Vilmar

MODERATORZY: jacy są naprawdę?

28026 postów w tym temacie

Mam wrażenie że większość osób nawet tego nie zauważa (o stosowaniu się nie mówiąc) ale gdy w komentarzach do tekstu dodaje się post to w oknie służącym do napisania tego posta jest taki napis na czerwonym tle, napis ten powinien jasno dawać do zrozumienia że te komentarze nie są przeznaczone do prowadzenia offtopicowych dyskusji. Jeśli ktoś chce takowe prowadzić to powinien przenieść się z nimi do odpowiedniego tematu dyskusyjnego na forum.
I tak, wiem że czasem taka dyskusja może być bardzo interesująca ale osoby prowadzące ją w nieprzeznaczonym do tego miejscu powinny zdawać sobie sprawę że to oni zaśmiecają wątek a nie osoby dodające "krótkie i niezbyt wciągające komentarze do tekstu".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2013 o 22:54, Thrandir napisał:

Hellmut kazał mi się skierować na maila, ale tak jak on nie był łaskaw mi odpisać bez
ponaglania (i po ponagleniu w sumie też, ale mniejsza o to), tak i ja się nie spieszę.

Nie żebym wyczekiwał z niecierpliwością. Łaski nie robisz... :)

Do czego to dochodzi, żeby pod newsem o Pokemonach mieć pretensje o to, że ktoś jednak wolałby czytać komentarze o newsie, a nie o erotyce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2013 o 23:16, Demagol napisał:

Założę temat o tym, jak używać apostrofów.


Nie mam nic przeciwko. Jeszcze gdyby się znalazły tam użyteczne informacje to by było super.

Dnia 24.10.2013 o 23:16, Demagol napisał:

Ale mam nadzieję, że jak ktoś odkopie stary temat w celu jego wskrzeszenia to nie będzie
to nic złego, ba, rzecz pożądana. A może założenie nowego wątku nie zaszkodzi?


Cóż, jeżeli odkopanie tematu ma być na zasadzie dodania posta w stylu "Dawno nikt nic nie pisał, to odświeżam" to lepiej sobie takowe odkopywanie darować, bo można się narazić na nagrodę. Jednak już za post w stylu "Dawno nikt nic nie pisał, a ja uważam, że szkoda bo jestem akurat fanem danego tematu, a wogóle moim zdaniem to <i wywód>" to raczej nikt się nie przyczepi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2013 o 23:22, Karharot napisał:

Mam wrażenie że większość osób nawet tego nie zauważa (o stosowaniu się nie mówiąc) ale
gdy w komentarzach do tekstu dodaje się post to w oknie służącym do napisania tego posta
jest taki napis na czerwonym tle, napis ten powinien jasno dawać do zrozumienia że te
komentarze nie są przeznaczone do prowadzenia offtopicowych dyskusji.

Jak dodaje się komentarze z poziomu newsa, a nie forum, to niczego takiego nie ma. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2013 o 23:22, Karharot napisał:

Mam wrażenie że większość osób nawet tego nie zauważa (o stosowaniu się nie mówiąc) ale
gdy w komentarzach do tekstu dodaje się post to w oknie służącym do napisania tego posta
jest taki napis na czerwonym tle, napis ten powinien jasno dawać do zrozumienia że te
komentarze nie są przeznaczone do prowadzenia offtopicowych dyskusji.


NI MA PANE, NI MA! (vide: obrazek o tam, na dole, tam tam tam!)

Dnia 24.10.2013 o 23:22, Karharot napisał:

Jeśli ktoś chce
takowe prowadzić to powinien przenieść się z nimi do odpowiedniego tematu dyskusyjnego
na forum.
I tak, wiem że czasem taka dyskusja może być bardzo interesująca ale osoby prowadzące
ją w nieprzeznaczonym do tego miejscu powinny zdawać sobie sprawę że to oni zaśmiecają
wątek a nie osoby dodające "krótkie i niezbyt wciągające komentarze do tekstu".



"Informujemy, że wszystkie posty nie dotyczące komentowanego materiału będą usuwane."

