Vilmar

MODERATORZY: jacy są naprawdę?

28026 postów w tym temacie

Dnia 03.05.2015 o 16:50, Kaerobani napisał:

Radzę nie oddawać pustego głosu - łatwo wtedy o matactwa wyborcze, jaki tu problem postawić
krzyżyk gdzie trzeba? Po takich numerach jak likwidacja dogodnych komisji wyborczych
zagranicą lub zaginanie kopert, by do komisji wyborczych trafili wyłącznie ludzie z PO
czy ogólnej niedyspozycji PKW obawiam się, że rządząca partia posunie się do wszystkiego,
by utrzymać się przy władzy.


A byleś kiedykolwiek w komisji zliczającej głosy ? Bo np ja w swoim mieście byłem kilkukrotnie i u siebie tych mitycznych nadużyć i fałszerstw nie widziałem - ba nawet tam gdzie ktoś oddał nieważny głos i narysował karną fujarę na karcie, zamiast taką kartę zniszczyć i oszczędzić sobie tony papierkowej roboty z pisaniem protokołów [bo to przecież i tak głos nieważny] nikt jej nie wrzucał do niszczarki tylko siedzieliśmy po godzinach wypisując absurdalną papierologię.
Chyba tylko raz przy wyborach lokalnych [na burmistrza] spotkałem się z karygodnym kombinatorstwem które z resztą cała nasza grupa głosiła gdzie trzeba [mianowicie pani przewodnicząca nie bardzo lubiła Kandydata X więc wszędzie gdzie na kartach do głosowania na niego były minimalnie źle postawione krzyżyki czepiała się, ze to nie tak jak we wzorze i odrzucamy - to był jej pierwszy i ostatni epizod w komisji :)]

I nie nie oddam nieważnego głosu z pustą kartą, postawię sobie krzyżyki we wszystkich okienkach albo namaluję jakiś ładny szlaczek :)

Dnia 03.05.2015 o 16:50, Kaerobani napisał:

Obserwatorzy z OBWE twierdzą, że tutaj nie trzeba się za bardzo przyglądać (w końcu najpotężniejszą
osobą w Polsce jest premier), ale przy wyborach parlamentarnych już jak najbardziej.


Bzdura - patrz poniżej.

Dnia 03.05.2015 o 16:50, Kaerobani napisał:

W sumie jeśli PO przegrałoby te wybory to niech sobie Komorowski będzie prezydentem,
nic mu to nie da jak rządzić będzie znowu PiS, hehe.


Da mu bardzo wiele - chociażby prawo veta.
Z mojej strony koniec tematu z przyczyn technicznych - nie ten wątek na taką dyskusję [jest temat o polityce - jest, można to tam dalej ciągnąć]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kandydatów jest 11, ta piętnastka oznacza raczej obecny rok ;)
Co do powodów wyboru, to nie jest to dobre miejsce na taką dyskusję - ale jeśli chcesz znać moje i w ogóle może coś jeszcze napisać w tej kwestii, to odsyłam do komentarzy do ostatniego wpisu cedricka, to chyba dobre miejsce ( http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=157790&n=813).
I podobnie jak Kaerobani odradzam oddanie pustej karty, jak chcesz oddać nieważny głos, to lepiej zaznaczyć krzyżyki w kilku kratkach. A poza tym dopisanie czegokolwiek na karcie nie powoduje jej nieważności, jeśli krzyżyk jest postawiony tylko przy jednym kandydacie! Tak się ostatnio dowiedziałem na zajęciach z prawa administracyjnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2015 o 17:28, ManweKallahan napisał:

Kandydatów jest 11, ta piętnastka oznacza raczej obecny rok ;)


My bad :))

Dnia 03.05.2015 o 17:28, ManweKallahan napisał:

I podobnie jak Kaerobani odradzam oddanie pustej karty, jak chcesz oddać nieważny głos,
to lepiej zaznaczyć krzyżyki w kilku kratkach. A poza tym dopisanie czegokolwiek na karcie
nie powoduje jej nieważności, jeśli krzyżyk jest postawiony tylko przy jednym kandydacie!
Tak się ostatnio dowiedziałem na zajęciach z prawa administracyjnego.


