Vilmar

MODERATORZY: jacy są naprawdę?

28026 postów w tym temacie

Dnia 29.08.2014 o 12:44, theZoSo napisał:

Przy quizach wystarczy bezmyślnie googlować. ;)

Haha, ale i tak nie zmienia to postaci rzeczy, że quizy są po prostu inteligentniejsze. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież jest osobna kategoria do właśnie takich zabaw. Kto nie chce w tym uczesnitczyć, po prostu nie zwraca na nieg uwagi. Aż tak Cię to boli, że można łatwo, praktycznei w kilka dni, dojść do wysokiego statusu na forum, które i tak nie ma żadnego znaczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2014 o 11:15, Muradin_07 napisał:

No ale jednak sam tam pisałeś ;) Tak jak mówiłem - to jest zabawa forumowa, tam spam
jest dozwolony i można sobie ulżyć jak ktoś woli. Chciałbyś samych merytorycznych dyskusji
i tematów na forum? To niemożliwe


Czemu niemożliwe?
Na starym forum CDP prawie wszystkie zabawy były zabronione, forum jakoś z tym żyło i nikt nie narzekał... no może poza osobami którym zamykano tematy z takimi zabawami :P Narzekanie to było jak powstało gram.pl gdzie te zabawy były dozwolone.
Wyjątkami były chyba tylko gry pokroju forumowej mafii czyli ambitniejsze gry fabularne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko to nie jest stare forum CDP ;P

Ale i tak dziwnym trafem teraz zaczęły komuś przeszkadzać rzeczy, które są z boku i nikomu nie wadzą. Mają swoje miejsce na forum i tam cały czas są. Jedni lubią podyskutować, inni pobawić, a inni komentować newsy. Ja uważam, że jest to po prostu robienie problemu tam, gdzie go tak naprawdę nie ma. Już nie mówiąc dlaczego ten problem powstał, bo już inni się na ten temat wypowiedzieli wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2014 o 13:01, Muradin_07 napisał:

Kraju - nie, nie da się dojść w kilka dni do wysokiego statusu na forum.


Chodzi mi o podskoczenie o dwie rangi do góry, nie od razu do WT. A przynajmniej kiedyś się dało. Może teraz się w końcu to zmieniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego mówię - nie, nie da się wskoczyć wysoko spamując ile wlezie, bo i tak system łapie ileśtam punktów w ciągu godziny z tego co już wcześniej Moderatorzy tłumaczyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nom jest taki system, ale skoro "spamujesz" w wątkach zabawowych, to wrzucasz post co kilka godzin. W tygodniu nabijesz ich ponad 100, co teoretycznie powinno pozwolić na awans lub nawet dwa. Ale może się mylę, niemniej to mało ważna sprawa. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2014 o 13:05, Muradin_07 napisał:

Tylko to nie jest stare forum CDP ;P


Niestety z tego powodu nie ma też bardzo wielu fajnych ludzi z tamtego forum, którym nowe zasady nie odpowiadały. Ale masz rację, nie ma co żyć przeszłością.

Żeby nie offtopować to gratuluję Wojmanowi awansu, bo tak rozumiem jego zadanie w naborze nowych moderatorów. Życzę dobrych decyzji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2014 o 13:05, Muradin_07 napisał:

Tylko to nie jest stare forum CDP ;P

No niestety nie jest, ale forum gram.pl jest spadkobiercą starego forum CDP :P

Dnia 29.08.2014 o 13:05, Muradin_07 napisał:

Ale i tak dziwnym trafem teraz zaczęły komuś przeszkadzać rzeczy, które są z boku i nikomu
nie wadzą.


Kiedyś tak różowo nie było, w początkowych latach gramu takie zabawy nie były w żaden sposób wydzielone od innych tematów, dopiero po jakimś czasie wszystkie spamerskie gry zostały przeniesione do kategorii freestyle (której też od początku chyba nie było) i wtedy kto chciał mógł sobie odznaczyć żeby nie wyświetlało tematów z tej kategorii i forum stawało się o wiele bardziej przejrzyste :)

Dnia 29.08.2014 o 13:05, Muradin_07 napisał:

Mają swoje miejsce na forum i tam cały czas są.

Niby tak, większość forumowiczów do tego się przyzwyczaiła, co nie zmienia faktu, że gdybym miał taką możliwość to takich gierek bym zabronił i wywalił je z forum całkowicie :]

Dnia 29.08.2014 o 13:05, Muradin_07 napisał:

Ja uważam, że jest to po prostu robienie problemu tam, gdzie go tak naprawdę nie ma.

Niektórzy mają takie hobby :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2014 o 13:17, mad_cinus napisał:

No niestety nie jest, ale forum gram.pl jest spadkobiercą starego forum CDP :P

Spadkobierca a "jest" to dwie różne sprawy.

