Vilmar

MODERATORZY: jacy są naprawdę?

28026 postów w tym temacie

Dnia 06.11.2015 o 22:05, Muradin_07 napisał:

Tak jak wspomniałem nie raz - raczej nikt nie miał takiego zamiaru, aby faktycznie poprzez
nową wersję forum zabić forum i je skasować. To z samego poziomu myślenia jest no...
głupie.


Można wtrącić? Wiem, że temat nie ten, ale nie mogę się powstrzymać. Przepraszam więc Moderatorów za offtop.

Po pierwsze, naprawdę nie rozumiem, czemu z uporem godnym lepszej sprawy ciągle próbujesz bronić rednacza i resztę redakcji. Patrząc na to, co tu się dzieje, na stan forum, jak również na barwę oraz temperaturę moczu, jakim nas od miesiąca (tak, żabki moje kochane, to już miesiąc!) olewają, naprawdę nie wydaje mi się, by takie coś było na miejscu.

Po drugie, nie widzę w tym nic głupiego. Zmiany, jakie wprowadzono na forum, nie są niczym czasochłonnym. Zmieniono trochę szatę graficzną, wywalono połączenie z newsami i... no cóż, to właściwie tyle. Zauważ, z jaką łatwością Zip wprowadza zmiany, jakie społeczność proponuje. Zajmuje mu to od kilku minut do kilku godzin. I robi to jako osoba z zewnątrz, co oznacza, że gdyby komuś z redakcji zależało na doprowadzeniu forum do stanu używalności, dział IT odpowiedzialny za "rewolucję" mógłby to zrobić w znacznie krótszym czasie. Zakładając oczywiście, że ten dział IT to nie jest grupka licealistów na stażu, których jedynym doświadczeniem z informatyką jest fakt, że są w stanie uruchomić komputer i odpalić Minecrafta.

Ponieważ wiele osób zarzuca mi propagowanie teorii spiskowych, podrzucę kolejną: na forum celowo i z pełną premedytacją dokonano aktu sabotażu. Rozp... rozwalono, znaczy, jako-tako trzymającą się społeczność, doprowadzono forum do stanu, w którym pozostali na nim tylko najbardziej uparci (czytaj: "zbyt głupi, by zrozumieć aluzję", czyli np. ja), nie wprowadza się na nim żadnych zmian, odczeka się jeszcze parę tygodni/miesięcy, po czym stwierdzi, że skoro większość wypowiedzi i tak pojawia się jedynie w komentarzach pod newsami (a tak, niestety, chyba jest, nawet pomimo faktu, iż owa "większość" to kilka-kilkanaście komentarzy dziennie), forum jest do niczego nie potrzebne, generuje tylko zbędne koszty a co za tym idzie - wskazanym jest jego zamknięcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po prostu wydaje mi się to głupie i tyle. Natomiast jeśli faktycznie tak miało być to co tu dużo mówić - ja stąd spadam, ponieważ najzwyczajniej w świecie straciłem czas, który spokojnie mógłbym poświęcić na inne rzeczy czy też nawet inną pracę.

A to tylko dlatego, że jak już mówiłem: projekty społecznościowe przyjąłem najbardziej do siebie, ponieważ brałem udział w ich tworzeniu. Jeśli taka sytuacja będzie miała miejsce to najzwyczajniej w świecie te kilka lat zbierania przeze mnie danych, rozmów z Wami, wcześniejszego walczenia o to w "Obradach" i myślenia co jeszcze byłoby dobre dla całości idzie się... rąbać grzecznie mówiąc, choć i w tym przypadku kończy mi się cierpliwość na używanie poprawnego języka.

Teoretycznie jestem od robienia konkursów, te pojawiają się coraz częściej i wszystko idzie naprawdę sprawnie, ponieważ nad tym mam najzwyczajniej w świecie kontrolę. Z tego się cieszę. Nadal uważam, że można by było zrobić wiele rzeczy o wiele lepiej w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2015 o 10:00, Ring5 napisał:

Po pierwsze, naprawdę nie rozumiem, czemu z uporem godnym lepszej sprawy ciągle próbujesz
bronić rednacza i resztę redakcji.

Ring5... to proste... =)

Muradin Nie może kołysać łodzią na której siedzi ;-) Czytaj też: oddawać kał we własne gniazdo <---PWNED :#

A Zip to już mnie dziś zagiął tym postem: ]:->

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=102805&pid=565

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, bo według Ciebie powinienem... Zapomniałem. Przecież bez względu na to co by się nie powiedziało to dzielmy, bo Ty to jesteś "Wy", a my jesteśmy "My".

Ciekawy jestem naprawdę tego w jaki sposób toczyłaby się rozmowa gdybym faktycznie nie posiadał tego napisu "Ekipa gram.pl" i pojawiłby się "Gramik". A zresztą krótko: wiem tyle, że nikt takiego planu nie prowadził, a jeśli Wy wiecie coś na ten temat więcej niż ja... To może po prostu już dawno powinienem stąd wyjść, bo nawet Wy wiecie więcej niż ja pracując nad tym wszystkim.

