Vilmar

MODERATORZY: jacy są naprawdę?

28026 postów w tym temacie

Dnia 10.01.2015 o 21:36, Traitor napisał:

A te najbardziej błyskotliwe na zielono.

A te najnajnajbłyskotliwsze dostają od moderatorów specjalny medal: "[m]" <- te m moje, nie modowskie, jakby co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2015 o 21:33, Dared00 napisał:

> A jak rozróżniacie bezsensowny bełkot od inteligentnej szarady?
Inteligentne są na niebiesko.


No wiem, tylko to i tak nie rozwiązuje zagadki czemu te obrazki uznano za inteligentną szaradę...

20150110214450

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo nic specjalnie błyskotliwego w tych obrazkach nie zauważyłem, a spam to praktycznie uniwersalny powód do degradów/banów i jest wykorzystywany wcale nie tak rzadko, więc liczyłem że jest w tym może jakieś ukryty wzór. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie spamuj, bo wiesz co... :D
Z resztą, nie ma co się tak sępić. Ot, kilka żartobliwych komentarzy pokazująca że czasem i was, drodzy moderatorzy, ponosi "władza" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2015 o 21:35, Alexei_Kaumanavardze napisał:

Poza tym, powinniście się cieszyć, że jednak mamy jakiś dystans do tego co robimy;p


Dzięki wam składamy łaskawcy wy nasi ^^ Gdzie tu się daje grosika na tacę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2015 o 22:35, Alexei_Kaumanavardze napisał:

Grałem, ale mi wyleciało. Poza tym bardziej filmowy jestem, a to bardziej mi pod Mnemonica
pasowało;p


Zdarza się i tak. Swoją drogą - z trzeciego obrazka to dopóki nie przeczytałem tekstu do niego dołączonego nie rozpoznałbym na nim GLAdos :D

Tak czy inaczej, jeśli już jesteśmy w temacie spamu to wydaje mi się, że wszystko w umiarkowanych ilościach i w miarę zgodnie z tematem jest dobre. Było co nieco na temat "systemu" to systemy się pojawiły. Co to by było, gdyby się okazało że całym gramem steruje taka GLAdos? Choć w sumie znalazłoby się co można podpiąć pod frazę "Cake is a lie"... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby gramem sterowała GLADos to

- Nowe gramsajty by dawno były wdrożone
- Forum, nazwijmy je roboczo 3.0, tez by już było online
- Itp, itd, etc

=)

W temacie spamu - po co to wszystko tak owijać w bawełnę i jakieś czułe słówka ? Pod pozorem krypto-dowcipu doskonale każdy wie do czego tu było "pite". Do karania za spam jak to jest wygodne, jak jakiś user powie o jeden post za dużo i to nie podpada pod aprobatę administracji. To się nazywa bez tych wszystkich czułości - cenzura adaptacyjna - adaptuje się cenzurę zależnie od humoru. Na zasadzie brak argumentów = argument siły. To tyle w kwestii uwag bez otoczki "kółka wzajemnej adoracji".
A teraz wracamy zawinąć się w nasze kokoniki z włóczki od troskliwych misiów =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2015 o 16:23, KrzysztofMarek napisał:

Nie! Z całą pewnością jest, tylko nie chce mu się (nie ma czasu, ma ważniejsze sprawy
- niepotrzebne skreślić, potrzebne dopisać) zajmować wszystkimi duperelami. Bo to, co
komuś wydaje się ważnie, niekoniecznie takim jest.


Wiesz, nie wiem czy forum jako takie jest "duperelą", skoro może być potencjalną bazą klientów, których warto kusić różnymi promocjami itp. Olewczy stosunek do tego raczej nie wróży za dobrze, bo oznacza to, że forum jako takie jest bo jest i jak padnie to nikt się nie przejmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2015 o 16:51, Kakarotto napisał:

Ktoś jest nad nimi, tak jak oni stoją nad naszymi marnymi, forumowymi mogiłami.
Mam nawet dowód. Jaki? Choćby ten niedawny nabór do straży forumowej, ktoś musiał obdarzyć
mocą nowo wybraną grupę... Chyba, że stoi za tym jakaś sztuczna inteligencja, wtedy jesteśmy
zgubieni. :D


Nabór zaczął się, kiedy zostało naprawdę bardzo mało aktywnych modków i zbiorowy jęk zwykłych userów to niejako wymusił. Wtedy władza, to klepnęła i wróciła do statusu quo z przed wyboru. Jak inaczej wytłumaczyć, brak jakiejkolwiek reakcji osób, które mogą coś zmienić? Mamy postulaty w temacie o zmianach, a mało co jest ruszone ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2015 o 12:35, maniekk napisał:

Wiesz, nie wiem czy forum jako takie jest "duperelą", skoro może być potencjalną bazą
klientów, których warto kusić różnymi promocjami itp.


