Vilmar

MODERATORZY: jacy są naprawdę?

28026 postów w tym temacie

Ponieważ żaden z moderatorów nie odpowiedział na mój poprzedni post, to zadałem sobie trud podliczenia, ile razy kto wypowiedział się w tym temacie, oczywiście, po "sprawie" Prosiaq''a. I tak:
- zdecydowana czołówka to: Tyler_D - 39 postów i nordownTNT - 38 postów.
- druga grupa to: cedricek - 20 postów, karolex23x - 15 postów, MamDowna - 14 postów i Jakli -13 postów.
O reszcie nie wspomnę, bo mają poniżej dziesięciu postów. Jeśli pomyliłem się w liczeniu - wybaczcie.
I teraz wypada popatrzeć, kto ile oberwał i za co. I żeby było w związku z tematem: który moderator i za co obdzielił użytkowników "premiami specjalnymi"? Potem porównać z poprzednimi akcjami - kto oberwał i za co. I wychodzi mi, że jest grupa niezadowolonych użytkowników (mniejsza o powody niezadowolenia), ale jakoś dziwnie nieliczna. To tyle z mojej strony i "banuję" ten wątek na tydzień. Piszcie sobie sami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Jak raz mi jedna osoba powiedziała; "Do pisania dla siebie polecam Worda". Ja myślałem, że profesjonaliści, piszą swoje teksty na kompie, a blogi służą im jedynie do umieszczania ich, nie do pisania. Jak został zbanowany tymczasowo to może za jakiś czas wejść sobie na gs''a i odzyskać to co Jego, ale teraz już chyba, gorzej z tym będzie, bo dostał ogólnego Bana.Co do jego zachowania, to może i miał prawo, ale skoro z tego co wiem, jest już dorosły, to tak powinien się zachowywać, anie tak jak jakiś dzieciak jak np: ja. Mógł odjeść z honorem. Jakby co dla mnie wyzywanie moderatorów i używanie wulgaryzmów na forum nie jest odejściem z honorem. Dobra, proszę nie odpisuj na tego posta, bo to i tak do niczego nie prowadzi. ;)

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyglądam się tej dyskusji już drugi dzień i zastanawia mnie jedna rzecz: czy ktoś w ogóle rozmawiał ostatnio z Prosiaqiem? W żadnym wypadku nie chcę tutaj obrazić kogokolwiek, ale wielu z Was walczy o jego teksty, o jego GSa, o jego prawa itp, ale czy ktoś w ogóle zapytał go, czy on chce wrócić na łamy gram.pl?

Zawsze szanowałem poglądy Prosiaqa, choć nie zawsze ich komentowałem, bo do wielu spraw podchodzę na zasadzie "lepiej nic nie mówić i być uważanym za idiotę, niż odezwać się i rozwiać złudzenia", byłem stałym jego czytelnikiem. Wciąż mam nadzieję, że zarówno jedna, jak i druga strona, dojdą do porozumienia, bo niestety faktem jest, że można krzyczeć i wyklinać moderatorów na forum, ale nie przywróci to GSa Prosiaqa. Szkoda, że moderatorzy zastosowali taką formę uspokojenia Prosiaqa, ale z drugiej strony Hellmut wyjaśnił dlaczego taka kara została zastosowana i nie sposób się z nią niezgodzić. Zauważcie jednak, że nie jest to jeszcze najsroższa kara, a takową byłoby całkowite usunięcie GSa, a z tego co wyczytałem, narazie jest na niego nałożony ban.

W kwestii praw do tekstów - wszystko leży w rękach Prosiaqa. Jeżeli chce odzyskać te teksty to dogada się z moderatorami gram.pl, inaczej tego nie da się załatwić (no - dałoby się, jakby ktoś miał w rękach pełnomocnictwo podpisane przez niego), a to może trochę potrwać, więc spokojnie trzeba dać czas i jednej, i drugiej stronie na ochłonięcie po wyjątkowo burzliwej dyskusji.

zarajev - Bo wierzy, że gram.pl z dnia na dzień nie odetnie mu dostępu do swoich tekstów. Też tak bym zrobił.

