muradin_07 napisał:

Na pewno nikt nie ma na celu kompletnie robić wszystkiego na przekór użytkownikom lub
też z czystej złości.


Nie popadajmy w przesadyzm, w zadnym momencie nic takiego nie zasugerowalem mysla, mowa, uczynkiem czy zaniedbaniem ;) Nigdy by mi przez mysl nie przeszlo przypisywac zla wole komukolwiek z gramu! Ale czasami po prostu "shit happens", cos, co w zamysle mialo byc dobrym pomyslem, wychodzi... hmm... troszke inaczej (vide watek o adblocku) i juz. O takich rzeczach tez dobrze jest mowic. Nie na zasadzie wytykania paluchami i wzajemnego obwiniania, ale jako o rzeczach, ktorych w przyszlosci mozna uniknac, jesli zrobi sie cos inaczej.

Dnia 19.03.2015 o 20:45, Muradin_07 napisał:

Tak jak już wcześniej wspomniałem - tutaj chodzi głównie o to, aby nie pokazywać czegoś
w planach tylko coś, co faktycznie będzie do pokazania i potrzebny jest grubszy feedback.


Mam wrazenie, ze obaj mowimy i myslimy o tym samym, roznia zie jedynie nasze opinie w kwestii tego, ktory moment jest dobry na publiczne przedstawienie pomyslow. Ja nie mowie o tym, ze nalezy pisac na fprum o tym, ze redaktor ABC mial sen i chce sie podzielic swoja wizja gramu, ktora w owym snie ukazaly mu istoty nadprzyrodzone ;) Pisanie "chcemy zmienic silnik forum, ale to plany na przyszlosc" raczej niewiele da, bo to troche malo konkretne. Jednak napisanie "zmieniamy silnik, wybralismy XYZ", co myslicie?" tez mija sie z celem, bo wtedy jest juz troche za pozno na jakikolwiek odzew ze strony gramowiczow.

PS. Przepraszam za wszystkie ewentualne bledy, odpowiedz pisalem w autobusie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2015 o 05:53, Ring5 napisał:

I dobrze :) Ale wszystko sprowadza sie do jednej rzeczy: relacji gramowicze - redakcja.
Jesli ma to byc utrzymane z jasno i wyraznie zaznaczona hierarchia (gramowicze sa od
pisania postow i juz), to owszem, Twoj sposob jest lepszy. Jesli jednak chcecie, by spolecznosc
brala aktywny udzial w tworzeniu i ewolucji gramu, to nie ma bata - jej wklad musi pojawiac
sie nie tylko w koncowym etapie, gdzie mozna co najwyzej powiedziec "podobuje/nie podobuje
mnie sie to".


I zapewne tak będzie. Jeśli powiedzmy ktoś podrzuci projekt nowego forum i będziemy o tym rozmawiać zapewne uwagi użytkowników będą bardzo potrzebne. Z resztą nie zawsze wszystko można zauważyć za pierwszym razem - każdy swoim okiem widzi czego mu brakuje, co powinno się pojawić, a co nie. Więc raczej nie wygladałoby to tak, że pokażemy - "fajne? ok". Tylko pokazujemy coś, co już jest zaplanowane na wprowadzenie i wprowadzone będzie, a teraz dopracowujemy wszystkie szczegóły wraz ze społecznością.

Dnia 20.03.2015 o 05:53, Ring5 napisał:

Czemu mam nie wierzyc? Cieszy mnie niezmiernie to, co piszesz, ale, jak powiedzial milicjant
wpinajac sobie szpilke w klape, co dwie glowki to nie jedna ;) Trudno oczekiwac od jednej
osoby by ogarnela wszystko. Pozwol, ze wykorzystam ma skromna osobe jako przyklad: praktycznie
nie korzystam z gramsajta, wiec nie mam pomyslow na jego ulepszenie, a co za tym idzie,
nie wypowiadam sie w kwestiach zmian w gramsajtach (a przynajmniej nie w takim stopniu,
jak osoby, ktore tym zyja). Siedze natomiast na forum codziennie, na dodatek korzystajac
z telefonu, i wiem, co mozna by bylo zmienic w kwestii forum, jak rowniez w kwestii wersji
mobilnej strony. Moge zatem o tym cos powiedziec.


