Vilmar

MODERATORZY: jacy są naprawdę?

28026 postów w tym temacie

Ale Kolektyw to wcale nie jest mało ważny problem, a wręcz przeciwnie. Przecież tam można było pogadać o danej grze w różnych działach, których na gram.pl po prostu nie ma. Mi bardzo brakuje strony tdu.gram.pl, ponieważ Test Drive Unlimited jest moją ulubioną grą i fakt - serwery już zostały niestety zamknięte, ale wciąż można by tam porozmawiać o np. ciekawych lokalizacjach na wyspie Oahu.
Jeśli chodzi o regulamin, to wystarczy tylko usunąć tekst o IRC''u i od razu czuć co prawda niewielki, ale powiew świeżości. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko już chyba zostały niektóre rzeczy wyjaśnione w tej sprawie, Rob także starał Ci się wyjaśnić w czym tkwi problem.

Natomiast regulamin, także jak zostało wspomniane, wymaga więcej zachodu bo musi być: a) zatwierdzony przez dział prawny, b) rozesłany wszystkim do zaakceptowania ponownie. Jeśli już aktualizować go to raz, a porządnie a nie spamować kolejnym aktualizacjom "odświeżając" tym samym maila kilkanaście razy w miesiącu.

Tak jak wspominałem - swoje podpowiedzi i sugestie co powinno zostać z niego usunięte wysłałem już dawno temu. Jeśli do tej pory coś nie zostało wskórane to zapewne coś musi stać na przeszkodzie, aby został on zaktualizowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2014 o 14:15, Muradin_07 napisał:

Natomiast regulamin, także jak zostało wspomniane, wymaga więcej zachodu bo musi być:
a) zatwierdzony przez dział prawny, b) rozesłany wszystkim do zaakceptowania ponownie.
Jeśli już aktualizować go to raz, a porządnie a nie spamować kolejnym aktualizacjom "odświeżając"
tym samym maila kilkanaście razy w miesiącu.

Więc czy jakieś kroki zostały już podjęte? Nie mówię o rozmowach, tylko czy zaczęto już coś działać w tej sprawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko to, że dawno temu wysłałem ze swojej strony kilka sugestii odnośnie aktualizacji, czyli m.in. wywalenie podpunktów np. związanych z IRCem, bo go nie ma faktycznie i nie potrzebnie te tam są.

Jednak tak jak mówię - wysłałem to jakiś czas temu i nie wiem co dalej się z tym dzieje. Być może trzeba coś jeszcze dopisać tam, albo też najzwyczajniej najlepiej z takimi głównymi zmianami poczekać do momentu przerabiania Forum. Naprawdę to już nie ode mnie zależy, tylko od osób zajmujacych się regulaminem jako takim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jak się dowiadywałem w sprawie regulaminu, to propozycje Muradina miały być na etapie rozpatrywania "na górze". Trzeba jednak pamiętać, że od tego, co sobie napisze Muradin, do prawdziwego regulaminu droga jest jeszcze daleka - głównie wiąże się to z kwestiami formalnymi. Tak jak napisałem wcześniej - jutro obadam co i jak i zobaczę ile info będę w stanie przekazać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2014 o 14:49, theZoSo napisał:

/.../
do prawdziwego regulaminu droga jest jeszcze daleka

Według mnie sprawa jest prosta: któryś z pracowników gram.pl, który ma dostęp do narzędzi administratorskich (np. doktorevil) powinien, jak pisałem wcześniej usunąć z regulaminu wszystko to, co związane jest z IRC''em i innymi rzeczami (o ile są), które już nie istnieją, a następnie pozmieniać cyferki (z wersji 1.3 do 1.4) i gotowe. W każdym bądź razie fajnie z Twojej strony, że to zbadasz. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2014 o 18:08, Prince_Miki napisał:

Według mnie sprawa jest prosta: któryś z pracowników gram.pl, który ma dostęp do narzędzi
administratorskich (np. doktorevil) powinien, jak pisałem wcześniej usunąć z regulaminu
wszystko to, co związane jest z IRC''em i innymi rzeczami (o ile są), które już nie istnieją,
a następnie pozmieniać cyferki (z wersji 1.3 do 1.4) i gotowe. W każdym bądź razie fajnie
z Twojej strony, że to zbadasz. ;)


Nie rozumiesz jednej prostej rzeczy. Nie można zmienić regulaminu za plecami użytkowników - żeby regulamin miał jakąkolwiek moc, każdy musi go zaakceptować. Kosmetyczne poprawki regulaminu wymusiłyby więc napisanie obsługi ponownej akceptacji nowego regulaminu przez istniejących użytkowników. Już pomijając nawet upierdliwość dla użytkowników, to nakład pracy potrzebny do zrobienia tego dalece przewyższa "skasowanie kilku paragrafów i zmianę numerka".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam po raz kolejny - nawet usunięcie krótkiego fragmentu musi być przeanalizowane i zatwierdzone przez osoby zarządzające gramem oraz zaakceptowane przez użytkowników serwisu. Brzmi jak robota na kilkanaście minut, ale niekoniecznie tak jest, uwierz mi. Kulisy gramu to nie zabawa, nie prowadzą tego osoby prywatne i wielu formalności nie da się obejść, nawet jeśli dla użytkownika rozwiązanie wydaje się banalne.

