Vilmar

MODERATORZY: jacy są naprawdę?

28026 postów w tym temacie

Okej okej ... ale chyba przyznasz że ten "mały" gest w postaci wysłania / udostępnienia mu tych zasmolonych tekstów nie byłby czymś BARDZO trudnym / uciążliwym? Pomogłoby to? Tak. Polepszyloby wizerunek tak jednej jak i drugiej strony? Tak. Zwłaszcza że potem [ jak sądzę ] Prosiaq opuściłby ten serwis całkowicie - tak forum, sajty jak i całą resztę. Więc wszyscy byliby happy - userzy nie mieliby się o co bulwersić, autor miałby swoje teksty [ na których jak sam pisał mu zależało ] a modzi by mieli z nim spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2010 o 16:52, Grzech napisał:

Odnośnie wątku, to chciałem się zapytać czy ban na gram.pl jest równoznaczny z banem
w serwisie cdprojekt.info? Wiem, że konta są powiązane, ale na ile to nie mam pojęcia
:) Prosim o odpowied :]

Nie, nie jest. Konta były przenoszone ze względu na program lojalnościowy i parę innych spraw (wszak gram.pl należało do cdprojekt). Obecnie oba serwisy są niezależne od siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2010 o 16:57, Tyler_D napisał:

Okej okej ... ale chyba przyznasz że ten "mały" gest w postaci wysłania / udostępnienia
mu tych zasmolonych tekstów nie byłby czymś BARDZO trudnym / uciążliwym?

nie bylby. ale on sam musi wyrazic na to chec, prawda ? skoro nic na skrzynke moderatorow nie napisal, a na dodatek powyzywal modkow na forum to znaczy, ze w dupie ma te teksty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2010 o 14:57, KrzysztofMarek napisał:

Ponieważ żaden z moderatorów nie odpowiedział na mój poprzedni post, to zadałem sobie trud podliczenia, ile razy kto wypowiedział się w tym temacie /.../


Z niemałym trudem przebrnąłem przez kilka ostatnich stron tego tematu. I nawiązując do tytułu wątku: "MODERATORZY: jacy są naprawdę?" (jako jeden z nielicznych wypowiadam się zatem na temat), stwierdzam, że moderatorzy są niesamowicie cierpliwi i niekonsekwentni jednocześnie. Obija mi się bowiem w pamięci, że ten wątek nie służy do omawiania decyzji moderatorów, ale pewnie mi się coś pomyliło.

PS. "O wielkości człowieka świadczą jego wrogowie". Taka złota myśl mi się przypomniała. Kiedy niektórzy Forumowicze zbuntowali się przeciwko kNOTowi, zbierali linki do jego kontrowersyjnych wypowiedzi i działań, szukali "demokratycznej drogi" walki z nim. Teraz mamy do czynienia z pokazem chamstwa, którego w moich oczach nic nie usprawiedliwia. Śmieszne by to było, gdyby nie było jednocześnie przerażające.

PS2. Ten wątek czyta się jak Forumową Mafię normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2010 o 15:52, cedricek napisał:

Rozmawiałem. Nie sądzę, by chciał... po tym wszystkim.


Rozumiem - szkoda, bo GS był naprawdę... ciekawy w swojej inności, jeżeli mogę tak napisać.

Dnia 03.01.2010 o 15:52, cedricek napisał:

Tak, to faktycznie wiele zmienia...


To nie ma niczego zmieniać. Zawsze mogło być gorzej, a tak jeszcze jest szansa na to, że nasz ulubiony GS powróci do sieci.

Dnia 03.01.2010 o 15:52, cedricek napisał:

Myślę, że jemu zależy na Gramsajcie, a nie tekstach. To po pierwsze, po drugie... widziałeś
kiedy, by ,,gram.pl" ochłonął?
Co najwyżej burza ucichnie, ale postanowienia pozostaną te same.


Może i ochłonie, ale dzięki takim komentarzom w stylu "ten jest taki", a "tamten owaki" (mówiąc wprost: bluzgi, za które Wojman wlepił kilka banów/degradów) szybko to nie nastąpi. Jeżeli zależy mu na GSie to za kilka dni napisze do moderatorów, co chciałbym (tak jak i Ty), żeby się zdarzyło.

Dnia 03.01.2010 o 15:52, cedricek napisał:

Poprawka - może, nie musi.


Fakt - może, ale też nasze słowa: prośby, groźby, argumenty i kontrargumenty niczego tu nie zdziałają. Nam pozostaje tylko czekać, bo tylko sam Prosiaq może przywrócić swojego GSa.

