Vilmar

MODERATORZY: jacy są naprawdę?

28026 postów w tym temacie

Jesli już robić jakiś dodatkowy system oceniania, to moim zdaniem tylko z plusami :D Zastanawiam się jednak czy jest sens zaśmiecać forum tego typu niepotrzebnym dodatkiem, skoro od wielu lat radzi sobie bez niego :)
Jesli juz wprowadzać jakieś zmiany, to warto by popracować nad innymi rzeczami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już wprowadzać jakieś zmiany, to najlepiej przebudować forum. A reputację to i tak kto będzie miał dobrą, ten będzie miał dobrą. Zainteresowani będą wiedzieć, niezainteresowanych to nie obchodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest chyba jakiś temat związany z przebudową forum, jednak zbyt często tam nie zaglądam :) Na czym według Ciebie powinna się ta przebudowa opierać? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mhm osobiście jestem przeciw, niepotrzebne śmiecenie. To co zawsze w tym forum lubiłem to minimalistyczna forma, nie trzeba pół godziny spędzać na Szukaniu treści posta pod tymi wszystkimi bannerami, buttonami i licho wie czym jeszcze. Proste jest lepsze, a oceny niczego by w sumie nie wniosły wartościowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się podłączam pod opinię Hubiego ... totalnie nie rozumiem po co komu jeszcze jakieś utrojstwo oceniające posta / osobę ... -.- I pomyśleć że te cała dyskusja zaczęła się od tego bo komuś przeszkadzały komentarze jakichś nierozgarniętych ludzi, którzy z jakichś względów pisali swe posty bardzo minimalistycznym stylem ...

Mało wam biurokracji na co dzień? Litości ... rynce opadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2013 o 20:59, Tyler_D napisał:

Mało wam biurokracji na co dzień? Litości ... rynce opadają.


czekałeś pewno cały dzień, żeby rzucić to hasło przy dowolnej okazji

"+1" to styl bardzo minimalistyczny? ok, w takim razie Kwadrat na Białym Polu jest sztuką

i gdzie jest do licha biurokracja w mikrej cyferce w okolicach posta? nikt szat nie darł, jak się pojawiła opcja "zgłoś"

zautomatyzowany system bez tworzenia dodatkowych statystyk, zwyczajnie każdy post ma własną autonomię

większą biurokracją są statusy i związana z tym filozofia degradów/awansów, jakby nie starczyły ludziom bany czasowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może od razu z "fejsbogiem" zintegrować? Jak coś takiego by weszło to zażądał bym wyłącznika, nie obchodzi mnie co inni myślą o moich postach. W końcu to moje zdanie na dany temat a nie średnia forumowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2013 o 21:11, S1G napisał:

nie obchodzi mnie co inni myślą o moich postach

Więc nie obchodzi Cię czy taki system będzie czy nie. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2013 o 20:21, qwerty5712 napisał:

Plusowanie i Minusowanie ma sens, ale na forach specjalistycznych.


Plusowanie i minusowanie ma sens w przypadku komentarzy do newsów, gdzie są one dodatkiem do treści i dotyczą konkretnego tematu. Na forach społecznościowych to raczej kiepski pomysł z powodu zbyt emocjonalnego podejścia do tematu. Na gramie byłby z tym problem, bo forum jest połączone z komentarzami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2013 o 21:25, rob006 napisał:

Plusowanie i minusowanie ma sens w przypadku komentarzy do newsów, gdzie są one dodatkiem
do treści i dotyczą konkretnego tematu.

Nie ma. Na Polygamii jest minusowanie, i jeżeli napiszesz coś pozytywnego o Microsofcie, to "automatycznie" lecisz na -10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2013 o 21:04, Ostrowiak napisał:

czekałeś pewno cały dzień, żeby rzucić to hasło przy dowolnej okazji

Tak. Tylko na to czekałem ... aż przyjdzie zmieniający-avatary-jak-rękawiczki i będę mógł rzucić tę celnom ripostem.

Dnia 10.08.2013 o 21:04, Ostrowiak napisał:

"+1" to styl bardzo minimalistyczny? ok, w takim razie Kwadrat na Białym Polu jest sztuką

Czepiaj się słówek bardziej! Ma Cherewicz czeka. Komuś przeszkadza jakiś komentarz - ''zgłoś'' i tyle.

