Vilmar

MODERATORZY: jacy są naprawdę?

28026 postów w tym temacie

Dnia 20.04.2015 o 13:38, Siriondel napisał:

Zbyt niska aktywność?

Owszem, Olamagato nie moderuje aktywnie od kilku dobrych lat pomimo, że ma czerwony status, a Senior musi być aktywnym Moderatorem. Swoją drogą, ciekawe, dlaczego jeszcze nie zrezygnował z piastowania tej funkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2015 o 13:38, Siriondel napisał:

Dlaczego Olagamato, który moderuje od wieków na tym forum, dostał status juniora?
Zbyt niska aktywność?


Mniejsza aktywność niż pozostali Moderatorzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2015 o 13:55, Muradin_07 napisał:

A czy my czasem o czymś nie rozmawialiśmy? Wiesz może coś więcej niż Konsulowie i Moderatorzy?
:)

Jak ktoś zapytał, to mu odpowiedziałem. Jako user widzę, że Olamagato nie jest aktywny jako Moderator.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2015 o 13:49, Prince_Miki napisał:

Swoją drogą, ciekawe, dlaczego jeszcze nie zrezygnował z piastowania tej funkcji.


Trochę szacunku dla osób, które na forum są dłużej od Ciebie. Ogólnie rozwiązanie z rangami moderatorów to jest dobre rozwiązanie, jest możliwość odwołania się do wyższej instancji jak w polskim prawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie nie, ja mówię o tym czy faktycznie wiesz coś więcej... Bo raczej to było pytanie, na które raczej ktoś z osób zajmujących się forum powinien odpowiedzieć i wyjaśnić sprawę.

Nie ja decydowałem o ostatnich nagrodach w tym przypadku, dlatego też ostrzegam - jeśli ktoś zadaje pytanie związane z nowymi rzeczami i teoretycznie wymagają one wyjaśnienia kogoś "wyższego szczeblem" to nie staraj się robić za rzecznika prasowego, bo od tego jesteśmy jednak my.

Każda następna tego typu akcja będzie już nieodwołanie nagradzana. Dlaczego? Bo już była na ten temat rozmowa, była także obiecana poprawa zachowania... Dlatego też ostrzegam i proszę - po prostu tego nie rób.

@Paoro O czym mówisz konkretnie w przypadku statusów moderatorów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2015 o 14:08, Kadaj napisał:

To Lord of the Links też bierze aktywny udział w nagradzaniu użytkowników? ;p


Mogę nagradzać, mogę też "nagradzać" ;)

A na serio to nie ja od tego jestem, to zostawiam dla Moderatorów. Natomiast w szczególnych przypadkach, gdy potrzebna jest interwencja mogę to zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, znów popełniłem błąd. Widzisz, niektóre przyzwyczajenia ciężko zmienić. Niemniej nie będę rżnąć wariata - przepraszam i liczę się z degradacją. Lubię swojego Sekretarza, ale jak złamałem umowę, to i muszę ponieść konsekwencje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2015 o 13:51, Isildur napisał:

>/.../ > Mniejsza aktywność niż pozostali Moderatorzy.

Owszem, mniejsza. Ale popatrz, jakie są Jego posty: jeden zawiera tyle, co 5 przeciętnych postów moderatorskich i często wyjaśnia bardzo potrzebne sprawy techniczne. I bardzo mi się podobało, to co kiedyś napisał, ze rola moderatora, to sprawianie, żeby forum było przyjazne dla użytkowników. A to już nie każdy moderator potrafi.
No cóż, to nie jam decyduję w tych sprawach. Osobiście obstawiałem Isildura (co się sprawdziło) i właśnie Olamagato (co się nie sprawdziło). A Rick? Jakoś Go nie zauważałem - to chyba dobrze o nim świadczy, bo robi swoje bez kontrowersji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Podejrzewam, że wszystkie te decyzje nie wzięły się z kapelusza ;) Rozmowy zapewne były prowadzone ze wszystkimi i musieli przystać na warunki, skoro widnieje tak, jak jest napisane w przypiętym u góry ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem Olmagato nie był nawet zainteresowany ową funkcją. Ale zawsze znajdą się ludzie którzy lubią kruszyć kopie o byle co i świrować cudzego adwokata tak dla zasady, nawet nie mając pojęcia czy daną osobę jakiś temat w ogóle interesuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2015 o 15:03, Zekzt napisał:

Z tego co wiem Olmagato nie był nawet zainteresowany ową funkcją.


