Vilmar

MODERATORZY: jacy są naprawdę?

28026 postów w tym temacie

Dnia 28.09.2014 o 21:57, Ichibanboshi-kun napisał:

My o tym mówimy, a
Ty wciąż robisz to samo i cały czas się nim bronisz.


Z tym, że ta rozmowa wygląda tak:

użytkownik: Nie masz prawa BANować. Znam regulamin!
Moderator: to proszę wskazać mi miejsce, bo ja w regulaminie widzę (i wymieniam)
użytkownik: Zasłaniasz się regulaminem!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2014 o 22:00, Wojman napisał:

Moderator: to proszę wskazać mi miejsce, bo ja w regulaminie widzę (i wymieniam)


To potrafisz wskazać miejsce, gdzie jest jasno napisane, że zabronione jest ściąganie plików z sieci, albo że ściąganie jest równoznaczne z piractwem? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2014 o 21:44, rob006 napisał:

Przez "zaśmiecanie forum" rozumiesz dyskusję? Od tego są fora, spisują się pod tym względem
dużo lepiej niż komentarze na GSach...


Źle zrozumiałeś moje intencje. Stworzyłem tamten wpis, żebyśmy mogli swobodnie porozmawiać. Wojman poprosił o zakończenie tematu, kilku użytkowników nie posłuchało, co skończyło się dla nich degradami. Wiem, że na obecny temat jest jeszcze sporo do porozmawiania, więc zaproponowałem przeniesienie się do stworzonego przeze mnie wpisu, co pozwoliłoby Wam jednocześnie się wygadać i uchronić przed nagrodami za niedostosowanie się do prośby Wojmana. Obecnie sytuacja wygląda tak, że część osób pisze tam, a część tu, Wojman także się wypowiada i ostatecznie nie rozdaje "nagród", ale tego nie mogłem przewidzieć. Chciałem po prostu stworzyć miejsce, w którym będziemy mogli prowadzić dyskusje bez konsekwencji, a GS jest dużo bardziej liberalny od forum.

Dnia 28.09.2014 o 21:44, rob006 napisał:

Pytanie jest dosłowne. W temacie X piszę "Ściągnąłem album Y i w ogóle mi się nie spodobał".
Moderator to widzi i nie reaguje. Co się stanie? Kto niby miałby się przyczepić do was,
że nie banujecie "pirata", który napisał tylko że coś ściągnął?


Jeżeli masz pewność, że Moderator widział danego posta i nie zareagował, zawsze możesz go (w sensie posta) zgłosić i zapytać, dlaczego nie została podjęta żadna reakcja. Poza tym dostajemy zgłoszenia podobnych postów na skrzynkę moderatorską, czyli jednak ktoś się "czepia".

Dnia 28.09.2014 o 21:44, rob006 napisał:

Kto wymusił na was ściganie ludzi po prostu ściągających?


Nikt, dlaczego ktoś miałby to robić? Od zawsze pamiętam, że forum gram.pl było miejscem, w którym z piractwem walczono bardzo mocno. Ja nie mówię, że będę ścigał każdego posta, w którym zostanie wspomniane ściąganie, ale skoro są Moderatorzy, którzy to robią, to lepiej zastosować się do mojej porady dotyczącej podania źródła. Jeden Moderator zinterpretuje posta tak, a drugi inaczej. Nie kazałem dopisywać źródła pod groźbą "jeżeli nie dopiszesz, to w najgorszym wypadku czeka Cię ban, a w najlepszym sporo tłumaczenia", to po prostu moja rada na uniknięcie nieporozumień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2014 o 22:13, Gumisiek2 napisał:

Stworzyłem tamten wpis, żebyśmy mogli swobodnie porozmawiać.

A tu nie jest swobodnie? Bo jeśli nie, to można założyć osobny temat, aby nie "zaśmiecać" wątku moderatorskiego (choć nie mam pojęcia do czego on miałby służyć, jeśli nie do takich dyskusji).

Dnia 28.09.2014 o 22:13, Gumisiek2 napisał:

> Kto wymusił na was ściganie ludzi po prostu ściągających?
Nikt, dlaczego ktoś miałby to robić?

