Vilmar

MODERATORZY: jacy są naprawdę?

28026 postów w tym temacie

To była ironia ;)

@Demagol
W opisanym przez Ciebie przypadku Janka Wojman, moim skromnym zdaniem, zdecydowanie przesadził ;) Co do screena - co najmniej dziwne to jest. To i fakt, że moderator nie odróżnia "chodź" od "choć" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warto by jednak rozpocząć debatę na temat tego, jak pracują tutaj moderatorzy. Ostatnio pojawiła się obawa przed rozwijaniem ciekawych dyskusji odbiegających od tematu, który w przypadku komentarzy do newsów i tak szybko przepadał w odmętach niepamięci. Nie powinno się tak robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2013 o 22:27, Demagol napisał:

Dlaczego moderatorzy są na tym forum tak mało aktywni? I dlaczego ostatnio sporo z kar,
które dają są dziwne, nieadekwatne do przewinienia i czasami zalatują odreagowywaniem
stresu?


Bardzo zła decyzja.

Popełniłeś POWAŻNY BŁĄD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2013 o 22:45, Demagol napisał:

Warto by jednak rozpocząć debatę na temat tego, jak pracują tutaj moderatorzy. Ostatnio
pojawiła się obawa przed rozwijaniem ciekawych dyskusji odbiegających od tematu, który
w przypadku komentarzy do newsów i tak szybko przepadał w odmętach niepamięci. Nie powinno
się tak robić.


Czyli innymi słowy, po co w wątku newsowym komentować newsa, skoro można naspamować o rzeczach zupełnie z newsem nie związanych. Na wojenki platformowe i obrażanie użytkowników też tutaj przyzwolenia nie ma i nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warto rozpocząc pewną debatę na temat tego jak daleko od tematu może zejść dyskusja po newsami :D Szczerze mowiąc, czasami pod nieciekawymi newsami rozwija się naprawdę interesująca rozmowa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2013 o 22:51, Wojman napisał:

Czyli innymi słowy, po co w wątku newsowym komentować newsa, skoro można naspamować o
rzeczach zupełnie z newsem nie związanych. Na wojenki platformowe i obrażanie użytkowników
też tutaj przyzwolenia nie ma i nie będzie.


Tutaj nie chodzi raczej o to, żeby przyzwalać na bezsensowne wojenki i wzajemne obrażanie, ale żeby pozwolić na swobodniejsze rozwijanie się dyskusji, często trochę odbiegającej od tematu, ale najczęsciej z niego się wywodzącą :) Zwłaszcza, że i tak newsy i komentarze pod nimi odchodzą szybko w niebyt ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego zabijać ciekawe dyskusje jak np. ta o erotyce pod wątkiem o cosplayu, a nad to stawiać posty typu "fajna gierka", "głupia gierka", "STEAMA NIE MA BUE".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2013 o 22:51, Wojman napisał:

Czyli innymi słowy, po co w wątku newsowym komentować newsa, skoro można naspamować o
rzeczach zupełnie z newsem nie związanych. Na wojenki platformowe i obrażanie użytkowników
też tutaj przyzwolenia nie ma i nie będzie.


Polecam się zapoznać z argumentami drugiej strony zamiast uogólniać wszystko do offtopu, który- jak wiadomo- offtopowi nierówny. Szczególnie, kiedy to nie offtop, tylko ewolucja dyskusji, która na forach jest ideą samą w sobie, zjawiskiem wskazanym i bardzo pozytywnym.

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=88110&pid=29

Hellmut kazał mi się skierować na maila, ale tak jak on nie był łaskaw mi odpisać bez ponaglania (i po ponagleniu w sumie też, ale mniejsza o to), tak i ja się nie spieszę. Może za kilkanaście dni i po ponagleniu mi się zachce, tak jak było w przypadku powyższego posta. Sam tego tu nie wrzucałem, bo dostałem jasną dyrektywę, ale skoro już temat się pojawił...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2013 o 22:54, Thrandir napisał:

Hellmut kazał mi się skierować na maila, ale tak jak on nie był łaskaw mi odpisać bez
ponaglania (i po ponagleniu w sumie też, ale mniejsza o to), tak i ja się nie spieszę.


Skoro Moderator poprosił o skierowanie zapytanie na maila to proszę skierować zapytanie na maila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2013 o 22:58, Wojman napisał:

Skoro Moderator poprosił o skierowanie zapytanie na maila to proszę skierować zapytanie
na maila.


