Vilmar

MODERATORZY: jacy są naprawdę?

28026 postów w tym temacie

Dnia 24.03.2014 o 10:16, KrzysztofMarek napisał:

Sprawa jest wyjątkowo śliska. Putin ma też swoje prawa, w tym prawo do własnej twarzy.
Jeśli chcemy użyć cudzej twarzy jako reklamy - to musimy mieć zgodę posiadacza tej twarzy
i jeszcze mu za to zapłacić.

Co za bzdury. W takiej sytuacji pousuwajmy awatary wszystkim użytkownikom, którzy mają w nich cudze postacie lub osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, nie jest potrzebna zgoda na publikację wizerunku osoby publicznej. I czego reklamą miałby być czyjkolwiek wizerunek w avatarze? W ten sposób avatary postaci z gier, filmów, anime mogą być reklamami tych tytułów.
"Zezwolenia nie wymaga rozpowszechnianie wizerunku: 1) osoby powszechnie znanej, jeżeli wizerunek wykonano w związku z pełnieniem przez nią funkcji publicznych, w szczególności politycznych, społecznych, zawodowych (...)"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2014 o 11:19, Ranveld napisał:

/.../. > "Zezwolenia nie wymaga rozpowszechnianie wizerunku: 1) osoby powszechnie znanej, jeżeli
wizerunek wykonano w związku z pełnieniem przez nią funkcji publicznych, w szczególności
politycznych, społecznych, zawodowych (...)"

>
Tak, całkowita racja. Tylko gdzie tu jest spełnienie warunku, ze wizerunek wykonano w związku z pełnieniem przez niego funkcji publicznych. Obawiam się, ze miałbyś nieco kłopotów z przekonaniem o tym sądu. A dodatkowo, jeśli sąd zechce uznać, że wizerunek, ze względu na pełnioną funkcję głowy państwa podlega ochronie. Jakoś mi się przypomniała sprawa z krajowego podwórka ze stroną Antykomor i reakcją naszej policji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2014 o 15:44, KrzysztofMarek napisał:

Jakoś mi się przypomniała
sprawa z krajowego podwórka ze stroną Antykomor i reakcją naszej policji.


A mi się przypomniała prośba Wojmana o notarialne potwierdzenie pełnomocnictwa, aby móc zadać pytanie w imieniu zbanowanego użytkownika. Ot, jak to niewiele trzeba, aby coś sprowadzić do biurokratycznego absurdu ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To w ogóle jest zabawna sprawa, bo jak śp. Lech Kaczyński pozwał do sądu kolesia, który powiedział do niego "spieprzaj dziadu", to ów sąd uznał to za "cytat z klasyka", a nie obrazę głowy państwa. Natomiast dwójka młodzieniaszków, co to shackowali prompter i wyświetlili niekorzystne dla Tuska zdjęcie ma przerąbane. Wnioski pozostawiam do wyciągnięcia samemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2014 o 15:44, KrzysztofMarek napisał:

Jakoś mi się przypomniała
sprawa z krajowego podwórka ze stroną Antykomor i reakcją naszej policji.

W sprawie tej witryny chodziło chyba o znieważanie prezydenta, a nie wykorzystywanie jego wizerunku, chociaż szczegółów nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2014 o 15:59, Revanchist napisał:

To w ogóle jest zabawna sprawa, bo jak śp. Lech Kaczyński pozwał do sądu kolesia, który
powiedział do niego "spieprzaj dziadu", to ów sąd uznał to za "cytat z klasyka", a nie
obrazę głowy państwa. Natomiast dwójka młodzieniaszków, co to shackowali prompter i wyświetlili
niekorzystne dla Tuska zdjęcie ma przerąbane. Wnioski pozostawiam do wyciągnięcia samemu.

