Vilmar

MODERATORZY: jacy są naprawdę?

28026 postów w tym temacie

Dnia 23.04.2015 o 19:42, Zekzt napisał:

> Mam nieliche wrażenie, że nie darzysz KM i Kirabaxiora zbytnią sympatią ;) Mam nadzieję,

> że nie wpływa to na osąd w moderowaniu? ;)
>

Gdyby wpływało to pewnie już dawno była by tu drama na 10 stron [taka w stylu jamesa
bonda]
Btw Kirabaxiora to ja ledwo co kojarzę z forum więc o nim to już zupełnie trudno mieć
jakąkolwiek opinię.


Nie wiem, dla mnie tak to po prostu wyglądało.

Dnia 23.04.2015 o 19:42, Zekzt napisał:

> I żeby nie było, iż staję po czyjejś stronie, tudzież biję pianę, jest to moja prywatna

> opinia, a dodatkowo z KM już nie raz kruszyłeś kopie nawet w tym temacie nie będąc
jeszcze
> modem.

Bo od zawsze uważałem go za cwanego prowokatora który pierw struga wariata a potem udaje,
że to nie jego ręka jak go za nią złapią [Podobnie jak nasz pewien polityk co to mu nie
wmówią, ze czarne jest czarne]


Żeby tylko nie przerodziło się to w manię pilnowania na kżdym kroku, a osobiste antypatie nie powinny wchodzić w grę, kiedy zaczyna się moderowanie. Bo od tego się zaczyna, a może skończyć jak z pewnym agentem. Zresztą jako człowiek nie moderujący od wczoraj powinien wiedzieć lepiej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.04.2015 o 20:00, maniekk napisał:

Nie wiem, dla mnie tak to po prostu wyglądało.


Opinia jak dupa - każdy ma swoją :)

Dnia 23.04.2015 o 20:00, maniekk napisał:

Żeby tylko nie przerodziło się to w manię pilnowania na kżdym kroku, a osobiste antypatie
nie powinny wchodzić w grę, kiedy zaczyna się moderowanie. Bo od tego się zaczyna, a
może skończyć jak z pewnym agentem. Zresztą jako człowiek nie moderujący od wczoraj powinien
wiedzieć lepiej ;)


Dlatego napisałem, ze dla mnie temat jest wyczerpany i zostawiam to reszcie ekipy.
Manii prześladowczej nie zwykłem posiadać - mam za dużo innych rzeczy na głowie na takie bzdury ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2015 o 19:31, maniekk napisał:

Mam nieliche wrażenie, że nie darzysz KM i Kirabaxiora zbytnią sympatią ;) Mam nadzieję,
że nie wpływa to na osąd w moderowaniu? ;)

Ja tam nic takiego akurat nie zauważyłem :P Ostrzeżenie odwołane i jest okej, choć wpierw mnie zdziwiło, że po jednym poście poszło ostrzeżenie.
Moderatorzy muszą coś tam działać na forum, ale też w taki sposób by nie odstraszać nowych użytkowników imo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mały off-top.

Odpowiedniego tematu na forum gram.pl nie znalazłem, więc zapytanie kieruję tutaj.
Poszukuję dobrego zestawu klawiatura bezprzewodowa + mysz bezprzewodowa, do którego tematu na forum uderzyć ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.05.2015 o 09:58, kerkas napisał:

do którego tematu na forum uderzyć ?.



Ostatnim razem ktoś, kto poszukiwał takiego zestawu został przekierowany do dwóch tematów:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=9108&u=140
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=5284&u=1381

Myślę, że wiedza odwiedzających jeden czy drugi temat nie ogranicza się tylko do jednego urządzenia, więc nie ma znaczenia, w którym napiszesz. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2015 o 09:58, kerkas napisał:

Odpowiedniego tematu na forum gram.pl nie znalazłem, więc zapytanie kieruję tutaj.
Poszukuję dobrego zestawu klawiatura bezprzewodowa + mysz bezprzewodowa, do którego tematu
na forum uderzyć ?.

Najbliższy tematyką byłby pewnie ten
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=92&u=70935

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drogie Moderatory,

nie wiem, czy to odpowiedni temat, jeśli nie, to przepraszam, ale mam takie (głupie) pytanko: czy jest jakaś opcja, żeby ustalić, po jakim czasie powinno się przestać używać spoilerów w wypowiedziach? Gadam ostatnio sporo o Bloodborne i trochę męczącym zaczyna być pisanie takich postów: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=94591&pid=275 i pilnowanie, by wszystko było wyspoilerowane. Od premiery minął już ponad miesiąc, może to wystarczy?

Z wyrazami szacunku,

Ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2015 o 19:00, Ring5 napisał:

Drogie Moderatory,

Drogu użytkowniku, to że minął miesiąc od premiery nic nie znaczy, albowiem wiele osób grę kupuje po premierze. Dlatego po wsze czasy, do odwołania, proszę spojlerować wszystkie kwestie fabularne i inne, których ujawnienie mogłoby zepsuć komuś zabawę.