Dnia 29.08.2014 o 13:17, mad_cinus napisał:

Kiedyś tak różowo nie było, w początkowych latach gramu takie zabawy nie były w żaden
sposób wydzielone od innych tematów, dopiero po jakimś czasie wszystkie spamerskie gry
zostały przeniesione do kategorii freestyle (której też od początku chyba nie było) i
wtedy kto chciał mógł sobie odznaczyć żeby nie wyświetlało tematów z tej kategorii i
forum stawało się o wiele bardziej przejrzyste :)

Ale teraz są na boku, prawda? Na większości forów, gdzie się udzielałem tematy offtopowe były i tam można było pisać o czym żywnie się podobało. Dodatkowo były zabawy dla tych, którzy lubią sobie poklepać od tak czy też lubią mieć dużo postów na koncie. Fakt - w momencie, kiedy nie było to uporządkowane sprawiało to problem, ale czy teraz sprawia? Niekoniecznie

Dnia 29.08.2014 o 13:17, mad_cinus napisał:

Niby tak, większość forumowiczów do tego się przyzwyczaiła, co nie zmienia faktu, że
gdybym miał taką możliwość to takich gierek bym zabronił i wywalił je z forum całkowicie
:]

Szczerze mówiąc? Ja zawsze będę mówił, że forum powinno zostać zastąpione systemem komentarzy lub czymś na kształt Reddita. Żeby odejść już od tego schematu forum na korzyść czegoś żywszego.

Dnia 29.08.2014 o 13:17, mad_cinus napisał:

Niektórzy mają takie hobby :D

To widać, zwłaszcza teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie dodam, że na Robotnika awansowałem w trzy dni. Zdobycie Przodownika zajęło mi trochę dłużej, bo jakieś 10 dni. Miałem już trochę postów jako Przodownik i po rocznej przerwie od forum postanowiłem coś napisać i... awansowałem na Brygadzistę, z czego bardzo się cieszyłem, ale tym razem przestałem pisać przez 3 lata. W marcu tego roku się "reaktywowałem" i miesiąc później zostałem Delegatem. Na Przewodniczącego musiałem sobie trochę zapracować, bo przy regularnym udzielaniu się na forum awansowałem dopiero po trzech miesiącach. Generalnie już dawno stwierdziłem, że czym wyższy status, tym większe są progi do awansu.


EDIT:
@cinus`: Pod linkiem można zobaczyć, jak wyglądało kiedyś forum gram.pl (tak strona wyglądała w grudniu 2005 r.). LINK: http://web.archive.org/web/20051211064227/http://www.gram.pl/forum.asp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2014 o 13:32, Prince_Miki napisał:

[...]. Na Przewodniczącego musiałem sobie trochę zapracować,
bo przy regularnym udzielaniu się na forum awansowałem dopiero po trzech miesiącach.
Generalnie już dawno stwierdziłem, że czym wyższy status, tym większe są progi do awansu.


To chyba logiczne że im dalej, tym trudniej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2014 o 13:22, Muradin_07 napisał:

Ale teraz są na boku, prawda? Na większości forów, gdzie się udzielałem tematy offtopowe
były i tam można było pisać o czym żywnie się podobało. Dodatkowo były zabawy dla tych,
którzy lubią sobie poklepać od tak czy też lubią mieć dużo postów na koncie.

A czy to jest jakąś regułą, że na każdym forum w internecie tak musi być? :P

Dnia 29.08.2014 o 13:22, Muradin_07 napisał:

Szczerze mówiąc? Ja zawsze będę mówił, że forum powinno zostać zastąpione systemem komentarzy
lub czymś na kształt Reddita. Żeby odejść już od tego schematu forum na korzyść czegoś
żywszego.

Wtedy prawdopodobnie byłby to mój ostatni dzień na tym forum. Czegoś takiego jak jest na Reddicie nie ogarniam i nie chce mi się nawet próbować ogarniać, ale to już mój problem, który bierze się po prostu z lenistwa i niechęci do zmieniania czegoś co uważam za dobre w coś zupełnie innego :P

Dnia 29.08.2014 o 13:22, Muradin_07 napisał:

> Niektórzy mają takie hobby :D
To widać, zwłaszcza teraz

To, że napisałem, iż bym usunął takie zabawy nie oznacza, że mi one przeszkadzają, już dawno temu się do tego przyzwyczaiłem i nie miałem z tym problemów. Powinienem to jaśniej wcześniej napisać :)
Usunięcie tematów z takimi grami to przy obecnej aktywności ludzi na forum nie byłoby raczej dobrym pomysłem.
Dla mnie stare forum CDP było pierwszym forum na którym aktywnie się udzielałem, biorąc pod uwagę, że jestem człowiekiem dosyć nostalgicznym, to chyba zawsze będę nieco idealizował stare forum CDP i do tego wszelkie fora przyrównywał i chciał aby forum gram.pl w jak największym stopniu było podobne do starego dobrego forum CDP, więc i raczej nie ma co się moim zdaniem przejmować w takich przypadkach :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na WT czekam już od półtora roku. Pewnie juz dawno bym go miał, gdybym się więcej udzielał na forum, ale wolę pisać te 20-30 w meisiacu, niż 100 i na siłę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2014 o 14:06, mad_cinus napisał:

A czy to jest jakąś regułą, że na każdym forum w internecie tak musi być? :P

Nie, napisałem na większości, a nie wszędzie. A jak już jest to niech zostanie dopóki naprawdę nie przeszkadza innym korzystającym. O wiele większym problemem, który trzeba rozwiązać jest ten z zakładaniem nowych tematów przez nowych użytkowników. To jest faktycznie problem.