Dnia 03.01.2010 o 15:52, cedricek napisał:

Tak, jest to zabronione, szkoda tylko, że ten regulamin respektuje się wybiórczo i jak
już, to aż z (moim zdaniem) przesadą.


A widziałeś kiedyś regulamin, który nie byłby respektowany wybiórczo? Podobnie jest z prawem: każdy wykorzystuje to, co mu pomoże wygrać daną hmm "walkę" (bez względu na to, co pod tym pojęciem się kryje: dyskusja, kłótnia, rozprawa sądowa...).

Jednak wydaje mi się, że pewne pojęcia z regulaminu powinny być doprecyzowane, a wybryki mieć swoje jasne konsekwencje: zrobisz to, dostaniesz to. Na chwilę obecną np. za wulgarne zachowanie grozi za dużo kar i nie wiadomo czy ostra, no powiedzmy mięsna, dyskusja na GSie spowoduje usunięcie wpisu/reset/kasowanie/ban/ban na forum czy "powiadomienie właściwych instytucji". Nie jest to proste zadanie, a owszem, ale wraz z rozwojem społeczności gram.pl, regulamin powinien być poprawiany (ostatnia aktualizacja, jak można wyczytać, była prawie 2 lata temu). Wiem, że najprościej jest napisać "stosować się do słów moderatora", ale w ten sposób powstają dyskusje, które do niczego nie prowadzą.

Tyler_D - Okej okej ... ale chyba przyznasz że ten "mały" gest w postaci wysłania / udostępnienia mu tych zasmolonych tekstów nie byłby czymś BARDZO trudnym / uciążliwym? Pomogłoby to? Tak.

Pomogłoby, ale żeby to się wydarzyło, najpierw Prosiaq musiałby napisać do moderatorów, a z tego, co przeczytałem (chyba Hellmut to napisał), nic takiego się nie wydarzyło. Nie wyobrażasz sobie chyba takiej sytuacji, w której najpierw moderator gram.pl daje bana użytkownikowi X, a zaraz potem wysyła mu mailem (bez jej prośby) wszystkie zarchiwizowane teksty. Jest tu jakaś kolej rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Darowałem sobie już gram.pl jakiś czas temu, jednak co jakiś czas tu zaglądam i oprócz kilku tematów "dla mnie" w poszukiwaniu prostej rozrywki - przemoc, krew i bany - zaglądam tutaj.
I dziwi mnie, że dalej ta sama (z grubsza) grupa osób nada uprawia hobby w postaci wojowania z wojmanem. Styl jego moderowania jak i opinia jaką część użytkowników tego forum o niej (i o samym Panu W) ma, jest na tyle powszechna że znają ją nawet zieloni, a skoro nic się w tej sprawie nie zmienia to znaczy, że styl moderowania Pana W jest dla niech ok -> czyli najwyraźniej obecny stan rzeczy odpowiada właścicielom portalu. W związku z tym o ile nie macie z tych bezowocnych przepychanek jakiejś masochistycznej przyjemności, przyjemniej i zdrowiej będzie ograniczyć korzystanie z forum lub pożegnać się z nim w mniej lub bardziej przyjemny sposób i przenieść się przyjemniejsze dla nas miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja myślałem, że dalej pociągnięcie tą szopkę ze złym i dobrym gliną. Powoli zaś dostajemy dwie maszyny do banowania/degradowania. Wonderfully. O reszcie moderatorów się nie wypowiadam dłużej bo w teorii istnieją ale w praktyce piastują urząd forumowych ninja albo wyjechali na wakacje, długie wakacje.

Na Wojmana nic nie znajdziecie bo spokojnie zasłoni się niepełnosprawnym regulaminem. Cokolwiek byście nie napisali, wszystko można zakwalifikować do "szeroko pojętego odbierania innym przyjemności korzystania ze strony" albo spamu. Zależy tylko i wyłącznie od interpretacji a, że nasz ulubiony moderator ma gorsze dni odkąd pamiętam to interpretacja nie jest na waszą korzyść. Sęk w tym, że Wojmanowi prawie wszystko odbiera przyjemność korzystania z forum. Co za tym idzie, on odbiera tą przyjemność nam. W konkluzji - Wojman, zbanuj się bo łamiesz regulamin.