Z mojej strony EOT i postanowiłem nie udzielać się już w kwestii nowego forum ani w wątkach Forum 3.0, ani w temacie o Moderatorach. Od tej chwili tak jak jest napisane w poście podpiętym udzielam się tylko w kwestiach związanych z Moderatorami ponieważ do tego zostałem wyznaczony. W kwestiach związanych ze zmianami kontaktujcie się albo na maila ekipy, albo na maila redakcyjnego. I''m done with this, sorry guys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2015 o 12:27, Muradin_07 napisał:

nawet Wy wiecie więcej
niż ja pracując nad tym wszystkim.


"Wiecie"? Nie. Nie wiemy. W tym wlasnie tkwi najwiekszy problem, ze nie wiemy nic, bo nikt nie raczy sie tu udzielac. Bo poza Toba, pies z kulawa noga nie raczyl sie tu pojawic i napisac "sluchajcie, wiemy, ze jest kiepsko, naprawde staramy sie z tym cos zrobic, dzieki za wasze uwagi i zgloszenia, pracujemy nad tym za kulisami i w koncu bedzie ok, a na razie dzieki za to, ze jestescie z nami".Czy naprawde dziwi Cie, ze w takiej sytuacji ludzie doszukuja sie najczarniejszych scenariuszy? Ze czuja sie olewani, co z kolei skutkuje niezbyt pozytywnymi emocjami?

Piszesz "pracujac nad tym wszystkim", podczas gdy sam juz kilka razy przyznales, ze choc przedstawiasz raporty/sprawozdania/jak-zwal-tak-zwal wyzej, to nie otrzymujesz zadnego feedbacku.

Dnia 07.11.2015 o 12:27, Muradin_07 napisał:

Z mojej strony EOT


No coz, moge tylko powiedziec "szkoda". Twoja decyzja, pozostaje nam ja tylko uszanowac. Wbrew temu, co moze Ci sie wydawac, ja osobiscie jestem dzwieczny, ze poswiecales czas i probowales cos zrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2015 o 12:27, Muradin_07 napisał:

Ciekawy jestem naprawdę tego w jaki sposób toczyłaby się rozmowa gdybym faktycznie nie
posiadał tego napisu "Ekipa gram.pl" i pojawiłby się "Gramik".


W takim przypadku nie było by żadnej rozmowy.
Nie wnikam w sprawy między tobą, a gram.pl (i w sumie mam ograniczoną wiedzę na ten temat), ale moim skromnym zdaniem, nie trzeba było się z nimi "wiązać", "przechodzić na ich stronę". Podejrzewam, że do końca do nich nie należysz, bo jednak zależy tobie na nas, na społeczności tamtego forum i tych, którzy wegetują na nowym. Gdyby ci nie zależało, to byś milczał i tyle. Jak w przypadku Moderatorów napisałem, taki piszę teraz - "You never asked for this" (this = forum 3.0).
Chcąc, nie chcąc obrywasz za innych. Nie będzie żadnym przekłamaniem, gdy napiszę, iż stałeś się (raczej nie z własnej winy) ICH kozłem ofiarnym.
_________________________

W tej chwili powinien napisać dobitnie, co myślę o tym wszystkim, dostać bana i mieć spokój. Tylko, że to nie mój styl, mimo, że to wirtualne miejsce i trochę (w sensie bardzo) ktoś tu namieszał, zżyłem się z nim, w końcu ponad dziesięć (10) lat tu przebywam...

Standardowo przytoczę tu jakiś przykład, jak się mają sprawy na forum.gram.pl. Ostatnio pogrywam w FS 2015, więc będzie rolniczo (:D):
Dziesięć lat temu posiano na żyznej glebie (stare forum), i wyrósł dobry plon (poprzednie forum). Nawożono je często (konkursy wszelkiej maści, różne aktywności, itd., itp., kto pamiętam, ten wie o co mi chodzi), gdyż gospodarze byli dobrzy i zboża doglądali często (pewnie nie muszę wyjaśniać, że chodzi o to, że ekipa kiedyś miała niezły kontakt z forumowiczami). Jak to w życiu bywa, wynikły różne komplikacje, problemy i czas sobie leciał, rzepak tamtego forum rósł dalej. Dobrych gospodarzy zastąpili inni, pola mniej doglądali, a szkodnik w nie wlazł, bo nawozu i oprysków zaprzestano (choć nie całkiem, ale było tego za mało), ale jednak wszystko trwało, bo każde ździebełko (ździebełko=forumowicz, np. ja) jako, tako trzymało się kurczowo innych. Nie wszystkie z nas przetrwały, ale tak sobie trwaliśmy. Aż tu nagle ciągniki z pługami wpadły na nasze pole i dawaj orkę robią (forum 3.0), kopcą strasznie, huk jest wielki i jeno bryły naszej gleby latają. I odjechali nagle, jak się pojawili. Kilka z nas, małych łupinek się ostało, leżymy w tych skibach głębokich (tak, tak, orali na głęboko) i nawet nie zabronowali tego. Po prostu zostawili rozgrzebane, nie dokończyli, a już z daleka je słychać (niedługo je zobaczymy), lecą kruki i wrony, by nas wydziobać. :|

Być może kiedyś wróci tu wszystko do jakiejś umownej normy, ale jak za kolejne dziesięć zrobią coś takiego, to bez komentarza, choć pewnie forum do tego czasu już nie będzie.

