Vilmar

MODERATORZY: jacy są naprawdę?

28026 postów w tym temacie

Dnia 20.09.2014 o 11:10, Alexei_Kaumanavardze napisał:

Po to ogłoszono nabór, żeby coś zmienić. Ja np. mam zgłoszenia ustawione na telefon i
jak akurat nie jestem zajęty, mogę zareagować w każdej chwili:)


Pogratulować, ja nie miałbym cierpliwości dla brzdękania co jakiś czas :)

Dnia 20.09.2014 o 11:10, Alexei_Kaumanavardze napisał:

A czy nie jest naturalne,że przede wszystkim jesteśmy dla Was?? To chyba normalne, że
staramy się działać w ramach przyjętych przez regulamin norm, ale z poszanowaniem zdrowego
rozsądku. Niektóre rzeczy trzeba dopracować, ale chyba najważniejsze, że jak sam zauważyłeś,
nabór spełnił swoją podstawową funkcję: odciążył starą gwardię i polepszył czas reakcji
na Wasze zgłoszenia.


Tak, tyle, że my aby coś osiągnąć musimy zrobić zbiorowy dym, bo pojedyńcze jednostki nie mają siły przebicia, a tak raczej nie powinno być? Gdzie jest, że "każdy głos musi zostać wysłuchany" ;)
Hmm, musiałeś mnie z kimś pomylić, ja się nie skarżyłem na czas reakcji, dla mnie było wszystko w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2014 o 21:42, maniekk napisał:

Tak, tyle, że my aby coś osiągnąć musimy zrobić zbiorowy dym, bo pojedyńcze jednostki
nie mają siły przebicia, a tak raczej nie powinno być? Gdzie jest, że "każdy głos musi
zostać wysłuchany" ;)

E tam, gram widziało większe "zbiorowe dymy" ;) Co do słuchania jednostek to mylisz słowa z "wysłuchany" a z "zrobionie tak jak chce" ;) Prawda jest taka, że prawdopodobnie nie znajdziesz ani jednej osoby na forum, której by wszystko pasowało. Zawsze "coś" mogłoby być lepiej. ;) Podtrzymuję to, co powiedziałem kilka postów wcześniej: żeby ktoś dowiedział się że robi źle/niefajnie/nieestetycznie trzeba mówić ;) I dotyczy to wszystkich, użytkowników, moderatorów i pewnie ekipy też. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem po co bronisz regulaminu, który gołym okiem jest zły i zdezaktualizowany przez co prowadzi do szeregu nadinterpretacji.

Dnia 21.09.2014 o 19:19, Muradin_07 napisał:

Tak tylko się wtrącę - niedawno jeszcze był pomysł wznowienia IRCa. Co byś wtedy powiedział, jakby ten punkt został wywalony i trzeba było zrobić "downgrade" regulaminu do starszej wersji?


Nie obraź się, chłopie. Z tym to już popłynąłeś i wydaje się jakbyś na siłę bronił zaniedbań gramu. IRC nie istnieje od lat, a zostawienie czegoś "jakby co" nie jest rozwiązaniem, a już w ogóle złym pomysłem jest bronienie czegoś, co zostało zignorowane totalnie i wcale nie było zostawione "jakby co". Miki faktycznie zdaje się nie rozumieć, że regulamin to grubsza sprawa, ale robisz poważny błąd na siłę gram usprawiedliwiając, bo tutaj w ogóle nie ma drugiej strony medalu. Regulamin jest zły, ale ekipa ma ważniejsze sprawy niż zajęcie się nim, to jest fakt. Nie ma tu niczego do podważenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2014 o 00:09, Ichibanboshi-kun napisał:

Nie obraź się, chłopie. Z tym to już popłynąłeś i wydaje się jakbyś na siłę bronił zaniedbań
gramu. [...]


Posłuchaj, chłopie... Wcześniej już powiedziałem kilka razy i powtórzę jeszcze raz, bo może nie do końca doczytałeś: regulamin trzeba zmienić i już dawno temu wyszedłem z inicjatywą, aby pewne poprawki w nim poczynić. Ja nie wiem - może godzina już nie ta i o tym zapomniałeś.

