Vilmar

MODERATORZY: jacy są naprawdę?

28026 postów w tym temacie

Dnia 16.01.2014 o 12:51, rob006 napisał:

I coś wymyśliliście?


Metodę na pozbycie się spamerskich postów, które są na stronie newsowej. Okazuje się, że nie działa niestety w 100% przypadków, ale to i tak dużo większy sukces niż podawanie linku do pirackich treści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja tylko sobie tutaj powiem, że dobrze, że ten ban wpadł. Wygląda na to, że większość ludzi na tym forum szuka byle gównianego pretekstu, by się przyczepić do moderatorów i nazywa to pomocą. Owszem, jest to jakaś pomoc, ale podana w niewłaściwej formie i ostatecznie sprowadza się do totalnego marudzenia, albo co gorsza - płaczu o to, że Wojman, czy ktokolwiek inny dał degrada i jest zły. Shit happens. Get over it... Z resztą to nie on jest zły, tylko reszta modków zdecydowanie za dobra. ;]

Poza tym, do kroćset, wszyscy znacie Wojmana, to dlaczego cały czas podchodzicie do niego w ten sam sposób, skoro to tylko zaognia ten chory konflikt. Myślicie, że ktokolwiek by skorzystał z waszej rady, gdybyście do niej dołączyli kilka docinek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam, to Pietro87 podał jakąś metodę na uciecię tego spamu - inną sprawą jest czy dobrą, czy raczej całkowicie nieskuteczną. Podejrzewam, że umieszczając w tym temacie link do fanpagu na fb tego serwisu nigdy nie spodziewał się, że zostanie oskarżony o propagowanie piractwa.
Trzeba patrzeć na cały kontekst, na motywy, a nie od razu walić degradem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lol, zabawnym jest, że użytkownik, który chciał pomóc został zbanowany a spamer dalej grasuje na wolności zakładając coraz to nowe konta. Doprawdy, świetnie wam idzie.

20140116153046

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dla mnie też degrad/ban poleci, ale gratulacje dla ekipy moderatorskiej. Poziom poniżej bruku, doświadczony gramowicz próbuje pomóc (bezinteresownie), stara się jakieś rozwiązanie podsunąć i co? I BANa na forum dostaje. Za błędy językowe lecą chamskie komentarze od modów, tymczasem w niebieskich postach jest ich jeszcze więcej.

Chyba, jak już tu napisano, czas ograniczyć się do lektury bądź poszukać innego "domku", bo samowolka, jaka tu odchodzi bezkarnie, zaczyna przerastać ludzkie pojęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2014 o 15:19, pawbuk napisał:

Jeśli dobrze pamiętam, to Pietro87 podał jakąś metodę na uciecię tego spamu - inną sprawą
jest czy dobrą, czy raczej całkowicie nieskuteczną. Podejrzewam, że umieszczając w tym
temacie link do fanpagu na fb tego serwisu nigdy nie spodziewał się, że zostanie oskarżony
o propagowanie piractwa.
Trzeba patrzeć na cały kontekst, na motywy, a nie od razu walić degradem.


Oczywiście, że podał, nie mówię, że nie. I też rozumiem, że nie mógł się spodziewać oskarżeń, bo dosyć ewidentnie było widać, że jego motyw to wcale nie propagowanie czegokolwiek. O słuszności tej akcji Wojmana napisano już chyba z półtora strony w tym temacie i ja nie zamierzam dopisać tutaj nic. Tylko, że po degradzie błędem ze strony Pietro było to, że nie zachował chłodnej głowy i od razu wkopał się w obśmiewanie decyzji moderatora, a wiadomo jak to działa w tym konkretnym przypadku. Jakim cudem niby to miało poprawić sytuację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony nie dziwię się, że się wkurzył - degrad "z kapelusza", oskarżenia o propagowanie piractwa... Jeśli przypadkowo bym miał jakiś pomysł na walkę z tym spamerem, to na pewno nigdzie go tutaj nie podam, bo też jeszcze dostanę "nagrodę".
Faktem jest, że ilość postów na forum gwałtownie spada z miesiąca na miesiąc i niedługo ostatni będzie gasił światło. Może czas się zastanowić dlaczego tak się dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2014 o 15:59, pawbuk napisał:

Z drugiej strony nie dziwię się, że się wkurzył - degrad "z kapelusza", oskarżenia o
propagowanie piractwa...


No to jest jasne, każdy by się bronił. Pytanie - czy sposób obrony był właściwie dobrany wobec "oponenta"? Może całe to zajście mogło mieć lepsze zakończenie? Cholera wi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zajanski - jeżeli wg ciebie ja jestem lizusem twierdzącym że nie było/będzie banów za niewinność to chyba jednak mnie z kimś mylisz. ;-) A cała sytuacja jest mocno kwaśna. Teoretycznie rozumiem powody bana ale w praktyce jest to lekkie przegięcie. Nie mogło to się skończyć na upomnieniu i/lub wyedytowaniu posta Pietro gdzie była ta ''złośliwa treść''? Jak dla mnie kara mocno nieadekwatna w stosunku do tego co dana osoba zrobiła i jaki bądź co bądź miała wkład w gramową społeczność.