I dlatego też zdanie osób, które z forum korzystają cały czas i Moderatorów będzie najważniejsze tak jak było to w przypadku gramsajtów głównie liczyła się opinia osób z nich korzystających. Poza tym inaczej widzi to miejsce osoba komentująca newsy, a inaczej stały bywalec przesiadujący chociażby w Loży :)

Dnia 20.03.2015 o 05:53, Ring5 napisał:

Nie popadajmy w przesadyzm, w zadnym momencie nic takiego nie zasugerowalem mysla, mowa,
uczynkiem czy zaniedbaniem ;) Nigdy by mi przez mysl nie przeszlo przypisywac zla wole
komukolwiek z gramu! Ale czasami po prostu "shit happens", cos, co w zamysle mialo byc
dobrym pomyslem, wychodzi... hmm... troszke inaczej (vide watek o adblocku) i juz. O
takich rzeczach tez dobrze jest mowic. Nie na zasadzie wytykania paluchami i wzajemnego
obwiniania, ale jako o rzeczach, ktorych w przyszlosci mozna uniknac, jesli zrobi sie
cos inaczej.


Wiem o tym i nie wskazywałem na Ciebie ;) Ale to prawda. Niekiedy świetne pomysły zderzają się ze ścianą i przebić się przez nią nie mogą. Dlatego też jak wspominałem wcześniej lepiej jest mówić o czymś po przebiciu się przez tę ścianę. Co do wątku związanego z adblockiem to tak jak wspominałem - każda strona ma swoje sposoby na informowanie o tym, gram wybrał newsa i boxa nad newsami, inni blokują całość na jakiś czas. Inna sprawa to samo to jakie reklamy się pojawiają. Bo co do tych większych po wejściu na forum - one były zawsze na gramie, co do innych - musiały pojawić się niedawno.

Dnia 20.03.2015 o 05:53, Ring5 napisał:

Mam wrazenie, ze obaj mowimy i myslimy o tym samym, roznia zie jedynie nasze opinie w
kwestii tego, ktory moment jest dobry na publiczne przedstawienie pomyslow. Ja nie mowie
o tym, ze nalezy pisac na fprum o tym, ze redaktor ABC mial sen i chce sie podzielic
swoja wizja gramu, ktora w owym snie ukazaly mu istoty nadprzyrodzone ;) Pisanie "chcemy
zmienic silnik forum, ale to plany na przyszlosc" raczej niewiele da, bo to troche malo
konkretne. Jednak napisanie "zmieniamy silnik, wybralismy XYZ", co myslicie?" tez mija
sie z celem, bo wtedy jest juz troche za pozno na jakikolwiek odzew ze strony gramowiczow.


Dokładnie. Po prostu jeśli już coś mamy pokazywać to pokazać coś żywego, co już powoli rośnie i za pewien czas dojrzeje i będzie do wszamania dla wszystkich. A w międzyczasie każdy będzie mógł podpowiedzieć czego jeszcze powinniśmy użyć, aby to wszystko osiągnęło jeszcze lepszy wynik. Ale z resztą - jak wspomniałem w przypadku gramsajtów tak to mniej więcej wyglądało, jeszcze pojechaliśmy wtedy z Zoso do Warszawy, aby główne sprawy obgadać i myślę, że sam pomysł tego elementu serwisu wygląda tak, jak chciałbym aby wyglądał jako miejsce, z którego korzystam. Podobnie będzie w przypadku forum - będą dyskusje, będzie zbierany feedback i pewnie na jednej turze się nie skończy.

Przecież każdy chce dla gramu jak najlepiej i z resztą nasze community zawsze to pokazywało. A to, że raz było lepiej, raz gorzej... Tak też się zdarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra Modkowie. Wam też się należy =P

Nie będę tu nie wiadomo jakich zmyślnych życzeń składał.