Czy o ten napis chodzi? Jeżeli tak, proszę wybaczyć, komentarz dotyczący materiału graficznego zamieszczonego w newsie bezsprzecznie jest postem dotyczącym komentowanego materiału.

Zaś usuwanie postów nie na temat proponuję zacząć od postów moderatorów mówiących, że ich zdaniem dyskusja jest nie na temat.

20131024233101

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2013 o 23:26, Kadaj napisał:

Jak dodaje się komentarze z poziomu newsa, a nie forum, to niczego takiego nie ma. ;p

Niestety, ale zważywszy na to że dodawanie postów z poziomu newsa jest lekko zabugowane i często nie wstawia posta jako odpowiedzi (nie ma poszarzenia tekstu po znaku ">" i nie ma linka do posta na który się odpowiadało) a pomimo tego offtopy toczą się w najlepsze pomiędzy poprawnie wstawionymi postami to zgaduję że wiele z oftopujących osób jednak używa okienka z tym napisem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2013 o 23:30, Demagol napisał:

Proszę bardzo, WYŁAMAŁEM.


Czuję się silniejszy! (no co, też grałem w Tormenta :)) No to teraz prowadź wątek i odpowiadaj na pytania użytkowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2013 o 23:32, Thrandir napisał:

Zaś usuwanie postów nie na temat proponuję zacząć od postów moderatorów mówiących, że
ich zdaniem dyskusja jest nie na temat.


Dziękujemy za tę uwagę. Po analizie zgłoszenia zmuszeni jesteśmy wniosek odrzucić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2013 o 23:23, Hellmut napisał:

Nie żebym wyczekiwał z niecierpliwością. Łaski nie robisz... :)


2/10 try harder.

Mnie mamusia nauczyla, ze jak ktos prosi o odpowiedz, to mu sie jej udziela, a kiedy nie moze sie w danym miejscu/ momencie- robi sie to w inny sposob. Na wlasna reke. A nie mowi ''''zglos sie w innym miejscu/terminie to laskawie znajde czas, a tak w ogole to kontakt sam sobie zorganizuj bo wszedzie go pelno''''. W urzedzie nie jestem, w petenta bawil sie nie bede, moderator taki sam uzytkownik jak ja (tyle, ze odpowiedzialnosc wieksza, bo ma jeszcze inne obowiazki), i skoro on mnie olewa (nie dosc, ze raz, to potem i drugi- pomimo ponownego ''''podbicia'''' prosby!), to nie ma o czym z nim rozmawiac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2013 o 00:06, Thrandir napisał:

Mnie mamusia nauczyla, ze jak ktos prosi o odpowiedz, to mu sie jej udziela, a kiedy
nie moze sie w danym miejscu/ momencie- robi sie to w inny sposob.


A mnie nauczono, że jak ktoś się zgadza na postanowienia regulaminu to należy się ich trzymać. Regulamin wyraźnie stanowi:

Decyzje Moderatorów lub Pracowników gram.pl dotyczące Użytkownika bądź jego wypowiedzi, są kwestią wyłącznie pomiędzy firmą gram.pl oraz tym Użytkownikiem i nie podlegają dyskusji na gram.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, ja nie wierzę w to co czytam.

Użytkownik chce dyskutować na rzeczy niezwiązane z tematem i jeszcze wymaga od Moderatora, żeby też tak postępował. I jest oburzony, że jednak Moderator postanowił go zignorować.

Dla twojej informacji: Na forum dyskutuję dla przyjemności. Nie sprawia mi przyjemności kontynuowanie offtopu. Nie mam też obowiązku kontynuowania offtopu na żądanie użytkownika. Jedynym miejscem przyjmowania wiadomości, na które w ramach regulaminu jestem zobowiązany odpowiadać, jest skrzynka kontaktowa. Dla ułatwienia przewiduję także inne formy kontaktu: adres mailowy, komunikatory itp. Jeżeli jednak nie interesuje Cię odpowiedź na pytania, które zadałeś, a masz zamiar jedynie prawić złośliwości o mamusiach i urzędach, to niestety te dodatkowe formy kontaktu na nic Ci się nie przydadzą.

