Vilmar

MODERATORZY: jacy są naprawdę?

28026 postów w tym temacie

Dnia 18.01.2015 o 01:20, A-cis napisał:

> "Gówno" weszło do literatury, a wprowadził je tam Victor Hugo.
W literaturze znajdziesz już teraz wszystkie "słowa".

Jaka literatura, takie słowa. Albo raczej jaki pisarz, taki ma słownik.

Dnia 18.01.2015 o 01:20, A-cis napisał:

Co nie oznacza, że należy je używać
w każdym towarzystwie i w każdych okolicznościach.

Nie oznacza. Ale okoliczności decydują o tym, jakich słów użyć i znowu, ocena okoliczności będzie subiektywna. Same słowa są niczym, treść, którą im nadajemy wszystkim. A ta treść się zmienia, zamiast zabójstwa mówimy aborcja, zamiast inwalida niepełnosprawny, żeby nie sięgać po drastyczniejsze przykłady.

Dnia 18.01.2015 o 01:20, A-cis napisał:

To co doskonale może się sprawdzić na polu bitwy, nie musi się sprawdzać również w salonie.

Nie musi. Ale co ma być wzorcem? Język posłów, ministrów, ba! prezydenta? Nawet zacytowanie ministra byłoby niemożliwe i nawet w tak szczytnym celu jak pokazanie wszem i wobec, że tak mówić nie należy.

Dnia 18.01.2015 o 01:20, A-cis napisał:

Ja osobiście jestem zwolennikiem zwracania uwagi na to, co i do kogo się mówi.

Ja też. Taki, na przykład, Piłsudski, bardzo uważał co i do kogo mówi. A używał wszystkich słów, za które tutaj poleciałyby bany, a najmarniej degrady. I znowu, w tamtych okolicznością, jego język nie był uważany za nieprzyzwoity, więcej, słowa, których użył uznawano za uzasadnione. Czy to my zrobiliśmy się tacy delikatni, czy też narzucono nam strach przed "mową nienawiści", pod którą można podciągnąć wszystko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Haha, ja tu jestem od niedawna ale muszę przyznać, że widziałem już kilka przypadków jak użytkownik dostawał bana za (cytuję) napisanie "Ja GTA V na PC na pewno nie kupię, ZAŁATWIĘ sobie w inny sposób". Albo drugi przykład, gdzie w pomocy technicznej był temat "Skąd mogę pobrać GTA:SA" i ban poleciał od razu, bez żadnych wyjaśnień, czy chodzi o pobranie gry odpłatnie w wersji cyfrowej, czy piracenie. Więc to jest rzeczywiście przesada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2015 o 12:19, SplitGrave napisał:

Haha, ja tu jestem od niedawna ale muszę przyznać, że widziałem już kilka przypadków
jak użytkownik dostawał bana za (cytuję) napisanie "Ja GTA V na PC na pewno nie kupię,
ZAŁATWIĘ sobie w inny sposób"


A jaki może inny sposób jak nie piractwo jeśli ktoś nie zamierza kupić danej gry?
Drugi przykład bardziej trafiony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2015 o 12:21, Traitor napisał:

A jaki może inny sposób jak nie piractwo jeśli ktoś nie zamierza kupić danej gry?

Wygrać w konkursie? Zażyczyć sobie jako prezent na Wielkanoc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2015 o 12:21, Traitor napisał:

> jak użytkownik dostawał bana za (cytuję) napisanie "Ja GTA V na PC na pewno nie
kupię,
> ZAŁATWIĘ sobie w inny sposób"


Równie dobrze mogło chodzić o zagranie jednak na konsoli, albo pożyczenie gry od kolegi (podobno steam ma taką opcję).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2015 o 12:25, SplitGrave napisał:

Równie dobrze mogło chodzić o zagranie jednak na konsoli, albo pożyczenie gry od kolegi
(podobno steam ma taką opcję).

Nie rozumiem po co sie bawić w eufemizmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2015 o 12:23, luzac napisał:

Wygrać w konkursie?

Ile osób wygrywa grę o której akurat wspomina w komentarzu? Szanse są bardzo małe a z twierdzenia "ZAŁATWIĘ sobie w inny sposób" wynika, że dana osoba jest pewna iż dany tytuł zdobędzie.
>Zażyczyć sobie jako prezent na Wielkanoc?
Jeśli ktoś pisze, że nie kupi gry to raczej dla większości jest jasne, że o kupno nie będzie prosił kogoś innego. Wprzeciwny wypadku by po prostu napisał, że rodzice/dziewczyna/wstaw dowolne mu to zasponsoruje.