No ale tak generalnie to w sumie dlaczego to co zgłosił - jak pisał Pietro nie zostało ukarane [ bo nie zostało prawda? ]? Zgłoszenia nie doszły na skrzynkę? Ja ostatnio prosiłem o podpięcie posta i doszło ... więc co jest grane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2014 o 15:39, theZoSo napisał:

błędem ze strony Pietro było to, że nie zachował chłodnej głowy


Wiesz, czasem ciężko zachować "chłodną głowę" w sytuacji, gdy niektórzy robią tu takie cyrki. Twierdzenie, że w takiej sytuacji należy pisać na priva to też kpina, bo już kilka razy miałem wątpliwą przyjemność to robić i raz usłyszałem, że mod nie ma obowiązku nikomu z niczego się tłumaczyć (polecam lekturę regulaminu), a potem, że mogę sobie pisać do redakcji, jak chcę, oni mu i tak nic nie zrobią. Czyli mamy do czynienia z zachowaniem na poziomie posła Kurskiego, i gdy patrzy się na coś takiego (nawet z boku, gdy sprawa bezpośrednio mnie nie dotyczy) to krew nagła zalewa.

Z gramem "związany" jestem od paru lat, ale za każdym razem gdy widzę teksty tej osoby, zarzucanie innym błędów (gdy sam je popełnia) i inne tego typu zachowania, to naprawdę mam ochotę rzucić to w diabły i więcej tu nie zaglądać. Dla własnego spokoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zależy też od tego jaką kartotekę kto ma. Ja np. po latach zauważyłem, że tak naprawdę degrada, ktorego dostałem dostałem zasłużenie i bez ostrzeżenia, które myślałem że się pojawi. Cała sprawa jednak wygląda moim zdaniem tak:

Pojawił się degrad, słuszny niesłuszny... nie wypowiem się w tej kwestii, bo nie widziałem tego posta. Jeśli był w nim link odsyłający do źródła problemu no to wiadomo - należał się, ale właśnie ban, a nie degrad. Ostrzeżenie wcale nie musiało polecieć jeśli było za jakieś tak przewinienie kiedyś. A nie poszedł, ban zapewne ze względu na to, co powiedziałeś - wkład w gramową społeczność. Natomiast potem pojawiła się dość dziwna polemika z moderatorami, udowadnianie swojej niewinności, zarzucanie różnych rzeczy... więc reakcja była taka, że karę otrzymał taką, jaką dostałby KAŻDY kto wstawiłby link odsyłający do miejsca, gdzie od piractwa kipi i nie jest to raczej strona o AC IV. Nie patrząc na jego zasługi na forum. Gdybym ja teraz, w tym miejscu takowy wstawił zapewne skończyłoby się to także dla mnie banem. Nawet nie ostrzeżeniem, bo takowe kiedyś miałem na koncie. Degrad też był, o czym mówiłem często. Więc... no właśnie.

Powiem tak - ok, sama w sobie nagroda jest za ostra. Ale z drugiej strony - po co kopać, drążyć, coś udowadniać jak coś się zrobiło?

@Zajanski - powiem tak - a bardzo chcesz, żeby to się stało? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest tak jak pisałem wiele stron wcześniej:

Moderatorzy na słowo piractwo dostają lekkiego szału i banują wszystkich równo.
Poza tym jest coraz mniej postów redakcji i generalnie kogoś innego poza użytkownikami i modami, dlaczego? Czyżby forum jest przeznaczone na straty?

A spam dalej leci :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2014 o 16:10, Tyler_D napisał:

Teoretycznie rozumiem powody bana ale w praktyce jest to lekkie przegięcie. Nie mogło
to się skończyć na upomnieniu i/lub wyedytowaniu posta Pietro gdzie była ta ''złośliwa
treść''?


Był degrad i wedytowanie posta. Jak dałem degrada to się nasłuchałem jak to jestem dziecinny przyznając tego degrada i wogóle jaki to nie zasłużony, przecież to tylko link do profilu tych spamerów (na którym także są treści pirackie). Skoro degrad był dziecinny i "nie zasłużony", a na dodatek na prawo i lewo pretensje to potraktowałem tego użytkownika w ten sam sposób, w jaki zostałby potraktowany każdy inny użytkownik za zamieszczenie linku do pirackich treści czyli BANem. A po za tym my nic nie robimy, a użytkownik tak dużo czyli daje posta do ich profilu.

Nie po to usuwamy te linki ze spamową reklamą, żeby im robić reklamę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Umieszczenie linku do fanpejdża na FB przez Pietro było bezsensowne. Nigdy nie lubiłem masowego internetowego linczu. Nic to tak naprawdę nie daje, a jakakolwiek dyskusja jest niemniej na takim samym poziomie jak jakakolwiek debata polityczna. Czyli krótko mówiąc jałowa.

Ale to co się tu wyrabia przekracza ludzkie pojęcie. Pietro to jeden z nielicznych użytkowników, którzy mają coś ciekawego do powiedzenia. To nie jakiś zwykły gramowicz, tylko jeden z bardziej wartościowych członków tej internetowej społeczności. Nie mówię, że ma być lepiej traktowany, ale na pewno nie powinien być w taki sposób.