Dnia 10.08.2013 o 21:04, Ostrowiak napisał:

i gdzie jest do licha biurokracja w mikrej cyferce w okolicach posta? nikt szat nie darł,
jak się pojawiła opcja "zgłoś"

Zupełnie nie widzę sensu ''lajkowania'' tego czy tamtego usera/posta. Niczemu to nie służy a jak znam gram byłby to dla nich dość duży kłopot by to wzdrożyć. Ale przede wszystkim - po co? Już sam nick nie wystarczy? Mnie wystarcza i jak sądzę wielu ludziom także by ocenić czy ktoś pierdzieli farmazony czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamiast oceniania postów innych userów lepsza byłaby możliwość dodawania do listy ignorowanych tak żeby nie było widać postów poszczególnych forumowiczów. Zapewne byłoby to prostsze do zaimplementowania i nie byłoby żadnych nadużyć :P
Zresztą ja tam nie liczę na jakiekolwiek udogodnienia dla forumowiczów, od dawna mam wrażenie, że forum znajduje się na szarym końcu pod względem ważności elementów gram.pl. Prościej jest zwalić czarną robotę na moderatorów niż przeznaczyć czas programisty na dodanie jakichś narzędzi dla forumowiczów ułatwiających ignorowanie niechcianych osobników na forum...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2013 o 21:25, rob006 napisał:

Plusowanie i minusowanie ma sens w przypadku komentarzy do newsów, gdzie są one dodatkiem
do treści i dotyczą konkretnego tematu. Na forach społecznościowych to raczej kiepski
pomysł z powodu zbyt emocjonalnego podejścia do tematu. Na gramie byłby z tym problem,
bo forum jest połączone z komentarzami...


NA gramie jest ten problem, że to forum nie ma tego od początku. I nie można było tego zbudować od początku dobrego comunity. Na stacku było, to od startu plus moderatorowie ostro usuwali. Tam była i jest silna kontrola.
Minusem jest, że duzo osób, które nie zasłużyło na bana go dostaje. Jednak jest to w zgodzie z regulaminem. I po kilku nowych kontach(chyba IP też pamięta) już raczej się nie ma chęci na trolowanie. Z resztą co to za trolling jak po 30 sekundach temat jest zamknięty przez moderów lub minusy użytkowników.
Tam nie ma miejsca na fanboystwo jak tu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2013 o 21:43, qwerty5712 napisał:

NA gramie jest ten problem, że to forum nie ma tego od początku. I nie można było tego
zbudować od początku dobrego comunity. Na stacku było, to od startu plus moderatorowie
ostro usuwali. Tam była i jest silna kontrola.
Minusem jest, że duzo osób, które nie zasłużyło na bana go dostaje. Jednak jest to w
zgodzie z regulaminem. I po kilku nowych kontach(chyba IP też pamięta) już raczej się
nie ma chęci na trolowanie. Z resztą co to za trolling jak po 30 sekundach temat jest
zamknięty przez moderów lub minusy użytkowników.
Tam nie ma miejsca na fanboystwo jak tu.


Fajnie wy było jakby, tutaj się poprawiło jednak jest to mało prawdopodobne ze względu na specyfikę forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2013 o 21:44, Dared00 napisał:

> Tam nie ma miejsca na fanboystwo jak tu.
Bo to forum o programowaniu, nie o grach.

To jest cała rodzina forów. Za stackoverlow ręczę ręką. Na innych się nie udzielałem

http://gaming.stackexchange.com/
Przykładowy topic
http://gaming.stackexchange.com/questions/64968/how-to-combat-protoss-walling-in-a-zergs-base

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2013 o 21:27, Dared00 napisał:

Nie ma. Na Polygamii jest minusowanie, i jeżeli napiszesz coś pozytywnego o Microsofcie,
to "automatycznie" lecisz na -10.


Noi? Najwyraźniej 10 osób się z tą opinią nie zgadza, więc i tak dostałbyś kilka krytykujących komentarzy. Dzięki temu jest mniej bezwartościowego tekstu. Ja np w mechanizmie zaimplementowanym w Disqus widzę masę plusów - wolę przeczytać 5 komentarzy, które oceniło 50 osób, niż 40 komentarzy, z których prawie wszystkie są takie same...

@cinus2
Problem z ignorowaniem jest taki, że nagle mogą się pojawić sytuacje, gdzie mamy 3 praktycznie identyczne posty 3 różnych osób, które ignorują się siebie nawzajem i wszystkie pisały go z przekonaniem, że jako pierwsze dzielą się swoją genialną myślą. Nie prościej nie czytać postów osób, które chcielibyśmy ignorować? Dość łatwo je zidentyfikować - każdy post jest podpisany. :D

@qwerty5712
Stackoverlow to nie jest normalne forum. To jak porównywanie jazdy rowerem do prowadzenia ciągnika rolniczego - niby i tu i tu jedziesz, ale cel i sposób w jaki to robisz jest zupełnie inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2013 o 21:50, Ostrowiak napisał:

brzmi jak forum dla wymoczków, gdzie skrajne poglądy są tępione

To forum dla osób, które potrafią argumentować swoje tezy.
Raczej tutaj jest siedlisko wymoczków.

Jeśli piszesz coś stylu toss imba nerf, to się nie zdziw jak dostajesz bana.
Tematy są konkretne. To nie jest forum typu maść na ból d.py.

Ostanio była fala tematów nerf X na forum SC i męczyli się z tym.
Tutaj, to chwila i po sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się