A i jednak Moderatorzy protestować nie muszą, nikt by się tym protestem nie przejął.
____________

Jeśli ktoś decyzyjny na gram.pl to przeczyta (a wątpię), to niestety SP...ARTOLILIŚCIE na całej linii. A jeśli to czytasz, panie mistrzu i się głupio uśmiechasz, to wiedz, że błędy lubią się mścić, zawsze, choć nieraz nie od razu. ;D (taki sam głupi uśmieszek :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wesołych, spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia :) Niech spełniają się Wasze marzenia, mnóstwo prezentów pod choinką oraz dużo zdrowia i miłości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2015 o 15:46, Kadaj napisał:

I w takich momentach bardzo brakuje na tym forum łapki w górę.


Cierpliwości, przecież idą zmiany. ;P
____________________

A przy okazji, wesołych i byśta z pełnymi brzuszkami od stołów odchodzili. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W imieniu swoim oraz pozostałych Moderatorów życzę wszystkim forumowiczom zdrowych, wesołych, pogodnych Świąt, a także wszystkiego dobrego w nadchodzącym roku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2015 o 17:06, Gumisiek2 napisał:

W imieniu swoim oraz pozostałych Moderatorów życzę wszystkim forumowiczom zdrowych, wesołych,
pogodnych Świąt, a także wszystkiego dobrego w nadchodzącym roku :)

W imieniu swoim oraz 11 pozostałych tutaj Gramowiczów dziękuję za życzenia i również chciałbym życzyć wszystkim wesołych, rodzinnych Świąt i wszelkiej pomyślności :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W imieniu moim i mojego kota [bo nie widziałem reszty ekipy gramu od tygodni, uznaje ich więc za zaginionych w akcji], dołączam się do życzeń i podziękowań =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja w imieniu swoim chciałbym życzyć także wesołych świąt i wszystkiego, co najlepsze może przydarzyć się graczom... do Sylwestra ;)

Smutne jest to, że w tak małym gronie składamy sobie życzenia tutaj w społeczności gramowej, nie jestem pewny czy w tym samym gronie spotkamy się tutaj za rok. Jeśli w ogóle się spotkamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2015 o 19:56, Muradin_07 napisał:

Smutne jest to, że w tak małym gronie składamy sobie życzenia tutaj w społeczności gramowej,
nie jestem pewny czy w tym samym gronie spotkamy się tutaj za rok. Jeśli w ogóle się
spotkamy.


No niestety, durnowatość rządzących w dążeniu do teraźniejszości zabiła to miejsce i na własne życzenie wydaliła znaczną częśc użytkowników.
A szkoda, bo bywało tu przyjemnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Technicznie rzecz biorąc zabił nas system odseparowanych komentarzy od strony forum. Aktywność po tym zabiegu umarła, disqusowe komenty to stan agonalny a na forum w stałych, "wiekowych" tematach siedzą tylko stare wygi [gdzie każdy każdego zna i uprawiamy głównie prywatę z wymianą opinii np w temacie o SW czy Filmach, nowych ludzi nie ma praktycznie wcale].

Samo forum w nowej formie by się jeszcze "uklepało". Natomiast separacja tak mocno zakorzenionego w serwisie systemu newsów sparowanych z forum "urznęła kurze złote jaja" =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2015 o 19:56, Muradin_07 napisał:

To ja w imieniu swoim chciałbym życzyć także wesołych świąt i wszystkiego, co najlepsze
może przydarzyć się graczom... do Sylwestra ;)

Smutne jest to, że w tak małym gronie składamy sobie życzenia tutaj w społeczności gramowej,
nie jestem pewny czy w tym samym gronie spotkamy się tutaj za rok. Jeśli w ogóle się
spotkamy.


Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku życzę wszystkim.

Ps. Życzę gram.pl aby wrócił do dawnej chwały i zdeklasował pod względem popularności fejsbuka.
Amen.

Ps. Nie ma nie było i nie będzie lepszego wątku o filmach niż na forum gram.pl mam nadzieję iż Wielcy Przedwieczni, Szefowie wszystkich szefów, Zeusi i Odyni gram.pl :) w końcu to zrozumieją i zaczną słuchać gramowiczów bo bez nich to forum przestanie istnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na szerzenie spamu świątecznego jakoś się zawsze czas znajdzie ;]
Ale lepiej jest szerzyć świąteczną masę przy świątecznym stole. Dlatego tak szybko....
Wszystkim Niebieskim Brave życzy udanych świąt i jak najmniej komputera :D W oczekiwaniu do tego sylwestra. Tej marnej ekipie niech też już będzie. Wam też się należy.... eheheheh za forum 3.0 xD
[A miało być bez polityki :P]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się