Kolejno, władza korumpuje. Hellmut, moderatorze, jaki jesteś naprawdę? Idziesz w ślady Wojmana? Chcesz być znienawidzony przez tak wielu użytkowników gram.pl, dokończyć czystki starej gwardii forum i siać niesmak (bo strachu w żaden sposób Wojman nie sieje, jak już co, to najwyżej groch)? - Poczułem się jak David Letterman :D Proszę się nie wstydzić, to standardowe pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2010 o 18:24, walgierz napisał:

> /.../ Obija mi się bowiem w pamięci, że ten wątek nie służy do omawiania decyzji
moderatorów, ale pewnie mi się coś pomyliło. /.../

A w jaki lepszy sposób można poznać moderatora? "Po owocach ich poznacie" - tak mówi Pismo Święte. Dla kotleta próbą jest zjedzenie, dla moderatora próbą są jego decyzje. Zgadzam się z Tobą, ze moderatorzy są cierpliwi. Ja już nie wytrzymuję; w końcu 7 stron pisania praktycznie o jednej decyzji, to trochę dużo.

Dnia 03.01.2010 o 18:24, walgierz napisał:

Teraz
mamy do czynienia z pokazem chamstwa, którego w moich oczach nic nie usprawiedliwia.
Śmieszne by to było, gdyby nie było jednocześnie przerażające.

Ech, i jak można to napisać, żeby nie podpadało pod pseudomoderatorkę? Nikt nie zwraca uwagi na delikatne próby...

Dnia 03.01.2010 o 18:24, walgierz napisał:


PS2. Ten wątek czyta się jak Forumową Mafię normalnie.

Gorzej. W Forumowej Mafii przynajmniej wiadomo, że to tylko gra.
A i tak znajdą się tacy, co zaraz napiszą, że podlizujemy się moderatorom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2010 o 21:13, KrzysztofMarek napisał:

Ja już nie wytrzymuję; w końcu 7 stron pisania praktycznie o jednej decyzji, to trochę dużo.


Hehe, 7 stron to niewiele... zobacz sobie lepiej temat o Efekcie Serii ;)) Tam od dwoch miesiecy trwaja zagorzale dyskusje ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, witam po przerwie świątecznej. Cieszę się, że poświęciliście ją nie tylko na wszczynanie awantur, chociaż niektórzy nie potrafią już żyć bez cyklicznych burd, skandalów i konfliktów :)

Przyznaję, że nie przebrnąłem przez wszystkie spłodzone posty, ale rozumiem, iż sedno tkwi w zablokowaniu korzystania z gramsajta Prosiaqa.

Kilka więc słów ode mnie: na gramsajtach panuje dużo większa swoboda niż na forum. To jest Wasze terytorium, miejsce gdzie możecie się wykazać, przedstawić twórczość i swoje, nie zawsze poprawne politycznie, zdanie... ale to nie oznacza, że panuje tam zupełne bezprawie i znakomita większość o tym doskonale wie i bezproblemowo się do regulaminu stosuje. Jednak pewien promil będzie w kółko i z uporem robił wszystko, by pokazać że są ponad tym wszystkim, że mają wszystkich i wszystko (w szczególności administrację gramu i Moderatorów) gdzieś. Tak, jak naprawdę szanuję zdanie innych, odmienne opinie czy postawy, tak moim zadaniem jest pilnowanie, by uprawianie nawet krańcowego cynizmu, dekadencji i anarchii nie wiązało się z rzucaniem mięsem i zamieszczaniu treści prawnie niedozwolonych na naszym serwisie.

Nie ma w regulaminie rozpiski jaka kara jest przewidziana za jakie przekleństwo i takiej rozpiski nie będzie. Istnieją po prostu pewne granice, których przekraczać nie można. Nie mam nic przeciwko wpisom na gramsajtach Prosiaq jak i wszystkich innych użytkowników, także tym ostrym i prowokującym - ale we wszystkim musi być takt i umiar. Wulgarne obrażanie innego użytkownika jest przekroczeniem linii, zarówno w świecie rzeczywistym jak i wirtualnym.

Uprzedzając pytania: nie widzę przeszkód, by bana Prosiaq''owi zdjąć za jakiś czas - jak trochę ochłonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2010 o 19:51, Hellmut napisał:

Owszem, reagują. Nie wprowadzaj użytkowników w błąd, powtarzając kwestie zasłyszane.
Na pytania zadawane przez formularz odpowiadamy prawie zawsze.