I masz po części rację, ale regulamin pod tym względem jest jasny: http://www.gram.pl/regulamin.asp?s=2 2. Co jest zabronione - Obraźliwe, niekulturalne lub wulgarne zachowanie - gramsajty. Jak już wcześniej napisałem - teraz wszystko leży w rękach Prosiaqa - on musi się dogadać z gramem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>"Do pisania dla siebie polecam Worda".
Po pierwsze większej głupoty już dawno nie słyszałem, po drugie sorry ale nie zrozumiałeś co miałem na myśli a tłumaczyć mi się na serio nie chce.
>Ja

Dnia 03.01.2010 o 15:14, Albii napisał:

myślałem, że profesjonaliści, piszą swoje teksty na kompie, a blogi służą im jedynie
do umieszczania ich, nie do pisania.

Jak już mówiłem - przecież robił kopie ale nie na bieżąco. Tak - to jego wina ale tylko połowicznie.
>to tak powinien się zachowywać, anie tak jak jakiś dzieciak

Dnia 03.01.2010 o 15:14, Albii napisał:

jak np: ja.

Heh ... lol.

KrzysztofMarek - oh, dziękuję za takie wyróżnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2010 o 15:14, Albii napisał:

Jak został zbanowany tymczasowo to może za jakiś
czas wejść sobie na gs''a i odzyskać to co Jego, ale teraz już chyba, gorzej z tym będzie,
bo dostał ogólnego Bana.

Tymczasowy ban znaczy tutaj mniej więcej tyle - Użytkownik za jakieś pół roku od przewinienia może się ubiegać o odbanowanie, ale jeżeli napisze chociaż jedno słowo nie tak jak trzeb...WRRRÓĆ! jeżeli nie dorósł jeszcze, to ban nie zostanie zdjęty.

A Prosiaq nikomu dupy nie lizał i miał swój honor (tak, to jest pojęcie względne - to, że ktoś odchodzi bez słowa, bo nie ma odwagi nikomu napisać o tym, że obsługa gramu w jego mniemaniu ssie to raczej nie jest honor a głupi strach przed swoim własnym zdaniem), więc raczej nic by nie napisał w swojej obronie na maila ani teraz, ani za pół roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2010 o 15:17, metiu napisał:

Przyglądam się tej dyskusji już drugi dzień i zastanawia mnie jedna rzecz: czy ktoś w
ogóle rozmawiał ostatnio z Prosiaqiem? W żadnym wypadku nie chcę tutaj obrazić kogokolwiek,
ale wielu z Was walczy o jego teksty, o jego GSa, o jego prawa itp, ale czy ktoś w ogóle
zapytał go, czy on chce wrócić na łamy gram.pl?



Rozmawiałem. Nie sądzę, by chciał... po tym wszystkim.
Osobiście ,,walczę" o jego teksty nie dlatego, że Prosiaq chce (wtedy sam by walczył), ale dlatego, ze mi-jako czytelnikowi - też na nich zależy.

Dnia 03.01.2010 o 15:17, metiu napisał:

że nie jest to jeszcze najsroższa kara, a takową byłoby całkowite usunięcie GSa, a z
tego co wyczytałem, narazie jest na niego nałożony ban.


Tak, to faktycznie wiele zmienia...

Dnia 03.01.2010 o 15:17, metiu napisał:

W kwestii praw do tekstów - wszystko leży w rękach Prosiaqa. Jeżeli chce odzyskać te
teksty to dogada się z moderatorami gram.pl, inaczej tego nie da się załatwić (no - dałoby
się, jakby ktoś miał w rękach pełnomocnictwo podpisane przez niego), a to może trochę
potrwać, więc spokojnie trzeba dać czas i jednej, i drugiej stronie na ochłonięcie po
wyjątkowo burzliwej dyskusji.


Myślę, że jemu zależy na Gramsajcie, a nie tekstach. To po pierwsze, po drugie... widziałeś kiedy, by ,,gram.pl" ochłonął?
Co najwyżej burza ucichnie, ale postanowienia pozostaną te same.