Ja na ten przykład w Bloodborne''a nie grałem, ba! nawet PS4 nie mam. Ale za czas jakiś może i kupię, bo chętnie bym w taką grę zagrał i nie chciałbym wchodząc do tematu o grze dostać po oczach spojlerami.

Z wyrazami szacunku,
Out

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2015 o 19:59, Outlander-pro napisał:

po wsze czasy, do odwołania, proszę spojlerować wszystkie kwestie fabularne


Ok, dzięki za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

JA jeszcze dodam od siebie, że dla mnie wszystko zależy od popularności tytułu (w przypadku najbardziej popularnych ten okres jest IMHO dłuższy), ale to tak na wyczucie. Umówmy się, jeżeli już wydano edycję kompletną, to raczej każdy kto chciał to już zagrał, chociaż dla bezpieczeństwa ja zawsze będę już robił spoilery. A to dlatego, że niedawno temu nieospojlerowałem fabuły gry sprzed trzech lat i zostałem zrugany. Ale to już może widok smerfastycznej czcionki kogoś tak rozsierdził;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bym wolal, aby niezaleznie od daty wydania uzywalo sie spoilerow tam gdzie grzeba. Nie mam duzo czasu na gry i do niektorych gier z backloga zbieram powoli. Mysle, ze w czasach tak tanich gier (a raczej dobrych promocji i okazji) nie jestem tutaj odosobniony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Umieściłem na swoim gramsajcie logo jednego z kandydatów na prezydenta. Czy zgodnie z ciszą wyborczą powinienem je usunąć do 23:59 8 maja?

A co do powyższej kwestii spoilerów, to jestem zdecydowanie za używaniem znacznika spoiler po wsze czasy. Nie wszyscy grają/oglądają/czytają wszystko natychmiast po premierze, czasem odkrywa się coś po wielu latach, a spoilery przecież nie stają się z czasem mniej nieprzyjemne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2015 o 13:21, ManweKallahan napisał:

Umieściłem na swoim gramsajcie logo jednego z kandydatów na prezydenta. Czy zgodnie z
ciszą wyborczą powinienem je usunąć do 23:59 8 maja?


To jest poważnie jego oficjalne logo ? Myślałem, ze już nic mnie nic nie zdziwi...
W kwestii ciszy wyborczej - jak to wygląda chociażby w portalach społecznościowych ? Tam są takie reklamy kasowane/zakrywane w czasie ciszy ? Jeśli tak - to tak, powinieneś go na tą chwilę wywalić. Aczkolwiek niech się wypowie ktoś bardziej kompetentny, bo osobiście nie mam 100% pewności jak taka kwestia wygląda prawnie "w internetach" [w sumie agitacja to agitacja, ale hej żyjemy w Polsce - bananowej republice absurdu :)]

Dnia 03.05.2015 o 13:21, ManweKallahan napisał:

A co do powyższej kwestii spoilerów, to jestem zdecydowanie za używaniem znacznika spoiler
po wsze czasy.


Też się mogę podłączyć do zwolenników spoilerów w spoilerze :). Aczkolwiek jest jedna drobna kwestia - wystarczy czasem pomyśleć i jeśli się naprawdę w daną grę nie grało czy filmu nie oglądało, to śledzić posty o owym tytule wypada z rozwagą. Ja osobiście dyskusje o filmach których nie widziałem pomijam, zarówno te wyspoilerowane jak i nie - tak dla zasady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2015 o 13:28, Zekzt napisał:

To jest poważnie jego oficjalne logo ? Myślałem, ze już nic mnie nic nie zdziwi...

A co dla Ciebie jest z nim nie tak? Nazwisko, rok, slogan i symbol stylizowanego zakreślenia kratki na karcie do głosowania, a wszystko w polskich barwach. Może nie kojarzy się na pierwszy rzut oka z wyborami prezydenckimi, ale czy to tak źle w tym wypadku? A przecież jakieś obleśne nie jest.

Dnia 03.05.2015 o 13:28, Zekzt napisał:

W kwestii ciszy wyborczej - jak to wygląda chociażby w portalach społecznościowych ?
Tam są takie reklamy kasowane/zakrywane w czasie ciszy ? Jeśli tak - to tak, powinieneś
go na tą chwilę wywalić. Aczkolwiek niech się wypowie ktoś bardziej kompetentny, bo osobiście
nie mam 100% pewności jak taka kwestia wygląda prawnie "w internetach" [w sumie agitacja
to agitacja, ale hej żyjemy w Polsce - bananowej republice absurdu :)]

Swego czasu dość głośno było o tym: http://gadzetomania.pl/1248,pkw-lubie-to-na-facebooku-to-zlamanie-ciszy-wyborczej-przestancie-sie-osmieszac-po-prostu-ja-zlikwidujcie
Swoją drogą, umieszczenie zdjęcia (loga) nastąpiło przed ciszą wyborczą, więc nie wiem czy się łapie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2015 o 13:21, ManweKallahan napisał:

Umieściłem na swoim gramsajcie logo jednego z kandydatów na prezydenta. Czy zgodnie z
ciszą wyborczą powinienem je usunąć do 23:59 8 maja?