Patrz wyżej :)
Co do pobazgranych kart - to już zależy jak jest w instrukcji i wzorze, np w wyborach parlamentarnych każda karta z pobazgranym chociażby jakże popularnym karnym ptokiem była u nas odrzucana jako nieważna. Więc nie do końca jest tak, że karta pobazgrana ale z krzyżykiem będzie ważna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O prawie veta sobie zapomniałem (może przez to, że nasz obecny (p)rezydent podpisuje wszystko, co mu podstawi pod nos PO jak leci), natomiast po ostatnich przekrętach z wyborami samorządowymi można się spodziewać oszustw. Nie widzę powodu dla którego miałbym ufać, że wszystko potoczy się jak należy pod względem uczciwości przy sprawdzaniu wyników, bo niby dlaczego? Z mojej strony to też tyle, do widzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2015 o 15:47, Zekzt napisał:

Natomiast sam slogan "Potrafisz Polsko" imho tandeta która sprawia /.../


A pamiętasz jakiś slogan wyborczy, który nie trącał tandetą i banałem? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.05.2015 o 18:20, rob006 napisał:

A pamiętasz jakiś slogan wyborczy, który nie trącał tandetą i banałem? :D


Nie - ale co ma piernik do wiatraka xD ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2015 o 18:27, Zekzt napisał:

Nie - ale co ma piernik do wiatraka xD ?


A to że równie dobrze mógłbyś narzekać na to, że w filmach wojennych strzelają. Taka już specyfika "gatunku", slogany wyborcze po prostu są tandetne, bo mają banalne przesłanie kierowane do prostego człowieka, jakby był odkrywcze i wysublimowane, przestałyby spełniać swoje zadanie. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na większości znanych mi forów za spam uznawane są m.in. właśnie posty niezgodne z tematem wątku. Możesz więc odebrać swoje ostrzeżenie za spam jako ostrzeżenie za pisanie postów odbiegających od tematu danego wątku.

W przypadku kolejnych wątpliwości zapraszam na swój adres mailowy, który możesz znaleźć w przypiętym poście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przyjąć, ze robienie Off-topa na dwie strony zaśmieca wątek nie związanymi z nim postami, a sam się zgadzasz, ze tak było, to jak by nie patrzeć jest to swego rodzaju spam.
Pytanie teraz czy spam ma być tylko z definicji typowym waleniem posta za postem typu "pierwszy, drugi, lubię placki, mam to w dupie" czy też przyjmujemy, że spamem jest nawalenie postów nie związanych z tematem.
Bo technicznie spam to są niepożądane, śmieciowe wiadomości - dla mnie w tym wypadku dwie strony takiego offa z perspektywy ludzi zainteresowanych głównym tematem, to właśnie fala niepożądanych śmieci. Ergo - tak spam.

A tak dodatkowo :
http://pl.wikipedia.org/wiki/Spam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja o mobilnych platformach i popularności aplikacji na nie zrodziła się z dyskusji nt. C# i jego popularności, co jest związane z tematem programowania.
Chyba że ten temat służy tylko do pomagania w problemach programistycznych a nie dyskusji o językach, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2015 o 20:49, Zekzt napisał:

Bo technicznie spam to są niepożądane, śmieciowe wiadomości - dla mnie w tym wypadku
dwie strony takiego offa z perspektywy ludzi zainteresowanych głównym tematem, to właśnie
fala niepożądanych śmieci. Ergo - tak spam.


Czy ktoś z "ludzi zainteresowanych głównym tematem" się skarżył?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2015 o 21:48, rob006 napisał:

Czy ktoś z "ludzi zainteresowanych głównym tematem" się skarżył?


Moderatorzy ostatnimi czasy chyba trochę przesadzają z nadgorliwością :D Swoją drogą, coraz więcej zdegradowanych własnotytułowców widzę, aż żal patrzeć...

