Vilmar

MODERATORZY: jacy są naprawdę?

28026 postów w tym temacie

Dnia 07.01.2014 o 13:15, Isildur napisał:

Uwierz da się z nim pogadać, napisz na skrzynkę swoje argumenty i tyle :)


Moje argumenty są tu, nie widzę sensu ich przepisywać. nikomu nie robiłem reklamy, uznałem, ze skoro gram ma 37 tysięcy likeów a oni ledwo 400-500 to wystarczy 10% userów wrzucających raport, żeby tamten FP "zdjąć z anteny".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To co się działo po godzinie 13 w tym temacie jest nie tyle śmieszne, co żałosne. Przez chwilę poczułem się jak na forum dla nastolatków, a nie dla bądź co bądź dorosłych ludzi.
Nie możecie się dogadać? Sami użytkownicy proponują rozwiązanie problemu, a moderacja jeszcze za to karze, ehh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do head admina tego serwisu, gość stwierdził, że oni nie robią tej reklamy odgórnie, ale pewnie jacyś napaleni gimba-użytkownicy zbyt dosłownie wzięli sobie do serca prośby o zareklamowanie ich portalu.
Czekam na odpowiedź, bo zaproponowałem, żeby chociaż dali tam jakiś temat wołami napisany, że nie popierają i nie życzą sobie spamu ich użytkowników.

Kwestia tego, czy owy admin mówi szczerze czy pociska głupoty to inna sprawa, jak to mówią trzeba pewne rzeczy wziąć na "wiarę".
Atak spamu z reklamą tej witryny uderzył w wiele portali, aczkolwiek stoją one na dużo nowszej infrastrukturze [takiej która w biblijnych terminologiach nie jest starsza od chaosu] więc tam włączenie skryptu z anty-spamem jest stosunkowo łatwe.

P.S.
Oczywiście w kwestiach formalnych czekam na kolejnego degrada lub bana za kolejną jakże "szkodliwą" inicjatywę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś zwrócił uwagę, ale pod moderowanymi postami o charakterze czysto reklamowym, z którymi od jakiegoś czasu prowadzona jest walka na gram.pl, zaczęły się pojawiać inne, wskazujące na jakiegoś streamera... nie znam imć joKKo''a, ale czy to nie jest czasem sprytne obejście regulaminu i, de facto, też reklama?

Nigdy nie zainteresowałem się do czego kierował link podawany przez "zajadłych reklamowiczów", dlatego jest duża szansa na to że sobie wszystko ubzdurałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To wasze kasowanie i moderowanie spamu nic nie daje.
Komentarze na stronie głównej dalej są widoczne, przykład chociażby tutaj [komentarz numer 6] :

http://www.gram.pl/news/2013/12/31/stworz-komiks-o-xcom-i-wygraj-karte-graficzna.shtml

Jak nie zepniecie systemu razem, albo ktoś kto zarządza panelem strony głównej tego nie zmoderuje, to dalej robicie gościom od tego spamu darmową reklamę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podczas walki z tym spamerem okazało się że post usunięty z forum jest wciąż widoczny w komentarzach, wiemy już o tym i dlatego teraz najpierw modyfikujemy treść posta a dopiero potem go usuwamy ale możliwe jest że gdzieś ostał się jeszcze starszy spam który został usunięty bez uprzedniej modyfikacji.
Jeśli przeglądając komentarze zauważycie taką pozostałość proszę was o zgłoszenie tego na skrzynkę a my postaramy się jak najszybciej to poprawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy jest możliwa jakaś inna walka? No chyba, że zrobimy akcję jaką zrobili policjanci Phantom Lordowi :D

Tak czy inaczej po prostu trzeba olewać to co się dzieje, dać pracować moderatorom i tyle. Nic poza tym. W tym przypadku niestety wprowadzenie nawet obostrzenia związanego z tym, iż dopiero od 20-30 postów można tworzyć swoje tematy nic nie pomoże. A przecież autoryzacji też nie dodasz... byłoby to bardzo uciążliwe dla nowych i starszych stażem użytkowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Boże, jaki ten serwis jest żałosny. BOK nie istnieje, najwyższe ceny gier, a jeden spamer od miesiąca zalewa postami prawie każdy news.