A to w takim razie ciekawostka. Założyłem, że jakoś komunikacyjnie to wspólnie zostało rozwiązane. Lub dopiero zostanie. Cóż. I tak następuje dopiero początek zmian. Niewielkich, ale zawsze. Czekam na kolejne nowości ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2015 o 23:20, Isildur napisał:

Kto jest Seniorem


To, że ty zostaniesz seniorem, było pewne jak słońce na niebie. ;)

Pewnie będą seniorskie profity, zniżki na przejazdy komunikacją miejską i np. do sklepu gramowego, czyż nie? Karta seniora już idzie pocztą. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko wpadłem, żeby podrzucić link:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=100268&u=16 - zachowanie modów w tym temacie to debilzm par excellence. Na razie się śpieszę na pociąg i pisze z kom, ale jeśli ktokolwiek ma co do tego wątpliwości to później coś jeszcze dodam, ale wydaje mi się, że do wieczora będzie tu spory flejm. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2015 o 08:44, Rusty-Luke napisał:

Tak tylko wpadłem, żeby podrzucić link:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=100268&u=16 - zachowanie modów w tym temacie
to debilzm par excellence. Na razie się śpieszę na pociąg i pisze z kom, ale jeśli ktokolwiek
ma co do tego wątpliwości to później coś jeszcze dodam, ale wydaje mi się, że do wieczora
będzie tu spory flejm. :P


Trochę nie rozumiem, ostrzeżenie za wyrażenie własnej opinii i to ani wulgarnej ani kontrowersyjnej. Jeśli offtopic definiujemy jako posty niepotrzebne i niczego do tematu niewnoszące to równie dobrze można by się przyczepić do licznej deklaracji wypełnienia ankiety przez innych użytkowników. Wygląda to trochę po prostu jak reakcja kolegium modów-psychologów broniących swojego kierunku a chyba nie tędy droga jeśli mamy nadzieje że obiektywną ocenę zachowania użytkowników i pilnowania porządku. Już sam udział aż 3 moderatorów w temacie budzi moim zdaniem zastrzeżenie, jeden zwraca uwagę, drugi daje ostrzeżenie a trzeci degraduje. Śmieszne, w stosunku do komentarza nieobraźliwego i w żaden sposób autorce tematu nie ubliżającego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2015 o 08:44, Rusty-Luke napisał:

Tak tylko wpadłem, żeby podrzucić link:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=100268&u=16 - zachowanie modów w tym temacie
to debilzm par excellence. Na razie się śpieszę na pociąg i pisze z kom, ale jeśli ktokolwiek
ma co do tego wątpliwości to później coś jeszcze dodam, ale wydaje mi się, że do wieczora
będzie tu spory flejm. :P

Przepraszam bardzo ale takie zachowanie jak panów Zekzt i Outlander-pro w tym wątku jest nie na miejscu, chciałem się tam wypowiedzieć, ale aż strach napisać coś bo dostanie się ostrzeżenie, nie podoba mi się takie zachowanie ze strony moderatorów, bo uniemożliwia konwersację, a po to jest forum by rozmawiać, rozumiem karać za długi i nic nie wnoszący offtopic, ale za jeden post? Nie wiem jaka historia wlecze się za tamtymi forumowiczami, ale ja poczułem się zagrożony i wycofałem się z napisania posta, choć miał być na temat, czyli uderzyło to także we mnie. Jestem na tym forum od lat i jest tu coraz gorzej, nie długo nie będzie można tu nic napisać. Proszę moderatorów seniorów na zwrócenie uwagi podwładnym. Podobnie jak Honou uważam, że to był wybieg osobisty i bronienie na siłę kierunków psychologicznych, nie wiem z jakiego powodu, czy panowie moderatorzy studiowali owe studia czy z innego. Nie podoba mi się to i myślę, że panowie powinni się wycofać z tych ostrzeżeń i degradów (jeśli jakieś były), a nawet przeprosić za takie wybiegi (chyba że są jak pan dyrektor z wielkiej agencji z USA, który popełnił błąd mówić coś, ale przeprosić za to Polaków nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie róbmy z sytuacji większej draki niż jest, bo jak to w każdej ekipie, może zajść pomyłka na drodze komunikacyjnej :) I porządki z tym już robimy.

EDIT: i już po sprawie, jako że ost Zekzta w sumie niesłuszny, został cofnięty, a zatem i degrad (który był obiecany użytkownikowi przy kolejnym oście). I po sprawie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się