Vilmar

MODERATORZY: jacy są naprawdę?

28026 postów w tym temacie

Mnie to też dziwi, bo właśnie jak mówisz akurat w tamtym czasie taka odpowiedź była może nie tyle co odpowiednia, co po prostu chyba jedyna z możliwych podczas tego zawirowania z wPLNami. Tak naprawdę to i do dziś chyba te punkty cdp-u nie zostały przeze mnie użyte, bo dziwnym trafem nie mogłem ich znaleźć tam, gdzie powinny być.

Tak czy inaczej bardzo dziwne to było, a byłoby jeszcze ciekawsze, jakby za to poleciały nagrody... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2014 o 07:55, Muradin_07 napisał:

Tak naprawdę to i do dziś chyba te punkty cdp-u nie zostały przeze mnie użyte,
bo dziwnym trafem nie mogłem ich znaleźć tam, gdzie powinny być.


Sorki za offtop, ale trzeba było skorzystać z oferty Cenegi (a konkretniej - Kompanii Graczy), która jakiś czas temu proponowała wymianę 1:1 (punkty PROgramu na punkty KG). Moje pewnie w końcu też przepadną, bo nigdy nie mogę znaleźć na ich stronie nic, co by mnie zainteresowało, ale to już zupełnie inna broszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to widzisz, nawet o tym nie wiedziałem, że taka opcja była. No nic, mówi się trudno. Dużo tam nie było, ale zawsze coś byłoby uratowane ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2014 o 07:44, Ring5 napisał:

dlaczego uwagi zwraca się (i to w niezbyt kulturalny sposób) osobom, które nie tylko próbowały pomóc, ale, co najważniejsze,


Czasem forum zrobi psikusa i człowiek wejdzie w jakiś stary temat nie zauważając dat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2014 o 08:43, Volvox napisał:

Czasem forum zrobi psikusa i człowiek wejdzie w jakiś stary temat nie zauważając dat.


Pewnie tak, w końcu nie myli się tylko ten, kto nic nie robi, ale:
- żeby znaleźć stary temat, trzeba trochę wątków przekopać;
- ten temat był już ZAMKNIĘTY (i to jest tu najważniejsze) i opatrzony odpowiednim komentarzem moderatora;
- oberwało się trzem osobom i o ile rozumiem, że w przypadku jednej można nie zwrócić uwagi na datę, o tyle w sytuacji, gdy mamy do czynienia z trzema, wygląda to kiepsko;
- wypadałoby jednak sprawdzić, co się moderuje;
- tyle razy słyszałem tu teksty o tym, jak to jeden moderator nie miesza się w sprawy poruszone przez innego, a tymczasem tutaj jeden mod mówi "skoro sprawa rozwiązana, to temat zamykam", a drugi temat otwiera, daje użytkownikom po łapach (nie tylko za nic, ale wręcz za to, że komuś pomogli!) i zamyka go ponownie;
- wypadałoby mieć pewność, że ma się rację, zanim zacznie się w tym tonie odnosić do innych, bo to nie pierwszy raz, kiedy takie odzywki lecą do użytkowników, ale tym razem to akurat oni mieli rację;

Rozumiem, że próbujesz go bronić, ale serio - w tej sytuacji lepszym rozwiązaniem byłoby po prostu powiedzieć "no dobra, jest wtopa, sorry". Tym bardziej, że to jedynie potwierdza te wszystkie rzeczy, które o tym konkretnym moderatorze były mówione ileś stron temu. Naprawdę nie zdziwię się, jak nagle tamten wątek w tajemniczy sposób zniknie (lub znikną same wpisy), tu polecą Ostrzeżenia i Bany, cała sytuacja zostanie zamieciona pod dywan i znowu konsekwencje poniosą nie te osoby, które powinny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2014 o 11:12, S1G napisał:

Jesteś pewien że wtopa a nie np http://xkcd.com/1354/?


Jak dla mnie, może to być nawet pluskwa milenijna ;) Ale teksty bardzo pasują do wcześniejszych wypowiedzi tego moderatora. Oczywiście jedynym sposobem, by to sprawdzić, jest prawdopodobnie sprawdzenie IP, z jakiego zamieszczono owe posty, a to już chyba raczej tylko moderatorzy i redakcja mogą zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, jestem jedną z ostatnich osób, którym przyjdzie bronić moderacji/Wojmana, ALE

Przypominam, że forum.gram.pl (nie gwarantuję, czy jest to kwestia odpowiedniej kombinacji forum + przeglądarka czy tylko rzecz związana z forum) ma dziwny zwyczaj "zapamiętywania" ostatniej strony, na której przeszło się na głównej. Sam wielokrotnie po kilku dniach orientowałem się, że przeglądam drugą a nie pierwszą stronę forum, i dlatego widziałem same przeterminowane newsy/komentarze. Można się śmiać z tej sytuacji, ale wydaje mi się, że to mogła być po prostu tego typu sytuacja- moderator wykonując swoje obowiązki 90% czasu spędza na głównej, wchodząc w różne wątki. Podziałka forum wygląda tak:
Przejdź do strony: 1 (najnowsza).2.3.500.1000.1500.2000.2500.2563.2564
Naprawdę nie jest trudno przypadkiem nacisnąć "500" "1000", "1500", "2000" i tego nie zauważyć. Szczególnie jeżeli akurat tak pechowo się trafiło, iż owa strona wyglądała sensownie a nie np. miała na sobie same kłódeczki. A forum.gram.pl to zapamiętało i na przykład przy kolejnej sesji radośnie wyświetliło tą stronę jako główną, zaś Wojman zabrał się do swoich obowiązków.