Tak.. z naciskiem na "prawie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2010 o 11:39, Laid_back napisał:

/.../ by uprawianie nawet krańcowego cynizmu,
dekadencji i anarchii nie wiązało się z rzucaniem mięsem i zamieszczaniu treści prawnie
niedozwolonych na naszym serwisie. /.../

Rozumiem zatem, że cytowanie Pana Prezydenta jest dozwolone? Podobno biegły sądowy wypowiedział się w swojej opinii dla prokuratury, że wyrażenie "sp....aj dziadu" które użyte zostało wobec Prezydenta, nie mogło Prezydenta obrazić, bowiem było cytatem słów tegoż Prezydenta. Podobno na tej podstawie prokuratura umorzyła śledztwo... (przynajmniej tak podano w TVN24)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze to nie tworzyć problemów tam, gdzie ich nie ma - lepiej poświęcić czas i środki na ważniejsze sprawy dla ogółu użytkowników jak walka z bugami czy rozbudowa gramsajtów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.01.2010 o 11:39, Laid_back napisał:

Nie mam nic przeciwko wpisom na gramsajtach Prosiaq jak i wszystkich innych użytkowników,
także tym ostrym i prowokującym - ale we wszystkim musi być takt i umiar. Wulgarne obrażanie
innego użytkownika jest przekroczeniem linii, zarówno w świecie rzeczywistym jak i wirtualnym.


Tylko czy bierzesz pod uwagę, że to najpierw drugi gramowicz obraził Prosiaqa pierwszy?
Ten gramowicz również powinien zostać zbanowany.


I tak ośmielam się zauważyć, że temat zaczął się zmieniać z banu Prosiaqa do niearchiwizowania wpisów i praw autorskich. To tak na boku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2010 o 13:53, Rejs napisał:

Tylko czy bierzesz pod uwagę, że to najpierw drugi gramowicz obraził Prosiaqa pierwszy?
Ten gramowicz również powinien zostać zbanowany.


Jak dla mnie również zasługuje na karę, pytanie do Moderatorów czy przeoczyli. Co oczywiście nie zmienia faktu, że to nie jest usprawiedliwienie i zawsze warto pokazać swoją wyższość- nie zniżać się do tego poziomu, co adwersarz.

Dnia 04.01.2010 o 13:53, Rejs napisał:

I tak ośmielam się zauważyć, że temat zaczął się zmieniać z banu Prosiaqa do niearchiwizowania
wpisów i praw autorskich. To tak na boku.


Dobrze, jeśli ludzie mają potrzebę dyskusji na taki temat - proszę bardzo, od tego jest w końcu forum. :)
Miałbym tylko prośbę, aby nie robić tego w wątku moderatorskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Chwilkę" mnie nie było i już parę nowych postów jak widzę udało się spłodzić tak więc w telegraficznym skrócie:

- kordzio1 - coś w tym jest jednak czasami mnie osobiście nóż się w kieszeni otwiera jak widzę niektóre decyzje moderatorskie [ zwłaszcza te dotyczące mnie bezpośrednio i "moich" tematów które to mnie tu jeszcze trzymają ], na gg z częścią z nich po prostu nie sposób się dogadać więc niektóre sprawy "wylewam" tutaj bo to w końcu wątek o modkach prawda? A masochistyczna przyjemność o której wspominasz ... jest i to zwłaszcza czytając pewne posty.

- Oh ... Laid back ... witamy ... w końcu ktoś z zielonych. Niiice. I do tego zabrałeś jakieś zdanie w tej sprawie. Miło ... widzisz, ja jednak [ i nie tylko ja patrząc na ostatnie posty od początku roku ] uważam że JAKAŚ korekta regulaminu [ nie tylko w sprawie wymienionej "wolności gramsajtowej" jak całego regulaminu ] jest bardzo na miejscu bo jak już to tutaj powtarzałem - im więcej niedomówień tym więcej przyczynek do różnorakich afer. A zostawianie tego w rękach i decyzjach każdego moderatora to nie jest dobry pomysł.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2010 o 14:05, Laid_back napisał:

Miałbym tylko prośbę, aby nie robić tego w wątku moderatorskim.

Mam takie pytanko, jest jakiś temat poświęcony takim rozmową ? Jak na razie takiego nie widziałem, więc trudno jest przenieść tam dyskusję. Może jest parę tematów, ale pewnie jego nazwa by nie spodobała się użytkownikom stojącym po drugiej stronie, więc... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2010 o 14:05, Laid_back napisał:

Jak dla mnie również zasługuje na karę, pytanie do Moderatorów czy przeoczyli.


Akurat te sprawe dalo sie bardzo latwo zalatwic. Wystarczyloby gdyby autor GSa skasowal komentarz, autorowi dal bana na wypowiadanie sie na jego gramsajcie (literka B przy komentarzach), a nastepnie by napisal maila do Moderatorow z prosba o interwencje. Zamiast tego wybrano najgorsza mozliwa sciezke. Dla chamstwa nigdy nie bylo i nie bedzie przyzwolenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się