Co innego banowanie za napisaniew dzisiejszych czasach, że sie coś pobierze, a co innego stweirdzenie, że się to załatwi w inny sposób niż kupno. W każdym razie moim zdaniem...


@SplitGrave To tak cięzko napisać, że się nie kupi GTA na PC bo zagra sie na konsoli? O tym, że na steamie można pożyczać gry od znajomych pierwsze słyszę, mało korzystam z tego wynalazku. Jeśli istnieje taka możliwość to twój argument mogę uznać za jako trafiony, ale podpinam sie pod pytanie zgreeda :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2015 o 13:03, Traitor napisał:

Co innego banowanie za napisaniew dzisiejszych czasach, że sie coś pobierze, a co innego
stweirdzenie, że się to załatwi w inny sposób niż kupno. W każdym razie moim zdaniem...


Hehe, no tak bo "zalatwienie w inny sposob" to odrazu piractwo. Nalezy sie ban, sciecie glowy i pocwiartowanie :D
Widze modki z tym banowieniem/degradowaniem sa szybcy niczym John Wayne u szczytu formy. Smiac mi sie chce jak czytam te wszystkie wypociny moderatorow i ich poplecznikow.
Czlowiekowi zal odchodzic, bo jednak spedzil tutaj kilka ladnych lat, ale chyba bedzie trzeba uciekac czym dalej, bo to co tutaj sie dzieje ostatnimi czasy woła o pomste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2015 o 13:10, TigerXP napisał:

Hehe, no tak bo "zalatwienie w inny sposob" to odrazu piractwo.

Jak przeczytasz moje posty dokłądnie i ze zrozumieniem to zauważysz, że napisałem iż tak jest moim zdaniem (chyba każdy ma prawo do swojego zdania czyż nie?)no z wyjątkiem sytuacji o której wspominał split ale i o tym wcześniej wspomniałem.

Dnia 18.01.2015 o 13:10, TigerXP napisał:

Smiac mi sie chce jak czytam te wszystkie wypociny moderatorow i ich poplecznikow.

Smiać mi się chce ja czytam te wszystkie wypociny ludzi którzy "atakują" moderatorów i innych którzy mają odmienne zdanie od "atakujących".

Dnia 18.01.2015 o 13:10, TigerXP napisał:

Czlowiekowi zal odchodzic, bo jednak spedzil tutaj kilka ladnych lat, ale chyba bedzie
trzeba uciekac czym dalej, bo to co tutaj sie dzieje ostatnimi czasy woła o pomste.

Z tym się niestety trzeba zgodzić, ale to nie tylko wina moderatorów, ale glównie ekipy gram.pl i ludzi którzy czepiają się o byle gówno bo myślą że wszytskie rozumy pozjadali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2015 o 13:27, Traitor napisał:

Z tym się niestety trzeba zgodzić, ale to nie tylko wina moderatorów, ale glównie ekipy
gram.pl i ludzi którzy czepiają się o byle gówno bo myślą że wszytskie rozumy pozjadali.


Uważaj, bo jeszcze degrada dostaniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2015 o 06:01, KrzysztofMarek napisał:

Czy to my zrobiliśmy się tacy delikatni, czy też narzucono nam strach przed
"mową nienawiści", pod którą można podciągnąć wszystko?

Nie sądzę, żebyśmy byli tacy delikatni. W aucie nieraz muszę rzucić mięsem (ale gdy jestem sam), jednak nie widzę najmniejszego powodu aby tu, na forum, używać wobec kogokolwiek słów z pod budki z piwem.
Jeżeli uznałbym, że towarzystwo z którym tu rozmawiam, jest na takim właśnie poziomie, to raczej zmieniłbym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2015 o 15:37, KrzysztofMarek napisał:

To, co piszesz to tylko część prawdy.
Forum, to również obciążenie finansowe dla sklepu gram.pl.
Nie ma sentymentów tam, gdzie chodzi o koszty, bo zasadą naczelną jest, żeby koszty się
zwróciły. Forum MOŻE być potencjalną bazą klientów, ale za jaką cenę? Nie nam o tym sądzić,
my możemy się co najwyżej domyślać, czy sklepowi gram.pl opłaca się utrzymywać to forum.
Sądząc po stosunku pracowników gram.pl, to utrzymywanie forum jest na granicy opłacalności,
a już promocje grożą stratami. Stąd mamy to, co mamy.
Kiedyś, a to co było kiedyś, to inna sprawa. Forum było wizytówką całego CDP, ale te
czasy się skończyły. Kryzys w branży i nie tylko w branży, wymusił restrukturyzację i
sklep przeszedł na własne utrzymanie, a forum na utrzymanie sklepu.