A jest jakiś przykład , gdzie jest to zrobione dobrze? GOL? muve? a moze zamkniete juz forum przy sklepie cdp.pl, -gdzie glownie po jakims czasie- pisali moderatorzy i kilku userow, a jeden z "zwyklych userow" byl moderatorem forum grupy kapitalowej cdprojekt?

Nowi moderatorzy byli aktywni przy skracaniu cytatow, z tego powodu tez byla jakas aferka?, potem cos znowu "grubszego". i co - who cares? forumowe zasady skracania cytatow nie wiem juz jakie sa w koncu.

Moze cos mi umyka, ale nie wiem jak odczytac nick, o ktorym bylo pisane w temacie jakis czas temu?
Jak to sie powinno czytac napisze ktos? no chyba, ze slowa zawarte w nicku w wersji odkodowanej grożą ostem lub banem to nie pisac :P

Podano przyklad, ze moderatorzy sa jak "policjanci", ktorzy daja mandat lub moga przymkmnac oko, ja bym dal zamiast tego (lub dolozyl) "sedzia", bo jakikolwiek "wyrok" czy "niedopatrzenie" widac jak na dloni-posty na forum, a o tym, ze policjant przymknal oko to wiedza zwykle tylko" policjant i sprawca"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2015 o 12:35, maniekk napisał:

> /.../ > Wiesz, nie wiem czy forum jako takie jest "duperelą", skoro może być potencjalną bazą
klientów, których warto kusić różnymi promocjami itp. Olewczy stosunek do tego raczej
nie wróży za dobrze, bo oznacza to, że forum jako takie jest bo jest i jak padnie to
nikt się nie przejmie.

To, co piszesz to tylko część prawdy.
Forum, to również obciążenie finansowe dla sklepu gram.pl.
Nie ma sentymentów tam, gdzie chodzi o koszty, bo zasadą naczelną jest, żeby koszty się zwróciły. Forum MOŻE być potencjalną bazą klientów, ale za jaką cenę? Nie nam o tym sądzić, my możemy się co najwyżej domyślać, czy sklepowi gram.pl opłaca się utrzymywać to forum. Sądząc po stosunku pracowników gram.pl, to utrzymywanie forum jest na granicy opłacalności, a już promocje grożą stratami. Stąd mamy to, co mamy.
Kiedyś, a to co było kiedyś, to inna sprawa. Forum było wizytówką całego CDP, ale te czasy się skończyły. Kryzys w branży i nie tylko w branży, wymusił restrukturyzację i sklep przeszedł na własne utrzymanie, a forum na utrzymanie sklepu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, że się czepiam, ale technicznie to forum jest tak zacofane [stoi w kwestii technologii lata wstecz], że przebija je funkcjonalności niejeden darmowy hosting.
Nie widzę tu jakiś wielkich kosztów utrzymania tego "tworu forumopodobnego" =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.01.2015 o 16:36, Pietro87 napisał:

Nie widzę tu jakiś wielkich kosztów utrzymania tego "tworu forumopodobnego" =)

To jest forum schroedringera. :P Utrzymanie forum zarówno kosztuje, jak i nie, dopóki się tego nie sprawdzi i nie powie jak jest. :D

Moim zdaniem siła gram.pl w ogóle leży w community. Patrzcie ile gry-online są na rynku, a wciąż nie mają takiego community jakie miało (niestety czas przeszły) gram.pl.

Sarinew - czytam twojego posta już trzeci raz i dalej nie wiem co miałeś na myśli. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siła gramu leży w nostalgii tego community. Większość osób ciągle tu jest, bo się znamy od lat i lubimy ze sobą dyskutować, zarówno w przelotnych newsach jak i w stałych większych tematach [typu piractwo, polityka, filmy itp].
To podobna nostalgia jak w grach mmo - jak człowiek gdzieś osiąga end-game, wchodzi do jakiegoś umownego "top 10" to sama gra zaczyna powiewać nudą, ale człowiek potem dalej tkwi w tym tytule - dla znajomych z gildii/klanu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2015 o 16:49, Rick napisał:

Sarinew - czytam twojego posta już trzeci raz i dalej nie wiem co miałeś na myśli. :P

Potraktuj każdy akapit jako osobną, nie związaną z pozostałymi myśl ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2015 o 16:49, Rick napisał:

Sarinew - czytam twojego posta już trzeci raz i dalej nie wiem co miałeś na myśli. :P

krocej piszac
1.Nie widzę powiązania między forum jako baza klientow a sklepem patrzac na muve/gol/cdp.pl

2.blabla, who cares? - sa okresy gorace, bo jakas "afera" jest, a potem cisza.

3.Co jest prowokacyjnego/rażącego w nicku "Alexei_Kaumanavardze" ?

4. dawno temu bylo porownanie moderatora do policjanta, ja bym poszedl dalej i dalbym sedzia czy miks policjant-sedzia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się