Po prostu, zdrowych i Wesołych Świąt jak i wesołego jajka. Mam nadzieje, że u Was pogoda dopisze i nie będzie chociażby śniegu. O jedzeniu też nie zapominajcie bo w święta smakuje podwójnie :P

Aaaa i jeszcze jedno.

Spoiler

Nie pijta za dużo ;-)

20150404101150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.04.2015 o 10:17, Braveheart napisał:

Po prostu, zdrowych i Wesołych Świąt jak i wesołego jajka. Mam nadzieje, że u Was pogoda
dopisze i nie będzie chociażby śniegu.

Śniegu już nie ma, mam nadzieję, że już nie spadnie. ;)

>O jedzeniu też nie zapominajcie bo w święta smakuje

Dnia 04.04.2015 o 10:17, Braveheart napisał:

podwójnie :P

Tak jest! :D

Dnia 04.04.2015 o 10:17, Braveheart napisał:

Aaaa i jeszcze jedno.

Spoiler

Nie pijta za dużo ;-)


Nie mów mi jak mam żyć! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2015 o 10:17, Braveheart napisał:

Aaaa i jeszcze jedno.

Spoiler

Nie pijta za dużo ;-)


To już mówiłeś Konsulatowi. :P

Ja życzę, aby wiodło Wam się, drodzy modkowie, nie tylko przy biurku na gram.pl, ale również w życiu w prywatnym. Jak najwięcej zdrowia, uśmiechu, szczęścia i miłości. Jeśli chodzi o forum, to oczywiście jak najmniej degradów i banów. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2015 o 10:21, Rick napisał:

Śniegu już nie ma, mam nadzieję, że już nie spadnie. ;)

Jeszcze byś się zdziwił :P

Dnia 04.04.2015 o 10:21, Rick napisał:

Tak jest! :D

;-)

Dnia 04.04.2015 o 10:21, Rick napisał:

> Aaaa i jeszcze jedno.

Spoiler

Nie pijta za dużo ;-)


Nie mów mi jak mam żyć! :D

Broń Cię panie Boże :P

@Prince_Miki

Dnia 04.04.2015 o 10:21, Rick napisał:

To już mówiłeś Konsulatowi. :P

Konsulat to Konsulat a Moderatorzy to Moderatorzy =). Trochę się różnią. Chociażby kolorem czcionki :P
Byś poszedł do kościoła święconkę poświęcił a nie na gramie siedzisz. :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2015 o 12:04, Braveheart napisał:

> Śniegu już nie ma, mam nadzieję, że już nie spadnie. ;)
Jeszcze byś się zdziwił :P

Właśnie wróciłem do domu... złapała mnie śnieżyca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2015 o 12:54, Zekzt napisał:

Punkty na WT same się nie wbiją =)

Powiedz to też innym, którzy złożyli życzenia i skończ proszę ze swoimi niskich lotów prowokacjami, bo to już przestało być śmieszne, tym bardziej, że jesteś Moderatorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taa, przez dwa zeszłe lata były "białe święta" :S

Na szczęście u mnie teraz tylko deszcz :P I oby jutro śnieg nie spadł.

Dzięki za życzonka, ode mnie również "wesołego jajka" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem ci coś napisać - ale w sumie po co [i tak prawda w oczy kole]. U ciebie to jak grochem o ścianę z pustaków. Degrada ci odwieszono na konkretnych zasadach na które lejesz. Szkoda na ciebie klawiatury.


@Outlander

Dwa to raczej nie, zeszły rok u mnie był całkiem spokojny, chociaż za ciepło też nie było =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.04.2015 o 13:11, Zekzt napisał:

Dwa to raczej nie, zeszły rok u mnie był całkiem spokojny, chociaż za ciepło też nie
było =)


To u mnie dwa lata temu było ciutkę śnieżku, a rok w Wawie jak przysypało, to pierwszorzędna zamieć śnieżna :D Mam gdzieś zdjęcia, wszędzie było biało, trochę jak na Twoich fotkach z 2013 ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje fotki z 2013 są dokładnie z pod stolicy - Piaseczno [technicznie mam nawet całkiem blisko do samego gramu =P].
Aczkolwiek w 2014 jakoś tak kojarzę, ze chyba śnieg mnie ominął. Pamiętam, ze rano jak leciałem ze święconką, to było słoneczko, tylko standardowo - tak jak dziś - ziąb jak jasna cholera.