Bez przesady, patrząc na inna fora jakoś sobie radzą. Widzę recenzje użytkowników z możliwością głosowania na najlepszą, dział pochwal się swoim sprzętem/komputer miesiąca itp.
Dlaczego nie może tutaj tak być, zwłaszcza, że nie wymaga to dużych nakładów finansowych. Ja podejrzewam brak chęci, ale to tylko moja opinia.
Może lepiej zamknąć w cholerę, skoro jest to tak nieopłacalne? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2015 o 13:27, Traitor napisał:

> Smiac mi sie chce jak czytam te wszystkie wypociny moderatorow i ich poplecznikow.

Smiać mi się chce ja czytam te wszystkie wypociny ludzi którzy "atakują" moderatorów
i innych którzy mają odmienne zdanie od "atakujących".


Nie wiem, czy burza o np. słowo "ściągnąłem" i podciągnięcie to pod piractwo było czczymi wypocinami użytkowników, bo mieli odmienne zdanie.
Ja uważam, że była słuszna mimo wszystko.

Zauważ też, że reakcja ta następuje tylko wtedy, kiedy naprawdę jest coś nie tak, a nie, że każdy wpada tutaj i wylewa swoje żale, iż dostał bana/degrada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.01.2015 o 11:07, maniekk napisał:

Zauważ też, że reakcja ta następuje tylko wtedy, kiedy naprawdę jest coś nie tak, a nie,
że każdy wpada tutaj i wylewa swoje żale, iż dostał bana/degrada.


Zwłaszcza, że tu się wypowiadają przeważnie starzy użytkownicy, którzy są tu od dawna i są zaangażowani w rozwój tego portalu w ten czy inny sposób. Nie ma tu natomiast jakiś niedzielnych userów którzy wchodzą komuś "nawrzucać i wylać żale".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2015 o 11:07, maniekk napisał:

Nie wiem, czy burza o np. słowo "ściągnąłem" i podciągnięcie to pod piractwo było czczymi
wypocinami użytkowników, bo mieli odmienne zdanie.

no, ale moja "dyskusja" z Tigerem nie była o stwierdzeniu "ściaganie" tylko "Ja GTA V na PC na pewno nie
kupię,ZAŁATWIĘ sobie w inny sposób"

Dnia 19.01.2015 o 11:07, maniekk napisał:

Ja uważam, że była słuszna mimo wszystko.

Oczywiście, że była słuszna...przecież w dzisiejszych czasach można ściągnąć wszystko (odpłatnie oczywiście)

Dnia 19.01.2015 o 11:07, maniekk napisał:

Zauważ też, że reakcja ta następuje tylko wtedy, kiedy naprawdę jest coś nie tak, a nie,
że każdy wpada tutaj i wylewa swoje żale, iż dostał bana/degrada.


Akurat temu nie przeczę, w moim wcześniejszym poście odnosiłem się po prostu do tego fragmentu "Smiac mi sie chce jak czytam te wszystkie wypociny moderatorow i ich poplecznikow." posta użytkownika TigerXP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na starym koncie, przy premierze GTA IV na PC dostałem bana za... hejtowanie piractwa i wydzielanie żalu, że gra została już shakowana. Naprawdę!

Jedyne, gdzie zawiniłem, to jako dowód dałem... link do torrenta. Durny błąd, ale przecież wystarczyło ten link usunąć i dać ostrzeżenie, nawet degrada. Ale nie zabijać choćby całego mojego bloga, który był wtedy bodaj w Top 4(wtedy jeszcze sporo osób tutaj pisało).

Forum niestety umiera :) Niektórzy twierdzą, że już umarło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2015 o 17:40, Kirabaxior napisał:

Jedyne, gdzie zawiniłem, to jako dowód dałem... link do torrenta. Durny błąd, ale przecież
wystarczyło ten link usunąć i dać ostrzeżenie, nawet degrada. Ale nie zabijać choćby
całego mojego bloga, który był wtedy bodaj w Top 4(wtedy jeszcze sporo osób tutaj pisało).

Nie można było, podanie linka do źródła pobrania nielegalnie programu, jest propagowaniem piractwa a zgodnie z regulaminem za to jest bezwzględny ban.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2015 o 18:59, Kirabaxior napisał:

Owszem. Ale nie dało rady spojrzeć na to przez pryzmat intencji?


Mówisz jakby to regulamin był dla użytkowników, a nie użytkownicy dla regulaminu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się