Zasięgnijmy wiedzy z forumowego regulaminu: "propagowanie piractwa, a szczególnie oferowanie, udostępnianie bądź linkowanie do pirackich plików (gry, filmy, muzyka, programy, książki ... itp.) lub stron umożliwiających pobranie takich plików oraz inne działania które wprost lub nie-wprost mogą być uznane za propagowanie piractwa".

Czy Pietro mógłby propagować piractwo dając link do fanpejdża na FB? Według mnie nie. To przecież oczywiste. Link dotyczył tylko tego fanpejdża, a towarzysząca temu treść komentarza wyraźnie wskazywała, że nie propaguje on piractwa. Ba, nawet namawia innych do raportowania "strony".

Regulamin jest jasny i klarowny, a każdy moderator powinien się do niego stosować. Co robi Wojman? Daje bana z przysłowiowego kapelusza. Nadużywa w tym momencie władzy, bo użytkownik Pietro nie złamał regulaminu. Nawet degrad się nie należał. Wystarczyło usunąć link z postu i wyjaśnić gramowiczowi w czym leży przyczyna. To nie zostało do końca spełnione, bo Pietro od razu został ukarany.

Proponuję rozwiązanie tej sprawy. Wojman niech da na wstrzymanie, bo jeszcze trochę i zacznie się tu forumowa dyktatura. Każdy kto broni decyzji moderatora, oczywiście ma do tego prawo, ale najpierw powinien zapoznać się z regulaminem.

Moderatorzy są na każdym kroku atakowani, ale tym razem powinni wziąć krytykę na klatę, bo niestety jeden z nich dał ciała na całej linii. Nigdy nie komentowałem poczynań moderatorów i cieszyłem się gdy Wojman wrócił, ale niestety nie da się jego zachowania niczym wytłumaczyć.

Dlatego też proszę Wojmana o odbanowanie Pietro i przywrócenie mu rangi sprzed całą tą sprawą. Jaki tu zysk moderatorów? Sprawa jest głośna i zostanie na długo zapamiętana przez tą społeczność. Nie ma nic lepszego niż uczenie się na własnych i cudzych błędach. Drugi raz taka sytuacja nie będzie miała miejsca. Pietro wróci do naszej społeczności, a moderatorzy, szczególnie Wojman, zachowają twarz.

Mam także apel do społeczności. Nie można wszystkiego moderatorom usprawiedliwiać. To my tworzymy tę społeczność, bez nas moderatorzy nie istnieją. Po za tym to takie same osoby jak my, tylko że mają władzę nad kształtem tego forum. Jeżeli Pietro nie zostanie odbanowany, proponuję napisać list otwarty do osób zajmujących się forum gram.pl z prośbą o zajęciem się tą sprawą. Tu nie chodzi tylko o jedną osobę, ale o całą naszą społeczność. W pewnym momencie my możemy się znaleźć w podobnej sytuacji, a reszta, nawet naszych gramowych znajomych będzie milczeć, bo każdy będzie uważał, że tylko moderatorzy mają władzę. Tak nie jest. Dlatego weźmy sprawy w swoje ręce. Moderatorzy i użytkownicy powinni żyć w przysłowiowej synergii. Nie obchodzi mnie, że odwalają kawał (często dobrej) roboty za darmo. Nikt im nic nie kazał i skoro nie czują się w tej roli, powinni pomyśleć o odwieszeniu statusu moderatora na kołek. My stanowimy tę społeczność i to nam powinno najbardziej na niej zależeć. W tej chwili jest nas mniej o jednego wartościowego gramowicza. Przemyślcie to, zarówno Wy gramowicze, jak i Wy moderatorzy.

Za chwilę ruszą Gramsajty 2.0. Naprawdę chcecie, żeby nadal tak to wszystko wyglądało? Wraz z nową platformą blogową, pojawi się szereg nowych osób. Mogą to być dziesiątki, a nawet setki, którzy zostaną tu na dłużej. Większość z nich zainteresuje się również forum. Czy tu zostaną? To już zależy od nas wszystkich. Nie chce rzucać pustych, demagogicznych frazesów. Nie o to w tym chodzi. Ale patrzmy na pewne sprawy z wyprzedzeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miało wyjść ładnie, podkreślić co ważniejsze fragmenty, ale rzeczywiście wyszło średnio. Niestety już edytować nie mogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2014 o 17:31, Kraju napisał:

A to jestem zaskoczony (chociaż "za chwilę" to lekkie przegięcie - beta testy są planowane na przesilenie letnie, czyli za niemal pół roku...). Jeszcze bardziej będę zaskoczony, jak wyrobią się do końca wakacji. :D

Dnia 16.01.2014 o 17:31, Kraju napisał:

Ale to nie jest
w tej sprawie najważniejsze.

No nie wiem - Wojman Wars ciągną się już latami, mają prawo się zrobić nudne. Nowe gramsajty to jednak powiew świeżości :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się