Nie, skoro moderator olał uchylając się od dyskusji (bez ponaglenia nawet by nie zareagował) to i ja olewam, a kiedy drugi rzuca takimi samymi zarzutami, to ja poddaję tylko te same argumenty. Wyraźnie napisałem powód wrzucenia linka (prośba, abyś Ty zapoznał się z argumentami drugiej strony, a nie abyś Ty odpowiedział na moje pytania- zrozumiałem, że jedynym sposobem na jej uzyskanie jest mail i nie próbuję w żaden sposób tego ominąć) przed ferowaniem wyroków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2013 o 23:00, Thrandir napisał:

Nie, skoro moderator olał uchylając się od dyskusji (bez ponaglenia nawet by nie zareagował)
to i ja olewam, a kiedy drugi rzuca takimi samymi zarzutami, to ja poddaję tylko te same
argumenty.


No dobrze, nie to nie. Skoro nie chcesz na ten temat dyskutować to nie będziemy dyskutować. Ani poprzez maila, ani na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moderatorzy olewają podanie użyszkodnika
użyszkodnik twierdzi, że w takim razie wklei na forum, nie ma zamiaru wysyłać
moderatorzy nie mają w takim razie zamiaru rozpatrywać ani maila ani forum

BA DUM TSS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2013 o 22:53, Demagol napisał:

Ale dlaczego zabijać ciekawe dyskusje jak np. ta o erotyce pod wątkiem o cosplayu, a
nad to stawiać posty typu "fajna gierka", "głupia gierka", "STEAMA NIE MA BUE".


A jaki problem wejść do wątku o erotyce w grach i tam kontynuować dyskusję i ew. dać linka do niego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2013 o 23:09, Wojman napisał:

A jaki problem wejść do wątku o erotyce w grach i tam kontynuować dyskusję i ew. dać
linka do niego?


Doświadczenie mi mówi, że jest to najszybszy sposób na zabicie calej dyskusji :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A po co przenosić sztucznie dyskusję gdzie indziej? (zwłaszcza, że erotyka a cosplay to nie "erotyka w grach")

Tak samo zastanawia mnie tępienie "forumowej archeologii". To naprawdę taka zbrodnia jak ktoś (czasem przypadkiem) odkopie jakiś stary temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym jakoś wybitnie bronił modków ale możesz mi wskazać jakiś względnie aktualny przypadek gdy ktoś oberwał za odkopanie tematu? Ja właściwie nie zaglądam poza swoje przypięte wątki [ których mam sporo ... ] ale takiego przypadku sobie jakoś nie przypominam ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zważywszy że jeden z newsmanów robi to zawsze, jak pojawia się coś w nowego związanego z tym newsem a nie jest warte tworzenia nowego. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2013 o 23:10, Demagol napisał:

A po co przenosić sztucznie dyskusję gdzie indziej? (zwłaszcza, że erotyka a cosplay
to nie "erotyka w grach")


To załóż nowy wątek o nazwie "Fajne erotyczne cosplay`e". :)

Dnia 24.10.2013 o 23:10, Demagol napisał:

Tak samo zastanawia mnie tępienie "forumowej archeologii". To naprawdę taka zbrodnia
jak ktoś (czasem przypadkiem) odkopie jakiś stary temat?


Jak ktoś, kiedyś przez przypadek odkopie wątek to zazwyczaj nie ma problemu. Gorzej, gdy oskopie się wątek, napisze posta, który nic nie wnosi do dyskusji albo jest reklamą i jeszcze ma się pretensje, że Moderator zadziałał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2013 o 23:15, Wojman napisał:

To załóż nowy wątek o nazwie "Fajne erotyczne cosplay`e". :)


Założę temat o tym, jak używać apostrofów.

Dnia 24.10.2013 o 23:15, Wojman napisał:

Jak ktoś, kiedyś przez przypadek odkopie wątek to zazwyczaj nie ma problemu. Gorzej,
gdy oskopie się wątek, napisze posta, który nic nie wnosi do dyskusji albo jest reklamą
i jeszcze ma się pretensje, że Moderator zadziałał.


Ale mam nadzieję, że jak ktoś odkopie stary temat w celu jego wskrzeszenia to nie będzie to nic złego, ba, rzecz pożądana. A może założenie nowego wątku nie zaszkodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się