Dnia 03.01.2010 o 15:17, metiu napisał:

I masz po części rację, ale regulamin pod tym względem jest jasny: http://www.gram.pl/regulamin.asp?s=2
2. Co jest zabronione - Obraźliwe, niekulturalne lub wulgarne zachowanie - gramsajty.
Jak już wcześniej napisałem - teraz wszystko leży w rękach Prosiaqa - on musi się dogadać
z gramem.


Poprawka - może, nie musi.
Tak, jest to zabronione, szkoda tylko, że ten regulamin respektuje się wybiórczo i jak już, to aż z (moim zdaniem) przesadą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2010 o 15:52, cedricek napisał:

Rozmawiałem. Nie sądzę, by chciał... po tym wszystkim.
Osobiście ,,walczę" o jego teksty nie dlatego, że Prosiaq chce (wtedy sam by walczył),
ale dlatego, ze mi-jako czytelnikowi - też na nich zależy.


Ced, też chciałbym poczytać to, co utracone (tymczasowo...), ale pojawią się zaraz głosy, dlaczego w takim razie to my nie robiliśmy backupu... Chyba przyjdzie poczekać te pół roku czy ileś i tyle. Trudno. Chyba, że stanie się cud.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.01.2010 o 15:56, Karfein napisał:

Ced, też chciałbym poczytać to, co utracone (tymczasowo...), ale pojawią się zaraz głosy,
dlaczego w takim razie to my nie robiliśmy backupu... Chyba przyjdzie poczekać te pół
roku czy ileś i tyle. Trudno. Chyba, że stanie się cud.


Zaraz, zaraz... głosy, by czytelnicy robili backup?! To już by była mała przesada... to tak, jakby wymagać, by każdy ściągnął sobie internet na dyskietkę (a wiadomo, że to potrafi tylko Chuck Norris ;>).
Dlaczego autor nie robił, dlaczego my nie robiliśmy... a no dlatego, że oczywistym zdaję się być, że oryginały zawsze się w necie zachowają (co prawdą nie jest, ale cóż...) i będziemy mieli do nich dostęp.
No i gdzie ktoś bedzie robił ciągle backup? Jaki w tym sens?
Jeśli tak, to pół dnia robiłbym kopie wszystkich wpisów znajomych i artykułów, a potem dalsze pół dnia robił następne, które doszły przez pierwsze pół dnia!
W tym przypadku internet byłby jedną, wielką pobieralnią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2010 o 16:09, L33T napisał:

Ced jojczysz.

Mam backup wszystkich wpisów, poza małymi które są bez znaczenia.


Jojczę.
A masz backup wszystkich wpisów znajomych, oraz backup backupu na innym dysku ,,na wszelki wypadek"? A co z backupem newsów z innych portali internetowych? Ha?
Absurd? Tak, ale zaraz i tego będą wymagać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ced myśl proszę, wiem że cię na to stać.

Autor powinien robić kopię swoich materiałów, nie wiem po co wylatujesz z " masz backup wszystkich wpisów znajomych, oraz backup backupu na innym dysku ,,na wszelki wypadek" "

Precyzując backup backupu też mam via time machine które jest synchronizowane raz w tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że "jojczysz". ;]

Mam backup wpisów na gramsajcie na dysku laptopa, dysku przenośnym oraz na jednej z pamięci USB, właśnie "tak na wszelki wypadek".
Tak samo mam po kilka kopii plików swojej strony internetowej (i pies, że nie jest aktywna od 1,5 roku) oraz jeszcze jednego bloga którego prowadzę. co więcej nauczony doświadczeniem forumowym z niedodającym się i znikającym na wieki tekstem przy publikacji, staram się pisać większe dyrdymały (czy to opasły wpis na forum czy jakiś inny tekst) w jakimś edytorze tekstu i zapisywać na ów "wszelki wypadek".
I nie wiedzę z tym większego problemu, bo w końcu zajmuje to tak niewiele miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


No tak, ok. Autor powinien mieć backupy, zgadzam się. Ale, jeśli nie ma, a ,,zniknięcie" tekstów nie jest spowodowane czynnikiem sprzętowym, a ludzkim... rozpatrując ten właśnie przypadek Prosiaqa dalej jestem za tym, by udostępnili mu jego teksty.
Czemu? Bo jest ich autorem. Temu. I to powinno się respektować, być zrozumiałe bez dyskusji.