Dnia 29.08.2014 o 14:06, mad_cinus napisał:

Wtedy prawdopodobnie byłby to mój ostatni dzień na tym forum. Czegoś takiego jak jest
na Reddicie nie ogarniam i nie chce mi się nawet próbować ogarniać, ale to już mój problem,
który bierze się po prostu z lenistwa i niechęci do zmieniania czegoś co uważam za dobre
w coś zupełnie innego :P

Ja nie mówię, że taka zmiana będzie :P Po prostu dla mnie wygląda to o wiele bardziej przejrzyście i nie widzę niektórych głupot, które ludzie piszą. Poza tym - jedyne, nad czym trzeba by było faktycznie to powiadamianie o tym, że w momencie pisania posta pojawiło się np. 5 nowych postów. Klik - pojawiają się. Ale o tym będziemy rozmawiać jeszcze nie raz wszędzie.

Dnia 29.08.2014 o 14:06, mad_cinus napisał:

To, że napisałem, iż bym usunął takie zabawy nie oznacza, że mi one przeszkadzają, już
dawno temu się do tego przyzwyczaiłem i nie miałem z tym problemów. Powinienem to jaśniej
wcześniej napisać :)

Nieee, ja nie mówię o tym. Jeśli odebrałeś to jako skierowane do Ciebie - wybacz :)

Dnia 29.08.2014 o 14:06, mad_cinus napisał:

Usunięcie tematów z takimi grami to przy obecnej aktywności ludzi na forum nie byłoby
raczej dobrym pomysłem.
Dla mnie stare forum CDP było pierwszym forum na którym aktywnie się udzielałem, biorąc
pod uwagę, że jestem człowiekiem dosyć nostalgicznym, to chyba zawsze będę nieco idealizował
stare forum CDP i do tego wszelkie fora przyrównywał i chciał aby forum gram.pl w jak
największym stopniu było podobne do starego dobrego forum CDP, więc i raczej nie ma co
się moim zdaniem przejmować w takich przypadkach :P

Wiesz to tak samo jak ja się przywiązałem do gramowego forum od samego początku jego istnienia w sumie i jak inne fora upadały czy też ekipa się rozpadała to tutaj cały czas się udzielałem i się udzielam. Może też dlatego jak jest okazja to myślę jak niektóre sprawy rozwiązywać, zapisuję sobie to co potem może się przydać przy zmianach po Gramsajtach. Ktoś może powiedzieć, że to głupie "życie internetami", ale jednak to też jest jakaś społeczność, tylko że internetowa :)

I może dobrze by było przenieść się do innego tematu, np. o Forum ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2014 o 14:10, Kraju napisał:

Ja na WT czekam już od półtora roku. Pewnie juz dawno bym go miał, gdybym się więcej
udzielał na forum, ale wolę pisać te 20-30 w meisiacu, niż 100 i na siłę.

To ranga jest aż tak ważna? Ja osobiście nie przywiązuje do niej wagi. Raczej ważniejsza jest dla mnie wymiana poglądów. Nawet jeśli czasem jest zbyt burzliwa, to dużo można wynieść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2014 o 14:10, Kraju napisał:

Ja na WT czekam już od półtora roku. Pewnie juz dawno bym go miał, gdybym się więcej
udzielał na forum, ale wolę pisać te 20-30 w meisiacu, niż 100 i na siłę.

Ja generalnie w sierpniu mam mało postów, bo nikt nie pisał w tych tematach, w których sam się udzielam, a osobiście nie rozumiem idei pisania na siłę, by mieć jak najwięcej postów w statystykach. Czego to ludzie nie wymyślą, by móc zaszpanować. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2014 o 13:22, Muradin_07 napisał:

Szczerze mówiąc? Ja zawsze będę mówił, że forum powinno zostać zastąpione systemem komentarzy
lub czymś na kształt Reddita. Żeby odejść już od tego schematu forum na korzyść czegoś
żywszego.


Reddit jest nienajgorszy jako zrodlo news''ow, nowych informacji, itp. wiadomosci, ale nie nadaje sie do zadnych powazniejszych dyskusji. Caly system "karmy" i upvote''owania/downvote''owania wraz z mniej lub bardziej nieudolna moderacja, oraz owczy ped duzej czesci mniej lub bardziej myslacych uzytkownikow wraz z powszechnoscia syndromu grupowego myslenia sprawia, ze Reddit staje sie zwyczajnie narzedziem do marketingu, komercyjnego badz politycznego astroturfingu i siania dezinformacji. Na szczescie w nie-defaultowych i mniej popularnych subredditach jest lepiej.

Jakby gram mial zamienic sie w kolejnego klona Reddita to sobie odpuszcze juz w ogole pisanie (nie zebym obecnie czesciej niz rzadko sie udzielal).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się