Gram.pl na serio nie ma środków na profesjonalnych informatyków którzy by zablokowali tego spamera (bo nie wierzę że nie da się tego zrobić, nawet kosztem chwilowej blokady użytkowników) ani jaj by ewentualnie zawiadomić prokuraturę ? Nawet jakby się wykpił z piractwa (bo ma taką możliwość) to ze Spamu już niekoniecznie, a to też jest karalne.

BTW, przed chwilą zamieścił kolejnego posta. Mógłbym podać, ale skoro administracji się nie chce go pozbyć, to mi nie chce się podać linku. I am out. Wrócę za jakieś dwa - trzy tygodnie, jak nadal będę widział ten SPAM, to rozważę skasowanie konta. Wiem że mało kogo to obchodzi, ale skoro gry kupuje gdzie indziej, to równie dobrze i dyskutować mogę gdzie indziej. Bo dziwnym trafem inne fora jakoś sobie radzą ze spamerami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wpisałem pierwszą lepszą linijkę z tego posta, wrzucanego przez spamera - wiele serwisów ma ten problem i gram w tym nie jest sam.

A powiedzmy sobie szczerze - jaka jest najlepsza metoda na trolla czy spam? Mieć go gdzieś. Po prostu. Jakoś ja go nie widzę, zdarzy się że wpadnie raz na jakiś czas jeden. Ot dzisiaj po raz pierwszy od chyba 3 dni zobaczyłem takiego posta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2014 o 23:37, Muradin_07 napisał:

Wpisałem pierwszą lepszą linijkę z tego posta, wrzucanego przez spamera - wiele serwisów
ma ten problem i gram w tym nie jest sam.

A powiedzmy sobie szczerze - jaka jest najlepsza metoda na trolla czy spam? Mieć go gdzieś.
Po prostu. Jakoś ja go nie widzę, zdarzy się że wpadnie raz na jakiś czas jeden. Ot dzisiaj
po raz pierwszy od chyba 3 dni zobaczyłem takiego posta.

Najlepsza metoda to odnaleźć jego adres, i zagrozić zawiadomieniem prokuratury aby zaczął robić pod siebie. Tu nie chodzi o odpowiadanie, bo jemu nie chodzi o to, tylko o sam fakt obecności tych śmieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale śmieci były zawsze i w sumie wszędzie. A to też pokazuje pewną rzecz, o której się mówi często... takie moje przemyślenia.

Przywołuje mi ta sytuacja to, co dzieje się na fanpage''ach facebookowych - nowy post = z 3-4 reklamy pod nim.

I to teoretycznie jest z tym chyba podobnie. Tylko, że z tego co widzę po prostu jest możliwość kasowania postów (nie wiem jak to się sprawa rozwiązała na głównej, nie przyglądałem jej się dzisiaj). Można spróbować delikwenta/ów znaleźć, bo i to chyba podchodzi pod te wszystkie cyberprzestępstwa plus samo propagowanie piractwa. Można ewentualnie coś zrobić z osobami, które zarządzają stroną, do której linki tajemnicze prowadzą. Ale chyba bez dobrego antywira może się nie obejść wchodząc tam i ciekawe jak tam licznik Geigera w pierwszym lepszym anti-wirze by wariował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2014 o 23:52, Darkstar181 napisał:

Najlepsza metoda to odnaleźć jego adres, i zagrozić zawiadomieniem prokuratury aby zaczął
robić pod siebie.