Jak dla mnie to raczej agitację wyborczą taka grafika uprawia taką samą jak tony billboardów i plakatów na murach czy blaszanych płotach. Dlatego też wydaje mi się, że dopóki nie będzie czegoś w rodzaju nowego wpisu, który będzie promowany za pośrednictwem mediów społecznościowych lub też tutaj na forum problemu nie widzę.

Natomiast co do spoilerów to ja jestem takiego zdania, że powinno się ich używać co najmniej do momentu pojawienia się GOTY, jeśli takowe jest planowane. W przypadku Bloodbourne''a to chyba jeszcze za wcześnie. Sam niedawno miałem problem z tym czy powinienem zaznaczać spoilery w tekście związanych z Grand Theft Auto V dwa lata po premierze gry... przecież praktycznie każdy fabułę gry zna. Poza tym zdarza się, że trailery przedstawiają czy to w filmach, czy to w grach praktycznie wszystko na tacy.

Ale ze swojej strony funkcji spoilerowej polecam używać często, nawet jeśli gra ma dobrych kilkanaście lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Logo chyba wisieć sobie może cały czas, w końcu nikt nie zrywa plakatów wyborczych na dzień przed wyborami. Ba, potem nie ma komu tego gówna posprzątać.

Broni się chyba tylko aktywnej agitacji, czyli jakbyś w trakcie ciszy wyborczej wrzucił na bloga wpis "Głosujcie na Kukiza" czy coś w ten deseń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.05.2015 o 13:52, ManweKallahan napisał:

A co dla Ciebie jest z nim nie tak?


Nie zamierzam się wdawać w żadne polityczne dysputy, temat polityki od dłuższego czasu mijam szerokim łukiem. Byłem tylko ciekaw czy to oficjalne logo, bo pan Kukiz zwisa mi niczym kilo kitu na agrafce i nie miałem okazji się z tą grafiką zetknąć. Jej przekaz i formę pominę milczeniem.
Tematu ciągnąc nie zamierzam - lubię cię i szanuje, znamy się z forum nie od wczoraj, ale o polityce [zwłaszcza o ludziach takich jak Kukiz czy JKM] to sobie nie pogadamy - wybacz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu, sam nie lubię rozmawiać o polityce.

Dnia 03.05.2015 o 14:07, Zekzt napisał:

Jej przekaz i formę pominę milczeniem.

Szkoda, bo akurat liczyłem na komentarz w tej kwestii, nie na dyskusję o poglądach czy poparciu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.05.2015 o 15:18, ManweKallahan napisał:

Szkoda, bo akurat liczyłem na komentarz w tej kwestii, nie na dyskusję o poglądach czy
poparciu :P


W kwestii stricte estetycznej - ok, czcionka i kolorystyka, ma to sens, trzyma się kupy. Natomiast sam slogan "Potrafisz Polsko" imho tandeta która sprawia, ze Fraza Kukiz 15 która tu oznacza jego numer na liście, wrażenie kierowanej do 15stolatków. Generalnie co to ma oznaczać, co ta Polska ma potrafić ? Wybrać Kukiza na prezydenta ? To ma być ten wyczyn ? Wsadzić kolejnego ciężko chorego na "filipińską grypę gorzołową" pod żyrandol i czekac na pierwsze zażenowania na scenie międzynarodowej ?
Tak więc generalnie "nie czuję przekazu" :)
Ale estetycznie, stylistycznie i artystycznie [wizualnie] baner ok [wiec tak - mogę powiedzieć, ze źle się wyraziłem, mówiąc, ze treść i forma leży].


Nie wiem - może ja się stary i zgryźliwy robię, ale nie widzę absolutnie żadnej sensownej alternatywy wśród kandydatów na prezydenta [co oczywiście nie jest równe z tym, że zagłosuje na naszego Bronka aka Shoguna aka Kim Un Yest =), zapewne oddam pusty, nieważny głos, bo jak mogę na kogokolwiek zagłosować skoro postrzegam ich jako bandę oszołomów z jednego worka wysypanych]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Radzę nie oddawać pustego głosu - łatwo wtedy o matactwa wyborcze, jaki tu problem postawić krzyżyk gdzie trzeba? Po takich numerach jak likwidacja dogodnych komisji wyborczych zagranicą lub zaginanie kopert, by do komisji wyborczych trafili wyłącznie ludzie z PO czy ogólnej niedyspozycji PKW obawiam się, że rządząca partia posunie się do wszystkiego, by utrzymać się przy władzy.

Obserwatorzy z OBWE twierdzą, że tutaj nie trzeba się za bardzo przyglądać (w końcu najpotężniejszą osobą w Polsce jest premier), ale przy wyborach parlamentarnych już jak najbardziej. W sumie jeśli PO przegrałoby te wybory to niech sobie Komorowski będzie prezydentem, nic mu to nie da jak rządzić będzie znowu PiS, hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się