Nie usprawiedliwia to oczywiście tonu odpowiedzi oraz tego, że jeden moderator wchodzi w kompetencje drugiego "poprawiając" jego wątek "bo on wie lepiej" (Twoja uwaga jest zresztą bardzo słuszna- jak coś się dzieje to "zalatwiajcie to z moderatorem, który nałożył karę", ale jak coś takiego to jeden drugiemu elegancko w koryto wchodzi), ale samo zamieszanie może być wynikiem zbiegu okoliczności i dziwnych nawyków tego forum. Ja sam też zwykle na daty nie patrzę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2014 o 11:28, Thrandir napisał:

a nie np. miała na sobie same kłódeczki.


Wątek był zamknięty. Miał kłódeczkę.

Dnia 14.04.2014 o 11:28, Thrandir napisał:

Ja sam też zwykle na daty nie patrzę...


Jako użytkownik - ok, choć czasem lepiej spojrzeć, właśnie po to, by nie bawić się w archeologa. Jako mod...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2014 o 11:31, Ring5 napisał:

Wątek był zamknięty. Miał kłódeczkę.


Chodziło mi o to, że cała STRONA wątków nie miała na sobie kłódeczek (A jak się odpowiednio głęboko pogrzebie to takie strony też się znajdzie). To na pewno wzbudziłoby podejrzenia i moderator zauważylby, że jest na stronie 1000 a nie 1, ale jeżeli już np. tylko kilka wątków na stronie miało kłódeczki, to wyglądała ona jak względnie normalna strona główna forum. I to, że moderator wszedł również w zamknięte wątki (nawet nie przez siebie) nie jest niczym bardzo dziwnym. Inna sprawa- że niejako poprawiał drugiego moda, to już bardzo dziwne jest.

No bo naprawdę, chyba nikt nie wierzy w to, że to nie był przypadek i moderator specjalnie znalazł sobie taki wątek aby wzbudzić kontrowersje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.04.2014 o 11:33, Thrandir napisał:

No bo naprawdę, chyba nikt nie wierzy w to, że to nie był przypadek i moderator specjalnie
znalazł sobie taki wątek aby wzbudzić kontrowersje...


Jak by nie patrzeć - wielu działa w myśl zasady, nie ważne jak mówią, ważne że mówią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2014 o 08:43, Volvox napisał:

Czasem forum zrobi psikusa i człowiek wejdzie w jakiś stary temat nie zauważając dat.


Exactly. Szczególnie, kiedy masz na forum grasującego spamera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2014 o 11:33, Thrandir napisał:

No bo naprawdę, chyba nikt nie wierzy w to, że to nie był przypadek i moderator specjalnie
znalazł sobie taki wątek aby wzbudzić kontrowersje...


Piszę tu w tej kwestii ostatni raz, bo nie chcę dalej ciągnąć wątku. Mija się to z celem.

Nie wnikam w to, czy jest to przypadek, czy nie. Takie coś po prostu nie powinno mieć miejsca i tyle. Natomiast, jak napisałem wcześniej, po raz kolejny teoria sobie, praktyka sobie. Raz się mówi, że jeden mod drugiemu w paradę nie wchodzi, teraz wychodzi na to, że jednak tak - kłódka i post moderatora nie wystarczą, drugi musi dorzucić jakże konstruktywną krytykę od siebie. Kultura odnoszenia się do forumowiczów leży i kwiczy (tymczasem aż chce się tym razem napisać do bezpośrednio zainteresowanego "jak czegoś nie wiesz, to nie bierz się za moderowanie"). O czymś takim, jak "przepraszam, mój błąd" pod adresem zjechanych osób można ewidentnie zapomnieć. Widać duma nie pozwala. Wszystko razem świadczy o kompletnym braku profesjonalizmu i tyle.

Zamiast tego jest "ale po co robić sensację" itp. Niewinne osoby zostały po chamsku potraktowane za to, że TRZY LATA TEMU chciały komuś pomóc, ale to one (i wszyscy, którzy na to zwrócili uwagę) są tymi "złymi". Ok, to mnie nie dziwi w najmniejszym stopniu, był czas przywyknąć. I to by było na tyle z mojej strony, dziękuję za uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2014 o 10:30, Ring5 napisał:

- żeby znaleźć stary temat, trzeba trochę wątków przekopać;


"Broniłem" Wojmana tylko dlatego, że sam kiedyś miałem taką wpadkę.

Dnia 14.04.2014 o 10:30, Ring5 napisał:

- ten temat był już ZAMKNIĘTY (i to jest tu najważniejsze) i opatrzony odpowiednim komentarzem moderatora;


Akurat moderatorzy mogą pisać w zamkniętych tematach bez ich otwierania (oups, zdradziłem sekret :))
W tym przypadku rzeczywiście przydało by się jakie zabezpieczanie przed dodaniem posta, ale jednak takie sytuacje nie zdarzają się codziennie.

Dnia 14.04.2014 o 10:30, Ring5 napisał:

Rozumiem, że próbujesz go bronić, ale serio - w tej sytuacji lepszym rozwiązaniem byłoby
po prostu powiedzieć "no dobra, jest wtopa, sorry".


Nikt nie ukrywa że wtopa była, ale nie ma co robić z tego takiej burzy. Zdarza się. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2014 o 20:11, Volvox napisał:

Nikt nie ukrywa że wtopa była, ale nie ma co robić z tego takiej burzy. Zdarza się. :)


Najgorsze niestety jest to, że nawet jak będzie małe błyśnięcie to i tak będzie burza. Tym bardziej, że ostatnio było dość burzliwie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się