Skoro to takie proste to zdobądź jego adres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2014 o 00:20, Muradin_07 napisał:

Ale chyba bez dobrego antywira może się nie obejść wchodząc tam i ciekawe jak tam licznik Geigera w pierwszym lepszym anti-wirze by wariował.


Przesadzasz. Z ciekawości wbiłem na stronę, którą podaje spamer i jest to zwyczajne forum (tj. w typie peba czy dw), które po prostu ukierunkowane jest na piractwo.

Mnie śmieszy tekst z jego spamu o tym, że "maile są objęte tajemnicą korespondencji". Tak nie jest, ale generalnie nikt o tym nie mówi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - ogólnie nauczyłem się tego, że jeżeli ktoś wrzuca linki wcześniej skracając go przez różne serwisy internetowe to powinienem spodziewać się dosłownie wszystkiego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.01.2014 o 00:20, Muradin_07 napisał:

I to teoretycznie jest z tym chyba podobnie. Tylko, że z tego co widzę po prostu jest
możliwość kasowania postów (nie wiem jak to się sprawa rozwiązała na głównej, nie przyglądałem
jej się dzisiaj). Można spróbować delikwenta/ów znaleźć, bo i to chyba podchodzi pod
te wszystkie cyberprzestępstwa plus samo propagowanie piractwa. Można ewentualnie coś
zrobić z osobami, które zarządzają stroną, do której linki tajemnicze prowadzą. Ale chyba
bez dobrego antywira może się nie obejść wchodząc tam i ciekawe jak tam licznik Geigera
w pierwszym lepszym anti-wirze by wariował.


Zaproponowałem jedno z rozwiązań [znalazłem ich fanpage na FB i wystarczyło zacząć go raportować za linki z nielegalnym oprogramowaniem], dostałem degrada [poziom dziecinady moderatorskiej osiąga zenit]. Od tamtej pory mam to w bardzo głębokim poważaniu [mimo faktu, ze mam kontakt z head adminem tamtej strony jaką spamuje nasz "milusiński" od kilku tygodni i gość proponował nawet pomoc z ich strony, bo to nie jest żaden z ich użytkowników, przynajmniej tyle mi w mailu opisał]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to teraz trzeba zadać pytanie - jaki interes w tym ma osoba/osoby, które to robią? Jeżeli osoba związana z serwisem podobno nie ma z tym nic wspólnego. Ma po prostu burzyć spokój na forum, bo przecież jest zauważalny, a wszystkich to po prostu niemiłosiernie denerwuje. Trzeba to olać, bo to nie pierwszy i zapewne nie ostatni najazd trolli czy spamerów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia czy ten spamer ma cokolwiek wspólnego z tymże serwisem, ich head admin twierdzi tylko, że to nie jest nikt z ich forumowej "redakcji" bo nie reklamują się w taki sposób. ale może to być jakiś user, który wrzuca u nich linki np z grami i ma z tego jakiś profit [punkty/kasa czy bóg wie co jeszcze, takie serwisy mają zazwyczaj jakieś formy "profitów"] więc zależy mu na jak największym rozgłosie [a wiadomo 10ciu tylko wkurzy, 11sty wejdzie i coś ściągnie].
Inna sprawa, że pan admin może tylko wciskać kity - bo przecież to tylko jego słowo, zasada "na gębę".
Swoja droga to to forum jest tak antyczne, ze nie pozwala na zrobienie odpowiednich skryptów na filtr antyspamowy ?
Chyba nawet mój gmail sobie z tym lepiej radzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale co zrobisz? No raczej mało zrobisz. Możesz ewentualnie wprowadzić autoryzację gdy chcesz napisać więcej niż jeden post w przeciągu jakiejś minuty, ale to jest zbdura. A jeżeli ktoś spamuje to zrobi sobie nowe konto i znowu będzie to robił.

Swoją drogą ciekawy jestem czy jest jakaś statystyka związana z tym ile kont ostatnio zostało łącznie utworzonych, z jakich IP i tak dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się