Jeśli natomiast do tej pory coś w tej sprawie nie zostało zrobione to znaczy to tylko i wyłącznie to, że są ku temu jakieś przeszkody, o których już ja nie mam większego pojęcia. Przez cały czas staramy się tak naprawdę powiedzieć jedną rzecz - aktualizacja regulaminu to nie jest edycja tekstu w Wordzie i trzeba to zrobić z głową jeśli w ogóle się powinno do tego zabierać.

Poza tym Zoso już powiedział, że zbada sprawę - liczę, że się w tej kwestii coś dowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2014 o 06:15, Muradin_07 napisał:

Poza tym Zoso już powiedział, że zbada sprawę - liczę, że się w tej kwestii coś dowie.


To całe badanie sprawy już trwa huk czasu. Właściwie nie ma żadnej relacji na linii użytkownicy - admini.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja pamiętam, że powiedział coś o tym wczoraj, więc... mniej niż 24 godziny to nie dużo czasu.

Tak czy inaczej my robimy ze swojej strony co możemy. Jeśli jesteśmy w stanie się czegoś dowiedzieć to się dowiadujemy i o tym mówimy. W tej kwestii nic się nie zmieniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2014 o 08:33, Muradin_07 napisał:

Ja pamiętam, że powiedział coś o tym wczoraj, więc... mniej niż 24 godziny to nie dużo
czasu.


Nie zrozumieliśmy się chyba. Mówiąc huk czasu na myśli miałem ogół, a nie od czasu napisania jego posta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nieee, zrozumieliśmy się. Bo jeśli chodzi o sam regulamin rozmowy toczą się już od dłuższego czasu na Forum i co do tego nie ma wątpliwości.

Jeśli jest okazja, to podpytujemy czy coś w tej sprawie ruszyło, czy w innych sprawach wiadomo coś więcej. Niekiedy łatwiej się czegoś dowiedzieć, niekiedy trudniej. Nie zawsze także jest czas, aby porozmawiać na spokojnie. Więc dlatego cierpliwie trzeba czekać na kolejne wieści - nie zawsze wszystko przychodzi na pstryknięcie palca. I nawet będąc osobą naprawdę cierpliwą, która stara się po prostu czekać i co jakiś czas się przypominać to niektórych rzeczy przeskoczyć się nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2014 o 18:16, theZoSo napisał:

Brzmi jak robota na kilkanaście minut, ale niekoniecznie tak jest, uwierz mi.

Bez zartow. Przez ''x'' lat nie mozna sie tym zajac? Ja doskonale zdaje sobie sprawe jak wyglada jakakolwiek zmiana w korpo i ze musi to podpisac prezes, prezesa, prezesa, ale moze jednak warto spedzic nad tym 10min? Bo podejrzewam, ze nikomu po prostu sie nie chce - ktos rzuci haslo raz na pol roku i nie chce sie pilnowac. Zadnych przypomnien, ponaglen.

Moj bank wyslal mi w tym roku 12 (dwanascie) wiadomosci o zmianach. Chcecie mi powiedziec, ze przeobrazenie polowy serwisu internetowego, wprowadzenie nowych lokat/oplat czy inne regulacje zajmuja mniej czasu niz jakis Regulamin forum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisałem już wyżej - nie mam usprawiedliwienia na to, że przestarzały regulamin ma już tyle lat i usprawiedliwiać tego nie mam zamiaru. Jest to zaniedbanie, które wiąże się z wieloma różnymi czynnikami, z których wielu pewnie nie znam, a pozostałych nawet nie muszę wymieniać.
Wyjaśniałem jedynie, że nie można tak po prostu, samowolnie usunąć jego fragmentu tylko dlatego, że może być nieaktualny. Bardzo prawdopodobne, że wraz z całkowicie nową platformą blogową, trzeba będzie się wziąć też za regu i wtedy nastąpią zmiany. Oby tak faktycznie się stało.

Plus - bankiem zarządza znacznie więcej osób, niż ekipa, która rozbudowuje serwis gram.pl [nie wliczając działu handlowego]. Ale to już tak na marginesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2014 o 12:37, Piotrek_K napisał:

Moj bank wyslal mi w tym roku 12 (dwanascie) wiadomosci o zmianach. Chcecie mi powiedziec,
ze przeobrazenie polowy serwisu internetowego, wprowadzenie nowych lokat/oplat czy inne
regulacje zajmuja mniej czasu niz jakis Regulamin forum?