@rob
No. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Doskonale zdaję sobie sprawę, że użytkownicy będą musieli to zaakceptować, jednak bądźmy szczerzy - IRC''a nie ma już kilka lat, a w regulaminie nadal to jest i pomimo tych wszystkich procedur już dawno powinno być to usunięte. Nie chcę się mądrzyć, ale spójrzmy prawdzie w oczy - co jeśli jakiś nowo zarejestrowany użytkownik przeczyta dokładnie cały regulamin i w pewnej chwili zada sobie pytanie gdzie jest ten cały IRC? Jak w ogóle będzie brzmiało takie wytłumaczenie, że IRC''a już dawno nie ma, ale gram.pl uznało, że nie będzie tego zmieniać, "bo będzie za dużo formalności". Poza tym taka sytuacja nie powinna mieć miejsca na tak dużym forum, jak gram.pl. Taka jest moja szczera opinia.

EDIT: Ale dalej dyskutujmy w temacie "Obrady na temat gram.pl i potrzebnych zmian", bo to jest topic o Moderatorach i spamujemy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko się wtrącę - niedawno jeszcze był pomysł wznowienia IRCa. Co byś wtedy powiedział, jakby ten punkt został wywalony i trzeba było zrobić "downgrade" regulaminu do starszej wersji?

Poza tym nie ma co gadać i gdybać - będzie regulamin wtedy, gdy będzie gotowy. To nie jest kwestia edycji w adminie tekstu tylko grubsza sprawa związana prawnie. Jeśli regulamin byłby nieprecyzyjny doprowadziłoby to do nadużyć lub też ktoś mógłby szukać pretekstu, aby podeprzeć się lukami.

I tyle, myslę że dyskusja powinna się zakończyć i faktycznie - tutaj na ten temat powinny się toczyć rozmowy: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=89009&u=645

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2014 o 18:55, Muradin_07 napisał:

Jeśli regulamin
byłby nieprecyzyjny doprowadziłoby to do nadużyć lub też ktoś mógłby szukać pretekstu,
aby podeprzeć się lukami.


Przecież on jest nieprecyzyjny i prowadzi do nadużyć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2014 o 19:04, Muradin_07 napisał:

Jak ktoś chce to zawsze znajdzie pretekst, aby regulamin złamać.


Nie mam na myśli użytkowników, regulamin daje praktycznie nieograniczoną władze moderatorom, więc de facto za każde zachowanie da się ukarać. Regulamin nie zostawia żadnych furtek użytkownikom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już nie raz pokazali użytkownicy, że furtki znajdują. Wiesz o czym mowię ;)

Natomiast co do władzy i tak dalej - dlatego trzeba go przygotować na spokojnie, a nie robić mniejsze poprawki nie skupiająć się na najważniejszych elementach, o których wiele osób wspominało przez cały czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2014 o 19:19, Muradin_07 napisał:

Już nie raz pokazali użytkownicy, że furtki znajdują. Wiesz o czym mowię ;)


Nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2014 o 19:39, rob006 napisał:

Nie wiem.

Chodzi o to, że niektórzy oskarżali modków np. o wytykanie pseudomoderatorki lub choćby tego nieszczęsnego cięcia cytatów. Tych rzeczy nie ma w regulaminie, a jednak Moderatorzy już nie raz degradowali za to userów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2014 o 20:09, Prince_Miki napisał:

> Nie wiem.
Chodzi o to, że niektórzy oskarżali modków np. o wytykanie pseudomoderatorki lub choćby
tego nieszczęsnego cięcia cytatów. Tych rzeczy nie ma w regulaminie, a jednak Moderatorzy
już nie raz degradowali za to userów.


Dalej nie widzę tu furtek, które są wykorzystywane przez użytkowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2014 o 20:09, Prince_Miki napisał:

Tych rzeczy nie ma w regulaminie, a jednak Moderatorzy już nie raz degradowali za to userów.

Są:

"W przypadku kwestii nieuregulowanych niniejszym regulaminem należy dostosować się do decyzji Moderatorów."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2014 o 14:15, Muradin_07 napisał:

Tak jak wspominałem - swoje podpowiedzi i sugestie co powinno zostać z niego usunięte
wysłałem już dawno temu. Jeśli do tej pory coś nie zostało wskórane to zapewne coś musi
stać na przeszkodzie, aby został on zaktualizowany.


Może po prostu ta informacja gdzieś się "zgubiła" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się