To jak? Interesuje Cię odpowiedź? Zadasz pytanie zgodnie z propozycją? Czy dalej masz zamiar forsować swoje racje, postępować roszczeniowo i wymagać czegokolwiek ode mnie na własnych warunkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.10.2013 o 00:31, Wojman napisał:

A mnie nauczono, że jak ktoś się zgadza na postanowienia regulaminu to należy się ich
trzymać. Regulamin wyraźnie stanowi:

Decyzje Moderatorów lub Pracowników gram.pl dotyczące Użytkownika bądź jego wypowiedzi,
są kwestią wyłącznie pomiędzy firmą gram.pl oraz tym Użytkownikiem i nie podlegają dyskusji
na gram.pl.


Na cale szczescie pytania byly do wypowiedzi ''''rzuconej w tlum'''', nie konkretnej decyzji moderatora (o ktorej to mowi zacytowany przez Ciebie fragment), wiec tak samo jak przy rozmowie o dowolnej innej wypowiedzi dowolnego innego uzytkownika, ktoremu inny uzytkownik zadal pytanie-bezposrednio powiazany jest wylacznie fragment regulaminu mowiacy o netykiecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2013 o 00:43, Hellmut napisał:

Nie, ja nie wierzę w to co czytam.

Użytkownik chce dyskutować na rzeczy niezwiązane z tematem i jeszcze wymaga od Moderatora,
żeby też tak postępował. I jest oburzony, że jednak Moderator postanowił go zignorować.

Dla twojej informacji: Na forum dyskutuję dla przyjemności. Nie sprawia mi przyjemności
kontynuowanie offtopu. Nie mam też obowiązku kontynuowania offtopu na żądanie użytkownika.
Jedynym miejscem przyjmowania wiadomości, na które w ramach regulaminu jestem zobowiązany
odpowiadać, jest skrzynka kontaktowa. Dla ułatwienia przewiduję także inne formy kontaktu:
adres mailowy, komunikatory itp. Jeżeli jednak nie interesuje Cię odpowiedź na pytania,
które zadałeś, a masz zamiar jedynie prawić złośliwości o mamusiach i urzędach, to niestety
te dodatkowe formy kontaktu na nic Ci się nie przydadzą.

To jak? Interesuje Cię odpowiedź? Zadasz pytanie zgodnie z propozycją? Czy dalej masz
zamiar forsować swoje racje, postępować roszczeniowo i wymagać czegokolwiek ode mnie
na własnych warunkach?



Okreslanie szeroko rozumianego szacunku do rozmowcy ''''moimi warunkami'''' to mila, acz zbedna kurtuazja :)

Nope, ja swoje powiedzialem- z uzytkownikiem, ktory olewa drugiego nie ma o czym rozmawiac, bo inna osobe traktuje sie tak, jak ona traktuje nas. Dobrej nocy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W obronie moderatorów gram.pl!

Proponowałbym zostać Moderatorów w spokoju, by mogli dalej realizować swoje własne cele w normalnej atmosferze, a nie atmosferze nagonki.
Oni wykonują swoje własne założenia w pocie czoła i paluszków, którymi wklepują degrady i bany bandyctwu i chamstwu na forum. Uszanujmy ich pracę, oni bronią naszego bezpieczeństwa moralnego i przestrzegania zasad kultury osobistej i szacunku dla wszystkich użytkowników tego forum, jak i nas samych.
Są bardzo aktywni (zauważyli, że w tym wątku źle się o nich mówi i przybyło ich, aż trzech), czy to dzień czy w nocy, strzegą naszej bytności na forum. Bez wzajemnego szacunku i zrozumienia na linii forumowicz-Moderator nie będzie możliwości wzajemnej egzystencji.
Na koniec powtórzę: Trzeba zostawić naszych Modeczków w spokoju.
Nasza profesjonalna kadra Moderatorska w pełni i godnie, mając nasze dobro i regulamin na pierwszym miejscu, dba o nas, jak i o ich forum.

Dziękuje za uwagę. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2013 o 19:15, Demagol napisał:

dobre śmiechłem 10/10


Co byś nie robił, rób to z szacunkiem dla naszej kasty moderatorskiej. Należy im się to, za ich pracę na rzecz użyszkodników. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się