Bo pisałeś jakbyście zostali do tego zmuszeni (tzn do ścigania "ściągających"). Napisanie że coś się ściągnęło to nie dowód na piractwo, to jest ledwo poszlaka, a i tak naciągana. Skąd więc pomysł aby ściągać za takie rzeczy, skoro regulamin w żaden sposób tego nie wymusza? Serio, doszukujesz się jakichś luk w regulaminie, aby nie musieć karać użytkowników, a bez mrugnięcia przyjmujesz uproszczenie ściąganie = piractwo, które ktoś po prostu sobie wymyślił i które was do czegoś obliguje? Trochę to przekombinowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2014 o 22:04, rob006 napisał:

To potrafisz wskazać miejsce, gdzie jest jasno napisane, że zabronione jest ściąganie
plików z sieci, albo że ściąganie jest równoznaczne z piractwem? :O

Moderator, który dał za to karę przyznał, że było to zachowanie pochopne, przeprosił itd, itp. Wszyscy zgodzili się, że jest to (jak i wiele innych spraw) problem związany z obecnym kształtem regulaminu. Zmienić go sami nie możemy, mamy co jest i o to musimy się opierać. Nie jest to proste dla żadnej ze stron - stąd sugestia abyście nie oczekiwali od moderatorów, ze będziemy na pamięć znali wszystkie ''freeware''y'' lub śledzili każdą tego typu wypowiedź pod kątem prawda/fałsz i de facto tracili na to czas. Z tego wynika kolejna sugestia dla user''ów - piszcie dokładniej co i jak ściągacie, żeby nie było wątpliwości legalne/nielegalne.

Zamiast konstruktywnej i wzajemnej pomocy do czasu wyjaśnienia spraw od nas niezależnych (kształt regulaminu) większość zebranych woli okopać się na swoich pozycjach i przerzucać mniej lub bardziej finezyjnymi złośliwościami. Nonsens. Tak była to nieszczęsna pomyłka, została w miarę możliwości naprawiona i na przyszłość wyciągnięto z niej wnioski. O co tyle tłuczenia w te klawiatury?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie było mnie przez 3 godziny i mam trochę do nadrobienia, ale może ktoś mi na szybko napisze, dlaczego zniknął gramsajt forumowicza roku, Kakarotta? Bo w tym temacie ani w kąciku zdegradowanych nie zauważyłem informacji, żeby dostał bana (ale przeglądałem na szybko).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2014 o 22:50, ManweKallahan napisał:

Nie było mnie przez 3 godziny i mam trochę do nadrobienia, ale może ktoś mi na szybko
napisze, dlaczego zniknął gramsajt forumowicza roku, Kakarotta?


Krytyka Wojmana. Mój post, który przed chwilą tu napisałem też zniknął.

Ten post pewnie też zniknie, więc go szybko przeczytaj. ;)


P.S. Wojman, ciągle czekam na nieuniknione...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2014 o 22:45, Graffis napisał:

Zamiast konstruktywnej i wzajemnej pomocy do czasu wyjaśnienia spraw od nas niezależnych
(kształt regulaminu)


Jak według ciebie miałoby wyglądać wyjaśnienie tej sprawy? Zmiana regulaminu nie rozwiąże magicznie kwestii czy ściąganie to już piractwo, bo można to zrobić tylko konkretnie precyzując to w samym regulaminie. A jak można to zrobić, skoro nie wiadomo jak się za to zabrać i moderatorzy apelują o zamiecenie sprawy pod dywan? To się samo nie rozwiąże, przeczekanie sprawy nic nie pomoże, podobnie jak apelowanie o skończenie niewygodnego tematu i straszenie banami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zapytam tutaj, bo nie ma innego sposobu kontaktu, czy może ktoś mi odpowiedział na pytanie o zadymka i jego bana? Bo nie miałem okazji sprawdzić. Pytałem o okoliczności, bo z tego co pamiętam, to dostał degrada za żart o papieżu, ale co się działo potem już nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2014 o 22:24, rob006 napisał:

A tu nie jest swobodnie? Bo jeśli nie, to można założyć osobny temat, aby nie "zaśmiecać"
wątku moderatorskiego (choć nie mam pojęcia do czego on miałby służyć, jeśli nie do takich
dyskusji).