Regulamin dla banku jest podstawą jego działalności, dla Gram forum/gramsajty i ich regulamin jest tylko wrzodem na tyłku, z którego nie ma żadnych bezpośrednich korzyści. Zupełnie inne priorytety, nic dziwnego że nikt nie pali się do poprawek, tym bardziej że planowane są większe zmiany dotyczące gramsajtów i (chyba) forum, więc wszystkie zmiany byłyby tylko tymczasowe. Nikt nie lubi tracić czasu na coś, co z perspektywy czasu nic nie zmieni, tym bardziej że z tym strasznym problemem udało się przetrwać przez tyle lat, więc 1-2 więcej nie zrobią dużej różnicy. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2014 o 12:37, Piotrek_K napisał:

Bez zartow. Przez ''x'' lat nie mozna sie tym zajac? Ja doskonale zdaje sobie sprawe
jak wyglada jakakolwiek zmiana w korpo i ze musi to podpisac prezes, prezesa, prezesa,
ale moze jednak warto spedzic nad tym 10min? Bo podejrzewam, ze nikomu po prostu sie
nie chce - ktos rzuci haslo raz na pol roku i nie chce sie pilnowac.


Moge sie mylic, ale powod prawdopodobnie jest taki sam jak to, ze do dzis nie zostaly przywrocone statystyki (rob zrobil co prawda wlasne...), podobnie jak grasz, czy strony kolektywu, oraz GS''y dzialaja jak dzialaja, a takie podstawowe rzeczy jak zglaszanie indywidualnych postow* czy PM''ki (tylko przez GS''a) zostaly wprowadzone bardzo pozno. Od czasow CDP moga stac gorzej finansowo, zwlaszcza z konkurencja w postaci dystrybucji cyfrowej i niskich cen ciezko sie przebic.

*zastanawiam sie o ile procentowo spadl naplyw nie-spamerskich zgloszen odkad wprowadzono CAPTCHA. Fajnie jakby dla uzytkownikow powiedzmy od Brygadzisty wzwyz tego nie bylo, ew. zeby pojawialo sie np. przy wiecej niz 5-10 zgloszeniach w ciagu doby (na wypadek wlamania na konto)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego się zdziwiłem, że nagle bronisz tego regulaminu. Nie chciałem być złośliwy, nic z tych rzeczy. Męczące jest oglądanie obrony czegoś co jest złe.

Poza tym nie ma sie co dziwić forumowiczom. Rozmowy rozmowami, czy jest to proste czy nie, nei ma efektów rozmów, które jak sam zauważyłeś trwają od dawna. Jeśli wasze akcje dadzą efekt, tym bardziej jest to oburzające, że świeżaki się za to musiały wziąć. I nie oburzaj się (bo wyraźnie się na chłopa obruszyłeś ;), ale tak mówię normalnie, więc chill ;) ), bo przecież zaznaczam na kazdym kroku, że wiem iż to nie jest Twoja wina, bo nei jesteś rednaczem. Spokojnie, tylko tutaj dyskutujemy, a sprawa forum to nie sprawa życia i śmierci. Jak w ciągu jakiegośroku wciąż się nic nie zmieni to przecież droga wolna jest dla nas i możemy odejść.
Po prostu jeszcze są siły by w ogóle dyskutować, a nie zostawiać tego w pieruny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Inną sprawą jest to, że mi np. regulamin w takiej formie nie wadzi, bo go nie naruszyłem. Nie liczę degrada za "wojnę z trollami" dawno temu, ale dobra - sam mówię, że dopiero zauważa się problem, gdy kogoś dotknie osobiście. Więc problem jest, jeśli dotyka innych w jakiś szczególny sposób.

Co do świeżaków to powiem tak:

Od niedawna pojawiło się zielone światło dla przeróżnych akcji tutaj na gramie. Nie wiem dlaczego wcześniej nie zabierano się za poszczególne elementy serwisu. Przecież dobrze wiemy, że zaraz niedługo minie rok od momentu, gdy pojawił się temat z obradami. Minie też ponad rok od dwoch czy trzech wpisów, w których niektórzy głośno powiedzieli "źle się dzieje", choć takowych było więcej w przeszłości. Sam nawet taki napisałem dawno temu na swoim Gramsajcie, ale to było może z 3 lata temu.