Chyba mam sklerozę, bo w mojej pamięci pozostał inny obraz: oto p. Kaczyńskiego słownie molestuje jakiś facet, pierwszą odpowiedź zapomniałem, ale drugą odpowiedź p. Kaczyńskiego pamiętam. To on pierwszy powiedział "spieprzaj dziadu". I chyba nawet na TYM forum pytałem się, że można takiej odzywki używać na forum, powołując się na precedens repliki Kaczyńskiego. I chyba odpowiedzi się nie doczekałem, bo to było, jak to się ładnie mówi, pytanie retoryczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2014 o 15:53, rob006 napisał:

>/.../. Ot, jak to niewiele trzeba, aby coś
sprowadzić do biurokratycznego absurdu ;]

Prawda. Ale to już Talleyrand na pytanie, od czego zależy wielkość dyplomaty, odpowiedział, że od wielkości działa, które za nim stoi.
I przypomniał i się stary dowcip (jeszcze sprzed Twojego urodzenia, jak to Rosjanin i Amerykanin licytowali się jaka to w ich krajach jest wolność. Amerykanin mówi, że może u siebie w kraju krytykować prezydenta, i nikt mu nic za to nie zrobi. Na to Rosjanin: też mi coś. U nas też każdy może krytykować amerykańskiego prezydenta.
A wszystko to po to, żeby wyjaśnić drobną sprawę: Rosja jest mocarstwem, a czasy naszej mocarstwowości dawno się skończyły. Dlatego rozumiem decyzję moderatorów o zmianie awatara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bzdury do kwadratu.
Głowa danego państwa jest osobą publiczna, wystarczy wziąć sobie jej zdjęcie z jakiejkolwiek konferencji która była upubliczniania i już jest po zawodach w kwestii "podczas pełnienia funkcji".
Pomijając fakt, że premierem/prezydentem jest się 24/7 więc de facto każde zdjęcie jest podczas pełnienia obowiązków.
Nie pogrążaj się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy od licencji na której dane zdjęcie zostało udostępnione, fotograf też może wrzucić swoje 3 grosze w ew procesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2014 o 17:27, Pietro87 napisał:

Już widzę te tony pozwów sadowych za używanie awatarów na forach...

Ja tam już postanowiłem na zapas zgłosić modkom wszystkich ludzi z awatarami do bana za kradzież.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2014 o 17:27, Pietro87 napisał:

Już widzę te tony pozwów sadowych za używanie awatarów na forach...


I tak bardziej prawdopodobne niż inwazja rosyjskiego mocarstwa, z powodu nieautoryzowanego wykorzystania zdjęcia ich prezydenta :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, bo można robić te dwie rzeczy w ogóle. Ale może być tak, że któraś najzwyczajniej w świecie będzie cierpiała z braku czasu na nią. Na przykład - jak miałbym do zrobienia ważny projekt, a dodatkowo miałbym ogarniać forum to wybrałbym projekt, bo jest priorytetem na teraz i musi być skończony, jest deadline. Problemy społecznościowe są ciągle albo takie same, albo pojawiają się większe raz na jakiś czas. Nie wymagają ogarniania tego non stop, ale oczywiście jakby były to byłoby idealnie.

Po prostu - jeśli chcemy spróbować zrobić miliard rzeczy na raz to żadnej nie robimy właściwie. I dlatego ewentualnie CM powinien być tylko CMem, a pomysł z tym, aby jeszcze dać tą robotę newsmanowi, który musi walić newsami w tempie karabinu maszynowego, bo niektóre potem są lekko mówiąc nieświeże (a są ludzie, którzy zwracają na to szczególną uwagę) to pomysł chyba jeszcze cięższy do realizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2014 o 18:46, Muradin_07 napisał:

Po prostu - jeśli chcemy spróbować zrobić miliard rzeczy na raz to żadnej nie robimy właściwie.


nie róbmy nic, nic nie popsujemy

hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, to może jak był pomysł od społeczności związany z CMem to może mój pomysł - skasujmy forum w ogóle. Nie będzie problemu, trolli, moderatorskich wycieczek. Będzie czysty serwis z jakimiś tam blogami pożal się Boże i komentarze prawie jak na reddicie czy innym ...chanie.

Dobry plan?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się