Mam wrażenie, że się powtarzam, ale być może odpowiadałem na podobne pytanie na GS-ie. Wojman poprosił o zakończenie tematu, kilka osób nie raczyło wysłuchać tej prośby, co w niektórych przypadkach skończyło się degradami. Moderatorzy nie mają prawa nawzajem wchodzić sobie w kompetencje, tj. jeżeli Wojman zarządza EOT w temacie, to ja nie mogę napisać "a ja bym porozmawiał, kontynuujmy tę dyskusję". Dlatego też zdecydowałem się przenieść temat w inne miejsce.

Dnia 28.09.2014 o 22:24, rob006 napisał:

Bo pisałeś jakbyście zostali do tego zmuszeni (tzn do ścigania "ściągających").


Nie. Napisałem jedynie, że potępiamy używanie słowa "ściągnąłem". Zaznaczam też, że nie tyczy się to każdego z Moderatorów, lecz każdy z nich ma prawo interpretować zapis w regulaminie dotyczący propagowania wprost lub nie-wprost piractwa według własnej woli (oczywiście w granicach rozsądku, postu o treści "fascynują mnie dzieje piratów" nikt by się nie czepiał). Czy więc fraza "ściągnąłem" mieści się w owych granicach rozsądku, tj. może być uznana za propagowanie piractwa? Cóż, moim zdaniem tak, choć podkreślam, że jestem daleki od takiego sposobu myślenia.

Dnia 28.09.2014 o 22:24, rob006 napisał:

a bez mrugnięcia przyjmujesz uproszczenie ściąganie = piractwo, które ktoś po prostu


Jak już wspomniałem, jestem daleki od takiego sposobu myślenia. Musisz jednak wiedzieć, że według zapisu w regulaminie, o którym wspomniałem w poprzednim akapicie, Moderator ma prawo przyjąć, że ściąganie = piractwo i wyciągnąć z tego konsekwencje. To wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co tu się dzieje na tym forum? "Starzy" użytkownicy banowani, Forumowicz Roku i Gram Fair Play nagle dostają degrady, a pewnie niedługo i bany się posypią.
Chcecie, żeby to forum niedługo już całkiem zniknęło? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2014 o 23:12, pawbuk napisał:

Chcecie, żeby to forum niedługo już całkiem zniknęło? :D

Bez użytkowników na forum przynajmniej zapanuje spokój i porządek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2014 o 23:12, pawbuk napisał:

Co tu się dzieje na tym forum? "Starzy" użytkownicy banowani, Forumowicz Roku i Gram
Fair Play nagle dostają degrady, a pewnie niedługo i bany się posypią.
Chcecie, żeby to forum niedługo już całkiem zniknęło? :D


Napisałbym ci tu wiele, ale pewnie mój post zostałby usunięty, jak reszta niewygodnych.
Wszyscy sobie nagrabili, a że Moderator ma władzę, krytykę nagradza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2014 o 23:12, Gumisiek2 napisał:

Jak już wspomniałem, jestem daleki od takiego sposobu myślenia. Musisz jednak wiedzieć,
że według zapisu w regulaminie, o którym wspomniałem w poprzednim akapicie, Moderator
ma prawo przyjąć, że ściąganie = piractwo i wyciągnąć z tego konsekwencje. To wszystko.


Według niektórych zapisów w regulaminie moderator może przyjąć że żucie gumy = piractwo, ale to nie jest powód aby obwieszczać, że od dziś pisząc, że żuje się gumę trzeba zaznaczać że nie jest się piratem. ;]

A ja zmierzam tylko do jednego - przyjęcie że ściąganie jest traktowane jak piractwo to tylko wasza wygodnicka postawa, nie zgrywajcie bezradnych, którym regulamin narzucił takie postępowanie. Sami je wybraliście (albo któryś z was wybrał).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2014 o 21:09, Gumisiek2 napisał:

W tym miejscu pozostaje już kwestia interpretacji regulaminu
przez Moderatora. Jeden natychmiastowo da bana, drugi spyta o źródło (tu już użytkownik
będzie musiał przedstawić jakiś dowód posiadania danej rzeczy bądź tego, że mogła ona
zostać ściągnięta legalnie, bo np. dany artysta udostępnia swój album za darmo).