L33T

To z tymi backupami backupów było jeszcze pokłosiem posta Kerfeina ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2010 o 16:26, cedricek napisał:

Czemu? Bo jest ich autorem. Temu. I to powinno się respektować, być zrozumiałe bez >dyskusji.

Oddadzą mu [ może ] za x miesięcy a teraz nie mogą bo nabluzgał na sajcie a to jest zabronione w regulaminie ble ble ble, przestrzeganie regulaminu jest najważniejsze a nagiąć go się nie da bo NIE. I tyle o ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej, ze odzyskanie tych tekstow nie trwaloby chyba nie wiadomo ile, a odrobina dobrej woli moderatora/ow chociaz troche pomogloby w poprawieniu relacji user - mod na tym forum, ktore od pewnego czasu nie sa zbyt dobre, bardzo by sie tu wszystkim przydalo. Ale pewnie, lepiej zbanowac jednego typa, 10 osob sie zbulwersuje, zostana banowani, 100 sie zbulwersuje, tez ban az w koncu na forum zostana mody i kolejne wcielenie Dominika. -.-

PS: nie zeby bluzganie na gramsajtach czy chocby na forum to jakies pojedyncze przypadki byly...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No jeśli autor nie robi backupu, to jest sam sobie winien.
Wyobraź teraz sobie sytuację, że gram.pl bankrutuje i zamykany jest cały interes. Myślisz, że odzyskałbyś wrzucane przez siebie teksty? ;)

Co do "autorstwa internetowego", to o ile nie jest to jasno określone odpowiednią klauzulą tudzież licencją udzielaną przez autora, nie ma nawet co mówić o prawach autora do publikacji...
Prawo to możesz mieć wtedy, gdy masz zarejestrowany tytuł prasowy czy licencję dziennikarską (i do czego właśnie próbowano rok temu, czy dwa doprowadzić); wtedy można dopiero pisać, że się ma do czegoś prawa, bo w obecnej sytuacji jest to dosyć wątpliwe z prawnego punktu widzenia.
Jak widać mało kto o tym w ogóle wie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2010 o 16:39, meryphillia napisał:

Wyobraź teraz sobie sytuację, że gram.pl bankrutuje i zamykany jest cały interes. Myślisz, że odzyskałbyś wrzucane przez siebie teksty? ;)


Ale, jeśli nie ma, a ,,zniknięcie" tekstów nie jest spowodowane czynnikiem sprzętowym, a ludzkim... rozpatrując ten właśnie przypadek Prosiaqa dalej jestem za tym, by udostępnili mu jego teksty.

W tym rozumieniu potencjalne bankructwo gramu, wiazace sie z usunieciem danych z serwera czy sprzedaza samych serwerow jest czynnikiem sprzetowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie... Na początku "rebelia" na rzecz prosiaqa wydawała się w miarę zrozumiała, ale teraz to jest już dosłowne nabijanie postów. Przenieście się proszę do tematu o prawach autorskich, bo powtarzanie przez dwa dni w kółko, tych samych argumentów, w wątku do tego nieprzeznaczonym, wcale nie sprawi, że moderatorzy zmienią zdanie; wręcz przeciwnie :/ Osoba, której sprawa dotyczy nie chce swoich tekstów, w ogóle sprawą nie jest zainteresowana, więc cała dyskusja powinna nosić tytuł: "Wiele hałasu o nic". Tyle w tej kwestii. Nie obraźcie się, ale jakbym był modem, to dałbym wam warny za spam :P

EDIT: :O http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=36264&u=25

Odnośnie wątku, to chciałem się zapytać czy ban na gram.pl jest równoznaczny z banem w serwisie cdprojekt.info? Wiem, że konta są powiązane, ale na ile to nie mam pojęcia :) Prosim o odpowied :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się