Za to ten 2013 to była gruba akcja =P
Taka rekompensata za kiepską pogodę na Wigilię. Jak tak dalej się klimat będzie zmieniał to będziemy sobie życzyć białego jajeczka ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mokrego jajka i smacznego dyngusa!

Dziś, w ramach rozpoczęcia sezonu, postanowiliśmy z chłopakami przejść się na miejską murawę. Rozruszać kości po zimowym zastoju i pokopać, jak za młodych czasów. Pogodę trafiliśmy bajeczną, płuca tyłkiem wyszły, ale jest satysfakcja z przebiegniętych kilometrów, tym bardziej, że kilogramów na mnie wisi nadmiar. Wróciłem do domu, wskoczyłem pod prysznic i coś zagrzmiało. Po kąpieli spojrzałem za okno, a tam: zima + zawierucha + burza w pełni. Lekko powiedzieć, że mózg mi... no właśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2015 o 13:11, Zekzt napisał:

Miałem ci coś napisać - ale w sumie po co [i tak prawda w oczy kole]. U ciebie to jak
grochem o ścianę z pustaków. Degrada ci odwieszono na konkretnych zasadach na które lejesz.
Szkoda na ciebie klawiatury.



Jak zasady są łamane to przywróćcie degrada i będzie w końcu święty spokój.


I przy okazji, Wesołych Świąt życzę całej ekipie moderatorskiej :) Jak najmniej spamu wszelkiej maści, życzliwości ludzkiej, i to nie tylko na forum, ale także w tym drugim szarym świecie, spokoju ducha oraz cóż... Wesołego Jajka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.04.2015 o 17:54, skyline20 napisał:


Jak zasady są łamane to przywróćcie degrada i będzie w końcu święty spokój.


Tylko żeby nie było w drugą stronę - że modzi przywrócą degrada, a delikwent rozpocznie zdwojone wysiłki, aby nadrobić zaległości ;)

Dla modów i userów oczywiście wszystkiego naj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2015 o 17:57, JR_N7 napisał:

Tylko żeby nie było w drugą stronę - że modzi przywrócą degrada, a delikwent rozpocznie
zdwojone wysiłki, aby nadrobić zaległości ;)


Spokojnie, będzie tak jak ostatnio, że będzie chwila spokoju. To tak jak z rozhisteryzowanym dzieckiem w sklepie, które wścieka się, że nie może dostać zobaczonej przed chwilą zabawki: chwilę powrzeszczy, popłacze, ale uspokoi się jak zobaczy, że jego histeria nie odnosi żadnych skutków. Ważna jest konsekwencja, stanowczość. Inaczej nic się nie zdziała i będzie tak jak dawniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.04.2015 o 18:00, skyline20 napisał:

Spokojnie, będzie tak jak ostatnio, że będzie chwila spokoju. To tak jak z rozhisteryzowanym
dzieckiem w sklepie, które wścieka się, że nie może dostać zobaczonej przed chwilą zabawki:
chwilę powrzeszczy, popłacze, ale uspokoi się jak zobaczy, że jego histeria nie odnosi
żadnych skutków. Ważna jest konsekwencja, stanowczość. Inaczej nic się nie zdziała i
będzie tak jak dawniej.


Ta, a po paru minutach spokoju przyjdzie istny huragan :D Konsekwencja i solidarność jest stosowana przez userów właściwie od początku całej sprawy. Stanowczość też. I choć zdziwił mnie fakt zdjęcia czy tam zawieszenia degrada, to uważam, że akurat moderacji nie można w tej kwestii nic zarzucać. Jak ktoś jest geniuszem zła i opanował w jakimś tam stopniu regulamin i zasady działania forum, to zawsze będzie o krok przed wymiarem sprawiedliwości :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się