Poproszę o wyjaśnienie tej kwestii. Mam robić zdjęcie paragonu, screen z banku z przelewem, aby udowodnić, że nie spiraciłem? A jak podam ustnie, że to przykładowo steam, to wtedy nikt nie uwierzy i ban permanentny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2014 o 23:12, Gumisiek2 napisał:

jeżeli Wojman zarządza EOT w temacie, to ja nie mogę
napisać "a ja bym porozmawiał, kontynuujmy tę dyskusję". Dlatego też zdecydowałem się
przenieść temat w inne miejsce.

Przecież to jest dokładnie to samo, tylko z dopiskiem: "a ja bym porozmawiał, kontynuujmy tę dyskusję w innej części gram.pl"...
Poza tym nie bardzo rozumiem sens tego co piszesz o nie wchodzeniu sobie w kompetencje, pachnie mi czymś w rodzaju "kto pierwszy ten lepszy" - który moderator pierwszy się za daną sprawę zabierze, tego opinia na dany temat (determinująca sposób postępowania) staje się oficjalny stanowiskiem wszystkich moderatorów, bo oni nawet jak mają odmienną to nie mogą mu wchodzić w kompetencje...

@Wojman
Przywołujesz źródło tej dyskusji. Ja też je pamiętam. Alexei niesłusznie zareagował, po czym się wycofał i przeprosił. Po tym jak zwrócona została uwaga, doszło do wymiany zdań o nie popełnianiu błędów. I zamiast stwierdzić, że kara została nadana zbyt pochopnie i następnym razem lepiej się zastanowi, to podjęliście zupełnie odwrotne działanie, obligując się do bezmyślności. "Z wielką mocą wiąże się wielka odpowiedzialność" - odpowiedzialność za niesłuszne bany, degrady i inne spoczywać będzie na was, a nie na użytkownikach, którzy nie załączyli w swoich wypowiedziach odpowiednich dowodów swojej niewinności. To mi podpowiada zasada domniemania niewinności, a przede wszystkim rozsądek i sumienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2014 o 23:24, maniekk napisał:

Poproszę o wyjaśnienie tej kwestii. Mam robić zdjęcie paragonu, screen z banku z przelewem,
aby udowodnić, że nie spiraciłem? A jak podam ustnie, że to przykładowo steam, to wtedy
nikt nie uwierzy i ban permanentny?


Też chcialbym wiedzieć o co chodzi z tym ściganiem ściągających :D Ja niestety muszę ściągać wszystkie gry, ponieważ mam je na platformach takich jak Steam, Origin, czy też Uplay :) Nie wiem nawet czy mi jeszcze napęd optyczny działa, tak dawno go nie używalem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2014 o 23:18, Kakarotto napisał:

Napisałbym ci tu wiele, ale pewnie mój post zostałby usunięty, jak reszta niewygodnych.
Wszyscy sobie nagrabili, a że Moderator ma władzę, krytykę nagradza.


Ta "krytyka" to były słowa uważane za wulgarne w stosunku do Moderatora...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2014 o 23:24, maniekk napisał:

Poproszę o wyjaśnienie tej kwestii. Mam robić zdjęcie paragonu, screen z banku z przelewem,
aby udowodnić, że nie spiraciłem? A jak podam ustnie, że to przykładowo steam, to wtedy
nikt nie uwierzy i ban permanentny?


To już zależy od tego, co Ci zaleci konkretny Moderator. Przeczytaj proszę to, co napisałem do rob006 - ja, Gumisiek2, jestem daleki od karania użytkowników za użycie słowa "ściągam" i jego pochodnych. Nie znaczy to jednak, że inni Moderatorzy nie mogą tego robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ja na przykład też ściągam teraz gry bo mój napęd regularnie odmawia współpracy (przy przeprowadzce ktoś gdzieś jakoś uderzył i do tego czasu szwankuje) i tak jak Ty korzystam przde wszystkim z wymienionych platform.


Ale shhh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się