Tak czy inaczej inicjatywy, przeróżne dyskusje doprowadziły do tego, że powoli wszystko idzie do przodu. Powoli dlatego, że tak jak zauważył wcześniej Zoso - gram.pl to nie jest wielki moloch posiadający dziesiątki osób. Zapewne gdyby pojawiły się z trzy komórki, gdzie każda robiłaby co innego to jeszcze do końca tego roku cały serwis byłby postanowiony na nowo. A tak niestety trzeba powoli robić wszystko takim nakładem sił, jaki jest dostępny w tym momencie. To, że my jesteśmy w tym wszystkim "nowi" znaczy tylko tyle, że z czasem będziemy mieli coraz więcej doświadczenia w tych sprawach, a właśnie jesteśmy po to, aby obecnej ekipie pomóc ;)

Natomiast co do rednacza to trzeba przyznać, że w przeciągu tych dwóch miesięcy i tak dużo się zmieniło pod kątem tekstowym. Pojawilo się kilka nowych rzeczy i szczerze mówiąc jestem zaskoczony. Nawet to, że pojawiają się teksty związane z e-sportem już mnie cieszy bardzo. Co do innych rzeczy - zapewne też z czasem będą pomału wprowadzane i przedyskutowywane. Czas pokaże, ale myślę że o wiele łatwiej teraz o takie rzeczy niż jeszcze w zeszłym, dość burzliwym miesiącu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2014 o 11:29, maniekk napisał:

Mam pytanie: Ile czasu musi upłynąć, aby napisanie w temacie uznane było za archeologię?
Tydzień? Miesiąc?

O ile mi wiadomo nie ma jednoznacznego kryterium - niech któryś ze starszych modów poprawi jeśli się mylę. Decyduje rozsądek w ocenie sytuacji przez moderatora rozpatrującego sprawę. I w tej sytuacji mamy niemal miesiąc czasu od newsa, więc użytkownik raczej korzystał z wyszukiwarki by go odnaleźć i zapewne miał wybór z kilku tematów o tej grze. A jednak wybrał ten, a nie ''świeższe''. Tak widzę tą sytuację, moja ocena byłaby podobna.

Dnia 23.09.2014 o 11:29, maniekk napisał:

Jest mnóstwo tematów, gdzie można zostać ukaranym tudzież upomnianym za napisanie. Przykładem
może być temat o planszówkach.

Weź pod uwagę, że inaczej traktuje się odkopanie newsa, a inaczej tematu dedykowanego czemuś konkretnemu, gdzie użytkownicy rzadko się aktywizują. Z takiej niejednolitej charakterystyki tematów wynika zależność oceny od opinii moderatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ów użytkownik mógł napisać dzięki niefortunnemu nazwaniu newsa: "odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania", a właśnie w faq''ach są np. podane wymagania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2014 o 11:52, maniekk napisał:

Hmm, ów użytkownik mógł napisać dzięki niefortunnemu nazwaniu newsa: "odpowiedzi na najczęściej
zadawane pytania", a właśnie w faq''ach są np. podane wymagania.

Tu już problem tytułowania artykułów i doświadczenia w korzystaniu z forum - dla obytych z regionalizmami gram.pl jest wszystko mówiące słówko ''Tekst'' w tytule. Sądzę że właśnie dlatego nie było żadnych formalnych konsekwencji jak upomnienie itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2014 o 11:45, Graffis napisał:

I w tej sytuacji mamy niemal miesiąc czasu od newsa, więc użytkownik raczej korzystał
z wyszukiwarki by go odnaleźć i zapewne miał wybór z kilku tematów o tej grze. A jednak
wybrał ten, a nie ''świeższe''. Tak widzę tą sytuację, moja ocena byłaby podobna.


Problem w tym, że czesto z poziomu strony głównej i newsów można trafić - poprzez belkę z newsami pod artykułem - do innych, dośc starych wpisów (dla testu, pierwszy z listy news na stronie ma odnośnik do jakiegoś wpisu o AC 4... z tamtego roku). W tym przypadku jest problem, bo nowa osoba (a i niekoniecznie nowa też) może nie zwrócić uwagi na daty i po prostu dopisac komentarz.

To tak tylko w celu zwrócenia uwagi (bo w sumie w takiej sytuacji albo nie powinno być takich odnośników, albo nie powinno być już możliwości komentowania), niekoniecznie tej sytuacji bo tu faktycznie widać, że ktoś szukał tematu i wybrał akurat newsa. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się