Takie pytanie do modków - jak to jest z ostrzeżeniami, przedawniają się w ogóle? Czy jeśli przykladowo mam 2 ostrzeżenia sprzed 4 lat, to teraz jak dostanę, to już degrad leci? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.05.2015 o 21:53, pawbuk napisał:

Takie pytanie do modków - jak to jest z ostrzeżeniami, przedawniają się w ogóle? Czy
jeśli przykladowo mam 2 ostrzeżenia sprzed 4 lat, to teraz jak dostanę, to już degrad
leci? :)

Nie ma zasady, że "3 ostrzeżenia to degrad". Zależy od sytuacji. Jeśli np. dostajesz ostrzeżenie za obrażanie kogoś i później robisz to jeszcze raz, to degrad ci się należy. Jeśli natomiast dostałeś ostrzeżenie za spam, a później np. za obrażenie kogoś, to teoretycznie powinieneś dostać dwa ostrzeżenia. Mówię teoretycznie, bo równie dobrze możesz dostać z miejsca degrada jeśli przegiąłeś w swoim nazewnictwie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.05.2015 o 21:48, rob006 napisał:

Czy ktoś z "ludzi zainteresowanych głównym tematem" się skarżył?


Tak to generalnie działa, że jak ktoś się "skarży" to są podejmowane jakieś kroki.
Nie ja odbierałem natomiast zgłoszenie z tego wątku, więc głębiej nie wnikam. S1G zapytał czy OT to też SPAM - odpisałem jak ja to widzę w konkretnych przypadkach.


@Henrar

J/W - nie ja odbierałem zgłoszenie. Żeby się wypowiedzieć musiał bym się przebić przez te dwie strony i sam ocenić jak ja to widzę, nie podam ci opinii nie znając tematu ^^


@pawbuk

Rzekł bym, że indywidualnie. Zależnie od tego jak sytuacje oceni osoba która musi cię zdyscyplinować.
Ja mogę napisać za siebie - jak widzę kogoś kto ma na koncie kilka ostów [powiedzmy jakieś bardzo stare i dwa nowe] czy degrad lub dwa, a muszę ja upomnieć bo przeskrobała jakąś pierdołę, to często wstawiam "ponadplanowy ost", bo nie widzę sensu w rzucaniu wygórowanymi nagrodami "na siłę".
Są też czasem sytuacje, że wręcz trzeba dać kolejny ponadplanowy ost, jak jakiś stary user z bogatą historią zrobi mały wybryk [np rzuci jakimś zbędnym, ale mało szkodliwym wulgaryzmem, czy wda się w krótką pyskowkę], bo technicznie np wypada mu z kar jako kolejny jedynie BAN =P [technicznie, bo dwa osty ma, kilka degradów też, zebrane na przestrzeni np 4lat]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2015 o 22:18, Zekzt napisał:

Tak to generalnie działa, że jak ktoś się "skarży" to są podejmowane jakieś kroki.


Ale mnie właśnie interesuje to czy ktoś się skarżył. Bo temat był mało popularny, "offtop" ciągnęli prawie wszyscy jego bywalcy i jak w końcu w temacie pojawia się jakaś ciekawa dyskusja to komuś to zaczyna przeszkadzać? Teraz znowu zamrze i będzie się pojawiało 5 postów na miesiąc, tak więc dobra robota :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale stary - te żale to nie pod ten adres :)
Jak chcesz sprawę obgadać - pisz do Gumisia na jego skrzynkę i debatuj, ja ci tylko odpisałem, że nasze reakcje są na zgłoszenia. Wbrew obiegowej opinii funkcja Moderatora jest dla użytkowników, czyli my [jako modzi] jesteśmy dla was, tak to ma działać.
Jak bardzo chcesz, to ja mogę przewertować ten temat i jak się zapoznam to ci napiszę co o tym sądzę [tylko jutro, dziś nie mam weny tego czytać =P]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2015 o 21:53, pawbuk napisał:

Moderatorzy ostatnimi czasy chyba trochę przesadzają z nadgorliwością :D Swoją drogą,
coraz więcej zdegradowanych własnotytułowców widzę, aż żal patrzeć...

Tytuły są i tak bez znaczenia, mamy w końcu osobny dział do nabijania postów. A kary nam się jak najbardziej należały. Sam tam zresztą wprost napisałem że offtopikujemy a moderacja śpi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2015 o 22:54, pawbuk napisał:

A jaki to dział służy do nabijania postów? :D

Quizy i zabawy czyż to nie oczywiste? Były już nawet propozycje wyeliminowania go z rang, ale chyba nic z tego nie wyszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się